Šta je novo?

DVB-T2

Do antene, loseg signala, loseg ne kvalitetnog kabla... Do njih :) kada prodje 15.6 a to je poslednji rok za gasenje analognog signala onda ce ti biti jasno dali je do tebe tj tvog uredjaja ... Vidis da se pojavljuje rts 1,2 na par mesta, duplirani kanali sta te cudi qko je i do njih.. Ako se cudim necemu da ne radi kako treba onda ce to biti posle 15.6 a do tada cu tolerisati :)
 
Poslednja izmena:
Hajde da ne bunimo ljude. Kao što sam napisao:

Samo ako se nađu u multipleksu.

Da li će to biti bilo koja DVB-T ili T-DAB tehnologija, u ovom slučaju ne zavisi od toga. Radio se može dobiti, ako se njegov stream pusti u multipleks.
 
Čovek je pitao za ovo: (još jednom, ponavljam, nebitno da li je neki DVB-T ili T-DAB u pitanju, bitno je da se nađe u multipleksu)


A ko buni ljude normalno je da ces moci radio da slusas na svom digitalnom prijemniku...ako ga puste..

Nije za ovo:

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/552192/U-Norveskoj-FM-radio-signal-odlazi-u-istoriju

Toliko o tome, a znas li koliko treba da prodje sa bi ovo zazivelo kod nas... Imas li uredjaje standalone sem STB-a za tako nesto na trzistu?

Kontaš sad?
 
Poslednja izmena:
Razumljivo ja sam napisao konkretno za digitalni radio kao standard, da se covek uzaludno ne nada i dalje ce ovde analogni signal (radia) da funkcionise sto nije lose, posto taj digitalni ima i svoje mane... Velika je to investicija, pogotovo za korisnike, ako hoces tako nesto da pratis postojece uredjaje sa analognim prijemom mozes da u kantu bacis ili u podrum za uspomenu. A slusati radio na TV-u je malo... :) mozda nekome cool ako nakaci i 5.1 sistem :)
 
Poslednja izmena:
Jel ima/imao neko Alpha Star 1389? kakav je,... Kupili meni taj, ne hvatam nista s njim, ne svidja mi se uopste, ..
 
To ti je kao Bear, Orion i tako ti, lepo radi ako signal nije bas jako slab. Proveri antenu, pojacivac, koaxijalni kabl.
 
I kod mene nestadoše prvo RTV, a zatim i RTS Digital i RTS HD, a ostale kanale dupliraše. Pročitala sam vaše objašenjenje zašto RTS Digitala i RTS HD-a više nema, ali se za RTV čudim, a i krivo mi je jer se tu imalo šta pogledati (Državni posao, Petkazanje...).
 
Pazi ima kome smeta Drzavni Posao ;) tacnije svima koji su zaposleni u Drzavnim institucijama :D
 
Ja sam juce uzeo matorcima xwave digital one, probao sam denver i bear i nije mi se svidelo sto antenu moras bas da naciljas na predajnik da bi imao signal.
Prodavac mi kaze da od ovih koje ima ovaj je kao najbrzi itd.
Probao sam kuci i mogu reci da je ok sto se tice signala, hvatao je sa vise predajnika iako je antena okrenuta prema avali.
Medjutim testiranjem sam primetio da mi daljinac ima manu tj ovi tasteri PROG + - ne rade kako treba vec samo prebacuju na dva kanala, imaju istu funkciju kao i taster RECALL.
Daljinac je onaj veliki. Sad ne znam ima li ko jos ovakav problem i da li da reklamiram ovo?
 
Poslednja izmena:
Medjutim testiranjem sam primetio da mi daljinac ima manu tj ovi tasteri PROG + - ne rade kako treba vec samo prebacuju na dva kanala, imaju istu funkciju kao i taster RECALL.
Daljinac je onaj veliki. Sad ne znam ima li ko jos ovakav problem i da li da reklamiram ovo?

Kod svih je tako. Kanale prebacujes na gornju i donju strelicu.
 
Ja sam juce uzeo matorcima xwave digital one, probao sam denver i bear i nije mi se svidelo sto antenu moras bas da naciljas na predajnik da bi imao signal.
Prodavac mi kaze da od ovih koje ima ovaj je kao najbrzi itd.
Probao sam kuci i mogu reci da je ok sto se tice signala, hvatao je sa vise predajnika iako je antena okrenuta prema avali.
Medjutim testiranjem sam primetio da mi daljinac ima manu tj ovi tasteri PROG + - ne rade kako treba vec samo prebacuju na dva kanala, imaju istu funkciju kao i taster RECALL.
Daljinac je onaj veliki. Sad ne znam ima li ko jos ovakav problem i da li da reklamiram ovo?

Tasteri P + - na daljinskom Xwave digital one po difoltu nemaju ulogu klasičnog menjanja programa od prvog pa do poslednjeg i unazad, već ima sasvim drugu funkciju poput menjanja FAVa itd itd... Ja sam na svom daljinskom podesio da mi funkcija P + - uptavo radi tako kao što si ti poželeo jer je i meni tako više odgovaralo. Naravno to sam postigao na molbu uvoznika NT Company, otišao do njih u servis i stavili su mi drugi firmware za daljinski. A uskoro ce izaći i prvi firmware za kompletan risiver Xwave digital one za oko 1,5 mesec :)
 
Ocu li ja to moci da gledam iz Panceva?
 
Ma meni bili cudno, a nisam ni znao za ovo. Bas bez veze.
Zasto ne bi mogao, kod mene ima prijem sa pet predajnika a nijedan nije bas blizu. Samo nabavis dobar risiver i vozi. Mada ja sam generalno razocaran ovim, tolika se prasina digla a u stvari nista posebno,osim sto je neko zgrnuo velike pare.
 
Uvek je tako :)

Ja koliko sam video imam oko 14kanala i svi su ok. Jedini problem koji se pojavio pre neki dan je to da su rts kanali duplirani i da su izmesani, negde sam procitao da LCN pravi problem, to treba iskljuciti, bas cu uvece da probam.
 
Kod svih je tako. Kanale prebacujes na gornju i donju strelicu.
Pa nije kod svih vec samo kod onih sa velikim daljinskim. Na malom postoje CH+ i CH- za prebacivanje.
Tasteri P + - na daljinskom Xwave digital one po difoltu nemaju ulogu klasičnog menjanja programa od prvog pa do poslednjeg i unazad, već ima sasvim drugu funkciju poput menjanja FAVa itd itd... Ja sam na svom daljinskom podesio da mi funkcija P + - uptavo radi tako kao što si ti poželeo jer je i meni tako više odgovaralo. Naravno to sam postigao na molbu uvoznika NT Company, otišao do njih u servis i stavili su mi drugi firmware za daljinski. A uskoro ce izaći i prvi firmware za kompletan risiver Xwave digital one za oko 1,5 mesec :)
Mislis na tvoju molbu?
 
be939a0143044fab55a00ef7ecc7f577.jpg
Strongov daljinski, a ovakav mnogi koriste ima PG +- a mali je daljinac...
 
Evo ja kupih Crypton 301 u Gigatronu
Potrebna mi je mala pomoć jer neke stvari i ako ih ima u uputstvu nemogu da nadjem.

-Kako se dolazi do menija "ostalo" gde se govori o uključenu-isključenju napajanja antene i koliko to utiče na korektan rad uređaja?Ja koristim mrežastu antenu sa pojačivačem kupljenu pre destak godina i ona radi korektno i na analognom i na digitalnom signal.
Ja sam takođe u Jagodini i nisam ni do sad imao problema u prijemu TV signala , mada sada imam vise programa

-Box i tv sam spojio sa SCART kablom koji sam ranije koristio za za DVD player i slika vrlo dobra na svim programima ,ali kada je jačina zvuka na slabijem nivou iz zvučnika se čuje vrlo iritirajuće zujanje.Dali je u pitanju kvalitet kabla ili je nešto drugo u pitanju?

- Na koji način se menja veličina i boja titlova i boja pozadine za titlove?

Zahvaljujem unapred na pomoći.

Pozdrav:(
 
Evo ja kupih Crypton 301 u Gigatronu
Potrebna mi je mala pomoć jer neke stvari i ako ih ima u uputstvu nemogu da nadjem.

