Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

We are gearing up to update Radeon Software Crimson Edition. We will publish a hotfix in the next few hours w/ great stability improvements.

sa zvanicnog twitter naloga pre koji minut.
 
Pojavio se i kod mene....fluid motion

Screenshot (484).png

Screenshot (485).png
 
Poslednja izmena:
Kod mene nema ovo 24p i 30p. :(
Ni kod mene nije juce za 30p, sad vidim kada se pojavio fluid motion.
Sad manji GPU stalno na 15% load i nema onog obaranja Core clock.

Kada stavis na mode 1 idi na apply, trebalo bi da se pojavi, prvo za 24p.
Posle par restarta pojavilo se i za 30p.

LAV je izgleda presudan...
Ovako sam podesio.

Screenshot (489).png Screenshot (488).jpg
 
Poslednja izmena:
Pojavio se i kod mene nakon restarta.

7QHBuNA.jpg
 
Poslednja izmena:
ja nadjoh neki drugi,to mi ne deluje nesto razlicito od prosle verzije.
 
Taj ti stoji ispod I oznacen je kao beta...isti taj sto si ti nasao..:D

12.gif

15.11.1 beta 329mb.
 
Poslednja izmena:
lutkica onda,ja skinuh koji min pre nego sto su zvanicno okaceni. :)
 
Pa jel ispravljen problem sa ventovima?

EDIT: Sad pogledah changelog, kazu da jeste. Nego, jel mogu ovaj update da odradim preko ovih drajvera ili da brisem sa DDU pa onda nove?
 
Poslednja izmena:
Sredjeno s ventilatorom...moze preko prvog Crimsona, ne mora DDU. Drajver je odlican
 
Moguce da ima neke veze i do LAV-a, ali najverovatnije je da se to nekako samo otvori. Ja nisam cak ni restartovao, samo se pojavilo nakon ffdshow. U sustini, tu je negde i sad cu da ga nadjem posto cu sve da pobrisem :)

I da, pogasite taj Zero-copy, tako moze da radi na madVR i eksternim filterima bez problema (bar u potplajeru).

@umart, 24p je moguce da radi softverski, jer je on dostupan i bez opcije u drajveru, dok se 30p pojavi tek nakon ukljucivanja opcije u drajveru. E sad, da li mu to dodje kao custom preset i koristi hardware ili software to vec ne znam.

EDIT:PCworld
In a credible report by Elric Phares of Tech of Tomorrow, the Crimson drivers initially seemed to fry the graphics cards in a Windows 10 system, but the hardware worked fine after installing the Radeons into a separate Windows 8 machine.
Koliko vidim, na win10 nista ne moze iz prve da radi normalno. Zato ni meni ne radi autofan na win10.

@Space beer, trazis na pogresnom mestu, ides u filter priority, add registered, dodas bluesky i stikliras prefer. Imas uputstvo na bluesky sajtu :)
 
Poslednja izmena:
E da vidim da li ce ponovo biti zavarivanje blackscrina-a..:D
 
Poslednja izmena:
Odradio sam to odmah, ali ne vidim razliku
U LAV Video Configuration moras da podesis na hardware acceleration ovako....

Screenshot (501).png

Inace kada to izgasim nema 60 fps ima normalnih 24, znaci do toga je.

Zaboravio sam da ti imas 260x koja ne zahteva ova nasa budzenja.
Ti bi trebao to odmah da imas.
 
Poslednja izmena:
Neko dobio update u crimosu preko update opcije??
 
Evo, ovaj post moze da sluzi kao uputsvo :)

1. Radeon Omega drivers 14.12 i novije verzije drivera, u crimson AMD fluid motion moze da se aktivira u video, tu izabrati custom i treba da izgleda ovako
Pogledajte prilog 185716
Ako nema Fluid motion u driveru treba odraditi trecu stavku.

2. Bluesky FRC filter - ne radi na win7, samo na win 8/8.1/10.
Podesavanja za potplayer: Preferences/Filter Control/Filter Priority (Overall)/Add registered filter (tu izabrati bluesky FRC) stiklirati ga ako nije stikliran i staviti na prefer.
Za bluesky podesavanja, moze da se nadje i na njegovog sajta.

Kada se Fluid Motion ukljuci u driveru, u Bluesky mogu da se ukljuce mode1 i mode2 za gcn 1.0 kartice.
Mode 0: Default setting and behavior depends on the GPU/APU
Mode 1: Created 2 original frames and 3 interpolate frames when converted 24p to 60p
Mode 2: Created 1 original frame and 4 interpolate frames when converted 24p to 60p

Zero-Copy mode koji ima da se stiklira u bluesky, nije potreban da bi filter radio i nema razlike. Koga interesuje sta je zero-copy, moze da nadje na guglu, ali ukratko, to valjda ima efekta samo sa HSA. Nisam siguran.
Isto, taj Zero-Copy limitira upotrebljivost Bluesky filetera na EVR renderer da ne bi bilo problema i kad je potplayer u pitanju na interne kodeke.


3.Ako u driveru nema opcije za fluid motion (zato sto kartica nije gcn 1.1+) treba instalirati LAV filter (trenutno v0.67) i kod njega treba ukljuciti u LAV video configuraion doftware deinterlacing kao na slici ispod

Hardware acceleration nisam siguran da li mora, ali nema razloga da se ne stavi na bilo koji od DXVA.
Nakon sto se ukljuci deinterlacing (to mi nekako promaklo da navedem ranije :D), odjaviti se sa win naloga i ponovo ulogovati.
Otvoriti driver i sada bi trebalo da postoji opcija AMD Fluid Motion za gcn 1.0 kao na prvoj slici i aktivirati mod 1 ili 2.

Mislim da u ovom postu ima sve sto je potrebno da se to namesti da radi (za plejere koji nisu potplejer treba pronaci kako konfigurisati/osposobiti filter u plejeru)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno