Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

ljudi, shta se konkretno dobija ovim Crimson 15.11, osim lepseg interfejsa settings-a?
 
Pogledaj gore, lepo napisano, takodje imas celu listu changelogova. Samo izguglaj, ili otidi na AMD sajt pa procitaj.
 
A nama nesrecnicima sa nV poslednja tri drajvera zakucavaju na 405mhz u 3d i samo reset pomaze. Zamenili oni malo uloge...
 
Bah zeza me overdrive na crimsonu. Prvo kada dignem memoriju ona ostane zakucana i u idle na toj vrednosti. A drugi problem je posle reseta kompa se obe vrednosti vrate na default... Pored toga ok drajveri konacno.
 
A nama nesrecnicima sa nV poslednja tri drajvera zakucavaju na 405mhz u 3d i samo reset pomaze. Zamenili oni malo uloge...
Ne verujem da ce nvidia da sedi i da gleda...sledece ocekuj vrlo brzo.
Verovatno to namerno rade...prave predstavu, a vec imaju dobre drajvere.
Samo cekaju kao i obicno suprotnu stranu, a onda brisanje patosa.:D
 
Bah zeza me overdrive na crimsonu. Prvo kada dignem memoriju ona ostane zakucana i u idle na toj vrednosti. A drugi problem je posle reseta kompa se obe vrednosti vrate na default... Pored toga ok drajveri konacno.
Cek mozda zivim u neznanju ali ako kloknes memoriju ona ostaje na tim vrednostima npr 1250x4 > 5000mhz u mom slucaju na 7770

A gpu clock je varijabilan, 400mhz idle / 1100mhz load

-----------------------

Zar i memorija ima nizi clock u idle npr?
 
U mom slucaju,kloknuo sam memaru i stavio vent na 100% dobio sam black scrin i nema sanse da to odrobis,restart,sve dobro radi,ulazi u BIOS al kad terba na desctop odmah ventovi na max i ne moze uci,ne vredi ni cupanje kabla ni vadjenje baterije,moze samo grafa u drugi slot,al kad vratis u istom kao da je zapamceno i sve isto...pomaze samo reinstal sistema

Da ne bude zabune,5 puta sam odradio to, 3x na 8.1 i 2x na 10-tku,znaci klok memare bez blacka inace zaebano,za ostalo je ok daje bolje vrednosti izvuko sam jos 15mhz na memaru...
 
Poslednja izmena:
Ako si preko drajvera radio clock obrisi drajvere i treba da vrati na stock vrednosti.
 
ne klokuj onda preko crimson-a ili kako vec ocete da zovete novi panel,klokuj preko afterburnera,i odcekiraj da primenjuje OC prilikom buta.
 
E dobro si pomenuo Afterburner, ima li neka alternativa njemu ali samo da ima osnove tipa On Screen Statistiku, znaci da prati fps,mem,fan,cpu preko Riva Tunera?
 
Poslednja izmena:
AMD je rekao da ce biti poboljsanje za 20%, ispada da nije?
 
Ne klokujem ja preko catalista,vec preko AB i XXX,kakvo crno klokovanje preko Catalista :)
 
ne bi smeo AB da po butu dize klok sem ako mu ne naredis,vidi da nisi slucajno cekirao 'apply overclock at system startup'.
 
To samo za jednu igru, ali su bila poboljsanja i do 35% na nekim sajtovima koji su testirali.
 
ma kakva suva drenovina,svi ti cipovi su monstrumi.
Onda su negde debelo zeznuli u samom cipu, ako sva ta snaga stoji ali samo na papiru.
Jednostavno ne verujem da nema zelje da se napisu najbolji moguci drajveri.
Ili ovi koji ih pisu daju to namerno na kasicicu.
 
Poslednja izmena:
bila su i 50% black ops 3 je skocio sa 61 na 96 za Fury kartu.

A pitao sam iz prostog razloga jer zelim da ljudi koji ne znaju da citaju engleski ne komentarisu gluposti ovde ..... jer onda loze ostale da lupetaju o suvoj drenovini i slicno ...

Nigde nisu rekli 20% poboljsanje .... rekli su UP TO 20% sto mu dodje ... do 20% u zavisnosti od dosta faktora ... i rekli su za kao sto kazes jednu igru tj Fable Legends DX 12 ako se dobro secam.
 
Sa 61 na 96 :d tih 96 je trebalo da ima i bez drajvera.
Sad kada je dostigao performanse srazmerno svojoj snazi to ovde laici tumace kao
zasluga "cudesnih" drajvera.
 
Onda su negde debelo zeznuli u samom cipu, ako sva ta snaga stoji ali samo na papiru.
Jednostavno ne verujem da nema zelje da se napisu najbolji moguci drajveri.
Ili ovi koji ih pisu daju to namerno na kasicicu.

Za pocetak se informisi.

Da nisu imali dobro napisane drivere .... to ih muci vec par godina, bar ovde na benchu si mogao da vidis kako ljudi pljuju po drivermina na sva usta...

Napravili su Radeon grupu (ili kako je vec zovu) koja ce se baviti iskljucivo pisanjem softvera za njihove grafike, a ovo je prvi rezultat .... tako da .....

Takodje da si pratio bilo sta u zadnjih godinu dana znao bi da je npr 290x drala gtx 970 u 4k rezolucijama, sto moze da radi samo ako je jelte .... jaci cip, malo je apsurdno bilo da od iste karte gubi u 1080p rezoluciji, ali tako je bilo. Od tad ... prvo su ispeglali driver pa su karte postale identicne, a evo sad mali boost taman toliko da 290x postane bolja karta od gtx 970.
Najveci boost je dobila Fury serija sto je i logicno jer tak njoj nisu izbacili krstene drivere sto se moglo videti i tokom prvih testova gde se nije ni znalo ko sa kojim driverima testira i sta se dogadja...
 
Sa 61 na 96 :d tih 96 je trebalo da ima i bez drajvera.
Sad kada je dostigao performanse srazmerno svojoj snazi to ovde laici tumace kao
zasluga "cudesnih" drajvera.

ti bas pojma nemas kako kompjuteri rade a ?

kako to mislis bez drivera ? i sta je tu cudno da se FPS poboljsa drasticno sa boljim driverima, desavalo se i u proslosti gomilu puta .... ne znam da li si ziveo izpod nekog kamena pa sad kupio kompjuter i mislis da si strucnjak posto ocito nisi ...
 
Sledeći korak je da kompletno izbace stari interfejs za sva podešavanja, što ćemo verovatno čekati celu godinu.
Inače je sve stabilno, samo sam instalirao preko zadnje bete. Stvarno se otvara za sekundu, nadam se da je update sistem dobar, ali nemam kako da ga probam dok ne bude bio.

Mnogo bolje od nVidia koja se pali tri dana.
 
ti bas pojma nemas kako kompjuteri rade a ?

kako to mislis bez drivera ? i sta je tu cudno da se FPS poboljsa drasticno sa boljim driverima, desavalo se i u proslosti gomilu puta .... ne znam da li si ziveo izpod nekog kamena pa sad kupio kompjuter i mislis da si strucnjak posto ocito nisi ...
Trebaju drajveri? pa meni baca sliku i bez njih? a kod tebe "@smarac"?
 
tesko da ti baca sliku bez drivera .... ako nemas driver za bilo koju komponentu ona jednostavno ne radi i prijavljena je kao unknown device .... to sto ti mislis da nemas driver je problem u tvom ne razumevanju rada racunarskih komponenti .... jer u slucaju da skines AMD driver postoji genericki driver od MSa koj obezbedjuje da ti grafika "baca sliku".

A da bi razumeo .... mozda .... ono o cemu pricam ... skini AMD driver kompletno pa probaj sa tim generickim driverima da igras neku igru ili odradis neki test i onda mi reci koliko frejmova imas .... e tu je razlika izmedju dobrog upravljackog programa i loseg tj neoptimizovanog i neprilagodjenog
 
tesko da ti baca sliku bez drivera .... ako nemas driver za bilo koju komponentu ona jednostavno ne radi i prijavljena je kao unknown device .... to sto ti mislis da nemas driver je problem u tvom ne razumevanju rada racunarskih komponenti .... jer u slucaju da skines AMD driver postoji genericki driver od MSa koj obezbedjuje da ti grafika "baca sliku".

A da bi razumeo .... mozda .... ono o cemu pricam ... skini AMD driver kompletno pa probaj sa tim generickim driverima da igras neku igru ili odradis neki test i onda mi reci koliko frejmova imas .... e tu je razlika izmedju dobrog upravljackog programa i loseg tj neoptimizovanog i neprilagodjenog
Cekaj, stani...gde mi je MS? cak i u biosu? e ljudi i taj MS te saceka cim pritisnes start dugme.
 
dzaba tebi objasnjavati .... u pravu si .... koj ce ti ***** driveri ... sve to radi samo od sebe ... leprikoni crtaju po ekranu iznutra sve sta treba da vidis, aj cao
 
Nazad
Vrh Dno