Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Nema ovo veze sa freesync i gsync. Fast sync se ponaša tako da kada karta može da izgura veći fps od refresh rate-a monitora, da zaokružuje sinhronizaciju na proporcijalno veće vrednosti, (ako je refresh rate 60, onda zaokružuje na 90fps;120fps ako karta može to da izgura, ali može dati sttuter ako stalno skače recimo između 90 i 120 fps-a), na sličan fazon kako vsync baca fps na 45, 30, kada padne ispod 60, da bi sprečio tearing. Fast sync služi za situacije kada je fps veći od refresh rate-a monitora i može se kombinovati istovremeno sa gsync-om. :)

Edit:NAšao sam ovde sasvim fino objašnjenje, bolje od mog :d

http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_1080_review,4.html

Nvidia is adding a new SYNC mode. This mode works especially well with high FPS games, the folks that like to play Counter-Strike at 100 FPS. With this feature, Nvidia is basically decoupling the render engine and display by using a third buffer. This method was specifically designed for that high FPS demographic, the new sync mode will eliminate stuttering and screen tearing with high FPS games and thus offers low latency across the board. It can be combined with GSYNC (which works great with the lower spectrum of refresh rates).

Fast Sync is a latency-conscious alternative to traditional Vertical Sync (V-SYNC) that eliminates tearing, while allowing the GPU to render unrestrained by the refresh rate to reduce input latency. If you use V-SYNC ON, the pipeline gets back-pressured all the way to the game engine, and the entire pipeline slows down to the refresh rate of the display. With V-SYNC ON, the display is essentially telling the game engine to slow down, because only one frame can be effectively generated for every display refresh interval. The upside of V-SYNC ON is the elimination of frame tearing, but the downside is high input latency. When using V-SYNC OFF, the pipeline is told to ignore the display refresh rate, and to deliver game frames as fast as possible. The upside of V-SYNC OFF is low input latency (as there is no back-pressure), but the downside is frame tearing. These are the choices that gamers face today, and the vast majority of eSports gamers are playing with V-SYNC OFF to leverage its lower input latencies, lending them a competitive edge. Unfortunately, tearing at high FPS causes a vast amount of jittering, which can hamper their gameplay.


NVIDIA has decoupled the front end of the render pipeline from the backend display hardware. This allows different ways to manipulate the display that can deliver new benefits to gamers. Fast Sync is one of the first applications of this new approach. With Fast Sync, there is no flow control. The game engine works as if V-SYNC is OFF. And because there is no back-pressure, input latency is almost as low as with V-SYNC OFF. Best of all, there is no tearing because FAST SYNC chooses which of the rendered frames to scan to the display. FAST SYNC allows the front of the pipeline to run as fast as it can, and it determines which frames to scan out to the display, while simultaneously preserving entire frames so they are displayed without tearing. The experience that FAST SYNC delivers, depending on frame rate, is roughly equal to the clarity of V-SYNC ON combined with the low latency of V-SYNC OFF.
 
Poslednja izmena:
instalirao sam poslednji drajver, kako da iskljucim ovu brojku u gornjem desnom uglu gde po defaultu pise koliki je refresh rate? nikako da pronadjem...
 
Da ti nije ostalo upaljeno u podešavanjima monitora?
 
izgleda da jeste, nikako da nadjem ali neka ga za sad...
brisao sam cak i drajver ddu-om i dalje je bilo tu sto znaci da je do monitora... malko sam ispao iz fazona ali brzo ucim :)
 
Prečešljaj OSD na monitoru, tamo je negde.
 
Prečešljaj OSD na monitoru, tamo je negde.

nasao sam, bilo je do monitora. ne bi mi smetalo toliko da je manji font i da je aktivno samo u igrama ili da moze da se smanji. instaliracu neki fraps ili podesiti u afterburneru.
 
anniversary update za win 10, bio 2. avgusta.
 
pa da :)
ja instalirao malopre ovaj novi drajver ali cu moci tek veceras da ga isprobam...
 
Meni se jako lose ponasao na asus gtx760 a i drugaru na asus1070,ja sam imao stuttering ili seckanje na dota2 igri.Vratio se na prethodne i sve radi ok....
 
ja malko igrao sinoc csgo i sve normalno radi na 970-ici. probacu i nesto zahtevnije ali kapiram da ce biti ok.
jel to na 1607 winu?
 
sta znam, mozda sto si insider pa imas neki nestabilni build...
 
Koji je zadnji driver koji radi OK na win 8.1,mene ovaj nesto zeza:mad:
 
Sada se sa v372.54 samo ruši drajver u MPC-HC. Napredujemo. :d
U NWN2 nije bilo problema.
 
Pitanje u vezi drajvera:

S obzirom da imam GeForce Experience, šta treba da radim kad sa 960 pređem na 1060? Da li je dovoljno da pustim GE da automatski updejtuje po potrebi, da li treba da reinstaliram ručno, ili nešto više?
(Win 7 sp1 x64)
 
Hmmm... Evo gledam sad, potpuno ista verzija kao ova koju imam za 960 (372.54)... :trust:
 
Nema veze što je ista verzija, to je paket drajvera koji radi instalaciju drajvera u zavisnosti od karte koju imaš ubodenu. Tako da moraš obrisati stare drajvere i očistiti ih sa DDU.
 
U GeForce Experience stikliraj da ti skine beta i sve na auto.
Skida sve sam, samo se loguj na nvidia sajt, brise i instalira nove drajvere.
Ne treba ni restart posle instalacije, cak video na youtube ne stucne dok se brisu/instalraju drajveri.
 
To je apsolutno pogrešan savet prilikom prelaska na novu grafičku karticu, a već je rečeno i zašto.

A u GFE se ne treba uzdati čak ni u normalnim situacijama jer ume da ostavlja goleme repove od svakog drajvera u "\Windows\System32\DriverStore\FileRepository" folderu..
 
E tacno sam znao, samo sam cekao ko ce prvi :d...probaj betu pa javi, nema toga u beti.
Evo skoro 5-6 meseci kako koristim, nijedan problem sa drajverima nisam imao.
Nema ni restart, odmah mozes da igras.

Desktop 8-28-2016 23-01-36-503.jpg
 
Koristiš jedno 5-6 meseci, a dva puta mesečno gaziš sistem sa novim win10 insider buildovima koji očiste repove za tebe. Mani se te priče...

Koliko mi je računara došlo pod ruke gde se ljudi žale kako im "raste" win folder, a u 90% slulajeva naletim na filerepository folder od po par gb...
 
Hajde neka je tako...samo sto ovo nije insider, i na insider uredno ostavlja sve kao sto je bilo.
Nista ne gazi tipa documents, settings, driver store...sve to ostaje.
Hteo sam da pomognem da se ne smaraju sa DDU, restartima, brisanjem itd.
Ali ponekad je najbolje cutati i neka iskustva zadrzati za sebe.
 
Poslednja izmena:
I u samom zvaničniom faq-u nV drajvera stoji:

If you installed your current driver without first uninstalling the previous version, you can simply roll back your driver to the previous version using these steps

Šta misliš gde to ide?

Pogotovo što je sve ovo krenulo od priče kod promene samog gpu-a gde je sasvim pogrešno ostavljanje prethodnih drajvera, koji svakako nisu kompatibilni sa novom kartom.
 
Da li selektovanje opcije Clean Install tokom instalacije drajvera uklanja prethodni drajver iz FileRepository? Kontam da uklanja jer prethodne verzije ForceWare-a ne mogu naći u C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository.
 
Da, beta to radi sama nema opcije da se stiklira...ali vidi se po prosesima da brise.
Isto po dva crna ekrana kod brisanja i posle kod instalacije.
Znas da kompletno brise zato sto ne zahteva restart posle instalacije, drajveri rade normalno.
Znaci kod bete nema klasicnog gazenja drajvera.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno