Šta je novo?

NVIDIA ForceWare - diskusija, pitanja, linkovi

Pretpostavljao sam da Nvidia mora nesto da uradi, da bi neutralisala ovaj fijasko sa memorijim na gtx970, pa su morali da kroz drajvere povecaju performanse 970|980 kartica. Ispade i neka korist od ove greske sa memorijom.:D
 
Koje performanse mogu da se povecaju na Alien Isolation, mislim ono :) Zanima me Unity, test cu posle bas.
 
Mislim da nema ovo nikakve veze sa onim oko memorije, vec da je ovo standardno poboljsanje performansi za novu seriju (prvo ako se ne varam, bilo je i vreme :D). Nemojte se zavarati sa onim grafikonima sa nV sajta, jeste da je sada prioritet optimizovanje drajvera za Maxwell, ali poboljsanja performansi verovatno ima i za prethodne serije, u kojoj meri, manje ili vise, to je pitanje. Grafikoni su samo za Maxwell karte iz prostog razloga sto su samo na njima radili benchmark testove (ne mogu ili ih mrzi da rade za prethodne serije :)).
 
Kako Unity radi sa ovim novim drajverima, jedno 20% bolje strasno !!! :D
 
nije mi jasno kako su ovi novi driver 345.20 a ovi sto su mi instalirani 347.52???downgrade ?
 
a meni cudno sto su preskocili toliko :-DDD
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    12.6 KB · Pregleda: 103
Nikad se ne zna koji je radio bolje od kog... za svaki slucaj uvek imam par drivera u rikverc :-D
 
kod radeona drzim zadnji whql i sve bete posle,dok sledeci whql ne izadje,onda sve ide u kantu sem njega.kod geforce-a najcesce samo stavim zadnje aktuelne,stikliram da se sam apdejtuje i zaboravim na to.
 
Imam cudan problem sa mojom GTX770 i sve nesto mislim da je do drivera.
Uglavnom imam fullHD monitor primarno, Dragon Age Inquistion radi extra sve skoro na max, ali kad prebacim sliku na TV pored bude manji FPS i nestabilniji, desavaju se vrlo cesto FPS dropovi, GPU usage samo padne, nekad pomogne alt+tab, pa vracanje u igru.
Sve druge igre su radile odlicno na monitoru, a na TV-u nije bilo tih dropova.

Sta je problem oko TV-a, imam LG 55ub850 4K monitor povezan HDMi kablom na PC i podesena neka custom full HD rezolucija, jer kad stavim 1920x1080 ne vidi se ceo desktop, moram u control panelu da uradim resize desktopa, pa napravim custom rezoluciju 1842x1036.
Nije mi jasno u cemu je problem?
Driver ne podrzava tu relozuciji kako treba ili igra?

Probavao vise verzija drivera i uvek ista prica na TV-u, dok na monitoru sve radi extra.
 
Imam cudan problem sa mojom GTX770 i sve nesto mislim da je do drivera.
Uglavnom imam fullHD monitor primarno, Dragon Age Inquistion radi extra sve skoro na max, ali kad prebacim sliku na TV pored bude manji FPS i nestabilniji, desavaju se vrlo cesto FPS dropovi, GPU usage samo padne, nekad pomogne alt+tab, pa vracanje u igru.
Sve druge igre su radile odlicno na monitoru, a na TV-u nije bilo tih dropova.

Sta je problem oko TV-a, imam LG 55ub850 4K monitor povezan HDMi kablom na PC i podesena neka custom full HD rezolucija, jer kad stavim 1920x1080 ne vidi se ceo desktop, moram u control panelu da uradim resize desktopa, pa napravim custom rezoluciju 1842x1036.
Nije mi jasno u cemu je problem?
Driver ne podrzava tu relozuciji kako treba ili igra?

Probavao vise verzija drivera i uvek ista prica na TV-u, dok na monitoru sve radi extra.

1. TV moras koristiti sa 1920x1080 bez "custom rezolucije". U meniju TV-a za HDMI input podesi da je "labeled as PC". To ce ti resiti problem bezanja slike van okvira. Ako nebude "slusalo", nabavi DVI to HDMI adapter i preko njega spoj TV sa grafickom (jako redak slucaj da mora ovako).
2. Da li kada prebacis na TV koristis "clone" mod ili bas prebacis sliku da ti TV bude jedini koji je dobija (monitor je tada nema), jer vidjao sam slucajeva kod "clone" moda da ima pada u fps. Kako i zasto ne znam, ali ima ga kod nekih setupa.
 
Poslednja izmena:
Podesio sam HDMI 1 da bude PC, sad je OK rezolucija.
Samo FPS u igri je sad jos gori i na monitoru i na TV-u? :D
GPU usage na monitoru vise ne ide na 99%, vec oko 90% kilavi.

Nisam radio clone, stavljao sam da slika bude samo na TV-u.
 
Pogledaj na TV da li u setovanjima imas Game Mode. Ja koristim TV sa tim modom i radi savrseno.
Probaj da u Screen Adjustment nadjes opciju Screen Fit,(nemaju bas svi TV ovu postavku), to pomaze kod rezolucije.
 
Podesio sam HDMI 1 da bude PC, sad je OK rezolucija.
Samo FPS u igri je sad jos gori i na monitoru i na TV-u? :D
GPU usage na monitoru vise ne ide na 99%, vec oko 90% kilavi.

Nisam radio clone, stavljao sam da slika bude samo na TV-u.

Da li ti je u opcijama TV ukljucen "Resolution Upscaler" tj. da li postoji tako nesto? Probaj to ukljuciti/iskljuciti. Idi u "info" i pogledaj sta dobija TV, treba da pise nesto kao 1920x1080 60Hz.

Jedan od HDMI konektora za TV ti je "HDMI (4K 60p)" sto znaci da na njega prima i 4k u 60hz sa poslednjom verziom HDMI. Pokusaj da ako si komp spojio na njega, da ga spojis na neki drugi HDMI ulaz. Tvoja grafika nisam siguran da podrzava 60Hz preko HDMI (nema poslednju verziju, imaju je samo 970/980 karte ako se ne varam). Moguce je da usled "preskaliranja" u TV ili na nivou graficke dolazi do ove pojave. Proveri ove detalje. Problem nizeg FPS lezi u tome. NVIDIA radi "skaliranje" rezolucije na izabranu (diktira je TV) bez obizra sta stavljao u igri, dakle ako stavis 1366x1768 TV i dalje dobija 1080p, bar je kod mene tako. Imas i to pa proveri u control panelu za drajvere graficke. AKo se napamet dobro secam zove se nesto u fazonu "perform scaling on : Display/GPU. Stavi da bude GPU.
 
Poslednja izmena:
Moguce da je to toga sto sam spojio na HDMI 1 na TV-u koji je kako i pise na sajtu HDMI (4K 60p) x 1
Bas me zanima dal nesto oko ovoga uopste pise u manual-u TV-a.
Probacu da spojim na drugi HDMI ulaz i da vidim sta se desava.
Sto se tice moje GTX 770 ne mogu da nadjem informaciju dal moze da tera 4K na 60 FPS na netu, ali cim moze da se podesi windows na 4K i refresh rate TV-a na 60 FPS, to je to valjda?
Ono sto je cudo da u 2k rezoluciji ne nudi opciju 60, nego samo do 30 za refresh rate.
Mislis da je 4K i 60 FPS samo za DP konektor na karti?
Koliko ja znam HDMI 2.0 podrzava 4k i 60 FPS.
Nije mi toliko sad bitan 4K, ali opet dobro je znati te detalje kad se pojave 4K filmovi i serije ove godine.
Gaming je nemoguc sa ovom mojom kartom u 4K svakako, plus ne pad mi na pamet da dajem 1000e za 2 graficke koje bi terale igre u 4K, i full HD na ovom TV-u izgleda fenomenalno.

edit

Evo koje modove podrzava moja MSI GTX 770

Video Output Function

Dual-link DVI-I x 1
Dual-link DVI-D x 1
DisplayPort x 1 (version 1.2)
HDMI x 1 (version 1.4a)

Sad cu bas da vidim razlike izmedju HDMI 1.4 i 2.0, zaboravio sam.
 
Poslednja izmena:
Mislim da samo 970|980 podrzavaju 60Hz na 4K.
Kod mene je takodje samo prvi HDMI rezervisan za spajanje na PC-u, tako da je i verovatno kod tebe.
 
Moguce da je to toga sto sam spojio na HDMI 1 na TV-u koji je kako i pise na sajtu HDMI (4K 60p) x 1
Bas me zanima dal nesto oko ovoga uopste pise u manual-u TV-a.
Probacu da spojim na drugi HDMI ulaz i da vidim sta se desava.
Sto se tice moje GTX 770 ne mogu da nadjem informaciju dal moze da tera 4K na 60 FPS na netu, ali cim moze da se podesi windows na 4K i refresh rate TV-a na 60 FPS, to je to valjda?
Ono sto je cudo da u 2k rezoluciji ne nudi opciju 60, nego samo do 30 za refresh rate.
Mislis da je 4K i 60 FPS samo za DP konektor na karti?
Koliko ja znam HDMI 2.0 podrzava 4k i 60 FPS.
Nije mi toliko sad bitan 4K, ali opet dobro je znati te detalje kad se pojave 4K filmovi i serije ove godine.
Gaming je nemoguc sa ovom mojom kartom u 4K svakako, plus ne pad mi na pamet da dajem 1000e za 2 graficke koje bi terale igre u 4K, i full HD na ovom TV-u izgleda fenomenalno.

edit

Evo koje modove podrzava moja MSI GTX 770

Video Output Function

Dual-link DVI-I x 1
Dual-link DVI-D x 1
DisplayPort x 1 (version 1.2)
HDMI x 1 (version 1.4a)

Sad cu bas da vidim razlike izmedju HDMI 1.4 i 2.0, zaboravio sam.

HDMI 1.4 ne podrzava 4k pri 60Hz, dakle spojis TV na 2. ili 3. HDMI konektor, podesis 1902x1080 u drajverima, stavis takodje GPU scaling (cisto da ne brines da uvek salje 1080p sa 60Hz). Kada TV primi taj signal ne bi trebalo da ima problema sa prikazom. Takodje i Grafika bi trebalo da lepo "tera" 1080p. Ako nisi siguran, pustis 3dmark, pa vidis rezultat samo sa monitorom, pa samo sa TV i uporedis. Ne sme biti veca razlika od 1-2%.
 
Uradio sam 3D Mark test i rezultat je skoro isti, 1 je razlika.
Kad sam spojio PC na HDMI 3 na TV-u trazio je da ugasim UHD Deep color mod u settingsu za sliku.
Ne nudi mi opciju u nVidia control panelu za upscailing da bude GPU, samo display.
Mozda mi je zbog toga bio los 3D sa kompa, bas cu da malo da testiram sad.
 
Nazad
Vrh Dno