Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Imas i onaj amdove driver unnistaler. Ja ga koristim jednom u 5 menjanja drajvera iako je klasican unnistal dovoljan
 
ne traze ni desktop grafike,pa sam dolazio do suza dok nisam otkrio DDU.

Ne samo kod AMD vec i kod intela , poneki driver yabrlja , ali ovaj sto si preporucio DDU skinuo sam i moja reakcija je ...:p.prava stvar.
 
Od kad sam stavio radeon kartu, povremeno pri restartu i ponovnom podizanju sistema, mi se javlja bsod, evo sta kaze bluescreen viewer Pogledajte prilog 152638, koliko vidim na netu ovo bi trebalo da ima veze sa drajverima za grafiku, trenutno koristim poslednje beta drajvere (14.9.1 cini mi se), javlja se i sa whql drajverima 14.9... Ima li neko neki predlog??? Kad je sistem podignut, sve radi normalno, dakle ovo se samo pri resetu desava, kad treba da ucita ponovo win, desi se bsod, probao sam 2-3 reinstalacijom sistema, opet isto...
 
Poslednja izmena:
Glupo pitanje, ali jesi li posle stavljanja nove karte odradio reset biosa - clear cmos?
To je veoma često neophodno, posebno ako je karta pre nje bila non UEFI a nova je UEFI GOP BIOS...
 
Nije radjen, reset biosa, ipak je sve savrseno radilo, nisam ima nikad bsod od kad sam sklopio komp, tako da mi nije padalo na pamet ...
 
Od kad sam stavio radeon kartu, povremeno pri restartu i ponovnom podizanju sistema, mi se javlja bsod, evo sta kaze bluescreen viewer Untitled.jpg koliko vidim na netu ovo bi trebalo da ima veze sa drajverima za grafiku, trenutno koristim poslednje beta drajvere (14.9.1 cini mi se), javlja se i sa whql drajverima 14.9... Ima li neko neki predlog??? Kad je sistem podignut, sve radi normalno, dakle ovo se samo pri resetu desava, kad treba da ucita ponovo win, desi se bsod, probao sam 2-3 reinstalacijom sistema, opet isto...

Neki predlog?
 
Poslednja izmena:
Pa jesi probao reset biosa?
Moj komšija je nedavno imao baš taj problem, čak je posle prestao i butuje, i isto se nije setio reseta. Posle je sve proradilo, valja probati prvo to pošto OS nije stavio si ga par puta. Ako ne onda je možda do verzije biosa ili na kraju do same ploče/grafike...
 
Probaj update BIOSa ploče i grafike. Hebeni ATI sa drajverima, zato ću uvek da dam malo više para i da uzmem nVidiu, da se ne drndam sa katastrofalnim drajverima.
 
Ne pali reset biosa, isprobao sam, stavljen je poslednji bios ploce jos kad je izaso... Kazem opet, u radu je sve savrseno, nikakvih problema nema, ali ako idem na restart, krene da podize sistem i pred kraj ucitavanja izbaci taj BSOD sa porukom SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED, a izaziva je HIDCLASS.SYS ili pdc.sys, i ovo se ne desava uvek pri resetovanju, nego ponekad, bez nekih posebnih pravila... Evo jos jedan screenshot, sada su tri fajla oznacena kao problematicna Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Pdc.sys blue screen errors can be caused by a variety of hardware, firmware, driver, or software issues. These could be related to either Windows 8 Pro software or Microsoft hardware, but it is not necessarily the case.

More specifically, these pdc.sys errors can be caused by:

Incorrectly configured, old, or corrupted Windows 8 Pro device drivers. (very common)
Corruption in Windows registry from a recent pdc.sys-related software change (install or uninstall).
Virus or malware infection that has corrupted the pdc.sys file or related Windows 8 Pro program files.
Hardware conflict after installing new Microsoft hardware, or hardware related to pdc.sys.
Damaged or removed system files after you’ve installed software or drivers related to Windows 8 Pro.
pdc.sys blue screen caused by a damaged hard disk.
pdc.sys STOP error due to memory (RAM) corruption.


I da ti nije upaljen safe boot? Ugasi ako jeste, pa vidi
 
Safe boot je off, nista nije dirano oko sistema, sve default kako je reinstaliran win..
 
ako si dokon jeftino resenje je ako je sistem na hdd-u low level format,a ako je na ssd-u secure erase,da eliminises mogucnost da ti se negde zapatio virus i dzabe lepis jedan win preko drugog.takodje,ako imas mogucnsost da kod nekog drugog odes i testiras kartu da eliminises da je do nje.
 
http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMDCatalyst14-9-2BetaWINReleaseNotes.aspx

Highlights of AMD Catalyst™ 14.9.2 Windows Beta Driver Performance Improvements

Mantle API activated for ultimate performance in Sid Meier's Civilization®: Beyond Earth™
Dual Graphics optimizations for KritiKa and SheDiaoZero
Project Cars profile update
Resolved Issues

Alien: Isolation: AMD CrossFire™ profile updated to detect new .exe of recent application patch
[404762]: Total War: Rome 2 sometimes displaying texture corruption when on the campaign map in CrossFire™ configurations
[400500]: Total War: Rome 2 occasionally stutters when task switching between applications
[406501]: Watch Dogs occasionally has negative performance in CrossFire™ configurations on medium game settings
[402840]: Max Payne 3 cinematic cut scenes intermittently show flickering
[403798]: FIFA 2015 CrossFire™ scaling sometimes underperforming expectations
[401984]: Metro Redux CrossFire™ scaling sometimes underperforming expectations
[397343]: Middle-Earth: Shadow of Mordor occasionally shows flashing when running CrossFire™ configurations
[406978]: White patches occasionally observed in CCC when dragging display icons
[406997]: Upgrading from previous 14.4 Catalyst™ drivers with dual AMD Radeon™ R9 295 in CrossFire™ may cause a black screen or system hang
Known Issues

[407993]: F1 2014 exhibits minimal scaling in some CrossFire™ configurations
[407864]: Hitman Absolution intermittently crashes when starting a new game on AMD Radeon R9 285
[407834]: FIFA 2015 occasionally displays flickering in Asymmetric CrossFire™ configurations
[407622]: Alien Isolation will sometimes exhibit screen tearing with V-Sync enabled
[407431]: Minecraft sometimes produces corruption when changing video settings in windowed mode. As a work around please select Use VBOs to On in the Video Settings in game.
[407338]: XDMA Quad CrossFire™ configurations in portrait Eyefinity modes sometimes display tearing or stuttering
[407756]: Launching Battlefield 4 in offline mode can occasionally lead to a crash
[408033]: Launching Civilization®: Beyond Earth™ with a 144 Hz display can sometimes cause the app to hang. As a work around lower the refresh rate of the monitor.
[408007]: Civilization®: Beyond Earth™ can sometimes hang on a small limited set of Kaveri mobile APU products when paired with discrete graphics products in Windows 7
Important Notes

AMD is currently working with Firaxis to resolve an issue where the interactive and visual elements of the mouse cursor can become offset. If you encounter this issue, the following workaround is available:
Go to Windows Settings and adjust Text Scaling

Right-Click the Desktop
Select Screen Resolution
Make Test and Other Items Larger or Smaller
Set 100% Default
AMD is working with Firaxis to resolve an issue where graphics stuttering may be observed under high map zoom and high image quality settings.
Multi-monitor gaming in Sid Meier's Civilization: Beyond Earth
Sid Meier's Civilization®: Beyond Earth™ does not support multi-monitor configurations. Launching the game in such configurations may cause the game to hang.

Multi-GPU in Sid Meier's Civilization: Beyond Earth™

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth presently supports a maximum of two graphics cards in Mantle. If you are using more than two graphics products with Mantle for this game, it is required that disable the extra linked adapters through Windows device manager.
 
evo ja cu da probam opet evil within,ali ne gajim preterane nade.ryse radi okej,definitivno bi moglo bolje,ali ceka se taj update 3 narodski.SoM necu ni da pokusavam vise.amd-ovi naslovi standardno rade kao sat.
 
BSOD na apdejtu 14.09, ne mogu da verujem...
 
jesi obrisao stare sa DDU?zasad ova zadnja beta radi kako treba,ne primecujem nikakve bagove,doduse ne primecujem ni bolje performanse,ali nisam nesto detaljno ni testirao,skinucu heaven danas pa cu da uporedim pa javljam.
 
Nisam obrisao, ja to gazim novom instalacijom, zamara me da se bavim time kad se dosad nikad ovako nesto nije desilo. Ovo mi je ukupno drugi BSOD na sistemu starom preko 3 godine, stvarno je sramno...i to bas kod instalacije display drajvera. I ne stavljam bete, bas zato da se ne bih udubljivao previse u instalaciju.
 
zato ti se to i desava,slazem se da je sramno da tolike godine nemaju krsten uninstaller bar,vec entuzijasti moraju da pisu softver,ali to je amd.zbog toga i mora da se koristi DDU,nema alternative.
 
Postoji i to odlican AMD Catalyst uninstall utility, cak mu nije potrebna ni instalacija nego se pokrece direktno exe i savrseno ocisti sve repove iz sistema, meni je nakon driwer sweepera znao naci zaostale stvarcice.

Nerealno je ocekivati da se win koristi godinama i driveri za sve to vreme instaliraju gazenjem prethodnih i da nikad ne bude problema(iako je i to najcesce slucaj), treba uciniti mali napor i odraditi ciscenje, posebno sto za tako nesto IMA AMD-ova alatka.
 
Poslednja izmena:
ja sam sa tim njihovim uninstaller-om imao problema jos dok sam imao 270x CF,zato ga ne preporucujem,otkad sam DDU otkrio nikad ni najmanji problem.
 
http://bit.ly/1u7m7EU 14.11.1.beta za 5000 i 6000 serije GPU-a.Mora uninstall starih drajvera.Radi OK, ali nema napredka za nove naslove:S: Nešto malo bolje.
Untitled.png
 
Poslednja izmena:
14.11.1 ubija mantle u CF-u,tojest ne radi,izbaca low memory.probano na thief-u i bf4.
 
hah,necete verovati,ali to nema veze sa verzijom drajvera,vec sa mrtvim pejdzfajlom. :)

dakle bez pejdzfajla radi mantle sa jednom kartom sa svim drajverima (probano do 14.9.1 sve bete) a za mntle CF nece ni da cuje.tek kad sam ga upalio proradio je (zasad na 14.9.1,sad cu probam zadnju betu). <3 amd drajver tim.

edit:

potvrdjujem,samo i iskljucivo je do pejdzfajla,bez njega mantle cfx nece da radi,tj radi kako treba na zadnjoj beti,ali mora biti ukljucen pejdzfajl.
 
Poslednja izmena:
Ubacio sam novi driver za AMD 7400m, ali mi u Catalyst control panel verzija 14.9 nemam opciju Switchable graphics da smanjim da li hocu high performance ili saving battery. Pod power imam samo prvu power play opciju ove ostale nemam kao na slici. Bila je ova poslednja 14.9 verzija i ubacio sam beta 1 i 2, ali nista. Da li neko ko ima istu verziju ima isiti problem ili tako treba. Pre ubacivanja sam izbrisao iz control panela preko All uninstal i ubacio 14.9 sa beta verzijama. Da li da u Gaming Evolved odstikliram ponudu za upadate beta verzija ili ne? Ja sam prvo cekirao, uradio update 14.11.1 beta direktno preko neta, a i rucno, ali mi nije pisalo up to date nego kao da nisam update-vao i onda sam odcekirao da me obavestava o beta verzijama. Hvala unapred, pozdrav!

asdfgvb.jpg
 
prvo obrisi sve sa Display Driver Uninstaller,nabaci zadnje drajvere koje ti amd na zvanicnoj strani ponudi,pa onda da vidimo sta dalje.te bete umeju da budu samo za GCN karte.
 
Jel da brisem direktno sa DDU, a ne pre DDU iz control panela, all uninstal? Ubacicu opet cistu v 14.9. Izbacilo mi je ovo sa slike kad sam hteo da pokrenem DDU.

845.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko problem u Firefoxu sa posledbnjim oficijelnin drajverima? Ne stalno ali jednom u dva dana dobijem neke artefakte kao kad se preklokuje graficka.
 
Probaj da iskljucis hardware acceleration. Tools > Options > Advanced > General > Browsing: "Use hardware acceleration when available"
 
Nazad
Vrh Dno