Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Eto za Project Cars +17% performanse. Ocekivali smo da ce biti.
 
sinda:

da dam 250e na graficku i da se i dalje patim sa flickeringom?ne hvala.ili cu da se ocepim za referentnu 980gtx na oglasima/od madjara ili cu da sacekam da vidim hoce li 980ti da pogura cifre dole (a nece).sakate cipove iz principa necu da kupujem.tacno sam znao da ce i yennifer i siri o jadu crnom da me zabave.jorgovani idu na dobos posle vikenda,jer nisam tu,mada slobodno puscajte pm ako ko hoce.okacio bih sad oglas ali nemam sa cim da slikam. :)
 
Instalirani 15.5 na Win 10, odmah bingo u vidu VSR-a koji je sad tu out of the box, nema potrebe za modovanjem.

Vesca probavam sutra, citam fidbekove da radi korektno na havajcima ali dok ne vidim sam nista. Medjutim - i ako ne bude sljakalo, ne idem umartovim stopama, kinta ide EKSPRESNO na PS4, u zeleni tor zbog gameworks pilicarenja ne idem ni pod razno, moju kintu Jen gledati nece nikad, e sad ako su tolike mudonje da uspeju da shebu i konzolni segment svaka cast, ali ni u tom scenariju ne idem na tu stranu, naci ce se nov hobi, hebiga, ici ce se na pecanje mesto gejminga. :)
 
sinda:

da dam 250e na graficku i da se i dalje patim sa flickeringom?ne hvala.ili cu da se ocepim za referentnu 980gtx na oglasima/od madjara ili cu da sacekam da vidim hoce li 980ti da pogura cifre dole (a nece).sakate cipove iz principa necu da kupujem.tacno sam znao da ce i yennifer i siri o jadu crnom da me zabave.jorgovani idu na dobos posle vikenda,jer nisam tu,mada slobodno puscajte pm ako ko hoce.okacio bih sad oglas ali nemam sa cim da slikam. :)
Ma kakav crni flickering,ja vozim jednu 290x vec godinu i kusur dana,gomilu igara odigrao,nikada ni jedan jedini bug imao nisam....slazem se da je gtx 980 bolja karta,ali kad zveknes gomilu para za nju,i ako ti se nekad desi neki bug u igri,a desice se segurno,jer nista nije savrseno,onda ces se jos vise pojesti :) ako si bas zapeo za gtx 980,sacekaj bar da izadje amd 3xx serija mozda ce onda cene maxwela ici malo dole....
 
flickering u vescu.ma,svakako dok ja prodam ove,dok rodim pare...vise se uzdam u 980ti da ce da pomeri 980 na dole,nego u rebrande radeona.
 
Kud ce je pomjerit? titan-x ostaje 1000$ GTX980Ti- 800$, GTX980 ostaje gdje jeste moze samo poskupit poznavajuci Nvidiju, a pogotovo bude li istina da AMD radi rebrand samo GTX980 moze poskupit.
Nego jel ko probao 15.5 drivere kakvi su u GTA v ima li ikakvi promjena da se ne smaram oko instaliranja?
 
Witcher 3 glisira na prosecnih 50-60FPS sve na ultra i 1080p sa Omega driverom. Samo sam napravio profil u catalistu da ograniči Teselacije na x16 i hairworks oborio. To je to, nikakav flicker ili stucanje, seckanje nisam primetio :)
 
Ja imam problem kad palim kompjuter,i to vec mesecima,i pre na win 8.1 a i sad na win 10.Jednostavno nema slike,sve crno.A znam da se u stvari windows podigne i tako stoji.I onda samo stisnem dugme "sleep" on zaspi,i kad ga upalim-windows je tu.Citam da i drugi imaju slican problem,to odlozeno paljenje kompa,ali kod drugih je to kratko,oko 10-15 sekundi,pa se slika pojavi,a kod mene se uopste ne pojavljuje.Drzao sam ga tako i po 5 minuta,ali slike uopste nema.Kada mu uradim restart,tih problema nema.Onda sam na windowsu 8.1 drzao 14.9 drivere (valjda) koliko se secam,jedino sa njima nisam imao tih problema.Probao sam da ih instaliram i na win10,ali kad sam sve instalirao,on mi napise da drivera-nema!Valjda ne podrzava te stare drivere.I evo trenutno sam na 15.5beta,i isto mi se ponasa,prilikom prvog paljenja kompa,jednostavno-crna slika.Nema veze dali je svez windows ili nije,isto mu dodje.Dali je neko imao ovakav problem,i dali ima resenja?
 
K ok nkretno kod W10 mi se to desava, tako 10ak sekundi crn ekran i onda se pojavi login ui, na 8.1 toga nema.
 
E pa kod mene ima,i to mesecima na win 8.1,a i sad na win 10.Ali se ne upali,uopste.Sve moguce drivere sam probao,uvek sve brisem sa DDU,ali ne vredi.Mislim,na zalost,ja sam se vec navikao na to,ali eto,da pitam...
 
Mozda da probas update BIOS-a ploce, pa i graficke (ako ne pomogne).
 
Fast startup da ugasite?
Konkretno tih problema kod mene nema.
 
Za plocu nema noviji BIOS,a sad sam ugasio fast startup,pa cu da probam.

EDIT:Evo sad sam ugasio komp na dva-tri minuta,cak sam i iskljucio kabl iz zida,i kad sam ponovo upalio,windows se digao bez problema!!!E sad,to treba jos testirati,najbolje ce mi pokazati sutra ujutru kad ga upalim.Ako je to-to,svaka cast Vuce,ali jos cu javiti sta se desava!
 
Poslednja izmena:
Evo jutros se lepo podigao windows,bez one crne slike!Hvala Vuce na savetu!
 
15.5 su latest ?
Da pohvalim kako radi 290 tri x safir, zaista je abnormalna kartica za taj novac...
 
Kakva su iskustva sa 15.5 Beta? Meni su se Omega pokazali do sad najstabilniji.
 
u kom smislu najstabilniji?sta se desavalo sa ostalima?

pro tip:eek:kanite se wagnarovog enableVSR-a sa par zadnjih beta,iz nekog razloga ozbiljno kripluje perofrmanse (a i ne dobijate vsr u vecini novijih naslova).kukah na forumu za vesca,a na cistoj,netaknutoj oficijelnoj 15,5 radi kao sat.samo kakve veze ima VSR pec sa performansama meni nije jasno...
 
This driver is a must to play this game. In benchmark mode it increased my minimum framerate by 37%. In real gameplay, my bottom framerate almost doubled. There's still some slight stuttering, exacerbated when driving the Batmobile, but thanks to the higher framerate the new driver smoothed out the game.

And that was on default graphics options. With the new driver I can now turn up the settings a bit - even using the Gameworks features!

Pretpostavljam da zele da postignu odredjen nivo stabilnosti za nove karte i da taj posao ne mesaju sa optimizacijom za karte koje su vec duze na trzistu.
U jednom trenutku ce preseci i pustiti drajver za sve karte, ko zna mozda to bude tako zeljeni whql.

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMD-Radeon-300-Series.aspx
 
Neka poboljsanja za 7770 npr starije igre, malo veci fps??, el nije fantazija??
 
Evo probah rade bez problema, starije igre koje probah Crysis 2 oko 57-83fps sve max.
Vestac kao i pre, GTAV isto kao i sa 15.5 znaci dobro.
 
Meni je omega najstabilnija do sada tako mi se nesto ne menja.
Koliko ste dobili(fps-a) prelaskom sa omege na 15.5-15.6 u GTA 5?
 
Meni je omega najstabilnija do sada tako mi se nesto ne menja.
Koliko ste dobili(fps-a) prelaskom sa omege na 15.5-15.6 u GTA 5?
Ne nesto znacajno, par fps 2-3, bar na mojoj karti ali stabilniji fps je primetan.
 
Ma samo da nemam opet onaj problem da se monitor ne budi posle sleep-a(sa proslom 7950).
Izludjuje me to :mad: taman nesto krenes da radis kad ono mora restart. :smash:
 
Ma samo da nemam opet onaj problem da se monitor ne budi posle sleep-a(sa proslom 7950).
Izludjuje me to :mad: taman nesto krenes da radis kad ono mora restart. :smash:
Imao isti problem sa asus r7 260x, morala na reklamaciju.
 
Postoji program DummyTray koji resava problem. Nije karta za reklamaciju.
 
Postoji program DummyTray koji resava problem. Nije karta za reklamaciju.

Poštovani, možeš li da pojasniš učinak navedenog programa.
I ja sam par puta imao problem sa buđenjem monitora iz sleep moda. Mislio sam da je problem u monitoru Dell P2414h.

Pozz
 
Sta je desava sa ovom zadnjom betom nece da radi.
Prvo obrisano zadnjim ddu u safe modu prodje instalacija ok a posle uopste ne vidi drajver u device manager. :mad:
 
Nazad
Vrh Dno