Šta je novo?

DVB-T2

Ovde imate verzije SW stronga:
https://mega.co.nz/#!OhYC3Dgb!kYTC_xab2JceSgZbq5BzVxGeq824AULsOjyWoZz4fHk

Za one koji zele da hvataju udaljene predajnike i dobiju vise kanala, neka probaju verziju 1.2.5. U toj verziji je Automatic Gain Control drugaciji i pogodniji za hvatanje udaljenih predajnika!

Moja preporuka 2600 juce u metro. Probao sve dvbt2 ovaj malisan je brzi drasticno u odnosu na konkurenciju.

Ovo deluje dobra stvar. Moze slika daljinskog?

Mislim da treba čekati dok rts tehnika ne završi posao.

Tehnika RTS-a nema veze sa ovim, to radi ETV. Generalno, kod vecine risivera tog simptoma nema sem kada se stvarno pojave novi kanali. Promene ts-a su minimalne, tako da je 90% zbog risivera. Isprobaj navedeno, pokusaj ubaciti neku od starijih verzija i onda javi da li si resio problem.
 
Poslednja izmena:
Hvala za ove verzije i info o 1.2.5 :)
Bzv sto su degradirali fw u poslednjih par verzija.
 
Poslednja izmena:
Sta je fora sa ovim EPG-om? Opet radi za Pink, i prosli put je jednom isto radio, isto bila subota, znaci proradi samo subotom i to samo za Pink, dok ovi drugi kanali nista?
 
EPG od sada kao sto sam napisao je presao sa nadleznosti ETV-a na same stanice. TV stanice su te koje ubacuju EPG za svoj program i trenutno testno radi za Pink i RTV1 i 2. Problem je u tome sto je ocito REM(RRA) iznenadila digitalizacija (kao putare sneg u februaru) pa sa svim odlukama kasne jedno 3-4 meseca (ako ne i vise), tako da je "obavezujuce" upustvo ostalo nedefinisano, pa je rezultat ovog stanja.

Donekle, nestajanje RTS3 i RTSHD je isto rezultat sporosti ove institucije, kao i problem sa kasnim dozvolama za lokalne emitere, koji su bukvalno mesec dana pre gasenja analogije dobili dozvole da uposte postave svoje linkove i mogu da udju u mux. Da ne govorim o kasnjeju ili namernom izbegavanju objavljivanja kapaciteta za nove nacionalne tv servise (koji su prema planu trebali biti objavljeni jos pre 6-7 meseci), kao i oglusavanje na zakon o radiodifiziji za raspisivanje konkursa za TV stanicu umesto TV Avale (ciji status je dosad opravdavan tehnickim razlozima), sto vise na pije vodu.

Hvala za ove verzije i info o 1.2.5 :)
Bzv sto su degradirali fw u poslednjih par verzija.

AGC je softverski smanjen zbog LTE, ali to za sada jos za nas nije bitno. Ako mozes uhvatiti nove kanale sa ovom verzijom ili sa na ivici prijema, onda vredi. Mnogi korisnici su prijavili stabilniji rad sa ovom verzijom, videcemo kada krene LTE.
 
Imam internu Strongovu antenu koja ima lte filter tako da se ne brinem oko toga, nije sigurno magla nego radi posao.


Nego, stariji softver koliko sam skapirao sporije ceslja kanale ali i dalje je isti broj (15) od 60 koliko ih nalazi ali su ocigledno za ovaj uredjaj nedostupni :)


Ja i dalje ne mogu da verujem sta nam rade sa tim EPG-om, toliko nesposobnih, sve radjeno navrat-na nos.



Ako te ne mrzi pogledaj specifikaciju, mozda mi ipak treba spoljna antena...ali na svakom kanalu je 98, 99% kvalitet/jacina signala

Ovu koristim:

http://www.strong.tv/en/products/accessories-dvb-t-antenna/srtant30
Takodje bez napajanja ant nema sanse da uhvati ni jedan program, samo izbaci da nema signala. Spoljnu imam neki kinesku , ona roto :D isto bez pojacivaca nema slike...a signal/kvalitet je losiji nego na Strongovoj internoj anteni.
 
Poslednja izmena:
@Aleksandar_M,
Hvala za savet i ove starije softvere.
Sinoć sam flešovao SRT8201_v1.3.6 i rešio problem. Na strong.tv je bio naj stariji a na mom uređaju je verovatno bio još stariji jer je kupljen 09/2014. Ja sam kasnije, negde u vreme gašenja analogne slike, flešovao v1.3.9. Tako su i počeli problemi a ja sumnjao da su zbog radova na predajnicima..Sad znam da nije do ETV.
Probaću i ver 1.2.5 da vidim ima li još koji kanal?

Što se tiče "zujanja", ljudi su pisali da zuji i kad je isključen tv i Strong. Samo kad isključi iz utičnice ne zuji.
Šta mu radi kad je samo uključen u utičnicu a sam Stranog isključen i zuji?
Ima i takvih slučajeva!
 
Da li ovaj thomson isto zuji kao i strong?

Ne zuji svaki Stranog. Baš sam tražio belešku da vidim koji mi je bio softver i vidim da sam ga kupio 26.07.2014. U Gigatronu a softver v1.2.5 build 25. Oct 2013.
Nikad nisam čuo da zuji (zimi prozori zatvoreni u pola noći, mušica se čuje on ne).
To neke novije serije, ali probaš u radnji i sve ok.
Evo imam 5 verzija softvera (pročitaj šta je pisao Aleksandar_M) pa flešujem po volji.
Neki uopšte nemaju ažuriranje a i to je važno!
 
Kada bi znali koja verzija sta donosi, neki detaljan changelog...

Ova 1.2.5 je ok, inace to je prva verzija za taj model?

Ti modeli sto zuje ko ce ga znati, mozda je zbog loseg napona..nema tu sta da zuji sem trafoa. Ja sam zadovoljan u Tehnomaniji sam na akciji tsj nasao za 3600 radi ko zmaj evo vec 5meseci a kupljen je sa 1.3.4 verzijom sw.
 
Jesi li probao v1.2.5 i ima li koji novi kanal.
Danas pre podne se video HRT1 i 2.
 
Ne može pojedinačno, sigurno si video ceo mux A.
 
E jel i u Crnoj Gori DVB T2 standard? Koliko ima programa? Kontam kupiti neki najjeftiniji resiver, cisto da imam neki tv.
 
Ja u Nisu od danas hvatam jos jednu televiziju, Sportska TV, ukupno 49. Isto sam primetio da danas imam dosta probleba sa prijemom slike. Na dosta kanala slika se povremeno zamrzava, gubi signal... Ne znam da li je to zbog vrucine ili nesto rade...
 
Koliko vi Nislije hvatate kanala nasih naravno? Nebi me cudilo da imate vise od nas u Pa (15) :D
 
hahaha:D Pa moja antena isto nije na krovu, stoji na terasi, zaklanja je ogromno drvo i druga kuca, pa opet hvata 49 kanala. Nisam je niti pomerao niti bilo sta, kako je stavljena pre 6 godina tako i danas stoji...
 
hahaha:D Pa moja antena isto nije na krovu, stoji na terasi, zaklanja je ogromno drvo i druga kuca, pa opet hvata 49 kanala. Nisam je niti pomerao niti bilo sta, kako je stavljena pre 6 godina tako i danas stoji...

Hvatas 49 kanala?? Pa koji su to sve kanali, jel to sve domaci ili i neki iz susednih drzava?
 
Jeste,DVBT2 standard,ima 5 TV stanica trenutno i dva radia.Imas na linku ispod celu mapu za Srbiju i CG.
 
Izvinjavam se, nije 49 nego 39, posto ovaj stb prvo nadje sve kanale, pa onda obrise duplirane, a ja nisam ni obratio paznju na to... Hvatam kanale sa Jastrepca, Kopaonika i Crni Vrh/Rudnik.
 
ima drugar moj preko 40 kanala, nema duplih. bas moram pogledati kod njega kad budem koji su kanali u pitanju. okolina rume
 
Ja sam 100m od 25k volt mreze od Beovoza :D mora da zbog toga utice na stb, imam bednih 15kanala doduse ove glavne kanale imam kanali tipa Devic, Krl nesto ...itd i nisu must have.


Nisam bas previse upucen u antene ali za vise kanala antena treba sto vise u visinu, sto veca to bolja :D pojacivac blize anteni a ne stb-u i tako to.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno