Šta je novo?

DVB-T2

Metalna roletna je pravila problem. Provalili smo da smetnje kreću uveče kada spustimo roletnu na prozoru za koji je zakačena antena. Zato više ne spuštamo roletnu :). E sad, zašto roletna pravi smetnje samo nacionalnim kanalima, to ne znam, i zašto smetnje nije pravila od početka, od kupovine uređaja, nego od skoro, to takođe ne znam.
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo,nacionalni zezaju a ostali ok.
 
Poslednja izmena:
Metalna roletna je pravila problem. Provalili smo da smetnje kreću uveče kada spustimo roletnu na prozoru za koji je zakačena antena. Zato više ne spuštamo roletnu :). E sad, zašto roletna pravi smetnje samo nacionalnim kanalima, to ne znam, i zašto smetnje nije pravila od početka, od kupovine uređaja, nego od skoro, to takođe ne znam.

Mislim da to ima neke veze sa nacionalnim dnevnikom tj. mozda imas nekog komsiju koji je placen da te kontrolise da li gledas dnevnik pa ako sklonis roletne onda nema smetnji :D
 
Zanimljivo,nacionalni zezaju a ostali ok.

Jesi proverio jačinu signala na risiveru? Kod mene je u početku emitovanja bio problem što je signal na kome su išli nacionalni kanali bio slabiji. Risiver je pokazivao 40-60% za njih dok su lokalni pokazivali 95-100% jačinu signala.
 
Ja na jednom imam 27 a na drugom 7 kanala..... na tom sto ima samo 7 je duzi kabl..... ima li neki pojacivac ili sta vec, jer sam oba stb-a spojio na mrezastu antenu, i da li ce da smeta ili da bolje stavim jos jednu za taj tv pa onda neki dodatni pojacivac?
 
Proveri kabl i one prikljucke za antenu stavi bolje, verovatno je do toga.
 
Do kabla je bilo, nov ali kvalitet los, imao sam neki star i vratio sad radi ok.
 
Kakav je kvalitet slike sa ovom digitalizacijom. Kod nas u BiH nema jos digitale, hocu da kupim TV, pa da vidim je l' vrijedi bataliti ovo (DVB T2 tjuner) na ustrb npr. LAN opcije i sl. Ne moze i jare i pare.
 
Kakav je kvalitet slike sa ovom digitalizacijom. Kod nas u BiH nema jos digitale, hocu da kupim TV, pa da vidim je l' vrijedi bataliti ovo (DVB T2 tjuner) na ustrb npr. LAN opcije i sl. Ne moze i jare i pare.


1) Sta dobijas LAN opcijom?
2) Gde se u BiH nalazis? S obzirom da ce se u BiH koristiti DVB-T1 MPEG4, dakle, stariji standard, jedino ima smisla kupovina T2 ukoliko budes zeleo gledati programe iz Srb.
3) Da li TV gledas obicnom antenom ili imas neki drugi izvor?
4) Kvalitet slike uglavnom zavisi od izvora, nacionalni kanali su OK, moze nesto bolje. RTS HD trenutno, zbog finansijskih razloga, ne ide putem T2 mreze.
 
Odgovoricu samo na pitanje 1. Ostalo nije bitno, dao si potrebne i dovoljne informacije.

1. Dobijam Youtube na TVu i share-ovanje sadrzaja (muzika, slike, video) sa kompa na TV, putem WiFi jer cu TV spojiti na router.
 
Kakav je kvalitet slike sa ovom digitalizacijom. Kod nas u BiH nema jos digitale, hocu da kupim TV, pa da vidim je l' vrijedi bataliti ovo (DVB T2 tjuner) na ustrb npr. LAN opcije i sl. Ne moze i jare i pare.
Uzmi taj sa LAN-om, pa ces posle lako da dokupis DVB T2 uredjaj, koji nije skup (nekih 30-ak evra)....
 
juce sam dobio amiko mini HD SE risiver ali nikako neznam da podesim 10 lnb na torodial anteni treba negde u meni uci.
 
Zanima me na koju stranu trebam da usmerim antenu kako bi dobio najbolji signal.
Lokacija je Srpski Itebej koji je 20KM od Rumunije.
Trenutno ima sliku nasih Televizija koja stalno treperi. Rumunski kanali naravno rade odlicno :D
NgJ4A.jpg
 
Ljudi,koji risiver da kupim,tj. koji hvata najvise kanala i pusta hd filmove ?
 
Zanima me na koju stranu trebam da usmerim antenu kako bi dobio najbolji signal.
Lokacija je Srpski Itebej koji je 20KM od Rumunije.
Trenutno ima sliku nasih Televizija koja stalno treperi. Rumunski kanali naravno rade odlicno :D
Pogledajte prilog 177269
Na istu onu stranu kao kad si gledao analogiju. Ako se ne snalaziš imaš valjda komšiju, prijatelja u selu... pogledaj kako je kod njih.
 
Da li vam radi Pink? Ovde ga nema dva dana, signal je sa Fruske gore.
 
Nažalost, vratio se, ubacivali su nove kanale, sada je tu RTS3, MTS, TV Petrovac i neki TV VK.
 
Svi ti kanali su ubačeni već ranije, a "neki TV VK" je Televizija Velika Kikinda iz Kikinde.
 
Velika nakarada, meseci prosli a nista od epg-a. Sramota, samo pink nudi istu.
 
I RTV oba kanala.
Epg kao da je nauka da se ubaci.
 
Al ima jos neko problema sa kvalitetom signala?

Lokalne kanale vise nemam nego sto imam, sad i nacionalni cesto seckaju.
 
Dali to rts experimentise sa epg-om ;-)

f5c65327078cfc0a06a7c419688b0df3.jpg
 
Stoji tako ko zna već koliko dugo, nesposobna bagra.
 
Kupio sam xplore xp2239, i na nacionalnim kanalima(rts1,rt2,pink,prva...) ne mogu da namestim tv format na 4:3, pošto imam crt tv koji je povezan scartom,i ovi kanali imaju one crne trke gore dole(kao da je 16:9).Regionalni kanali tipa rtv1,2,panonija,most,tv banat itd je ok.U meniju fali opcija 4:3full.Kod opcije 4:3Letterbox ima ovih traka,a kod 4:3PanScan previše razvuče sliku,ne vidi se npr. znak pinka.Ima li ovde leka da se namesti?
P.S Imam i bear 202,kod njega je sve ok
 
Nazad
Vrh Dno