Šta je novo?

DVB-T2

Ma fiasko... Sve u poslednjem momentu rade i vredni su, bas me zanima stanje posle 15.6 :)
 
Odlicno, taman 6. juna da gledam ligu sampiona u HD. :D
 
Preporučio bih svima uređaj TV Star.Uređaj radi odlično, slika je veoma oštra, a platio sam ga samo 3000 u Gigatronu u Ušću! :)
 
Ja se baš nerazumem u svu tu tehniku pa neznam šta znači taj 1.MUX , ( primam signal sa Crnog vrha)ali ako je to razlog da ja umesto 12 programa koliko sam imao juče ,danas imam samo 6 (RTS1 I 2, Pink,B92, Prva i Happy) onda mi se to ne dopada.Koliko sinoć imao sam i
K9,Jasenica,Raška,Novi Pazar i RTS digital i RTS HD.
 
Ipak necu. I ovde su ga iskljucili. Nadam se da ce RTS1 da se emituje u HD.

Nema nista od toga u nekom skorijem vremenu, znam da po onom cenovniku za emitovanje kanala, hd kanali su otprilike 3 puta skuplji za mesecno "odrzavanje" od sd kanala, a rts bas i ne pliva u parama :)
 
Ja se baš nerazumem u svu tu tehniku pa neznam šta znači taj 1.MUX , ( primam signal sa Crnog vrha)ali ako je to razlog da ja umesto 12 programa koliko sam imao juče ,danas imam samo 6 (RTS1 I 2, Pink,B92, Prva i Happy) onda mi se to ne dopada.Koliko sinoć imao sam i
K9,Jasenica,Raška,Novi Pazar i RTS digital i RTS HD.

Ovde imas tabelu sa kanalom koji je za tvoj region. Svaki region imas po 3 MUX. Prva dva su u funkciji a treci ce mozda vremenom da se aktivira.

http://www.etv.rs/
 
Ja se baš nerazumem u svu tu tehniku pa neznam šta znači taj 1.MUX , ( primam signal sa Crnog vrha)ali ako je to razlog da ja umesto 12 programa koliko sam imao juče ,danas imam samo 6 (RTS1 I 2, Pink,B92, Prva i Happy) onda mi se to ne dopada.Koliko sinoć imao sam i
K9,Jasenica,Raška,Novi Pazar i RTS digital i RTS HD.

Trenutno su radovi u zonama koje zvanično idu od 1.juna, i do tada je normalno da se povremeno gube signali sa pojedinih predajnika. Dosada su svi kanali emitovani u jednom probnom mux-u, a sada se odvajaju i u 1.mux (u svim zonama) za sada idu rt1,rt2,prva,b92,pink,happy. U 2.mux će biti prebačene (i startovati po neka nova) lokalne i regionalne televizije.
RTS HD i RTS digital više nigde ne idu u zvaničnim mux-evima.
Spisak kanala koji si dao je sa dve lokacije. Raska i Novi pazar su sa Kopaonika, a Jasenica i k9 su sa Crnog vrha i Rudnika. Trenutno na Crnom vrhu nije aktivan 2.mux, a inicijalni je ugašen, pa će jasenica i k9 biti dostupni tek u 2.mux-u na 29.uhf kanalu kada ga puste (čeka se prvo gašenje analognog pinka sa Rudnika na 29.kanalu), a najkasnije do ponedeljka.
 
Poslednja izmena:
Još jednom najlepše hvala uz izvinjenje na dosađivanju, ali se nadam da imaš razumevanja za nas matore koji baš i nisu u toku sa svim
novitetima.
Pozdrav
cheers
 
nije normalno sta rade sa kanalima. pa imali su multikast koliko meseci da nameste sve. sta samo premestaju te kanle koji moj. ko ******, cas skeniram mami i tati resiver, babi i dedi... nemam pametnijeg posla :)
 
Ma strasno krenuli da ukidaju kanale mesto da puste da narod ima veci izbor, ja i ne gledam toliko tv, al matorcima je to obaveza..
 
Preko skarta i cinceva slika je ocaj, a jos ko ima crt tv, nece se usreciti.
Mene zanima jel moguce povezati monitor od pc na box preko hdmi konektora?
 
Moguce je, ali ti je potreban jos iedan uredjaj preko koga ces zvuk da pustis.
 
Upravo tako. Mada ima li odvojeni audio izlaz? ovaj sto ja imam samo HDMI i scart
 
HDMI transportuje i zvuk i video u isto vreme...

Tesko da ces naci stb sa odvojenim audio izlazom..
-------------------
Danas sam poredio Denver sa Strongo :D covece onaj Denver je cist prosek, daljinac je slican kao na Strongu ali odvratno napravljen raspored dugmica,zbunjujuce oznaceni... Ne mozes podesiti sat, kako ti zelis, epg prozor kao da je neka greska a ne info ...
Strong = 8
Denver = 6

Cisto ocene od 1 - 10 :)
 
Poslednja izmena:
Da li mozete da mi preporucite neki set top box, posto ja nisam uopste upucen u ovaj proces digitalizacije?Citao sam i ovaj forum i ostale i sto vise citam, sve mi je manje jasno koji je dobar a koji ne.Moj drug ima neki denver, kaze nije los, ne zuji, radi solidno, medjutim mnogo je spor(npr kad hoce u teletekstu da ukuca 130, on krene 1 pa pauza pa 3, ponovo pauza, 0).Jos jedan komsija ima denver, i nije nesto preterano zadovoljan.
Jedan drugi komsija ima bear vec 3-4 meseca, kaze sve radi super nikakvih problema nema.Ja sam gledao na internetu, i razmisljam se da i ja kupim bear, posto je najjeftiniji, i realno nisam video da se preterano ljudi zale na njega.Da li je ovo dobra kupovina?
Najbitnije je da radi kako treba, bez nekih restartovanja, gubljenja signala, zujanja i ostalih gluposti.Nije mi bitno da li pusta filmove sa fleske ili ne.Voleo bih da ima sat na displeju.
Ako ima nekih boljih uredjaja od ovog, preporucite, samo da nisu mnogo skupi, posto mi trebaju 4 set top box uredjaja.Hvala unapred.
 
Kod mene se Denver odlicno pokazao. Potpuno je hladan, uopste se ne cuje, kanali svi rade kako treba. Samo je bio problem priveremenog nestanka kanala, ali ako sam dobro cuo to je do ovih nasih cobana koji jos uvek nisu zavrsili sve oko digitalizacije kako treba, a ne do uredjaja.
 
Imam xwave digital one, razmisljao sam da uzmem hdmin na vga konektor sa audio izlazom, ima ih raznih cena. I cemu sluzi ovaj koksijalni audio izlaz na ovom box- u, mozda bi moglo da se nabudzi nesto preko njega, osim ako nije predvidjen za radio.
 
HDMI transportuje i zvuk i video u isto vreme...

Tesko da ces naci stb sa odvojenim audio izlazom..
-------------------
Danas sam poredio Denver sa Strongo :D covece onaj Denver je cist prosek, daljinac je slican kao na Strongu ali odvratno napravljen raspored dugmica,zbunjujuce oznaceni... Ne mozes podesiti sat, kako ti zelis, epg prozor kao da je neka greska a ne info ...
Strong = 8
Denver = 6

Cisto ocene od 1 - 10 :)

ima ovaj model sa Digitalnim Izlazom (SPDIF),ali se prodaje u Engleskoj....a ima i ovaj Strong ispod sa Digitalni Audio izlazom...ima ga kod nas...
http://www.videomajstor.com/blog-hardver-i-can-easy-hd-2851t
http://www.dual.rs/DVB-T2-Set-top-box-Strong-SRT8201
ili uloziti malo vise para oko 90 eura,i uzeti ovaj Combo,koji ima i T2 i DVB-S2,Lan..Youtube.....ima ga na KP..
http://www.sat-shop.co.uk/store/ami...r-with-conax-embedded-card-reader-and-ci-slot
292v1om.png
 
Poslednja izmena:
Kako vidim televizori vise nisu ni potrebni kad i obican monitor radi posao.
Ja bih pre uzeo android box sa dvbt2 za oko 50 e.
 
kad smo kod Androida i T2...samo da navedem jedan primer,ne tvrdim da je za sve uredjaje isto....
Burazer moj, je skoro kupio onaj pominjani TV Fox u kome je Android OS i ima i T2 tuner...Ok,sve to radi,i on je zadovoljan(posebno kad sam mu slozio Kodi)...i kad je skenirao ovih dana ponovo T2,(kod nas u S.Palanci je opcija,Rudnik,ili Avala)...nasao je 14 kanala....istog dana njegova tasta kupi za nju onaj Bear,i na istoj anteni ona nadje 20 kanala....ovaj da crkne:)....mozda neko zna kako se ponasaju ti Androidi od 50 eura sa T2 tunerom....
 
Drugari, jel neko od vas sa sobnom antenom uspeva da uhvati neki program, da znam da li da kupujem.
 
Ja sa ovom malom imam konstantno 90 - 95 jacinu I kvalitet... :)
 

Prilozi

  • ANT30_BP[1].jpg
    ANT30_BP[1].jpg
    50.7 KB · Pregleda: 213
@dejan87dex

Par pitanja za ovu zanimljivu sobnu antenu:

1. Ima li razlike da li antena stoji horizontalno ili vertikalno?
2. Kolika je visina sa postoljem, kada antena stoji horizontalno/vertikalno? (ovo mi je bitno, da ne udari u plafon ako bude na ormanu)
3. Kolika je duzina kabla iz same antene? (mada mislim da cu morati da stavim neki produzni...)
 
Da li je moguce da Orion uredjaj pokvari TV? Kod dede na selu sam postavio uredjaj i radio je ok neko vreme posle se pokvario TV. "Popravljen" je kod nekog majstora i sada opet nema sliku preko box-a ni preko antene... Jer treba mozda antena sa pojacavacem? Sa obicnom hvata 11 kanala, a bez box-a 3-4 jedva.
 
Horizons A115 ima zasebne audio izlaze (levi i desni). Neko je pitao, pa zato kažem.

4748682-5.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno