Šta je novo?

DVB-T2

Ja kazem da nije lose, a ima i onih kojima super sluzi kao i meni :) Ne mozes ti tako da odredis dali je nesto dobro ili nije... I Mercedes ima skart serije, samo sto se o tome ne prica kao kada Toyota npr povuce par miliona automobila :)



Primer naravno :)



U odnosu na ostale marke , Strong je u tom svetu oprene najpoznatiji Japanski brand, a to sto se sklapa u Kini eh aj da se vratimo na pricu o skupom Mercedesu :)

Svakako probas i vidis dali odgovara , ja kome god sam preporucio Stronga nije se pokajao, e sad treba znati i odakle uzeti, svasta se valja u nasoj zemlji :)
 
Poslednja izmena:
@branaaa

Ok, evo ja imam Horizons S RF, zadovoljan sam. Trebam da uzmem još jedan STB pa sam gledao tuđe preporuke. Crypton Box 301 mi se čini da menja malo brže kanale od mog (gledajući klip sa youtube-a), manje od 2sec, dok mom oko 2,5 treba (zvuk se odmah čuje, ali slika kasni). Bear nešto sporije menja od Horizons-a. Ovde imaš mini rezenciju Crypton-a http://www.rtvforum.net/thread-4576.html Takođe imaš i druge uređaje u istom podforumu, pa možeš da vidiš iskustva ... donekle :) Ono što mi se ne sviđa kod Cryptona je što nemaju zvanični sajt, update firmware-a verovatno neće biti nikad. Strong ima update firmware-a. Ako ti treba osetljiv uređaj, da hvata i slabiji signal, onda idi na Horizons A115. Neki se žale da zuji. Ima još nekih koji su isto osetljivi, ali nisam našao neki relevantan izvor, osim rekla kazala, tako da će tu već druge kolege da se jave. Ako ti treba veliki daljinski idi na XWAVE Digital ONE V2 (mislim da ova oznaka V2 ne postoji, nego moraš da proveriš u radnji da li ima veliki daljinski ili mali, mada može da se kupi i odvojeno). To je otprilike to kako ih ja razlikujem. Za ovaj zadnji kažu da je dobar za sve, i za multimediju (verovatno zbog raznih mogućnosti podešavanja titlova) i za signal. Meni lično se Horizons najviše dopada, imaju sajt sa svim karateristikama, detaljnije (mada ne i savršeno) uputstvo na srpskom i odgovaraju na sva pitanja na FB strani. Jako su ljubazni.
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa Horizons S RF modelom, posle par minuta krece slika da se zamrzava i tako na svakom kanalu. E sad, da li je to problem do uredjaja koji je povezan preko RF izlaza sa TV-om, ili do sobne antene koja nije nekog kvaliteta ili je do loseg signala,...
 
Verovatno do sobne antene. Pritisni nekoliko puta info dugme, sve dok ne dobiješ dve skale, kvalitet i nivo signala u %. Probaj da okreneš antenu tako da budu što veće.
 
Džaba nam svi ti STBovi kada zabrljaše sa programima. Od kako je danas došao neki budža i stisnuo dugme ne avalskom tornju nestadoše RTS HD i RTS Digital a RTS1 i 2, B92 i još neki kanali sa pojavili na 2 frekvencije. Sve se pomešalo. Dve ako ne i više godina se spremaju i odlažu digitalnu TV i sad ne mogu sve da puste da radi.
 
RTS HD и RTS Digital су имали неку привремену дозволу која више не важи па неће да их буде неко време на Т2, ваљда док то не среде.
 
RTS HD и RTS Digital су имали неку привремену дозволу која више не важи па неће да их буде неко време на Т2, ваљда док то не среде.
Pa bar da napisaše to, samo znaju da se hvališu. Kao ona deonica kružnog puta kod Straževice što je neki političari otvaraju dva puta godišnje a ono samo parče viadukta što visi u vazduhu i dugačko stotinak metara.
 
Poslednja izmena:
RTS Digital će postati RTS 3 kada se dobije dozvola za emitovanje, a RTS HD će se spojiti sa RTS 1, tj. na RTS 1 će ići HD prenosi.

Hvala. Znači, nema druge nego da povremeno puste novu pretragu. Stvarno mi nije jasno čemu je služio probni period, kad prave promene sada kada je analogni signal isključen.

