Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Boli me patka, kad nesto radi ne diraj :D
Cekam da win10 dobije neki SP pa da se presaltam.

SP sa jednom ili dve cifre? :D Kod mene win10 ne radi kako treba, i nemam nameru da ga stavljam. Sad ne znam dal se isplati isprobavati ovo novo izdanje...
Ja bi pre rekao da su oni zakljucali gcn 1.0 karte da bi ljudi menjali stare 7xx0. Najsmesnije sto su provukli pitcairna i olanda ako se ne varam i u Rx3xx :D
 
ma kako da ne,evo ubise se sa reklamiranjem fluid motion-a,verujem da ukupno na svetu za ovo zna tipa par hiljada dusa.a i od ovih koji znaju verujem da nema bas niti jednog ko ce baci kartu da bi presao na modernije samo zbog fluid motiona.

kad tad svakako ce batalite sedmicu,koliko god bili vezani za nju.'ajde da i shvatim tebe na am3 platformi ali on sa x99 vec sad ima slabiju podrsku koja sigurno nece biti bolja.ja bih presao dok vam MS nudi za dz.
 
Sve ovo je cista sminka, 2-3% poboljsanja iziskuje sve resurse kompa.
Kreno sam da odgledam film a ne da radim test stabilnosti...:D
Kao da su blesavi ovi sto guraju 50-60Gb u film.
 
K9 je koliko se secam AM2+. Od tih par hiljada dusa, mozda neko i promeni kartu. Ne dam ja ovog mog pitcairna sto ide na 1300 mhz! Preko zime, ako spustim ambientalnu temp, u LN2 biosu garant bi mogao da je izguram na 1350 :p

Meni na win10 najveci problem invi pointer na startupu (srecom pa mi mis uboden u tastaturu pa je blizu za vadjenje) i sto zna da brljavi u igrama sa osetljivoscu ponekad. A vidim da su ubacili i jumpliste sad
 
nemam pojma o cemu pricas,kakav invi pointer?

inace,radi i na 15.11.1 beti,isto mora da se upali,pod video-video quality podesavanjem je.
 
Znaci li to da ima nade za nas sa 270(X)?
Po AMD to ne bi trebalo da imas, odakle ti?
 
Ja sam probao da kloknem preko Crimosa 7770 na 1200mhz gpu clock i nie stabilno ;-) 1150 max
 
ma ja garantujem zivotom da svi sa gcn kartama imate,nego vas mrzi da ukljucite custom profil pod video podesavanjima,lakse je da se kenja na forumu kako nema. :)

inace vezano za mouse pointer,takodje garantujem da je do usb podesavanja i/ili drajvera ili cak ploce,jer nisam ni cuo da je neko imao slican problem.ali ako ti je toliko draza sedmica,samo izvoli,tvoj je komp. :)
 
ma ja garantujem zivotom da svi sa gcn kartama imate,nego vas mrzi da ukljucite custom profil pod video podesavanjima,lakse je da se kenja na forumu kako nema. :)

inace vezano za mouse pointer,takodje garantujem da je do usb podesavanja i/ili drajvera ili cak ploce,jer nisam ni cuo da je neko imao slican problem.ali ako ti je toliko draza sedmica,samo izvoli,tvoj je komp. :)
576c37aa131bd890cf64890c61c5b833.jpg

f2b7d37f58a3c080231b512786efd452.jpg


Ima? A radjen clean install...
 
ma ja garantujem zivotom da svi sa gcn kartama imate,nego vas mrzi da ukljucite custom profil pod video podesavanjima,lakse je da se kenja na forumu kako nema. :)

inace vezano za mouse pointer,takodje garantujem da je do usb podesavanja i/ili drajvera ili cak ploce,jer nisam ni cuo da je neko imao slican problem.ali ako ti je toliko draza sedmica,samo izvoli,tvoj je komp. :)
Veruj da sam proverio vise puta...to mi ne bi promaklo.
Pada mi nesto drugo na pamet, imao sam neka podesavanja za monitor
kada sam pregazio stare beta drajvere sa ovima.

Pa sam kasnije pobrisao sve sa DDU i instalirao cist crimson.
E sad posle toga nemam tih opcija.
Sad dolazim na ideju da sve ubijem sa DDU pa prvo betu pa preko crimson.
 
Poslednja izmena:
u svakom slucaju kao sto rekoh imate u 15.11.1 beti:

untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
imam i ja custom rezolucije i additional radeon settings,to sam morao odmah da trazim jer tu je pixel format kad si na HDMI konekciji.vidim da si i ti na VGA kablu,vrlo moguce da za fluidmotion treba digitalna konekcija.vadim DVI kabal,da vidim imal' tu neke razlike,mada sujmam.

edit:

nema razlike na DVI kablu,radi sve prefektno.
 
Poslednja izmena:
imam i ja custom rezolucije i additional radeon settings,to sam morao odmah da trazim jer tu je pixel format kad si na HDMI konekciji.vidim da si i ti na VGA kablu,vrlo moguce da za fluidmotion treba digitalna konekcija.vadim DVI kabal,da vidim imal' tu neke razlike,mada sujmam.
E sad posle brisanja drajvera sa DDU toga vise nema.
 
Nema, upalio ugasio custom mod 10 puta :)

Mada mozda jer mi je 75hz osvezavanje, sta znam...
 
^ Kod mene nema Fluid Motion opcije. DVI monitor, 60Hz. Moguće je da je zato što sam na Win7.
 
pa i ja sam krimos prvo skinuo iz panela (tj iz ccleanera,lakse mi :)) pa onda DDU,sejf mod,pa sve obrisao,stavio 15.11.1 betu,potvrdio da sve radi,sad brisao samo sa DDU-om,i vratio krimos.nisu mi nestajale nikakve opcije.

jel' se tripujem ili je slika nekako ostrija,cak jasnija na DVI kablu? :) odavno mi je monitor na hdmi-ju,ne secam se da je ranije bilo razlike,doduse nisam nikad ni poredio...
 
pa i ja sam krimos prvo skinuo iz panela (tj iz ccleanera,lakse mi :)) pa onda DDU,sejf mod,pa sve obrisao,stavio 15.11.1 betu,potvrdio da sve radi,sad brisao samo sa DDU-om,i vratio krimos.nisu mi nestajale nikakve opcije.

jel' se tripujem ili je slika nekako ostrija,cak jasnija na DVI kablu? :) odavno mi je monitor na hdmi-ju,ne secam se da je ranije bilo razlike,doduse nisam nikad ni poredio...
Kao ja za Rusa :D ne bi trebalo da ima neke znacajne razlike sto se kvaliteta slike tice.
Obadva prenose digitalni slgnal, mozda je taj DVI kabal nov pa je bolje "legao". :D
 
Ne bi trebalo da ima ikakve razlike između HDMI i DVI. :)
 
fazon je sto ne postoji nacin da prebacim nazad na HDMI a da po difoltu ukljuci full sRGB pixel format,vec uvek ide na onaj televizijski,koji je losiji i to se okom vidi poprilicno jasno,jedino sa HDMI-a na DVI je relevantno...ko ce mu ga znati. :)

edit: sad je bas po difoltu prebacio na full RGB piksel format i smeo bih da se zakunem da je slika nekako meksa i da crna nije toliko duboka...
 
Poslednja izmena:
ma ja garantujem zivotom da svi sa gcn kartama imate,nego vas mrzi da ukljucite custom profil pod video podesavanjima,lakse je da se kenja na forumu kako nema. :)

inace vezano za mouse pointer,takodje garantujem da je do usb podesavanja i/ili drajvera ili cak ploce,jer nisam ni cuo da je neko imao slican problem.ali ako ti je toliko draza sedmica,samo izvoli,tvoj je komp. :)

E sad si cuo :D Znam ja da je to do usb drivera, ali nemam mnogo izbora kad je to u pitanju.
Sad ide ovaj novi win10 na flash, videcemo sta ce biti i sa misem i sa fluid motion sa desetkom. Bluesky sigurno nece da radi zbog win7.
 
Koliko videh nabrzaka negde po netu (a i iz licnog primera) Fluid Motion Video opcija vazi za AMD Radeone sa UVD 4.2 dekoderom, znaci mi sa GCN 1.0 necemo verovatno ni dobiti opciju u drajverima, jer dekoder u chipu ne podrzava FMV...tu nazalost spadaju i oni sa R9-280X, 280, 270X, 270, R7-265, 250X,250, 240, R7 370, R9 370X

GCN-1.1 (UVD 4.2 sa Fluid Motion) od matorijih su R9 290 (umart, you lucky bastard, objedinio i gejmersku i video kartu ;)), 290X, 295X2, R7 260, 260X
GCN-1.2 (od R9 285 i sve GCN 1.1 i 1.2 based karte iz R300 serije)

Tako da za nas sa kartama ispod UVD4 izgleda da nema nista od ovog features-a, osim eventualno za srecnika sa 7790 (GCN 1.1)

PS: vidim da nekom radi i sa 270X...onda stvarno ne znam
 
Poslednja izmena:
Posto naravno nisam mogao da cekam do sutra, pronasao sam kako da se aktivira u potpunosti :)
2dgn9m0.jpg

Kako aktivirati opciju na gcn 1.0 je ustvari prosto. Instalira se ffdshow x64 (kod mene radi sa ovim - nisam siguran dal ce raditi link, ime fajla je inace ffdshow_rev4500_20130106_x64.exe). Ne znam da li je potrebno u DXVA podesavanjima da se aktivira HW acc za H264 i VC1 ali sam ja to odma aktivirao.
Ako nece ovako da radi, onda cu dodati sta sam jos instalirao u sledecem postu, mada cu ja visak kod mene da obrisem pa cu videti da li radi.

Pretpostavljam da za 32bitni win treba ffdshow x86 da se instalira, ali za to vec nisam siguran.

Uzivajte u fluid motion videu sa gcn1.0 (a mozda i sa ranijim kartama) :D

Inace, bluesky ne radi na win7.
 
Poslednja izmena:
Mene zeza Overdrive (global). Ranije sam držao veći klok za 1,9% (sa 1030 na 1050 MHz). Sad vratim na default, ali mi se posle buđenja PC-a iz Sleep moda vraća na tih +1,9%.
 
Nazad
Vrh Dno