Šta je novo?

DVB-T2

Zbog snimanja na USB fles i prebacivanja na racunar ni zbog cega drugog
 
@ Copyright ja jos uvek nisam siguran za sta si kupio taj stb, cudim se i pitam za koju namenu...zbog snimanja cega, kablovskih programa od sbb ili ovih digitalnih kanala iz "etra" ("vazduha")?
 
Dajte pustite coveka mozda planira da batali kablovsku i gleda ove nase programe :)
 
A možda čovek jednostavno želi da ima i rezervu u slučaju nekih problema sa kablovskom :)
 
Da bih snimao digitalne kanale iz etra , zato sam kupio
 
Oce li vise da puste Tv Pancevo :D za nije pusten Vrsac 15.4 a ugasen analogni signal? Izgleda treba da naprave dogovor oko cene emitovanja, Srpska posla...
 
Poslednja izmena:
Kakav STB je potreban ako na televizoru nema scart ulaza jedino AV, jel se moze povezati sa Xwave Digital ONE i sta mi je potrebno ili stb mora biti sa RF modulatorom? I kakva je uopste razika.
 
Poslednja izmena:
^
Pa ako TV nema skart ulaz, ima sigurno za činč kabl. Koliko vidim, Xwave Digital ONE nema činč ulaze, samo za skart i hdmi.
Pogledaj Synaps BIT2 model
 
Malo glupo pitanje, što se antene tiče samo se pominje "obična antena", ali šta to tačno znači? Kod analogne televizije najčešće je moralo antena negde visoko na krovu, sa pojačivačem, trt-mrt, da li je ovde bitno tako nešto ili će da prima sliku samo da ima kakvu god? Hvala. :)
 
Kao i kod analogne televizije, zavisi od tvoje lokacije, a i od samog STB-a, neki su osetljiviji i radiće dobro i sa sobnim antenama, a neki praktično traže krovnu za normalan rad, opet u zavisnosti i od faktora okruženja.
 
Malo glupo pitanje, što se antene tiče samo se pominje "obična antena", ali šta to tačno znači? Kod analogne televizije najčešće je moralo antena negde visoko na krovu, sa pojačivačem, trt-mrt, da li je ovde bitno tako nešto ili će da prima sliku samo da ima kakvu god? Hvala. :)

tamo gde nisam mogao da dobijem sliku bez pojacivaca i namestanja antene na krovu digitalna radi i sa sobnom antenom. Horizons a115 je u pitanju da se ogradim :-devil-:
 
Ok neko ko ima Strong risiver da li moze da mi pogleda nesto , naime gledao sam i u ocijama nista o tome nema ali snimanje pocinje istog trenutka kada ubacim usb fles iako ja regularno pritisnem record dugme na daljinskom kada zelim da zapocnem da snimam i on mi izbaci obavestenje da je snimanje zapoceto , isto tako sam od sebe prekida snimanje . U cemu li moze da bude problem ?
 
Ok neko ko ima Strong risiver da li moze da mi pogleda nesto , naime gledao sam i u ocijama nista o tome nema ali snimanje pocinje istog trenutka kada ubacim usb fles iako ja regularno pritisnem record dugme na daljinskom kada zelim da zapocnem da snimam i on mi izbaci obavestenje da je snimanje zapoceto , isto tako sam od sebe prekida snimanje . U cemu li moze da bude problem ?




Flesuj ga sa novim fw-om nebi to trebao da radi, nema sigurno auto record opciju ;)





Sto se tice antene, Strong ne moze da radi na anteni koja nema napajanje /pojacivac (bar u mom slucaju) probao i spoljnu i unuyrasnju i isto.


Ova je odlicna unutrasnja i takodje Strong, lepo radi sa STB-u i na LCD sa dvb t2 internim receiverom.


9a63f9b56bd39cdb1b556dadec63990b.jpg






Ja je koristim bez adaptera posto Strong pusta 5v ka anteni i to je sve ok. Signal na gotovo svim kanalima je izmedju 90 i 99% Pancevo je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Flesovao ali je i dalje isto startovanje pocinje samo onog trenutka kada ukljucim USB u risiver
 
Formatiraj flash ili nosi taj stb na servis ako imas garanciju..
 
Formatirao sam fles a risiver je nov kupljen pre sedam dana
 
To nebi smeo da radi, ja sam testirao snimanje na flash a i na portable hdd i sve radi na moju komandu a ne neku samovolju uredjaja...
 
Sto se tice antene, Strong ne moze da radi na anteni koja nema napajanje /pojacivac (bar u mom slucaju) probao i spoljnu i unuyrasnju i isto.
Zanimljivo. Koliko si udaljen od predajnika i da li je antena usmerena direktno prema predajniku?

Tvoj primerak Stronga da li zuji i koliko?
 
Kod mene radi sa spoljnom antenom bez problema .
Sto se tice snimanja pokusao sam sa dva razlicita flesa i na oba je isti rezultat .
Snimanje pocinje istog momenta kada ubacim fles u risiver .
 
Nikakvih problema u tom pogledu nemam . Nisam primetio da zuji
 
Ne zuji uopste, kakvo crno zujanje ;)


Doduse kada sam koristio neki jeftini scart culo se brujanje u oba zvucnika na tv-u na slabijoj skali jacine zvuka..problem resen kvalitetnijim scartom koji sam na starom Buvljaku nasao za 100 ili 200din ;)


Uredjaj se cak i malo greje, radi savrseno , jedino to da mora da bude pojacivac ukljucen tj antena da ima napajanje , verovatno Strong nema toliko osetljiv tuner, od Avale sam na nekih aj da lupim 20km...
 
Poslednja izmena:
Strong 8201 uopšte ne zuji. Noću kad je tišina stanem pored njega i ništa se ne čuje.
Radi na vranjskoj (loga 3) anteni bez pojačala (lokacija kod studenjaka N. Bg). Treba u podešavanja > instalacija > napajanje antene> odabrati " isključeno" ako nema pojačalo.
 
Nazad
Vrh Dno