Probni period je služio za testiranje opreme. :)

24. kanal sa čota koji je od početka bio predviđen za prvi mux nisu ni mogli testirati pre gašenja analognog signala, iz prostog razloza što se na toj frekvenciji emitovao RTS2. Prvi mux je namenjen za kanale sa nacionalnom frekvencijom, a drugi za lokalne, treći će jednog dana služiti za pay kanale.
 
Poslednja izmena:
Hm a ja mislio da oni tako pokusavaju sa tim dupliranim kanalima Matorce da zalude kako imaju puno kanala na svom stb-u :D



Zna li se hoce li biti preplate za rts servise/kanale? Ono sto je bilo uz racun za el struju?? Sve narod mora da finansira...





@CountMike odavno sam prestao da se cudim, nekako to je ovde normalno cak i kad je sve obezbedjeno i finansirano :)

Povremeno Strong me pita hocu li da skeniram, izbaci kao da su novi servisi dostupni, a nista ne nadje ili u skeniranju prikaze 40kanala a pola nema, verovatno kanali van Etra.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam strong resiver. Nemam vise od 6 kanala. Posto zivim na selu kontam da je do antene. Mada pre sam imao dosta vise kanala.
 
Moguce nego dali zuji, to je ovde glavna informacija u vezi STB-a ? :D
 
Ne zuji, bar za sada. Firmware je 1.3.4, jel ima noviji?
 
Da li vredi doplatiti 1400 dinara za Horizons A115 i X Wave DIGITAL ONE ili uzeti Bear 202 za 2.600?

Prioritet je da dobro hvata signal, multimedija je nebitna.

edit: Jel Horizons zuji? Ne mogu više da pohvatam sve što čitam...
 
Ubacio sam 1.3.9, dobio sam par novih kanala. Nije problem do antene nego softvera. Mada bi mozda izmestanjem antene dobio jos neki kanal.
 
Da prenesem moje iskustvo sa Orion STB (ovaj iz Maxi-ja). Uzeo sam ga danas i odmah na probu.

+ Kanale hvata normalno, nisu seckali za pola sata koliko sam ih isprobavao. Relativno brzo ih menja, brže nego Bear koji već imam. Meni je isti kao na Bear.

- Imao sam problema sa multimedijom koja mi više treba od običnih kanala. Iako u podešavanjima i uputstvu stoji da je moguće promeniti boju titla i pozadinu, u samim podešavanjima te opcije kao da su zaključane. Ne mogu da se odaberu iako veličina titla može. A po defaultu pozadina titla je siva pa mi zauzme trećinu ekrana. Boja titla je bela što je OK ali ko želi slova druge boje neće moći da promeni.

- Druga zamerka je što ne dodaje crne trake kad se pusti film sa fleša već razvlači sliku na ceo ekran. Nekome to odgovara, mene nervira. Ekran mog TV-a je 16:9 (32") a film je bio 2,40:1.

- Treća zamerka je što u uputstvu piše da uređaj pokazuje vreme kada se ugasi a realno displej je prazan. Ne prikazuje ništa kada je uređaj ugašen. Kad je upaljen pokazuje trenutni kanal. Nije da mi vreme nešto mnogo treba ali...

Uglavnom, odmah sam ga vratio. Kome treba samo za televiziju poslužiće.

Inače, sve ovo sasvim normanlo radi na Bear koji sam isto platio 3.000 dinara pre 2 i po meseca.

Da napomenem da je uređaj baš veliki u odnosu na većini STB uređaja u prodaji kod nas. Nisam mu baš merio tačne dimenzije ali bar 40% je širi od Bear.
 
Sad ide neko prepakivanje podataka... polako.
 
Pec za sta?
 
Ma htao sam u forum za tenkiće... , matoro pa izlapelo ne gledam gde kucam :mad:
 
Hahahah. :)
Predpostavio sam jel sam skinuo malo pre. :)
 
U specifikacijama za Xwave digital One izmedju ostalog pise "Automatsko i pojedinačno pretraživanje TV i radio kanala ".Da li to znaci da je moguce slusati radio program?
 
Samo ako se nađu u multipleksu.
 
Da ali u buducnosti ;) jedna Norveska ce uskoro krenuti u experimentisanju sa tim radiom, nece to skoro ..
 
Poslednja izmena:
Kupio sam Horizons S risiver, međutim slika na tvu svake tri sekunde zalaguje. Do čega to može biti? Da li je neko imao sličan problem?
 
Nazad
Vrh Dno