Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Samo da pitam, da li mi VSR donosi neka poboljsanja u Desktop okruzenju, tipa da mi ide FullHD rezolucija na HD Ready televizoru?

Pored toga imam problema sa driverima na laptopu, u pitanju je Asus N61JQ sa HD5730 grafickom, imam prijatelja koji ima slican problem sa Lenovo Y560 sa istom grafickom ali u manjem intenzitetu. Naime poslednji driver koji radi OK je 13.1, svi kasniji imaju problem sa backlight-om na laptopu. Kada se driver instalira backlight se skroz iskljuci i slika na ekranu laptopa se jedva nazire, dok je slika na eksternom monitoru ok. Jedino 13.4 nema taj problem, ali sa tim driverom dobijam nasumicna zamrzavanja. Na lenovo laptopu sam uvideo da neki lenovo energy management driver pravi problem, dok se na Asus-u problem javlja i bez toga. Jel zna neko kako ovo da se resi?
 
Poslednja izmena:
Izasao 15.7.1 za windows 10...

Mosa...

Ove drajvere 15.7.1 slobodno zaobidjite u sirokom luku.
U Witcher 3 gde sam imao 39 fps sad imam celih 19, o GTA V da ne pricamo.
Ovi sa WU su tata i mama zajedno za ove krs drajvere.

Ma nemogu da se setim kada su bili ovoliko losi...
Sve zivo isprobah, ne radi ni jedna igra dobro sa ovim.
 
Poslednja izmena:
Ispravka, ne rade ni stari sa WU, mislim rade kao i ovi.
Nisam igrao par dana, optuzih AMD neosnovano....
izgleda da je neka zakrpa za win 10 odradila posao.
 
Samo da pitam, da li mi VSR donosi neka poboljsanja u Desktop okruzenju, tipa da mi ide FullHD rezolucija na HD Ready televizoru?
Probaj kako izgleda, ništa te ne košta. Mada kod mene je loš prikaz u dekstop modu (sa 1080p na 1440p), tako da je prilično neupotrebljivo.
 
Ljudi na 15.7.1 mi podrhvata slika i mnogo smara, ponekad stane pa se vrati da igra opet, na 15.7 je bilo ok ali slika je bila pomerena za nekih 50piksela u desno i pored toga sto sam podesio nativnubrezoluciju monitora i odradio autosync, koristim analognu vezu do monitora putem dvi2dsub konvertora a imam ih 2, jedan dolazi uz grafu a to je ovajbsa vise dvi pinova a drugi sa manje pinova (MSI), koji da koristim u cemu je razlika, mozda je to pravilo problem?!
ATTACH]
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1438520571449.jpg
    uploadfromtaptalk1438520571449.jpg
    860.8 KB · Pregleda: 102
Gornji je dual link DVI-I, a donji single link DVI-A. Koristi dual link, zbog vece propusnosti.
 
Poslednja izmena:
U Dell n5110 imam AMD Radeon HD 6470M grafiku. Nedavno sam instalirao Win 10 Pro, Windows Update mi je povukao drajvere za tu grafiku, ali je ona sada obeležena u Device maangeru kao AMD Radeon HD 7400M series. Grafika radi, ali izgleda da mi pravi mali problem jer ne mogu da pristupim nekim ikonicama u task baru.
Da li postoji neki drajver za pomenutu grafiku koji radi na Win 10?
 
Poslednja izmena:
15,7,1 zadnji drajver jer si instalirao .
 
U AMD Catalyst Control centru pod sekcijom information mi piše sledeće:

86dfbceed2277960eff6f5d09ee8762c.jpg
 
Pa to je poslednji drajver. Dosta su slicne te dve grafike, ali moguce je da zbog loseg prepoznavanja doslo i do problema. Instaliraj pretposlednji drajver.
 
A predposlednji drajver je koji 15.07.0?
 
To su drajveri sa WU, izbrisi ih sa DDU i instaliraj zadnje sa AMD sajta 15.7.1
A sta znaci to WU? Probacu i tako, posto jos vecera dajem "fore" Win 10 da proradi kako treba, ako nece, sutra posle posla vracam nazad Win 7.
 
Već imam DDU, a ako ti nije problem samo da mi ovde baciš link ka tim drajverima, pošto ih ne nalazim na sajtu za moju grafiku (Radeon HD 6470M).
 
Ok, hvala vam, veceras cu da probam. Skinuo sam sinoc zadnji DDU.
 
Izaslali novi 15.8 beta...
 
Ovi beta poslednji su na 8.1 legli kao budali samar, odlicni drajveri!
 
Ja nemam problema ni sa predhodnima na Windows 10.
 
Koristim 7770 ali cim se ugasi monitor posle 15min ili kad krene u sleep mod ja ne mogu da dobijem sliku, moram restart. Jel moguce da bios u kartici je podesen da je ugasi totalno? malo glupo? WIN 8.1 iam neki fix?
Power plan je na high performance, mislim da nije do toga.
 
Koristim 7770 ali cim se ugasi monitor posle 15min ili kad krene u sleep mod ja ne mogu da dobijem sliku, moram restart. Jel moguce da bios u kartici je podesen da je ugasi totalno? malo glupo? WIN 8.1 iam neki fix?
Power plan je na high performance, mislim da nije do toga.

Desava se to na AMD kartama, meni se desavalo, ali ne uvek, s vremena na vreme nije hteo ponovo da upali monitor i mora restart, ja nisam mogao da nadjem resenje, probao sve sto sam nasao na netu, mislim da je problem do drajvera a ne do kartice.
Resenje ti je da podesis u power opcijama da ti ne gasi monitor uopste, i iskljucis sleep mode ili ga rucno upalis i ugasis ako bas hoces.
 
Isto se i meni desava, 6850 i win 10
 
Nazad
Vrh Dno