Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Podigao sam preko device manager C:\AMD\Radeon-Crimson-15.11-Win10-64Bit\Packages\Drivers\Display\WT6A_INF\C0296567.inf i ima da se instalira ATI Mobility Radeon 4100 sad nemam tu graficku na laptopu da probam da vidim jel radi , mozda radi samo driver a ne crimson , vuk40 ima stare laptopove pa bi mogao da vidi :D
 
A mozda i HD4250 koja mi je na ploci?
Nemam 4100, na laptopu geforce 315m...
 
Poslednja izmena:
Gresim dusu , evo skinuo sam radeon-crimson-15.11-ni-eg-64bit-with-dotnet45-win10-win8.1-win7 , taj pasuje za moju 7650M:

Capture.PNG
 
Ma drajveri rade odlicno mozda intel odluci da ih kupi za svoja integrisana rjesenja haha :d
 
ako nastave ovako i neko ne priskoci da ispravi stvari (citaj: sljamsung) ne bi me cudilo da kroz koju godinu budemo na intel gpu-evima.
 
@Darkodar

Kao sto rekoh, ne podrzava nista ispod 77xx pa ni 4100, evo sa zvanicnog sajta:

F7e2czT.png


E sad, ne znam zasto tu uopste postoje vremesne 4100 i 2400.

gledao si pogresnu stranu eno ti kod mene post iznad tvog legacy strana kaze:

AMD Radeon Software Crimson Edition Beta Driver
Applicable Products:
AMD Radeon™ HD 8000 – HD 8400 (including D/G variants) Series Graphics
AMD Radeon™ HD 7000 – HD 7600 (including A/D/G variants) Series Graphics
AMD Radeon™ HD 6000 (including A/D/G/M variants) Series Graphics
AMD Radeon™ HD 5000 (including M variant) Series Graphics

tako da trebalo bi da ova verzija podrzava a sledece nece
 
Evo dobitak kod mene na staroj 7970:

CCC 1.PNGCrimson 1.1.PNGCCC 2.PNGCrimson 2.2.PNG
 
CCC 3.jpgCrimson 3.3.jpg
 
Jel vas kara facebook, 17x moram da ga refreshujem na chromu da bi se normalno prikazao ?
sad nece ni posle 17x.
 
Poslednja izmena:
Kakve to veze ima sa drajverima za grafičku, FB nije 3D ili video aplikacija (iako u zadnje vreme ima dosadne video sadržaje...)?
Probaj prvo preko explorer-a ili firefox-a tj. drugog browser-a kod mene na waterfoxu radi normalno.
 
ja se ne secam kad je chrome ma i zastucnuo,dok ff redovno puca,pa zadnje vreme vise koristim edge za te ne adblock i sl gluposti jer mi je chrome blindiran.
 
AMD Radeon Software Crimson Edition Beta Driver
Applicable Products:
AMD Radeon™ HD 8000 – HD 8400 (including D/G variants) Series Graphics
AMD Radeon™ HD 7000 – HD 7600 (including A/D/G variants) Series Graphics
AMD Radeon™ HD 6000 (including A/D/G/M variants) Series Graphics
AMD Radeon™ HD 5000 (including M variant) Series Graphics

tako da trebalo bi da ova verzija podrzava a sledece nece

Ja sam instalirao na mom laptop-u koji ima HD 8330 graficku,ovaj crimson beta,medjutim on samo instalira driver,a ne i Crimson-a!
 
Gresim dusu , evo skinuo sam radeon-crimson-15.11-ni-eg-64bit-with-dotnet45-win10-win8.1-win7 , taj pasuje za moju 7650M:

Pogledajte prilog 185428

Ja imam na laptop-u HD 8330 i ne mogu da instaliram crimson-a!Skinuo sam bas tu verziju koju si napisao od 312 MB,ali prilikom instalacije mi ne daje opciju da instaliram crimson,nego samo driver.I ponovo sam probao ali isto.Jel taj crimson sto si ti skinuo 312 mb?
 
mislim da tebi treba onaj od 600 i kusur MB,jer jos nije portovano dosta toga u crimson sa katalista sto se tice mobility drajvera i softvera.
 
Kakva je ovo zaj3bavancija?
Default klok mi je 1030 MHz, pri čemu ga obara na 710 MHz kad GPU nije opterećen. U overdrive-u spustim max klok na 1000 MHz, a on podigne idle takt na 800 Mhz???
 
Crimson i drajveri rade provereno na HD6670.
 
Ja imam na laptop-u HD 8330 i ne mogu da instaliram crimson-a!Skinuo sam bas tu verziju koju si napisao od 312 MB,ali prilikom instalacije mi ne daje opciju da instaliram crimson,nego samo driver.I ponovo sam probao ali isto.Jel taj crimson sto si ti skinuo 312 mb?
Bakzus bas ta graficka ne moze za taj crimson moze 8310g i 8350 , probaj obicnu verziju radeon-crimson-15.11-win8.1-64bit.exe
 
Kakva je ovo zaj3bavancija?
Default klok mi je 1030 MHz, pri čemu ga obara na 710 MHz kad GPU nije opterećen. U overdrive-u spustim max klok na 1000 MHz, a on podigne idle takt na 800 Mhz???
Pa normalno je da u idle gpu clock bude manji, cak iako npr gledas film.
Verujem da su to uradili sa nekim razlogom zato sto srazmerno vecem max klokom ide veci min klok.
Malo je blesavo ali kad mi je karta ne klokovana idle je 300, podignem na 1100 onda je min 400, podiggnem na 1200 opali 500min :-D


Nije iskljuceno da ce to popraviti, nisu bas kartice tim putem stedljive u idle :-D
Takodje video preseti su nenormalno podeseni, hard post processing na videu :-o
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam video na guru 3d forumu modifikovali su installer podrzava i 5xxx i 6xxx seriju.
 
Nije mi jasno,u Crimson-u pise da je verzija 15.11 a u (zadnjem) GPU-Z pise 15.8!To GPU-Z nesto zeza,ili...
Зезају драјвери пошто сви програми, за сада, очитавају верзију Catalyst-а a не Crimson-а
......
HKR,, Catalyst_Version,,"15.8"
.........
HKR,, BigSoftwareMajorVersion, %REG_DWORD%, 2015
HKR,,RadeonSoftwareEdition,,"Crimson"
HKR,,RadeonSoftwareVersion,,"15.11"

:wave:
 
Ima li neko problem sa MSI Afterburnerom sa ovim drajverima?
Imam custom fan profil, medjutim kad pokrenem program i nakon toga igru fan profil uopste nema nikakvu funkciju, sto je jos gore ako sam igru pokrenuo sa kulerom na 22%, on konstantno vrti na 22%, temperatura graficke raste ali kuler radi na 22% iako bi po default-u trebao da ide na preko 30-40%.
 
Poslednja izmena:
Ovo je uzas, resetujem kompjuter, fan speed konstantno na 37%, ne mrda. Moze li neko da mi kaze kako da vratim zadnje zvanicne drajvere? Tj. odakle da skinem.
 
Ima li neko problem sa MSI Afterburnerom sa ovim drajverima?
Imam custom fan profil, medjutim kad pokrenem program i nakon toga igru fan profil uopste nema nikakvu funkciju, sto je jos gore ako sam igru pokrenuo sa kulerom na 22%, on kosnatntno vrti na 22%, temperatura graficke raste ali kuler radi na 22% iako bi po default-u trebao da ide na preko 30-40%.

Reinstalirati Afterburner? Noviju verziju?
 
sa amd-ovog sajta.stare brises Display Driver Uninstaller-om.
 
Nazad
Vrh Dno