Šta je novo?

DVB-T2

Meni se pojavio neki info tv emisione tehnike.... Valjda hvatam Jastrebac.
 
Da pojavio se samo sto ja I dalje imam problema sa lokalnim kanalima na 2 od 3 TV.
 
Taj kanal Emisione tehnike trebao je od kad da puste, nubare teske, egp jos uvek na rtsu ne radi, koja je to rupa od digitalizacije. Nemam tv Pancevo, a u Pancevu sam :-D znaci djabe mi antena sa sledecim specifikacijama:

Opis: 
- Proizveden za prijem DVB-T/T2 signals
„- Laka i brza instalacija (Utikni i gledaj)
„- Ugrađen LTE filter za bolji prijem
„- Kompatibilan sa DVB-T/T2 prijemnicima koji imaju napajanje za aktivne antene (5 V)
„- Bolja i ekološko čistija tehnologija
„- Max 20 dB pojačalo za najbolji prijem
„- Najbolji kvalitet slike i zvuka
„- Podrzava i horizontalni i vertikalni prijem sa univerzalnim antenskim drzacem
„- Ugrađeno pojačalo
Tehnički podaci:
- Frekvencioni opseg: VHF 174 ~ 230 MHz, UHF 470 ~ 790 MHz
- Pojačanje: 20 dB za VHF, 16 dB za UHF
- RF Izazni otpor: 75 Ohm
- Potrošnja: 5 V/40 mA preko RF izlaza DVB-T Prijemnika (proizvoljno preko eksternog AC/DC adaptera 12 V DC/250 mA)
- Dimenzije: 190 x 54.9 x 119.2 mm (sa stalkom), 190 x 18.8 x 106 mm (bez stalka)
- Masa: 0.15 kg

-----------------------

Mogu li oni da boostuju signal, dal je moguce da sa Vrsca ne hvatam Pancevo?!
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje, komsa ima uredjaj neki orion i nema rts, pink itd a njegov komsija ima, odnese.uredjaj kod komsije i radi sve normalno ima i ove kanale koke kod njega nema, donese komsilin uredjaj kod njega i opet ima sve.kanale i one koje.nema na njegovom uredjaju, vrati njegov uredjaj i opet nema pink, rts i slicno, do cega moze biti, vata program na obicnu antenu
 
Nek stavi neku bolju tj neobicnu,ako je na sobnoj dobro da i to hvata
 
Aj videcu, antena je na krovu, cudno je da problematicni uredjaj kod komsije ima sve kanale, komsijin uredjaj kada se stavi umesto ovog isto ima sve kanale, a kada se vrati problematicni kod vlasnika nema rts, pink i ostalo
 
Ne postoje više kanali, već multipleksi. Dakle, ne radi MUX1. I ja tipujem na instalaciju.
 
Nema slike ni tona Tv Dević. Gledao sam na 530000 KHz. Vidi li neko na drugoj frekvenciji?
 
Ugasili su TV Devic. Izgleda da mu nije trebalo pljuvanje po Vucicu. Najbolji kanal u istoriji televizije. :D
 
Takvu i slične "lokalce", nazovi televizije, mogu i ja emitovati iz svog špajza.
 
Od skora sam uselio u novi stan na Novom Beogradu. Kako povremeno boravim u tom stanu i kako pokušavam da redukujem sve troškove, nisam uveo kablovsku već kupim DVB T2 prijemnik (Xwawe 1) u nameri da ponekad nešto pogledam na TV-u. Sa sobnom antenom uhvatim Avalu i set programa koji se emituju sa tog predajnika.
Ljudi moji, ostao sam šokiran šta od programa moraju da gledaju oni koji nemaju kablovsku televiziju. Na tri programa nacionalne frekvencije u isto vreme idu one štale, farme, bratovi ili kako se već zovu ti rijaliti programi, ostalo su neki lokalni programi sa reklamama komšijskih zanatskih radnji i prodavnica. Jedan od tih je i verovatno taj Dević, lik sedi za stolom i nešto priča i tako svo vreme.
Da nisam postavio spoljnu antenu na krov i usmerio je prema Crvenom Čotu kako bih uhvatio RTV Vojvodinu koja jedina ima civilizovan i pristojan program slobodno bih mogao da izbacim televizor iz kuće.
 
Tuzno ali istinito :)
 
Jako je glupo što rtv1 ne ide preko cele države kad imaju bolji program od većine sa nacionalnom frekvencijom.
 
Pa baš zato što RTV Vojvodine ima bolji program od svih ostalih TV stanica sa nacionalnom frekvencijom nije pušten da emituje u celoj Srbiji. Ima tu i političkih emisija koje odstupaju od jednoumnja, a da ne govorimo o tome da bi se tad manje gledali ti rijaliti programi koji tu nisu slučajno već sa jasnom svrhom zaglupljivanja i otupljivanja naroda. Čitave mlade generacije formiraju svoj sistem vrednosti na tom đubretu što je gore od samog bombardovanja jer posledice tek slede isto kao i sa osiromašenim uranijumom.
 
Немојте да се ложите, нико не гледа нешто (и не чита слично) зато што му је наметнуто него зато што хоће то да гледа/чита. Или да се уведе цензура па забрани оно што се некоме (само је питање ко би то бирао) не свиђа и мисли да је штетно? Да се уведе додатни порез на шунд као што је некад било ... само је проблем што би 99% данашње музике било под тим? Теве Војводина се емитује по разним кабловима па не видим хвалоспеве. Може ли додатно питање, зашто теве Војводина овде а не и Нишка теве (рецимо) негде тамо? А онда и остали, па се тако дође до тога да све мора да се приказује свуда.

Да мене неко пита, укинуо бих 80% телевизија и 90% новина (плус оних 99% музике) али ме срећом нико за то не пита.
 
Postoji li mogucnost gledanja digitalnih kanala na SBB mrezi bez njihovog risivera, u stvari, postoji li risiver koji moze da se kupi negde a koji ce raditi kao i njihov?
 
Тешко да може више од оних ~16 откључаних, иначе нико не би плаћао Д3.
 
Pa baš zato što RTV Vojvodine ima bolji program od svih ostalih TV stanica sa nacionalnom frekvencijom nije pušten da emituje u celoj Srbiji. Ima tu i političkih emisija koje odstupaju od jednoumnja, a da ne govorimo o tome da bi se tad manje gledali ti rijaliti programi koji tu nisu slučajno već sa jasnom svrhom zaglupljivanja i otupljivanja naroda. Čitave mlade generacije formiraju svoj sistem vrednosti na tom đubretu što je gore od samog bombardovanja jer posledice tek slede isto kao i sa osiromašenim uranijumom.
Jasno kao dan.

http://www.rtv.rs/sr_ci/politika/ldp-emitovati-signal-rtv-a-i-sa-predajnika-na-avali_672285.html

Politika stoji iza te odluke, kao sto ste i napisali.
 
Ljudi gde se skidaju noviji firmweri za ove t2 kante?
 
Bas zato sto su kineske kante malo koji ima ikakvu fw podrsku.
Verovatno samo Strong izbacuje poneki novi fw.
 
Televizor koliko vidim nema DVB-T2 tuner (DVB-T Support -Yes, DVB-C Support-Yes).
 
Iz 2010 godine,mislim da nema DVB-T2,koji stb uzeti sa punim HD kanalima i internetom?
 
Pa eto imaš taj Amiko kao solidno rešenje i dosta ozbiljnija mašina od ovih za 20-30 evra.
 
a vredi li kupovati 'Strong SRT ANT 45' antenu? ima kod nas za nekih 3800din.
 
Ne. Bolje kupi neku obicnu logu za oko 900din kao npr. Iskru P 2845.
 
Srbija je dobro pokrivena sa DVB T2 predajnicima tako da bilo koja antena rešava prijem ukoliko se ne eksperimentiše sa prijemima udaljenijih predajnika ili želja za primanjem signala susednih zemalja.
 
Nazad
Vrh Dno