Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Jok, za sve.
 
U cemu je fazon?Kako vam se cine ovi novi drajveri ?
 
Nisam primetio da ima problema, to je najbitnije :)
 
Meni je popravilo problem sa AO u Dark Souls II, senke su uzasno treperele sad je sve ok. Metro redux mi radi osetno bolje a ostale igre nista posebno, sve je manje vise isto. E da, u odnosu na 340.52 drajvere imam 2000 poena manje u 3d marku, fire strike bench sto je dosta :trust:

edit: Ova beta je samo hotfix za 970/980 karte...
http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=4918152&postcount=23
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Dark Souls II i DSR 4k, fantazija :) Probao sam i nemam reci koliko je dobro.
 
Probao sam Tomb Raider u "4K" preko ovoga i prosecan FPS sa svime na maximumu (bez AA - mislim da nema svrhe u 4K) je 28,3fps. Definitivno pored dobrog 4K monitora za pravo uzivanje treba 2x GTX 970 ili jos bolje 2x GTX 980.
 
@Borat

Probaj ovo http://www.youtube.com/watch?v=h57fdWH5tm0

@igor88

Udji u nvidia control panel, ukljuci DSR iz mannage 3d setiings i ukljuci nivoe koje zelis, 1.20, 1.30, itd.Posle u udjes u igru i izaberes rezoluciju.Meni radi na Ryse, Borderlands tps, ali nece u nba 2k15.
 
4K ce biti fantazija jos par godina.

Odlican im je ovaj trik sa DSR.
 
Hvala buraz nisam video u global settings.. :) Kada podesim to u CP gde dalje da podesavam? :)
 
Kada podesis u CP, naprosto udjes u igru i nudice ti vece rezolucije sve do 4k ;) Samo izaberes. Za igru sve se desava kao da zaista imas 4k rzoluciju, a onda to GPU skalira "dole" na tvoju 1080p rezu. Efekat je da su texture zaista ostrije, to se primeti, nekako nisu isprane, ne treba ti AA, jer to prakticno radi i AA prilikom skaliranja, a onaj smoothness ja drzim na 0% jer volim ostre detalje. Lepo ovo izgleda, ali zato je bas zahtevno, kao da zaista teras 4k. Meni najvise deluje kao razlika pre 10-12 godina izmedju slike sa Anisotropnim filtriranjem i trilinearnim, recimo tako nekako.
 
Poslednja izmena:
WOW ovo je savrseno ljudi fps i dalje isti? ! :-D kako to covece :-D pocepao sam x2 :-D Mafia 2 u pitanju :-D
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    6.9 KB · Pregleda: 137
Mafia nije zahtevna, idi u Crysis 3, TR, Battlefield 4, pa proveri :D
 
da da sniper elite 3 je spao na 34 fps nije bas dovoljno za igru :-D ali brate ove teskture :-D zlo zlo zlo :-D def kupujem novu karticu sada :-DDD Nvidia skidam kapu :-D Saa dok ne dignem fps je savrsen cim ga dizem imam veeeliki drop u metro LL npr sa 60 imam drop na 30 :-D ali bez toga radi savrseno uz Average Framerate: 42.87 tessel off , tessel normaln Average Framerate: 38.54 fizika off :-D
 
Poslednja izmena:
Za sad mene najvise raduje SLI za Shadow Of Mordor i igranje u 2715x1527 sa konstantnih 100fps :D Inace ova opcija je dobra kod igara koje ne podrzavaju AA, samo meni nije od preterane koristi posto recimo u Borderlands 2 kada se podigne rezolucija iznad nativne, fps se zakuca na 60,a meni treba 120-144. DOTA 2 radi odlicno 120fps u 4k, slika je ostra ko zilet ali onda moram da povecam brzinu misa u winu sto opet nije isto kao kada igram u nativnoj rezoluciji :p Tako da sve i svemu za sada za mene nema neke korisiti od ove opcije :p
 
