Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Ista priča i kod mene, samo što mi se ponekad desi da mogu da se "vratim" u radni režim, ali je u velikoj većini slučajeva potreban restart. Takođe koristim Win10.
 
Problem se javlja zbog Zero Core-a gde graficka ide u "deep sleep" i nece svaki put da se probudi. Ovaj program sprecava taj Zero Core i slika se normalno pojavljuje uvek. Nema nikakvih posledica, bez brige. :)

Nije navedeno da li moze i za win 10 ali je problem isti.
 
Taj zero core zar nema minimal state, valjda 100mhz clock gpu i valjda memorije 300 i kako se desi da se ugasi totalno kartica?
Kada je u dual rezimu, u CF onda ta druga treba posle nekog vremena da se ugasi kao da je mrtva, a ne ovako kada je single fazon.
Cini mi se da su 6xxx 7xxx seriju tu osakatili putem loseg biosa, koliko do sada je izaslo drajvera i nisu resili, znaci bios je u pitanju, a mnogi ce misliti da je kartica pokvarena ili "crkava" i eto aj da kupimo novu ;-)

@acep @Batak hvala za fix
 
Poslednja izmena:
ljudi,koji drajver da instaliram koji radi na windows_u 10 x64 za radeon sapphire 4890 ?
 
Probacu tako.Ne mogu da verujem,imam u drgom kompu 4730,nju je izvukao u WU bez problema.
 
Evo i ja da podelim iskustvo sa 15.7.1 driverima (svež W7x64) možda nekom zatreba...na grafu priključen monitor preko DVI a televizor preko HDMI (extended opcija)...

Problem: pokušao prebacivanje zvuka na "AMD HDMI output" u "playback device" medjutim na TV-u nema zvuka (verovatno neki konflikt sa M$ driverom)...

Nakon duže "gimnastike" otišao u device manager=> sound, video...=> AMD high definition audio device=> desni klik -properties=> driver=> roll back driver i rešio problem...
 
Poslednja izmena:
Da li su driveri win10 beta ili karta?

Samo zabode u cromu i samo hoce da ugasi komp na dugme. Normalni shutdown bude.

15.09 su driveri.
 
kao i uvek,prvo probaj ciscenje sa DDU i fresko zadnju betu,ako ne pomogne,DDU i pusti drajver sa apdejta,ako ne ni to probaj kartu u drugom kompu.
 
Evo i ja da podelim iskustvo sa 15.7.1 driverima (svež W7x64) možda nekom zatreba...na grafu priključen monitor preko DVI a televizor preko HDMI (extended opcija)...

Problem: pokušao prebacivanje zvuka na "AMD HDMI output" u "playback device" medjutim na TV-u nema zvuka (verovatno neki konflikt sa M$ driverom)...

Nakon duže "gimnastike" otišao u device manager=> sound, video...=> AMD high definition audio device=> desni klik -properties=> driver=> roll back driver i rešio problem...
Овај проблем можеш решити такође ако инсталираш последње Realtek-ове драјвере ATI HDMI Audio Device R2.70 :wave:
 
Izasli 15.10 beta...
 
Nazad
Vrh Dno