Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Secam se da sam nesto slicno imao pre, skinuo sam samo RTSS Rivatuner Statistics Server i instalirao ga i popravilo se. Probaj mozda pomogne.:smash:
 
Steta, nista novo za starije karte. Izgleda unapredjuju drajvere samo za nove karte posto vidim da ovaj MFAA podrzava samo mawvell. Brzo ce i Kepler da izostave od bilo kakvih novina a star je nepune 3 godine, zalosno ...
 
Jel uspeo neko da ukljuci ovaj MFAA preko control panela, probao sam na AC unity i BF4, nema efekta?

EDIT: Skontao.
 
Poslednja izmena:
Da li to onda znači da za moju gtx660 nema nikakvog efekta.
 
Ovaj novi drajver je optimizovan za Far Cry 4 i ostale igre koje su navedene. Prethodni je za Assassin's Creed Unity.

Da li u novom ostaje ta optimizacija AC plus ove navedene igre ili to vazi samo za njih a Assassin's Creed Unity treba igrati sa predhodnim drajverom ?

Tj. da li neko ko igra Assassin's Creed Unity treba da stavlja novi drajver koji je optimizovan za druge igre ?
 
Da li to onda znači da za moju gtx660 nema nikakvog efekta.

Nema, MFAA radi samo na kartama iz 900 serije.

Ovaj novi drajver je optimizovan za Far Cry 4 i ostale igre koje su navedene. Prethodni je za Assassin's Creed Unity.

Da li u novom ostaje ta optimizacija AC plus ove navedene igre ili to vazi samo za njih a Assassin's Creed Unity treba igrati sa predhodnim drajverom ?

Tj. da li neko ko igra Assassin's Creed Unity treba da stavlja novi drajver koji je optimizovan za druge igre ?

Ne mora da stavlja, ovaj driver ima sve u sebi kao i prethodni za AC Unity. Dakle, optimizovan je i za AC Unity, bez obzira sto je naznaceno da je game ready za FC4.

Elem, ja imam problem sa SLI-em i ovim drajverom u FC4, sve je normalno npr. udjem u mapu, vratim se u igru, slika je zamuljana i u krosnjama drveca mi se oslikava prethodna scena, onako kao kroz staklo. Slikacu posle pa cu okaciti. Veoma zanimljiv glitch. :D
 
Poslednja izmena:
FC leti sa ovim drajverima.
 
FC4 1.3,zadnji drajver,40+ fps full hd sve ukljuceno osim AA, 670gtx, igra je prelepa za ovo treba 970gtx za 60+ i uzivanje :D
 
Kakva steta sto MFAA nema na bar GTX780/Ti modelima....
Platim kartu 500€, izadje nova serija i kao da sam bacio pare :D Pohlepa ce ih unistiti...
 
Nema sta ako se ovaj MFAA pokaze dobar zajedno sa DSR-om (dobro da su bar omogucili za Kepler) je trenutno neverovatna kombinacija.
Cudi me da niko ne prica o ovoj DSR. Testirao sam dsr u 4K na nesto starijim igrama zbog veceg framerate i stvarno funkcionise zapanjujuce.
Naprimer, Dead Space na 4K u full detaljima sa prosekom od oko 200fps izgleda kao, recimo Crysis3 na HD u fullu. NBA 2014 na 4K u full detaljima fantazija.:shock:
Mozda malo preterujem ali stvarno je neverovatno koliko se dobija na kvalitetu slike uz pomoc ovog DSR-a.
 
Poslednja izmena:
GeForce Hotfix driver 344.80
http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3607

This is a beta driver that addresses the following issues:

GeForce GTX 980 displays texture shimmering when Texture Filtering Quality set to High Quality.
GPU outputs fuzzy lines over DisplayPort after a period of time following driver updates.
System hang up and black screen after power on with some monitors (DP1.2 & 4K/60Hz) + GTX980
 
Dokle bre vise ovi game ready drajveri. Dajte bre nesto konkretno u pm...
 
Ovaj drajver donosi i jednu novu stvar. Oni koji imaju spojen PC sa TV-om preko HDMI kabla nisu imalu mogucnost Full(0-255) Dynamic Range u opcijama za Desktop Color Settings, sada postoji takva opcija.
Jedna od najvecih zamerki ljudi po net-u na Nvidia drajvere jeste upravo nedostatak ove opcije, tako da je ovo super stvar. Samo neznam sto im je ovoliko trebalo da urade?:wall:
 
jedini problem kod ovih novih drajvera je sto ih ne mogu unistall iz control panela, kaze neki nvidia error..
 
Probaj sa Display Driver Uninstaller. Najbolji je za tu namenu.
 
Ako neko dobija error 142 pri restartu/shutdown-u (app was unable to start correctly -> cmd.exe), to je od NvBackend.exe, proces koji GeForce Experience koristi. Nova verzija GF Expa koja dolazi sa zadnjim beta driverima ispravlja to.
 
Aplikacija koja poseduje najbolju screen recording opciju na tržištu ne može biti nebulozna.
 
To si u pravu. Za snimanje gameplay-a nema joj ravne...
 
Nema joj ravne ali i dalje teraju inat i ne zele da implementuju konstantan bitrate. Ko se bavi ozbiljnije nema koristi od nje, barem ne bez muka i uzalud utrosenog vremena. A prosta je stvar.
 
Koliko vidim samo 3D je poboljsan i navodno performanse za Elite Dangerous i jos jednu zab sam koju, vec je out, a da Metal Gear Solid V. Posto sam MGS odigrao, ED ne kupujem..3D ne koristim zaobici cu ove. Btw postoji napomena da SLI korisnici zaobidju ove drajvere.
 
Nazad
Vrh Dno