Na zalost avaj DSR nije dobro odradjen, sve sem 4K rezolucije je lose, ivice suvise iskrzane kada se DSR smoothness podesi na 0, daleko vise nego u nativnoj rezoluciji, ali zato 4K ubija koliko je dobar prikaza :p
 
Poslednja izmena:
Kada podesis u CP, naprosto udjes u igru i nudice ti vece rezolucije sve do 4k ;) Samo izaberes. Za igru sve se desava kao da zaista imas 4k rzoluciju, a onda to GPU skalira "dole" na tvoju 1080p rezu. Efekat je da su texture zaista ostrije, to se primeti, nekako nisu isprane, ne treba ti AA, jer to prakticno radi i AA prilikom skaliranja, a onaj smoothness ja drzim na 0% jer volim ostre detalje. Lepo ovo izgleda, ali zato je bas zahtevno, kao da zaista teras 4k. Meni najvise deluje kao razlika pre 10-12 godina izmedju slike sa Anisotropnim filtriranjem i trilinearnim, recimo tako nekako.

Sad ce svi moci da vide koliko zaista treba jak GPU za 4K ovako je vecina ljudi gledala testove u 4k rezi sad se mogu uvjeriti kakva masina treba.
 
Probao sam ESO na 3840x2160 i Hitman Absolution. Naravno max podesavanja bez AA.

Na ESO golim okom nema razlike, ipak je to MMO, razlika se vidi kad se napravi Screenshot pa uporedi kad se zumira. 1080p bez AA vide se testere na ivicama vrlo lako, dok na 2160p mora da se zumira jos x2 da se vide iste ivice i opet nisu tako izrazene.

Hitman ima lose texture al strasno los frame rate tako da sam odustao od uporedjivanja.

Bottom line, dobra star da zameni AA ako od igre do igre daje bolje rezultate.
 
Poslednja izmena:
Native resolution ili 4k, sve ostalo je mutno i iskrzalo.Probao sam Ryse, jedva je graficka izdrzala, ali mnogo dobro izgleda. :D
 
Probo sam malo ovaj DSR. Najbolje je mi je za sad u 2K rezoluciji. Nekako mi je fluidniji gameplay nego u 4K.
Texture jesu ostrije i deluje detaljnije. Glavni problem je po meni, sto je slika "ispranija" tj. nesto je svetlija po defaultu. Mora malo da se spusti osvetljenje i da se doda jaca boja da bi se dobila savrsenija slika.
Zasad mi se cini da ima neko poboljsanje. Verovatno ce zavisiti od igre do igre.:trust:
 
Crysis 3 od 17-23 fps, sa 2 karte verujemda bi 100% skaliralo jer je GPU stalno 99%. Definitivno trebaju 2 karte za 4k. Mene medjutim odusevljava kolika je razlika u ostrini tekstura u "kvazi" 4k modu u odnosu na 1080p. Neverovatna razlika, zaista lako primetna. Probao sam sve AA modove u 1080p i nije nista prislo NI BLIZU "kvazi" 4k modu bez AA. Mogu samo da zamislim kako to sve izgleda na pravom 4k displeju.
 
Nakon par dana testiranja u nekim malo starijim igricama ovaj DSR se pokazao na mom televizoru apsolutno fantastican. Prakticno se dobija bolji kvalitet prikaza slike u odnosu na native rezoluciju.
Naravno, sigurno nije kao native 4K, ali je ovo itekako napredak. Pitanje je i koliko 4K televizori imaju problema sa imput lagom i osvezavanjem slike.
Po meni, nvidia je uradila dobru foru sa ovim i nadam se da ce se kroz naredne drivere jos vise ispeglati proces obrade slike.:guitar:
 
Poslednja izmena:
Dsr probao na fifi, super bre bukvalno imas 2k ili 4k monitor ili tv super posao :D
 
upravo skidam original cod plus novi drajver pa mogu da umrem jer emocijama nikad kraja jao ma zurka, zuruka, zurka :banana::banana::banana::banana:
 
Nazad
Vrh Dno