Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

pa za oss instaliraj rivatuner,sta ce ti AB?

edit: vezano za ovo kucanje ventova,mozda je do toga sto vam je popaljen klok i u AB-u i u overdrive-u?ja overdrive ne otvaram nikad,svo klokovanje uvek radim u AB-u.

edit2: jel' neko probao ovaj novi amd fluid motion?ja ga kao satro upalih (u gom-u doduse,mislim da sam podesio da sve ide preko njega) ali ne vidim neku razliku ili sam corav ili nema neke poente za video koji zapravo i nije preko 30fps...
 
Poslednja izmena:
Riva tuner je zaduzen za prikaz na ekranu dok AB vrsi merenje...
Zaboravis to da kazem a korisna je stvar AB i šteta sto trixx nije bar malo kao AB...do sada Sapphire je mogao imati dobru alatku.
 
Poslednja izmena:
E probaj stavit na auto u crimsonu i stisni gore apply isto postavi u afterburneru da ventovi budu na auto, kod mene radi da dodam win 7 je u pitanju.
Isprobano 3 puta (palio gasio komp rstartovao svaki put dize broj obrtaja kad se pokrene 3d aplikacija)


Dobro s primetio ovo, stvarno je u tome caka, iz nekog razloga je crimson drzao iskljucenom opciju auto u podesavanju za fan, kad sam odradio ovako kako si ti rekao a ne samo u AB-u kao sto sam mislio da je dovoljno-proradilo je normalno.
Interesantno je da nije dovoljno odraditi "restore factory defaults" da bi se fan vratio na auto (a sto jeste default postavka) nego mora da se isforsira ovako. Sto je jos smesnije, nakon sto se tako odradi- e onda moze i ono restore factory.

Smesan problem ali moraju to ispraviti podhitno jer neko ce stvarno da opali visesatnu gaming sesiju i napravice kurslus. Ja sam imao srecu jer sam pikao Heores of the Storm koji ne przi kartu preko 50c uz vsync on ali mogu zamisliti sta bi bilo da je igrano nesto zahtevno.
 
burazeri,izvinjavam se,amd fluid motion radi prebolesno:



pre sam pokusao na gom-u da podesim,iako mislim da sam nasao slicna ili indenticna podesavanja ocigledno ne radi kad nisam video razliku.dakle MPC za sad jedini radi.pokusacu da osposobim za PotPlayer pa javljam sta sam uradio.mislim,realno jeste gimmick ali je dobar gimmick. :)
 
Wtf ja nemam tu opciju, da nije zbog vga konektora? Dsub
 
moguce,nemam pojma,cape verde je gcn,a vele da moze na svakom gcn cipu.shvatam ja da nije bas jeftino menjati monitore ali 2015ta je majku mu poljubim,a i pouzdano znam da je dosta ljudi na vga jer ih mrzi da menjaju kabal. :)

koliko uocih,dosta zavisi i od originalnog kvaliteta videa,npr jessica jones koju greskom skinuh u nekom sklj formatu verovatno je u 24hz pa ne izgleda toliko fluidno kao par ozbiljnijih 1080p enkoda koje sam imao na hardu.
 
a da niste slucajno zaboravili da pritisnete "custom" preset? :)
 
Kada su prvi put izbacili ovu funkciju sa omega drajverima kazu da je jedino
Cyberlink PowerDVD 14 mogao da iskoristi ovu mogucnost kako treba.
Hajde isprobaj, ja nisam kuci...pa da nam Cyberlink postane novi omiljni softwer.:D
 
Poslednja izmena:
evo neki tipusi su provalili kako da se ubaci u plejer.jos da provalim kako da ga ubacim u krsten plejer,potplayer kresuje sa svakim ozbiljnijim enkodom,gom nema sanse da nateram da proradi sa njim,a mpc-u ne mogu da nadjem nacin da povecam Hebene titlove.vlc necu ni da pokusavam da namestim,trebaju mnogo celicniji zivci za to od ovih koje ja posedujem.

ne mogu ni da zamislim sta bi zeleni od ovoga napravili,kakav tocak,kakva vatra...

stvarno,video plejer je najkomplikovanije parce softvera na svetu,treba ti armija ljudi da napise da se poveca titl,namesti enkod karaktera za subtitl i da se poubaca tih 10-15 najbitnijih kodeka da svi realno korisceni formati mogu da rade odmah...
 
