Šta je novo?

DVB-T2

Ponovo pomereni rokovi zbog dodele vaučera.
2cnioft.png

srbija-opstine-773x1024.png

http://www.digitalizacija.info/datumi-gasenja-analognih-predajnika-po-zonama/
 
Koliko ce kanala biti dostupno npr u Pancevu kada puste svi digitalni signal?? Sada koliko vidim ima 14 kanala, hoce li bi neki 20,30 dostupnih svima? Kakvo je stanje npr u Hr , Rumuniji, nasem komsiluku ;)
 
Poslednja izmena:
Imaćeš u početku tih 14. Hrvati imaju tri MUX-a, dva su free sa 15-tak kanala a treći je kodiran sa 50-tak.Mađari imaju 10-tak free i 60-70 kodiranih. Rumuni još nisu prešli na digitalno emitovanje.
 
@dejan87dex

Zanimljivo je da će TV Pančevo biti pušteno sa Vršačkog brega!


Generalno u Pančevu bi trebo imati

RTS1,
RTS2,
RTS Digital,
RTS HD +5.1.,
TV PINK,
TV PRVA,
TV Happy,
B 92,
RTV 1,
Studio B,
SAT TV,
KANAL 3,
METROPOLIS

Sa Avale +

RTV2,
RTV Panonija
Santos
Sremska TV
TV Most

Sa Čota +

TV Banat i
TV Pančevo

Sa Vršačkog brega

Već sada možeš imati preko 20 :d
 
Sada ima nekih 14, a to sto pustaju sa Vrsca je zbog para, Avala je skuplja ;)
 
Naravno ja sam pisao o 14 ukoliko imaš prijem sa jednog predajnika. Ukoliko primaš signale sa više predajnika, taj broj je dvadesetak što je Aleksandar i napisao.
 
Da li je neko imao prilike da proba dtv-2 prijemnik koji orion telekom prodaje u maxiju? Košta 2999 dinara ali na osnovu podataka sa kutije nisam uspeo da "provalim" na kog proizvođača bi mogao da ukazuje (sve je brendirano sa orion).
 
kitajci kao i svi ostali
 
Poslednja izmena:
Zar je i Strong Kina? Zar nije Strong Japanska marka? Drugo je to sto se proizvodi u Kini, pa i cuveni Iphone se tamo proizvodi. Tvrdim da nemaju svi isti media decoder (SoC), ima razlike...
 
Da li je nekako moguce koristiti samo jedan daljinski upravljac za TV i risiver?
 
:D dobro pitanje, ali na zalost odgovor je Ne.
 
Nijedan risiver ne podrzava CEC? Ne postoji ni jedan univerzalni daljinski?
 
Amiko risiveri podržavaju CEC, ali sa neoficijalnim softverom. Ako ne CEC ja sam na jednom starom tv-u vezao relej koji se pobudi sa USB porta i upali tv, kada se STB ugasi, isključi tv. Na drugom LCD sam povezao VGA kablom, pa sam sam tv gasi kada nema VGA signala (ali ovo je specifično samo za neke tv aparate). Čudno je zašto tv aparati ne mogu funkcionisati kao tv monitori preko HDMI, kada dođe signal da se probude, kada nestane da se ugase :trust:

Inače, nisu svi kinezi isti, to je tačno.

Na primer Synaps Bit2 ima MLX603 koji je superioriniji od ostalih. Tjuner ima ugrađene filtere za buduće ometače (LTE), a i osetljiviji i pogodniji za primenje i reflektovanog signala od svih ostalih.

Tuner:
http://www.maxlinear.com/press-release-07-23-12/
 
Pitanje za sve, preporuka za jedan od ovih budzetskih set top box-eva.Jedini uslov je da se povezuje skartom.
Povezivanje na crt tv
 
7252-600x600.jpg

Strong 8201 (Veoma dobar)
ako nemas spoljnu antenu i ova ce ti biti ok:
ANT30_BP.jpg
Strong ANT 30
i ova je ok:
7323b3249a86bd28a876176d0ed420b3e0f2705e.jpg
Hama Planar 24

Proguglaj malo , ova Strongova Antena ima i LTE filter ;)
Obe antene mogu koristiti 5v napajanje sa ovog Stronga 8201 tako da nije nuzno da se koristi adapter za struju.
Da se razumemo, spoljna antena je zakon , a za lokalne kanale je i ova unutrasnja ok, sreca analogni signal odlazi u penziju ;)
 
Poslednja izmena:
Amiko risiveri podržavaju CEC, ali sa neoficijalnim softverom. Ako ne CEC ja sam na jednom starom tv-u vezao relej koji se pobudi sa USB porta i upali tv, kada se STB ugasi, isključi tv. Na drugom LCD sam povezao VGA kablom, pa sam sam tv gasi kada nema VGA signala (ali ovo je specifično samo za neke tv aparate). Čudno je zašto tv aparati ne mogu funkcionisati kao tv monitori preko HDMI, kada dođe signal da se probude, kada nestane da se ugase :trust:

Inače, nisu svi kinezi isti, to je tačno.

Na primer Synaps Bit2 ima MLX603 koji je superioriniji od ostalih. Tjuner ima ugrađene filtere za buduće ometače (LTE), a i osetljiviji i pogodniji za primenje i reflektovanog signala od svih ostalih.

Tuner:
http://www.maxlinear.com/press-release-07-23-12/
TV podrzava CEC (LG Simplink) pa mislim da je najjednostavnije da uzmem risiver koji takodje podrzava; VGA kabl zaista ne bih koristio u eri FullHD slike, HDMI, digitalne televizije. Kako si vezao relej, na naponski kabl, uticnicu ili prekidac TV-a?
 
VGA može i do 2048x1536, tako da nema problema s te strane, bar ja na mom aparatu ne primećujem razlike. Relej je vezan za napajanje tv-a. Jedino sam video da ovaj risiver ima CEC http://amikostb.com/?q=product&id=211 ali ne sa oficijalnim softverom.

Pogledajte prilog 166839

Strong 8201 (Veoma dobar)
ako nemas spoljnu antenu i ova ce ti biti ok:
Pogledajte prilog 166840
Strong ANT 30
i ova je ok:
Pogledajte prilog 166841
Hama Planar 24

Proguglaj malo , ova Strongova Antena ima i LTE filter ;)
Obe antene mogu koristiti 5v napajanje sa ovog Stronga 8201 tako da nije nuzno da se koristi adapter za struju.
Da se razumemo, spoljna antena je zakon , a za lokalne kanale je i ova unutrasnja ok, sreca analogni signal odlazi u penziju ;)


Strong 8201 ili sa još boljim tjunerom Synaps Bit2.

Uzgred, ja nemam dobro iskustvo sa tim panel antenama, tačno je da imaju pojačalo, ali kod mene mnogo bolje rezultate daje antena sa pravim reflektorom.
UT85EOCXatbXXagOFbXt.jpg
 

Prilozi

  • UT85EOCXatbXXagOFbXt.jpg
    UT85EOCXatbXXagOFbXt.jpg
    50 KB · Pregleda: 216
Testovi risivera



Strong 8201 vs Synaps bit2


U svakom slučaju Synaps bit2 dalje bolje rezultate i od Stronga i od ostalih iz prvog videa pri uslovima lošijeg signala.

_____________

Evo još jedan zanimljiv uređaj koji dolazi iz susedne Slovenije. Radi se o uređaju Wetek play https://wetek.com/product/wetek-play Ukoliko želite da objedinite multimedijalni uređaj sa tjunerom onda ovaj uređaj nije uopšte loša opcija. Dolazi po izboru sa DVB-T2/C tjunerom ili DVB-S2 tjunerom. Dakle, iako imate kablovsku, posebno IKOM, PTT ili RV i želite gledati samo osnovni paket ovaj uređaj je jako dobar izbor po mom mišljenju.

Pored Andorida, Wetek je sponzor distribucije Openelec, koju već duže vreme koristim za gledanje raznih sadržaja.

Evo jedne recenzije, više je bazirana na DVB-S2 verziji, ali to je manje važno, jer jednako radi, čak i bolje T2/C verzija zbog manje kompleksnosti.

WeTek-Play-Android-TV-DVB-S2-satelitski-receiver-720x507.jpg



Do sada sam imao nekoliko sličnih uređaja kao što je Wetek Play stoga sam veoma znatiželjan jer po prvi put imam prilike testirati media player koji ima ugrađen tuner, u ovom slučaju DVB-S2 tuner. Znači ovaj uređaj je isti kao i svaki drugi Android TV player s jedinom razlikom, a to je da ima ugrađen tuner. Prema mojim saznanjima to je doista prvi uređaj koji nudi takvu soluciju!
Dizajn


Wetek play izgleda kao i svaki drugi media player. Kućište je napravljeno plastike i u potpunosti je crne boje. Vrlo sličnih dimenzija je kao i satelitski receiver Dreambox DM500 HD. Na desnoj strani uređaja su smješteni utori za usb i microSD karticu. Dok na stražnjoj strani su svi ostali utori poput LNB1, LNB2, dodatna dva USB porta, LAN, HDMI itd. Također po mojem osobnom mišljenju kvaliteta izrade je vrlo dobra, a i vizualno vrlo lijepo izgleda.

