Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Ja moram da priznam da vas nista nisam razumeo, osim da ja sa HD 7770 i Win7 nemam sanse da aktiviram fluid motion. Osim ako ovaj novi update driver-a, sto rece Vuk40 to ne promeni. Tacno ili nisam dobro pazio na casu?!
Par stranica nazad imas da je @amdpower pokrenuo na HD7750 i win7.
Update ne verujem da ce ista promeniti sto se tice fluid motion, nema naznaka da AMD ima to u planu.
Ili jednostavno hardverski nije izvodjivo za gcn karte da dobiju full podrsku za fluid motion.
Mozes da probas po upustvu @ Crazy Serb, ali se ogradjujemo od svake odgovornosti
za dusevnu bol izazvanu nerealnim ocekivanjima.
 
Poslednja izmena:
procitaj opet,120/140hz nije 23.59 slike u sekundi,tvrdim bas suprotno od toga i to mi je argument zasto nikad nemere da bude "previse fluidno".

Gde sam ja rekao da je 120/140Hz 23.59 slike u sekundi? Ja pricam o tome da postoje univerzitetska istrazivanja i eksperimenti pri americkoj vojci, specijalnim jedinicama i pilotima gde su ljudi registrovali promenu frekvencije izvora svetlosti veceg od cak 200Hz, a ti pricas o maksimumu od 140Hz... Sto je ekvivalent onom starom mitu da ne mozemo da vidimo vise od 23.59 slike u sekundi.
 
napisah 120/140hz u kontekstu monitora,da ne uvlacim pilote i istrazivanja u pricu,ali nebitno,pricamo istu pricu.
 
Pusti film i otvori GPU-z sa kolonom sensors da vidim kako si podesio.
@B-ZiGER vazi i za tebe..:D

Ok povlačim što sam rekao pogledao sam par naslova koji su većeg kvaliteta i vidi se baš razlika i ta glatkoća u Filmu.Naravno malo mi je sve čudno ali je lepo može čovek da se navikne.

 
Mozes da probas po upustvu @ Crazy Serb, ali se ogradjujemo od svake odgovornosti
za dusevnu bol izazvanu nerealnim ocekivanjima.

hahaha
Stavio sam krajnje uputsvto u sig kod mene, da ne traze one stare :D

Niko ne kaze da ne mozes na win7 da odradis interpolaciju, ali ne mozes sa bluesky to da odradis (jer bluesky koliko znam ne radi na win7). Ako podesis u LAV filteru ili nekom drugom, mozes da dobijes 60 fps, ali to nije koriscenje fluid motion algoritma kao sto koristi bluesky. Mozes da dodas opciju u AMD driveru za fluid motion, ali kao sto je vec vise puta receno, da bi fluid motion koristio u krstenom plejeru, mora da ide preko bluesky, ako u bluesky nisu dostupne one opcije 24p i 30p, bluesky ne radi. A amdpower nije u screenshotu dao bluesky podesavanja koliko se secam, samo fraps fps. Pretpostavljam da je to LAV deinterlancing 30 na 60.
 
A sto ih je smanjio, za nepuna dva procenta, svaka mu cast. xD
 
Ukljucen VSR i promenjena rezolucija monitora u 4K.
I 4K klip...

Screenshot (507).png
 
Bilo bi mudro da se sve ovo sa poslednjih nekoliko stranica o 60fps prikazu klipova premesti u posebnu temu. A i da se ne zagubi.
 
po meni mudrije da se socini generalna video plejer tema na odgovarajucem podforumu,ovde mozda da se napravi stiki tema za fluid motion sa tutorijalima i da se zakljuca da je ne preplave komentari.
 
Ajde da poverujemo u tu teoriju,kako onda u VLC,Fraps pokazuje 24fps??
Stari dobri VLC...pa kao i FAP masina ozbiljna firma.
To je bilo upuceno ovim sto zagovaraju da je to full softversko resenje.
Uzgred 4K u VLC ne moze ni u tih 24p laguje do bola.
 
Sve sam podesio prema uputstvu, pojavila mi se opcija u driverima i radi odlicno u MPC, ali u Pot player-u nema slike, dok zvuk ide normalno?

@Iskljucio zero copy i proradilo ;)
 
Poslednja izmena:
hahaha
Stavio sam krajnje uputsvto u sig kod mene, da ne traze one stare :D

Niko ne kaze da ne mozes na win7 da odradis interpolaciju, ali ne mozes sa bluesky to da odradis (jer bluesky koliko znam ne radi na win7). Ako podesis u LAV filteru ili nekom drugom, mozes da dobijes 60 fps, ali to nije koriscenje fluid motion algoritma kao sto koristi bluesky. Mozes da dodas opciju u AMD driveru za fluid motion, ali kao sto je vec vise puta receno, da bi fluid motion koristio u krstenom plejeru, mora da ide preko bluesky, ako u bluesky nisu dostupne one opcije 24p i 30p, bluesky ne radi. A amdpower nije u screenshotu dao bluesky podesavanja koliko se secam, samo fraps fps. Pretpostavljam da je to LAV deinterlancing 30 na 60.

Uradih ja sve po uputstvu, instalirao i podesio LAV filter, ali nista......ne pojavljuje se fluid motion u driveru. Cak sam i pre svega deinstalirao drivere sa DDU u safe modu, pa ponovo instalirao.....ne znam da li je potrebno jos nesto da uradim, ali za sada nema rezultata:(
 
pise u "moja masina" da si na win7,ako je tako,zilijardu puta je receno da za bluesky treba win8 pa nadalje.plus,amd fluidmotion je zasigurno podrzan od gcn 1.1 pa nadalje karti,tvoja je,ako je ova iz "moja masina" gcn 1.0.

vlc ne podrzava filtere,samim tim ni bluesky koji je neophodan da bi regularne video fajlove pustali sa fluidmotion-om.zvanicno je podrzan samo i iskljucivo na cyberlink softveru sa bluray diskovima.zasad,bluesky je podrzan samo kao filter u MPC i PotPlayer plejerima.GOM player,iako ima filtere,ne radi.
 
Ffdshow I LAV mogu da se brisu kada jednom dobijes u bluesky 24p i 30p.

Ja sam izbrisao obadva, fluidmotion se se iskljucuje u bluesky izborom mode 0 i apply a ukljucuje sa mode 1 i apply.
 
naglasi vuce da je to kod tebe i to na gcn 1.0 karti.kod gcn 1.1 karti to ima sasvim drugacije posledice a i nema potrebe za tim,fluid motion sasvim regularno moze da se iskljuci u crimson-u.
 
pise u "moja masina" da si na win7,ako je tako,zilijardu puta je receno da za bluesky treba win8 pa nadalje.plus,amd fluidmotion je zasigurno podrzan od gcn 1.1 pa nadalje karti,tvoja je,ako je ova iz "moja masina" gcn 1.0.

vlc ne podrzava filtere,samim tim ni bluesky koji je neophodan da bi regularne video fajlove pustali sa fluidmotion-om.zvanicno je podrzan samo i iskljucivo na cyberlink softveru sa bluray diskovima.zasad,bluesky je podrzan samo kao filter u MPC i PotPlayer plejerima.GOM player,iako ima filtere,ne radi.

Shvatio sam ja sve to sto si napisao.......Pricao sam o tome da sam uradio sve po uputstvu koje je Crazy Serb postavio nekoliko postova ranije, upravo za gcn 1.0 karte i Win7 a uz pomoc LAV filtera......tu varijantu sa Bluesky nisam ni probao s obzirom da lepo pise da isti ne radi na Win7.......A par strana ranije clan amdpower je napisao da je uspeo da aktivira fluid motion na HD7750 i u Win7 uz pomoc LAV filtera.....eto to sam pokusao, ali ne radi.....verovatno ja negde gresim s obzirom da kod nekih ta varijanta radi.....
 
Uradi upgrade na Windows 10.

Inače sam probao da vidim spektakl, i naravno to niko normalan neće ozbiljno da koristi za gledanje filmova. Još jedna glupost koja kvari, zajedno sa podešavanjem pogrešnog odnosa stranica da popuni ekran, i Yify ekvivalent izgovora za HD.
Takve gluposti se gase, a ne da se traže za filmove/serije. Interpolacija frejmova za video program, hardverska, softverska je glupost, gimmick.
 
Slazem se, ali mozda neko ne gleda filmove/serije vec neke druge video materijale.
 
Uradi upgrade na Windows 10.

Inače sam probao da vidim spektakl, i naravno to niko normalan neće ozbiljno da koristi za gledanje filmova. Još jedna glupost koja kvari, zajedno sa podešavanjem pogrešnog odnosa stranica da popuni ekran, i Yify ekvivalent izgovora za HD.
Takve gluposti se gase, a ne da se traže za filmove/serije. Interpolacija frejmova za video program, hardverska, softverska je glupost, gimmick.

To bi verovatno bilo resenje za fluid motion, ali nekako mi se ne da da se upgrade-ujem na Win 10......Nikako mi se ne svidja (krajnje subjektivan dozivljaj) tako da cu uraditi upgrade bas kada budem morao.......verovatno sam ja malo vise konzervativan nego sto bi trebalo, ali u ovom trenutku mi je mnogo prihvatljivije da ne koristim fluid motion, nego da se odreknem sedmice.....
 
Inače sam probao da vidim spektakl, i naravno to niko normalan neće ozbiljno da koristi za gledanje filmova. Još jedna glupost koja kvari, zajedno sa podešavanjem pogrešnog odnosa stranica da popuni ekran, i Yify ekvivalent izgovora za HD.
Takve gluposti se gase, a ne da se traže za filmove/serije. Interpolacija frejmova za video program, hardverska, softverska je glupost, gimmick.

dok se ne uporedi ovo zaobilazno sto ste budzili sa full fluidmotion-om sve sto izgovorite ostaje rekla kazala.kod mene radi spektakularno srazmerno sa kvalitetom izvornog fajla.naravno da nije za poredjenje sa full 60fps i jacim videom,ali je jako blizu.

sto se tice toga sta gde i kako odgovara zavisno od zanra itd jako mali broj ukupne kinematografije zapravo prihvata limite tehnologije,tako je bilo i pre,tako je i danas.tj jako malo je i filmova i serija koji su namerno na 24 ili 30fps i zamisljeni.malo je i glupo misliti da je vecina klasika i zamisljeno da bude ograniceno na bilo koji nacin tehnologijom,kamoli toliko ogranicavajucim faktorom kao sto je 24/30fps.verujem da bi se,da je mogli,i npr gradjanin kejn snimao u 200+fps da je bilo moguce i/ili isplativo,kamoli neki film/serija/stagod koji je i zamisljen da bude vizuelno impresivan ili da sliku koristi u deskriptivne svrhe.imerzija izmedju i ovako skrlj interpolovanog videa na 60fps vs 24/30fps nemere da se poredi,kamoli na vise.
 
To bi verovatno bilo resenje za fluid motion, ali nekako mi se ne da da se upgrade-ujem na Win 10......Nikako mi se ne svidja (krajnje subjektivan dozivljaj) tako da cu uraditi upgrade bas kada budem morao.......verovatno sam ja malo vise konzervativan nego sto bi trebalo, ali u ovom trenutku mi je mnogo prihvatljivije da ne koristim fluid motion, nego da se odreknem sedmice.....
To treba uraditi iz više razloga, a imaš do Jula da radiš besplatan upgrade.
dok se ne uporedi ovo zaobilazno sto ste budzili sa full fluidmotion-om sve sto izgovorite ostaje rekla kazala.kod mene radi spektakularno srazmerno sa kvalitetom izvornog fajla.naravno da nije za poredjenje sa full 60fps i jacim videom,ali je jako blizu.

sto se tice toga sta gde i kako odgovara zavisno od zanra itd jako mali broj ukupne kinematografije zapravo prihvata limite tehnologije,tako je bilo i pre,tako je i danas.tj jako malo je i filmova i serija koji su namerno na 24 ili 30fps i zamisljeni.malo je i glupo misliti da je vecina klasika i zamisljeno da bude ograniceno na bilo koji nacin tehnologijom,kamoli toliko ogranicavajucim faktorom kao sto je 24/30fps.verujem da bi se,da je mogli,i npr gradjanin kejn snimao u 200+fps da je bilo moguce i/ili isplativo,kamoli neki film/serija/stagod koji je i zamisljen da bude vizuelno impresivan ili da sliku koristi u deskriptivne svrhe.imerzija izmedju i ovako skrlj interpolovanog videa na 60fps vs 24/30fps nemere da se poredi,kamoli na vise.
Nije nikakvo subjektivno mišljenje, to je šarena laža kao i druge blah stvari koje s vremena na vreme krenu.
 
Ako neko ne vidi razliku nije to razlog da se ljuti na ove sto vide.
A posebno da nekoga proglasi za "slucaj".
Kao sto je vise puta naglaseno, opcija ne mora da se koristi ali to ne menja cinjenicu da postoji.
 
Poslednja izmena:
Vidi se razlika (što nije jednako bolje), ali je veštačka i kvari doživljaj. Filmovi se gledaju tako kako su snimljeni.
 
moze da bude bolje,kao sto bi mogle da budu bolje stare slike u koloru,nemi filmovi sa zvukom itd...
 
Nazad
Vrh Dno