evo neki tipusi su provalili kako da se ubaci u plejer.jos da provalim kako da ga ubacim u krsten plejer,potplayer kresuje sa svakim ozbiljnijim enkodom,gom nema sanse da nateram da proradi sa njim,a mpc-u ne mogu da nadjem nacin da povecam Hebene titlove.vlc necu ni da pokusavam da namestim,trebaju mnogo celicniji zivci za to od ovih koje ja posedujem.

ne mogu ni da zamislim sta bi zeleni od ovoga napravili,kakav tocak,kakva vatra...

stvarno,video plejer je najkomplikovanije parce softvera na svetu,treba ti armija ljudi da napise da se poveca titl,namesti enkod karaktera za subtitl i da se poubaca tih 10-15 najbitnijih kodeka da svi realno korisceni formati mogu da rade odmah...
SMPlayer koristi mpc, a on ima opcija i podesavanja koliko hoces.
Izmedju ostalog sa titlom mozes sta god ti padne na pamet.
 
nista od ovoga sto treba i za fluid video i za titlove nema u tom tvojem,buraz. :) ili ja ne umem da nadjem,a evo ceprkam po preferensama 10 min.

MPC sam uspeo da podesim kako treba,bolesna fora da moras da pritisnes enter kad biras font i tu je velicina...mislim stvarno,a o hotkey-ju kao na krstenom plejeru naravno da nema ni traga ni glasa...potplayer i dalje kresuje na par DTS enkoda koje imam,sve sam probao,skidao kodeke,podesavao po preferensama...a o enkodu titlova na centraleuropean da ne pricam (dakle,nema nasih kvacastih slova,ja nemerem brez toga :)).

Gom i dalje odbija da radi preko ovog filtera,ma sta radio.

treba nam generalna video plejer tema.
 
Zezas? :) evo morao sam paint-om da vadim screenshot. :D zaboravio sam kako se to radi...

untitled65.JPG untitled 32.JPG

Za ubacivanje filtera je ovde...i "kvacsta" latinica.

untitled99.JPG untitled22.JPG
 
Poslednja izmena:
Nema ni kod mene te opcije u crimson drajveru, 270 i DVI.

Edit:
AMD Fluid Motion Video requires a 35W or higher AMD 7x00 A-series APU or an AMD Radeon R9 295X2/R9 290X/R9 290/R9 285/R7 260X/R7 260 GPU, Cyberlink PowerDVD 14, and Blu-ray content.

Znači ne radi na 270(x) i 280(x)?
 
Poslednja izmena:
Na gornjem spisku su GCN 1.1 i 1.2 karte. Trebalo bi do sada da su namestili da radi i na GCN 1.0
Ja imam 260X povezanu preko DVI konektora i imam opciju. Samo da namestim na VLC-u ako može :)
 
Dobro s primetio ovo, stvarno je u tome caka, iz nekog razloga je crimson drzao iskljucenom opciju auto u podesavanju za fan, kad sam odradio ovako kako si ti rekao a ne samo u AB-u kao sto sam mislio da je dovoljno-proradilo je normalno.
Interesantno je da nije dovoljno odraditi "restore factory defaults" da bi se fan vratio na auto (a sto jeste default postavka) nego mora da se isforsira ovako. Sto je jos smesnije, nakon sto se tako odradi- e onda moze i ono restore factory.

Smesan problem ali moraju to ispraviti podhitno jer neko ce stvarno da opali visesatnu gaming sesiju i napravice kurslus. Ja sam imao srecu jer sam pikao Heores of the Storm koji ne przi kartu preko 50c uz vsync on ali mogu zamisliti sta bi bilo da je igrano nesto zahtevno.

da da ovo definitivo moraju sto prije popraviti, steta da ovako parce softvera (po meni najbolje do sada) ima ovaku gresku, ovo je kao da podjes na pismeni ispit bez olovke, isto sam provalio kad se podesi crimson i afterburner ko ne voli afterburner ili ne zeli na mu bude pokrenut minimizovan moze ga ugasiti po paljenju komp-a crimson ostaje na auto i dize obrtaje zavisno od opterecenja tj. radi bez problema ;)

Ja sam na ovaj nacin rjesio problem i nemam zaista namjeru da brisem crimson jer mi sve drasticno bolje radi.
 