20150308_093655-720x540.jpg


20150308_092640-720x540.jpg


Daljinski - Dreambox levo, Wetek desno
20150308_122333-720x540.jpg


Prvo pokretanje – dojmovi
Prvo bootanje odnosno učitavanje je trajalo oko 30 sekundi, nakon toga se je pojavio setup gdje sam trebao podesiti osnovne postavke poput rezolucije, Internet veze, jezika i sl. Nakon toga konačno sam mogao započeti s korištenjem.

WeTek-Play-po%C4%8Detni-ekran-720x405.png


Hardver, performanse
Kao i svaki drugi uređaj pa tako i ovaj sam odlučio testirati s nekoliko benchmark aplikacija čisto da vidim koliko su performanse ovog media playera. Za ove potrebe sam koristio Geekbench 3.0, te sam dodatno čisto radi tehničkih podataka koristio Cpu-z. Pa shodno tome mogu navesti da WeTek Play ima AMLogic AML-8726 MX procesor brzine 1.5Ghz i 1GB ugrađenog RAM-a. Dok ima 4GB unutarnje memorije za pohranu podataka koju možete proširiti npr… s microSD karticom.
cpu-z-720x405.png


Kao što možete vidjeti ima ugrađen vrlo dobar hardver, mada naravno postoji i bolji ali za potrebe ovog Android uređaja je sasvim dovoljno. Pa za svakodnevno korištenje, gledanja satelitske televizije, igranje igrica će biti ok.

Geekbench-3.0-720x405.png


Softver i sučelje
Dolazi s instaliranim Android 4.4.2 sustavom. Korisničko sučelje je djelomično vizualno modificirano. Osim vizualne modifikacije, uređaj dolazi s nekoliko pre-instaliranih aplikacija kao što su Xbmc, MX player i i Kodi. Također na Wetek službenom forumu imate izbor ROM-ova od CyanogenMOD i OMNI. Tu je isto i dostupan OpenELEC, a uskoro možete očekivati i Enigmu 2. Sve u svemu zvuči super! Dok sam sustav je vrlo fluidan i brz i nisam naišao neke probleme tokom korištenja.

android-720x405.png



WeCloud Antenna IPTV
WeClodu Antenna je aplikacija koja vam omogućava gledanje preko 180 IPTV kanala poput BBC, Bloomber i sl. Svi ti kanali su potpuno besplatni i tako će ostati navode iz Weteka. Osim toga ako naravno želite možete koristiti i svoju privatnu IPTV listu.

kodi-720x405.png


WeTek Theater Live TV – Satelitski receiver aplikacija
S obzirom da sam veliki obožavatelj satelitske televizije bio sam jako uzbuđen baš iz razloga što ovaj Android TV player kojeg ja imam ima ugrađen DVB-S2 tuner. Sama ideja je obećavajuća baš iz razloga što samo jedan uređaj u ovoj situaciji Wetek play nudi mogućnosti kao dva uređaja. Pa istovremeno možete imati media player i satelitski receiver. Što je doista i praktično.

WeTek-Theater-Live-TV-720x405.png


Aplikacija WeTek Theater omoguće gledanje satelitske televizije. Kod prvog pokretanja potrebno je podesiti postavke za vaš satelitski sustav. Odabrati željeni DiSEqC, satelit i sl. Također bih želio navesti da uređaj podržava i motor odnosno DiSEqC 1.2 i DiSEqC 1.3. Nakon što podesite postavke, možete krenuti s skeniranjem željenih satelita.

Wetek play Oscam – podrška za Cardsharing
U današnje vrijeme sve manje i manje ima besplatnih kanala, pa vrlo često možemo vidjeti kako krajnji korisnik koristi Cardsharing. Ako se pitate dali Cardsharing ili CS radi na ovom Android uređaju, onda odgovor je da! Postoji aplikacija pod imenom OStool koju instalirate kao svaku drugu i nakon toga možete vrlo jednostavno unijeti svoje podatke za npr.. Ccccam.

Razni testovi

Bluetooth
Ima ugrađen Bluetooth i nakon testiranja mogu slobodno reći da povezivanje radi sasvim normalno. Također možete koristiti i npr… Playstation Wireless kontroler. Na taj način možete puno jednostavnije igrati igrice.

Vanjski prostor
Za vanjski prostor možete koristiti microSD karticu ili bilo koji USB uređaj poput hard diska ili usb sticka.
USB Web kamera
Spojio sam no name web kameru na Wetek Play. Kamera je normalno prepoznata i radi onako kako bi i trebala raditi. Možete se koristiti i kod Skypea.

Gaming
Probao sam nekoliko igrica, sve su igrice radile dobro. Bez trzanja ili drugih mogućih problema. Naravno one najzahtjevnije igre možda će malo lošije raditi u obliku sporijeg učitavanja ali to nije ništa strašno.

Zaključak
U svakom slučaju WeTek Play je vrlo interesantan uređaj s mnoštvom opcija. Tu je srednje jak hardver, velike mogućnosti moddinga. Ima funkcije i mogućnosti kao i svaki drugi Android media player uz dodatak tunera. Ja imam primjerak s DVB-S2 tunerom ali imate mogućnost odabira i s drugim tunerom. Kao što sam već rekao ima velike mogućnosti moddinga zahvaljujući odličnoj podršci.
Ako kupujete takav uređaj onda svakako razmislite o kupnji navedenog. Možete ga kupiti po cijeni od 129€ u koju je i uključena besplatna dostava na vaša kućna vrata. Ako ga kupite, vaš primjerak će stići iz vrlo lijepe Slovenije bez dodatnih troškova kao što je carina. Inače uz uređaj dolazi i garancija u duljini 24 mjeseca. Wetek Play možete kupiti ovdje na njihovoj službenoj trgovini.


Izvor: http://www.geek.hr/clanak/wetek-play-android-tv-dvb-s2-satelitski-receiver-recenzija/#ixzz3WKXy8Ty2
 
Strašan je ovaj wetek, šteta što nije dostupan, inače bih odmah poručio jedan sa dvb-c/t2 tunerom. Ako neko zna gde mogu još da se nabave, neka javi.
Nego... kakav je ovaj Orion dvb-t2 receiver što se prodaje u Maxiju? Ima rf out, čini mi se generalno da je kvalitetniji od ostalih. A niko ga još nije testirao.
 
Ako kupuješ bear dtv-202,traži noviji uvoz sa novim softwerom,ima jako dobar odziv na daljinskom(čak i okrenut suprotno prema zidu menja kanale)jeste da jeftino izgleda,ali i taj strong ima isti takav.
Bear ima jako osetljiv tjuner,dobro hvata signal,nema seckanja,ja sam na 50km od vršca antena mi je okrenuta prema čotu(loga3 sa turskim pojačivačem) hvatam signale iz tri pravca-
čot novi sad-100% jačina signala
avala bg-100%
vršac-90%
Gde ti vidis kolika je jacina signala? Posto i ja imam Bear dtv-202, samo ne mogu da nadjem tu opciju
 
Vidim da niko nije preneo. Juče je ugašn prvi analogni predajnik na Vršcu. Od juče TV Banat emutuje samo digitalno. Trenutna situacija:

UHF 25,31 i 37 (mux1,mux2 i mux3 respektivno), UHF 49 još uvek aktivan predajnik inicijalne mreže.
 
Da li je neko imao prilike da proba dtv-2 prijemnik koji orion telekom prodaje u maxiju? Košta 2999 dinara ali na osnovu podataka sa kutije nisam uspeo da "provalim" na kog proizvođača bi mogao da ukazuje (sve je brendirano sa orion).
Ovo i mene zanima! Ovako se vidi samo da je kutija veca i teza od ostalih, mozda je uredjaj kvalitetniji ili dolazi sa vise opreme? U Idei ima onaj mali Xwave 1389 za iste pare.

p.s. Evo slika tog Oriona:
3b69be8_set-top-box-dvb-t2_1.jpg
Daljinac lici na Strong i Net modele.
 
Poslednja izmena:
Strong 8201 do koliko GB USB podržava i koja brzina treba.
Ako neko zna povoljnu cenu za usb ..
 
Ja sam koristio USB 3 flash od 8GB radi extra, a kacio sam i Portable HDD TOshibu od 512 GB radi sve lepo.
Mislim da opusteno moze i od 64gb flash da citaa
 
Ovo i mene zanima! Ovako se vidi samo da je kutija veca i teza od ostalih, mozda je uredjaj kvalitetniji ili dolazi sa vise opreme? U Idei ima onaj mali Xwave 1389 za iste pare.

p.s. Evo slika tog Oriona:
Pogledajte prilog 167329
Daljinac lici na Strong i Net modele.

Pročitah da korisnici imaju problem sa seckanjem programa. Zasad je bolje izbegavati Orion STB.
 
Moj primerak Strong-a 8201 zuji dok je upaljen, da li je to dovoljan razlog za zamenu uredjaja drugim (danas kupljen)?
 
Ja mislim da prema Zakonu o zastiti potrosaca posle ne znam koliko dana mozes da odes u radnju gde si kupio proizvod i da trazis zamenu istog. Inace otac u sobi ima Horizons A115 i on nonstop zuji kada je ugasen.
 
Meni je strong zbog loseg tj nekvalitetnog scart kabla pustao zvuk na tv-u uz brujanje kada je slaba jacina zvuka....eto i kvalitet kabla je bitan.
 
Nazad
Vrh Dno