-Kako se dolazi do menija "ostalo" gde se govori o uključenu-isključenju napajanja antene i koliko to utiče na korektan rad uređaja?Ja koristim mrežastu antenu sa pojačivačem kupljenu pre destak godina i ona radi korektno i na analognom i na digitalnom signal.
Ja sam takođe u Jagodini i nisam ni do sad imao problema u prijemu TV signala , mada sada imam vise programa

-Box i tv sam spojio sa SCART kablom koji sam ranije koristio za za DVD player i slika vrlo dobra na svim programima ,ali kada je jačina zvuka na slabijem nivou iz zvučnika se čuje vrlo iritirajuće zujanje.Dali je u pitanju kvalitet kabla ili je nešto drugo u pitanju?

- Na koji način se menja veličina i boja titlova i boja pozadine za titlove?

Zahvaljujem unapred na pomoći.

Pozdrav:(

- Do stavke 'ostalo' dolazi se tako što se prvo u meniju sa leve strane izabere 'Podešavanje sistema', pa se onda na dnu nalazi stavka 'ostalo', a kada se tu uđe, prva stavka je 'LNB Napajanje', što je ustvari napajanje antene. Napajanje antene se koristi samo u situacijama kada želimo da ne koristimo adapter za napajanje antene, već tada antena dobija napon iz uređaja. Ovo nije moguće sa svim antenama.

- Zujanje u zvučnicima može biti iz 2 razloga... Loš SCART kabl ili previše mali nivo zvuka iz uređaja, tako da je uvek najbolje na uređaju držati zvuk na maksimum, a na tv pojačavati i smanjivati po potrebi.

- Podešavanje titlova je moguće tek kada se pusti film i onda treba pritisnuti plavi taster na daljincu. Tada se dobija stavka 'Titlovi: podešavanja'.

Moju mini recenziju ovog uređaja možeš pročitati na: http://www.pomoravac.info/digital-tv/index.php?id=51&id1=1&g1=1

p.s. Inače, Crni vrh Jagodina, možda već i sutra proradi na planskim kanalima i planiranom snagom.
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem na brzom odgovoru i pomoći.
Ja sam se i zahvaljujući pomenutoj recenziji i odlučio za Crypton 301 a prethodno sam uzeo Orion koji sam posle pet dana razočaran vratio.
Takođe ću probati sa drugim scart kablom. Dali će se nešto promeniti na bolje ako upotrebim koaksijani kabl i koristim Rf izlaz i kakva je razlika između ova dva načina povezivanja uređaja, dali se nešto mnogo gubi?
Što se tiče titlova, ja sam mislio da se to odnosi i na filmove koji se emituju na bilo kom program.

U svakom slučaju najlepše hvala za pomoć

Pozdrav
 
Dali će se nešto promeniti na bolje ako upotrebim koaksijani kabl i koristim Rf izlaz i kakva je razlika između ova dva načina povezivanja uređaja, dali se nešto mnogo gubi?
Crypton box 301 NEMA RF modulator, tako da nije moguće koristiti takav način povezivanja. Ima samo RF prolaz koji služi da bi prosledio signal do sledećeg uređaja.

Što se tiče titlova, ja sam mislio da se to odnosi i na filmove koji se emituju na bilo kom program.
Nijedna naša televizija u DVB-T2 mreži ne emituje DVB titlove, a i ne verujem da će to biti u skorijoj budućnosti.
 
Danas je pušten 1.MUX sa Crnog vrha Jagodina na zvaničnom 26.uhf kanalu.
 
Sta ce bese da se desava sa rts HD-om posto vidim da ga izbacuju na mestima gde je iskljucen analogni signal, znam da je neko pominjao to ranije?
 
onaj strongov daljinac isti je za bear xwawe i jos neke risivere to sam primetio izgleda ide genericki daljinski
 
Kod mene danas na 28 kanalu nema pola programa, ostali ovi levi. Prebacim na 26 i sad je sv ok. Samo ovim ko se slabo snalazi nece biti lako pohvatati sve ovo. Svaki dan neki prekidi i radovi.
 
Nazad
Vrh Dno