moguce,nemam pojma,cape verde je gcn,a vele da moze na svakom gcn cipu.shvatam ja da nije bas jeftino menjati monitore ali 2015ta je majku mu poljubim,a i pouzdano znam da je dosta ljudi na vga jer ih mrzi da menjaju kabal. :)

koliko uocih,dosta zavisi i od originalnog kvaliteta videa,npr jessica jones koju greskom skinuh u nekom sklj formatu verovatno je u 24hz pa ne izgleda toliko fluidno kao par ozbiljnijih 1080p enkoda koje sam imao na hardu.
Bzv mi da menjam monitor radi lepo a ima samo vga konektor ;-)
Bice da je to neka beta funkcija i nisu pustili za gcn 1.0... Inace odlicna stvar, preseti za video su prenapucani, a u custom modu jako limitirani, u CCCu bilo vise opcija, fine tuning...
 
hawk OC.jpg

Kod mene normalno radi vent iako je u crimsonu ukljucen auto fan, mozda zbog biosa tj., vendora?!
I ako radi bez AB kad je na startup-u, to ne znaci da je drajver zabagovan. A i po slici se vidi da u AB, kod mene bar, pise catalyst 15.8

Sto se fluid motion-a tice, izgleda zakljucali pogresne graficke, pa zato nema na gcn 1.0 :D
 
Poslednja izmena:
Ni kod mene nema te opcije. 270x
 
Evo...namesteno.

Screenshot (469).jpg

Moram ja da se angazujem...:D
 
Poslednja izmena:
sto nisi namestio u smplayer-u? :)

danas cu pokusam da namestim u vlc-u,ako ne ostaje mpc difolt plejer. :)

'aj' bacite SS video tab-a,ali odaberite Custom profil.nabacicu 15.11.1 betu da vidim dal' ima uopste fluid motion-a tamo i dal' i kako moz' se podesi.
 
sto nisi namestio u smplayer-u? :)

danas cu pokusam da namestim u vlc-u,ako ne ostaje mpc difolt plejer. :)

'aj' bacite SS video tab-a,ali odaberite Custom profil.nabacicu 15.11.1 betu da vidim dal' ima uopste fluid motion-a tamo i dal' i kako moz' se podesi.
Zto sto mi je smorno da prebacujem da koristi MPC-HC, te za video, te audio, titl...
Koliko hoces pisanija i addovanja.
Posto i ja nemam opciju...

Screenshot (470).png

Morao sam popreko...;)
 
Umart imas pivo od mene za ovaj fluidmotion :D
Nije mi jasno zasto se ovo ne oglasava na sva usta, pa da ovo nvidia ima vec bi Forbes pisao o tome i sazvali NATO skupstinu...

Radi ko car u potplayeru.
burarum.jpg
 
sto nisi namestio u smplayer-u? :)

danas cu pokusam da namestim u vlc-u,ako ne ostaje mpc difolt plejer. :)

'aj' bacite SS video tab-a,ali odaberite Custom profil.nabacicu 15.11.1 betu da vidim dal' ima uopste fluid motion-a tamo i dal' i kako moz' se podesi.

Screenshot (471).jpg
 
erik:

to ti kazem,pusti ostatak zamisli samo sta bi se po forumu radilo...kakav tocak,kakva vatra,kakav seceni hleb...nisam ni dva tri videa krsteno pogledao sad ukljucih uporedno i to ne bas toliko dobar enkod i mislim da nikad vise necu moci da pogledam video bez ovoga.

nego,tebi potplayer ne kresuje?nemas neki dts ili sl nabudzen enkod da pustis?konkretno El Cuerpo 2012 BDRip 1080p x264 DTS Castellano URBiN4HD nema sanse da pusti potplayer,odmah kresuje,dok MPC i gom nemaju problema sa njim.sve sam probao sem da mu ne dopustim prilikom instalacije da povuce one kodeke i da skidam sa neta one klite ili sta je vec aktuelno,gom kad prvi put pustis dts trazi kodek,kliknes na izbaceni link,skines instaliras i nema problema.

ostali:

ako sam dobro razumeo ni ti vuce ni ti erice nemate u crimsonu opciju,ali ste uspeli da osposobite?kako i na koji nacin?
 
erik:

to ti kazem,pusti ostatak zamisli samo sta bi se po forumu radilo...kakav tocak,kakva vatra,kakav seceni hleb...nisam ni dva tri videa krsteno pogledao sad ukljucih uporedno i to ne bas toliko dobar enkod i mislim da nikad vise necu moci da pogledam video bez ovoga.

nego,tebi potplayer ne kresuje?nemas neki dts ili sl nabudzen enkod da pustis?konkretno El Cuerpo 2012 BDRip 1080p x264 DTS Castellano URBiN4HD nema sanse da pusti potplayer,odmah kresuje,dok MPC i gom nemaju problema sa njim.sve sam probao sem da mu ne dopustim prilikom instalacije da povuce one kodeke i da skidam sa neta one klite ili sta je vec aktuelno,gom kad prvi put pustis dts trazi kodek,kliknes na izbaceni link,skines instaliras i nema problema.

ostali:

ako sam dobro razumeo ni ti vuce ni ti erice nemate u crimsonu opciju,ali ste uspeli da osposobite?kako i na koji nacin?
Ja konkretno ovako...:D, a njemu karta podrzava...

Screenshot (472).png

Daj link za taj fajl...inace ovaj sto sam pustio je DTS, 7.6 Gb je film.
 
na torrentima,samo kopi pejstuj,mislim da je zabranjeno kacenje torenata,a i ne igra ulogu jer mpc pusta bez problema taj fajl.

pa napisi vise o tim filterima,gde si iskopao itd.videh i ja po netu da ima dosta filtera koji nakucavaju na 60fps,ali koliko razumeh oni ne rade nista sa frejmovima samo nabacaju isti frejm i daju ti opciju da Vsync-ujes video (sto je koliko moje oko vidi jako bitna stvar,primetan je bio tearing dok nisam popalio Vsync i accurate Vsync:

untitled.jpg


amd fluid motion,koliko ukapirah nesto radi sa frejmom,nekako ga modeluje pa pakuje na 60fps.ima solidno objasnjeno po netu.zato npr losije radi na videu koji je originalno losiji,24fps nego na napucanom enkodu gde izgleda spektakularno.

takodje me zivo zanima razlika izmedju amd fluid motion-a i nekog od tih interpolacijskih filtera,ali sam laik u tematici,nikad pre i nisam koristio filtere,kamoli interpolaciju,kucanje na 60fps itd.zato rekoh da treba generalna tema za video plejere.
 
Ovde http://www.dmitrirender.ru/
Radi na nvida i amd kartama.
Jedina mana sto je trial 30 dana.
Ja vidim razliku golim okom, a i graficka vidi (radi kao luda)
E sad moze biti da je ovaj brat Dimitri spakovao i FurMark u ovo.:d
Neka se javi neko srucniji da proveri.
 
erik:

to ti kazem,pusti ostatak zamisli samo sta bi se po forumu radilo...kakav tocak,kakva vatra,kakav seceni hleb...nisam ni dva tri videa krsteno pogledao sad ukljucih uporedno i to ne bas toliko dobar enkod i mislim da nikad vise necu moci da pogledam video bez ovoga.

nego,tebi potplayer ne kresuje?nemas neki dts ili sl nabudzen enkod da pustis?konkretno El Cuerpo 2012 BDRip 1080p x264 DTS Castellano URBiN4HD nema sanse da pusti potplayer,odmah kresuje,dok MPC i gom nemaju problema sa njim.sve sam probao sem da mu ne dopustim prilikom instalacije da povuce one kodeke i da skidam sa neta one klite ili sta je vec aktuelno,gom kad prvi put pustis dts trazi kodek,kliknes na izbaceni link,skines instaliras i nema problema.

ostali:

ako sam dobro razumeo ni ti vuce ni ti erice nemate u crimsonu opciju,ali ste uspeli da osposobite?kako i na koji nacin?

Upravo, nisam imao nigde u crimsonu.
Ja sam samo metnuo u potplayer kroz preferences codecs i stavio da bude preffered codec, znaci kad moze da ga koristi, da to radi. Probao sam na tim x264 video fajlovima, ne crashuje, ali ni ne radi uopste. Ostaje 25-29fps.
 
'aj' skini mpc i podesi ga kao u tutorialu i pusti opet x264 video i vidi hoce li ikako da radi,kod mene radi perfektno u mpc-u i bas ovaj film izgleda bolesno dobro sa fluid motion-om.

edit:

kod mene podesavanje u crimsonu pali i gasi fluid motion,kako bi i trebao.jedino sto mi pada na pamet je da je kod gcn 1.0 kartica stalno upaljen i da softverski nemere da se kontrolise.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno