Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

R9 285 :D
Jedino ova karta ima u zvanicnim drajverima podrsku za 4k rezoluciju ako dam dobro video
 
Poslednja izmena:
Mala ispravka, nije 4k vec UHDTV, 3840 x 2160 pixela
 
To i jeste "4K", posto je u pitanju 16:9 monitor i onda takva odgovarajuca rezolucija.
 
presao na novi build win10 TP tj 10049,i izgubio VSR.odradio DDU i zakovala instalacija ovih modovanih (crni ekran i nikako da vrati desktop).instalirao omegu (jedini drajveri koji uvek prodju instalaciju u svakoj varijanti),express uninstal,pa DDU,pa restart i advanced startup pa sedma opcija,instalacija onih modovanih,ovaj put prolazi bez greske i pet imam VSR. (proban Misery 2.1)

nemam pojma zasto obican run DDU-a nije dovoljan,nego mora express uninstal iz programs&features,ali izgleda da je tako.u buducnosti cu uvek prvo skinem drajvere iz programa,pa da ocistim sa DDU-om,takodje savetujem svima da tako rade. :)
 
?
Pa naravno da mora prvo deintalacija pa DDU ili sličan alat, nisi valjda na instalirane išao sa DDU?! :d
 
naravno,nikad do sad nije bilo problema,znam da je malo na divljaka,ali je za sve ostalo radilo savrseno.nekad je DDU cistio i amd folder u rutu but drajva,kamoli ostalo.
 
Weird, stranici od ranije mi je i ovo prikazivalo...

[417321] Dirt 4 : Poor performance may be experienced in some configurations
 
Poslednja izmena:
Mozda misle na onaj showdown :)
 
Weird, stranici od ranije mi je i ovo prikazivalo...

[417321] Dirt 4 : Poor performance may be experienced in some configurations

Uf taman sam se ponadao da ce uskoro D4 :( reko testiraju betu ili tako nesto.. zar nije Showdown spin-off od 3ke?
----------------------------------------------------------------------------
Nego instalirao ja W8.1 odradio u fullu sve drajvere pa i ovu betu, sve extra a performanse u igrici ocajne, jedva 30fps konkretno GRP.
Posle nekih nedelju dana, win povuce koji update, uglavnom neki od par mb za system, neki stariji neki noviji.
Juce primetim drastican skok u fps u istoj igrici, a nit je bilo update-a za istu nit sam ista cackao. Sada je 50 - 60fps u igri.
Kapiram da je procesor Phenom 9550 (slab) i ram memorija spora 2 x 2 GB 800mhz ali sta se tu desilo da je igrica bila bukvalno jedva igriva na High presetu > 1080p i da odjednom posle nekih win update-a performanse skoce, imali li neko ideju?
To je bilo do sistema ili drajver je divljao - ono kao beta pa ludi malo... mada cudno i na medium i na low on nije isao preko 30fps...
 
Poslednja izmena:
jel' neko probao ovaj drajver?kakva je situacija sa VSR-om?
 
Modovan dajver za Win 8.1 sa VSR za HD7xxx +. Ko hoće može da proba.:)

Guru3D

This is the Windows 10 driver distributed via Windows Update, now modified to work with Win 8.1.

VSR and FPS limiter are enabled (the card must support it) CCC is from 15.3 Beta to avoid issues.
Based on reports in this thread looks like VSR is working for HD7000, R7, R9 280 and possibly more so try for yourself and report back.

To install and use this driver you must enable the "Test Mode" or disable the driver signature enforcement.
This driver is for advanced users only, if you do not know what you are doing stay away from it.



Build Info:
CCC: 2015.0318.2258.39412
D3D: 9.14.10.01109
OGL: 6.14.10.13374
OCL: 10.0.1729.3
Mantle: 9.1.10.0067
Mantle API: 98306

http://bit.ly/1EKqxFi

Jel mogu ovi drajveri da se iskoriste za Win 7? Imam 7870 graficku pa bih hteo da pokusam da iskoristim taj VSR ili bar da vidim kako izgleda!
 
pokusaj,u teoriji da,ne bi trebalo da bude frke.ja isti koristim i imam 2k svuda.
 
Meni sa poslednjim 15.4b radi sve glatko, pogotovo GTA 5 :D A VSR na 7870 radi bez problem i u sedmici kao i u Win 10..
 
Interesuje me da li postoji mogucnost da se sacuva settings boja u kontrol centru pa da loadujem na drugom hardu, da skratim pricu uzeo sam novi ssd ali su mi tamo boje katastrofa a kad stavim stari savrsene, a nemogu da ubodem nikako isti settings, neka pomoc?
 
zadnja beta sa svim profilima (i za gtaV),krosfajr,VSR u katalistu:

https://onedrive.live.com/?cid=6c1181edc5a641c3&id=6C1181EDC5A641C3%21159

(bilo koji,ja sam skinuo zadnji)

Install steps:
1. Clean previous drivers with DDU
2. Admin command prompt: bcdedit /set onetimeadvancedoptions on
3. Reboot and press 7) Disable driver signature enforcement
4. Install driver through Device Manager (CCC is also automatically installed)
5. Done!

VSR can be enabled under My Digital Flat Panels > Properties

Edit:
-- Installing the driver through Device Manager --
1) Right-click Microsoft Basic Adapter -> Update Driver Software...
2) Browse my computer for driver software
3) Let me pick from a list of device drivers on my computer
4) Have Disk...
5) Browse... and select the .INF on the correct folder
6) Your GPU model should be correctly selected, press Next and proceed to the install.

postoji sansa da krosfajr nece da radi (meni se ovo desilo),najverovatnije jer zadnji DDU bas i ne cisti sve do kraja ako imate bilo kakve modovane ili win10 drajvere,samo ponovite sve i radice.obavezno ugasite da win update gazi drajvere sa sajnovanim,to podesavanje imate u advanced system properties-hardware-device installation settings.takodje,ako imate win uefi instalaciju i upanjen fastboot,ultraboot ili sl (kako koji prozivodjac maticnih to zove),postoji sansa da vam nece tastatura u advanced startapu raditi i necete moci da pritisnete opciju 7.resenje je da se taj fastboot ugasi privremeno dok ne zavrsite sve.

to je sto mi pada na pamet ovako sa glave,pitajte ako sta treba. :) idem da kruziram los santosom u 2k. :)
 
Fino fino, ego4 ?? Ali nije Dirt4 ;) Drago mi je sto se prica vrti oko AMD-a bice to dobro optimizovano :) nego nesto mi se ne daje 20e ;)
 
Poslednja izmena:
ni jedna ni druga,vec ovi modovani sa prosle strane,VSR je sjajna stvar.
 
moze lagano da se pregazi preko zadnje bete,ionako nema nekih razlika sem tg freesync-a i par profila.
 
Sad sam testirao u Dirt, ima razlike u tacno 4fps u korist novih.
 
to je verovatno jer su lepo legli,ili si presao sa nekog starijeg drajvera,nema razlika izmedju ove i prosle bete za singl gpu-eve.
 
Nazad
Vrh Dno