Šta je novo?

DVB-T2

Ja sa mojom na 3m visine sa pojacivacem hvatam 29 kanala od kojih 18 kanala 100% kvalitet, ostatak oko 65%, a zaklonjen sam sa skoro svih strana, kupljena na buvljaku za 900din... :)
 
Poslednja izmena:
Kod mene je jačina dobra ali kvalitet signala jako varira. Nije mi lako da dođem do ispravljača da probam da ga ugasim. Možda bi to rešilo problem.
 
Imao sam i ja upravo taj problem, jacina signala 95-100%, a ispod toga kvalitet 5-20%, ja gledam kako je ovo moguce, koje su ovo madjije :d, i ispostavilo se da onaj muski konektnor koji ide u STB nije valjao, pa sam uzeo drugi i povezao sa kablom i sad je sve 100% :D
IMG_20150712_165710.jpg
 
Kod mene je jačina dobra ali kvalitet signala jako varira. Nije mi lako da dođem do ispravljača da probam da ga ugasim. Možda bi to rešilo problem.

Neće da ti radi, ako samo isključiš ispravljač, jer ti ide preko pločice. Morao bi da skineš i pločicu. Bolje nabavi dobru pločicu i radiće ti dobro.
 
Ja sam iskljucio ispravljac, ali sam ukljucio na STBu (horizons) onih 5v da napaja antenu i signal je bolji nego sa ukljucenim ispravljacem
 
Obicna rulova, kako na dva stb-a? Kad ubacim u skretnicu da delim negde na par metara od antene nemam signal ni na jednom stb-u.
 
@extazy

Kakva je to rulova antena? Da li antena zahteva napajanje da bi radila? Da li razdelnik podrzava DC prolaz?

Jedbo pitanje za iskusnije, da li bolje hvata klasicna rulova antena ili ona mrezasta sa plocicom?

I zasto koji god stb da probam, kad podesim napajanje antene da bude ukljuceno, prilikom gasenja i ponovnog paljenja stb-a mora opet da se ukljuci?
Ajd meni nije problem nego me nonstop cimaju u komsiluku stariji ljudi....

Napajanje se iskljuci ako negde na kablu ima kratki spoj tj./ili prevelika potrosnja struje koju prijemnik ne moze da dostavi. Medjutim na nekim kinezima postoji i softverski problem, pa je potrebno obrisati sve kanale (factory reset) pa onda kada nudi automatsku pretragu izaci i ukljuciti napajanje antene, pa pretraziti kanale.

Jedna od ove dve su najcesce.
 
32502b6f408c9f0ad29137feb956a1d6.jpg


Imam takav i jos 2-3 vrste, i od kablovske i od satelitske te racve.....

Pa kako da povezem dva stb na jednu mrezastu antenu s plocicom?
 
Najbolji nacin je da nadjes racvu koja ima jedan DC pass. Na toj grani namestis adapter za napajanje antene i ukljucis u risiver, drugi krak ubodes samo u risiver i to bi trebalo raditi. Umesto adaptera mozes koristiti i napajanje i iz risivera, ali proveri da li risiver napaja konstantno antenu, da ne bi doslo do toga kad neko ugasi risiver u susednoj sobi ovaj prvi izgubi signal.

Pretpostavljam da bi radilo i sa ovom, s tim sto bi prvi risiver na kome nije adapter dobijao struju. Sta bi se dogodilo kada bi na oba ukljucio napajanje antene, ne znam, ali pretpostavljam da i za to na vecini postoji zastita.

Vodi racuna da na vodu nigde nema kratkog spoja, bar ne na grani koja pruza napajanje antene!

125136_121122163057_2way.jpg

Ako koristis varijantu sa adapterima i ovom tvojom skretnicom koja propusta DC na oba izlaza, za terminaciju na onom gde nije adapter mozes nekako stopirati DC kondezatorima pre ulaska u risiver. Jednostavno resenje jeste ako imas od mrezaste antene neki stari adapter, pa odseces trafo i ostavis samo RF prikljucak, jer bi i on u tom slucaju stopirao DC iz susedne sobe.
 
Poslednja izmena:
Imam te adaptere, iskoristiću ih, evo za par minuta krećem u "akciju" pa javljam rezultate.... nisam koristio adaptere do sad, pošto sam planirao da kačim dva stv na jednu antenu pa rekoh da ne naprave spoj a već stb ima onih 5v..... probaću ovako kako si mi rekao.....
 
@Extazy
Ja sam bas uradio to sto ti hoces, tj. imam na jednu mrezastu antenu sa plocicom prikljucena dva stb preko splitera, spliter je najjeftiniji, ne pise nigde da propusta struju. Povezao sam tako sto sam na ulazu u spliter stavio antenski kabal i na kraju kabla zenski antenski ulaz, na taj zenski sam samo prikljucio izlaz od antene (onaj sa pojacivacem), a na druga dva kraja splitera koji su izlaz zakacio jos dva antenska kabla i onaj normalan antenski konektnor, prikljucio na stb i sve radi lepo... :)
 
Evo direktno razlika kad se ukljuci spliter i bez njega.....
66f33b5a346b8e5f8f2e28c042f1d769.jpg

40f62221e9c6eceede6f3ff67f1b5474.jpg

ima oko 10% i vise gubitak signala.....
 
Kod mene je sve 99-100%, imas i sliku na pocetku strane... :)
P.S. Imamo isti TV :d
 
Na nekim Amiko risiverima proradio piratski AFN paket na 9e uz najnoviji softver, mozda nekom bude od koristi >(
1045lyq.png
 
@Extazy
Ja sam bas uradio to sto ti hoces, tj. imam na jednu mrezastu antenu sa plocicom prikljucena dva stb preko splitera, spliter je najjeftiniji, ne pise nigde da propusta struju. Povezao sam tako sto sam na ulazu u spliter stavio antenski kabal i na kraju kabla zenski antenski ulaz, na taj zenski sam samo prikljucio izlaz od antene (onaj sa pojacivacem), a na druga dva kraja splitera koji su izlaz zakacio jos dva antenska kabla i onaj normalan antenski konektnor, prikljucio na stb i sve radi lepo... :)

Ovo je u redu resenje, ali sta ako na mestu deljenja kabla nemas gde da ukljucis adapter?
 
Pitanje>>>
Imam SBB kablovsku i internet, i LG LED televizor koji naravno ima Full HD sliku. Dobio sam SBB-ov dekoder (ili risiver) onaj D3 i sve radi normalno evo godinama (malo sporije).
Ali juče sam dobio od ujaka iz Švajcarske LG dekoder "HDD/DVD recorder RH735C" i ja ga sve lepo povežem preko mog TV. Još pošto je LG, upravljam jednim daljinskim i sa TV i dekoderom, super stvar. Međutim, dekoder je kodiran za područje Švajcarske, Austrije i Nemačke i onda imam samo njih kao izbor da uzmem za zemlje, samim tim i za provajdera; ipak nekako pustim ga ja da on sam nađe kanale i sve ih je našao svih 183 iz mog SBB paketa sa sve lepo nazivima, ali ne može ni jedan kanal da radi, sem poneki tipa "pink", "b92" (ali kao da su preko antene, verovatno oni sa nacionalnom frekfencijom). Za sve ostale stoji mi na TV-u "scrambled programme". Zvao sam SBB i oni mi kažu da mogu da koristim samo njihove ovlašćene dekodere, sa ostalim ne rade. Da li postoji neka "fora" da ja ovo sredim a da ipak radi? Pokušao sam i da prvo antenu uključim u SBB-ov risiver, pa onda iz njega antena u LG-ov resiver i onda iz njega u TV, a HDMI kabal iz LG risiver u TV i opet ne može.
 
Promašio si temu. Inače, mislim da ne može ali za svaki slučaj pitaj u temi o sbb-u.
 
Napisao sam za one koji imaju kombo DVB-T2/S2 Amiko (Amiko 8260+, Amiko Mini HD SE) risivere da je informacija ili mozda oni koji planiraju da kupe novi prijemnik, a pitanje se cesto ovde provlaci koji da nabave.
Odlično Aleksandre, video sam novi firmware ali nisam znao šta je uradjeno. Probaćemo.
 
Postoji li šansa da u MUX ubace i radio programe kao što ih ima u Crnoj Gori
 
Pricali su da ce do kraja godine da krene i to
 
Od pre neki dan, svako veče oko 20h, slika počne da koči, da se razbija na kockice, na ovih nekoliko kanala sa nacionalnom frekvencijom (RTS 1, 2, 3, B92, Pink, Prva, Happy...), a oko 21h svi ti kanali potpuno nestanu (bude crn ekran) i tako sve do sutradan ujutru. Lokalni kanali rade bez problema (Studio B, Mag, Moja TV, Gem Lazarevac...), tako da znam da nije u pitanju moj STB uređaj, već nešto drugo. Od 15 kanala uveče od 21h radi samo 6. Inače sam sa Novog Beograda i mislim da signal hvatam sa Avale. Ima li još neko ovakav problem? Šta je rešenje?
 
Sto nisi kupila Stronga? ...sama si birala :p
 
Od pre neki dan, svako veče oko 20h, slika počne da koči, da se razbija na kockice, na ovih nekoliko kanala sa nacionalnom frekvencijom (RTS 1, 2, 3, B92, Pink, Prva, Happy...), a oko 21h svi ti kanali potpuno nestanu (bude crn ekran) i tako sve do sutradan ujutru. Lokalni kanali rade bez problema (Studio B, Mag, Moja TV, Gem Lazarevac...), tako da znam da nije u pitanju moj STB uređaj, već nešto drugo. Od 15 kanala uveče od 21h radi samo 6. Inače sam sa Novog Beograda i mislim da signal hvatam sa Avale. Ima li još neko ovakav problem? Šta je rešenje?


Da hvataš Avalu. Lokalni su ti na 28. a nacionalni na 22. kanalu. Znači imaš smetnje na 22. kanalu. Probaj okreni malo antenu.
 
Nazad
Vrh Dno