Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Posto naravno nisam mogao da cekam do sutra, pronasao sam kako da se aktivira u potpunosti :)
Pogledajte prilog 185716

Kako aktivirati opciju na gcn 1.0 je ustvari prosto. Instalira se ffdshow x64 (kod mene radi sa ovim - nisam siguran dal ce raditi link, ime fajla je inace ffdshow_rev4500_20130106_x64.exe). Ne znam da li je potrebno u DXVA podesavanjima da se aktivira HW acc za H264 i VC1 ali sam ja to odma aktivirao.
Ako nece ovako da radi, onda cu dodati sta sam jos instalirao u sledecem postu, mada cu ja visak kod mene da obrisem pa cu videti da li radi.

Pretpostavljam da za 32bitni win treba ffdshow x86 da se instalira, ali za to vec nisam siguran.

Uzivajte u fluid motion videu sa gcn1.0 (a mozda i sa ranijim kartama) :D

Inace, bluesky ne radi na win7.

Kod mene nece :)
 
crazy serb:

koliko vidim u videu obavezan je mode 1 pod bluesky podesavanjima.jesi isprobao kako radi?

umpah-pah:

vrlo verovatno si u pravu onda mu dodje da sto se tice APU-a samo kaveri je podrzan,jer richland iako je gcn 1.1 ima samo UVD 4.0.ko zna kakva je situacija sa desktop GPU-evima,koji tacno imaju 4 a koji 4.2.
 
moguce,nede sam naleteo da ima uvd 4.0 pa pomislih da je gcn.
 
Instalirao win10, I dalje nemam fluidmotion u crimsonu :(

Ni u Bluesky opcijama mi ne daje da checkiram rate conversion sa 24 I 30p.
 
Poslednja izmena:

Kada sam na win10 instalirao bluesky samo, bila mi omogucena opcija za 24p u bluesky, nije bilo opcije u driveru, kao u ranijem postu. Posle sam instalirao svp4 free i preko njega posto ima opciju, ffdshow32bit, madvr, LAVFilters i avisynth. madVR moze posle da se izvadi iz njegovog foldera ako te mrzi da trazis :D Opcija u driveru se pojavila tek nakon sto sam instalirao ffdshow x64 i kada se to upali, u bluesky je moguce odabrati i 30p. Mada je veoma moguce da mu treba oba ffdshow. Kod mene bar radi sada i sa obrisanim ffdshow 32bit, imam samo x64 i LAV filters instalirane. Mozda je potrebno instalirati sve da se promeni nesto u registriju, nisam siguran.

crazy serb:

koliko vidim u videu obavezan je mode 1 pod bluesky podesavanjima.jesi isprobao kako radi?

Nema vise nazad :D
U potplayeru radi samo pod EVR (koji odabere sam na auto), na ostale daje crnu sliku. U MPC radi i sa madVR ali ima flickering, crn ekran se pojavi na kratko, kada se pojavljuju ostali objekti (plejlista, seek bar...).
Definitivno kartice podrzavaju, ali su zakljucane jer ovi iz AMD driver tima nece da se bave optimizacijom (zvuci poznato?! :D ).
 
Poslednja izmena:
dakle niko nije uspeo da do kraja sve odradi,samo ja? :)
 
Probao sam, nece. Bice da 280x nemere.
 
lepo decko kaze mora mode 0 i sve da je stiklirano.kod mene regularno moze:

untitled.jpg
 
Ja ne mogu da stikliram rate conversion uopste.
 
@umart, mislim da je mode 1 onaj copyback a mode 2 native DXVA. Nisam siguran, nije bas objasnjeno, radi kod mene na oba ta moda. na mode 0 nece. 25fps ne radi mada to i nije problem.

@Erik, si probao na 60Hz?
Hajde lepo i postupno objasni sta si to brljao pa ti se pojavila opcija.
Samo da je ja dobijem u opcijama posle...
 
cats.jpg



Ja imam tu opciju,samo ne znam tacno sta se dobija s njom,na dvi-hdmi mi je monitor a graficka R7 260X...
 
Hajde lepo i postupno objasni sta si to brljao pa ti se pojavila opcija.
Samo da je ja dobijem u opcijama posle...

1. crimson instalacija
2. bluesky FRC 1.3.3 (dodao sam ga odma u potplayeru u preferences/filter control/filter priority (overall) i stiklirao prefer) - u settings sam namestio mode 1 nakon instalacije i mogao sa, da stavim 24p ako se ne varam.
3. SVP (SmoothVideo Project) 4.0 free (od dostupnih opcija za instaliranje: Avisynth MT, madVR, LAV filters, MPC) - madVR nije potreban, ali on skida pretpostavljam zadnju verziju, ja nisam bio siguran koju sam ja imao
4. ffdshow x64 1.3.4500 i opcija je bila dostupna u radeon settings, zajedno sa 24 i 30p u bluesky.

Posto SVP instalira ffdshow x86, kada ga instalira (kao i za x64) na kraju ffdshow instalacije u DXVA decoder config sam stiklirao DXVA HW acc za h264 i VC1 kodeke i to je to. Mozda je ovo bitno, mozda nije, ne znam.
SVP, ffdshow x86 i avisynth sam obrisao i radi i dalje.

Mislim da nema veze sto sam stavljao SVP posto preko njega nece (mora da ide preko eksternog ffdshow kodeka) ali ajd, to su svi koraci koje sam napravio i na win7 i na win10, s tim sto bluesky ne radi na win7, pa ni fluid motion verovatno ne radi nigde osim u powerdvd. Zato i mislim da je potreban samo ffdshow (moguce i x86 i x64) i bluesky.
 
Poslednja izmena:
Meni i dalje jedno nije jasno. Zasto na 270x nema opcije za Fluid Motion? Jel to neki bug, posto vidim da ljudi sa 260x i 290 imaju, samo mi sa 270x nemamo tu opciju. (ja nemam jer koristim win7, ali hocu da instaliram 10ku zbog ovoga, pa da se ne cimam za dzabe ako ne moze)
 
po svemu sudeci za sad ti treba uvd 4.1 pa dalje,270(x) je uvd 4.0 samim tim nista od fluidmotion-a.dakle treba 7790/260x,285,380/380x,290/290x,390/390x i sve verzije furise.sto se tice apu-a samo 7xxx (za richland jos niko nije potvrdio,sumnjam da moze) i na papiru bi trebali i am1 athloni (za semprone nisam ni gledao).

ovo sto je crazy serb prckao itd nije oficijelno,i nema garancije da ce moci.
 
Iinstalirao sam ali nekako primecujem da mi nije prirodna brzina videa ili to tako treba da bude i da li ovo ima efekta i na igre?
 
bas kao sto je umart rekao,, to sto kod mene radi kad to uradim, ne mora da znaci da ce kod svakoga. Definitivno postoji mogucnost da i gcn 1.0 (7xx0, 270(x), 370, 280x) mogu da koriste, pitanje je zasto to AMD ne dozvoljava. Mogu jednostavno da dozvole i da napisu da na tim kartama mozda nece raditi kako treba. Nesto sigurno poremetim ja kod mene u drajveru kad instaliram ono gore navedeno pa se otkljuca.

@bedazzled, fora je sto onda ~24 i ~30 fps video pusta na 60fps pa sam je sam video mnogo fluidniji nego na 24 i 30fps. Razlika je prakticno kao kad igras na 30 i 60 fps :D
 
nema efekta na igre.ima efekta samo na video i to samo u plejeru gde si bluesky podesio kao glavni filter.sto se tice brzine logicno je da ce na prvu da bude cudno jer ovo ipak pravi aproksimaciju u bar pola frejmova u sekundi ali kad se odmaknes od monitora i zapravo krenes da gledas film neces ni primecivati.idi na renderer settings i upali ovako:


trebalo bi da pomogne i da skoro eliminise tearing.takodje,ne ocekujte da pravi cuda,ipak mu treba dobar enkod tj originalni video za pun efekt,zato i predpostavljam da je amd ovo planirao samo za BD da ne bi morali da odgovaraju bezbrojnim optuzbama kako i zasto ne radi.
 
Stigao sam dovde, alo opcija se ne pojavljuje....

Screenshot (477).png

I da uspeo sam da vratim...

Screenshot (478).png
 
Poslednja izmena:
Hvala ma svemu jedino u potplayeru ja nikako da nadjem ovo za render :)
 
Poslednja izmena:
Konacno :) moze....kako da dobijem za 30?

Screenshot (479).png

Znaci ovako ffdshow x64/32 i LAV filters.
Podesiti ffdshow kako sto je objasnio @Crazy Serb.
Bluesky se instalira i podesi kao na videu koji je kacio @umart.
Mislim na svim kartama da moze.

Da napomenem da je ovo upustvo za ljude cije karte ne podrzavaju
zvanicno fluidmotion.
Za ostale samo @umartov klip.
 
Poslednja izmena:
pali gpu z i task manager da vidimo dal' ide na hardver ili vam to taj softver radi. :) sumnjam da ce da ga stave,eventualno ako se dovoljno veliki buzz napravi da ce da ubace podrsku za obicne plejere sa odredjenim formatima i enkodima,i ovako vidis da ljudi kukaju kako im ne radi zamisli kad bi bio oficijalno podrzan.
 
Evo...

Screenshot (480).png Screenshot (482).png
 
Poslednja izmena:
Ako vidis koristi H/W od GOM-a sta li? ne znam kako se to podesilo tako?
Svasta sam cackao nije ni cudo...:D

Screenshot (483).png
 
Poslednja izmena:
Instalirao sve sto je rekao crazy.

Na mode 1 mogu da selektujem 24p konverziju, ne 30. Na mode 0 ne mogu nista. I dalje nema fluidmotion u Crimsonu.
Na sve to su filmovi black screen sa audiom :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno