Šta je novo?

Akcijske ponude igara (Steam, Amazon, GMG, GamersGate, GOG,...)

Може помоћ око цене за кључ за Fifa 16, колико се креће и где је најјефтиније да се купи? Искључиво би играо са другарима уживо, и ако се не варам, један купљени кључ може да се искорити за више копија игре?

Jedan ključ, jedna kopija igre. Lokalno može multiplay na istom ekranu sa jednom kopijom.
 
Naravno da nema razlike da li kupio telefon ili bicikl na buvljaku za 50 evra posto lik hoce brzo da se resi... ? Ne postoji nikakvo moralno pitanje a u ovoj banana zemlji retko kad da ces odgovarati za kupovinu ukradene robe, jel' tako?

Ne govorim da je G2A jedini, naravno i da mi imamo isti slucaj sa kupujem/prodajem, kao i sto ljudi na zapadu imaju iste probleme sa eBay i craigslist. Ali govoriti da nema apsolutno nikakve razlike za krajnjeg kupca je *****no, posto nisu ostecene korporacije kupovinom igara, nego prosecni ljudi ciji su racuni/kreditne kartice ukradene. U zadnjih godinu dana sam pomagao u slucajevima gde su ukradene kartice i prva stvar sto je odradjena je bila kupovina Steam gifts i pravac G2A... od svih mesta na internetu gde su mogli da operu pare.

EDIT: Niti sam igde napisao da piraterija nije problem, nego da je ovo gore nego sama piraterija. Naravno tesko je citati.

Da znaš da jeste teško čitati kada neko toliko sve zna kao ti.

Naravno da je kupovina igara i drugih stvari uz pomoć kradenih kreditnih kartica problem, zato sam i boldovao ono "možda" u mom prethodnom postu, ali to nikako ne znači da sada svi treba da prestanemo da kupujemo igre/stvari/šta god od posrednika i da insistiramo samo na kupovini direktno od onoga čiji je to proizvod. Tom logikom bi onda trebalo prestati sa kupovinom na svim sajtovima koje si pomenuo, a i mnogim drugim poput eBay, AliExpress, KP, Limundo, itd... A da i ne pominjem "prodavnice" mobilnih telefona po Srbiji.

Kako ja da proverim da li je telefon koji neko prodaje na tim sajtovima ukraden, ili ga je prodavac koristio neko vreme pa je odlučio da ga proda? Isto tako ne mogu da znam da li je igru na G2A neko kupio kradenom karticom, ili je dobio u nekom bundle-u a ne treba mu...

To su bitna pitanja ali njima ne treba da se bavi kupac nego kompanija koja posreduje (u ovom primeru G2A), a ako oni svesno podstiču prodaju kradene robe onda to treba da se rešava zakonski, a ne tako što će mali Mića da bojkotuje neki sajt...
 
To su bitna pitanja ali njima ne treba da se bavi kupac nego kompanija koja posreduje (u ovom primeru G2A), a ako oni svesno podstiču prodaju kradene robe onda to treba da se rešava zakonski, a ne tako što će mali Mića da bojkotuje neki sajt...

Zakonski da se regulise kompanija koja se nalazi u raju za takve slucajeve i do koje niko od ljudi koji su osteceni da li kroz sam proizvod ili kupovinu nemaju pristup... ? Ta logika moze da vazi za lokalno, opstinsko i u neku ruku drzavno uredjenje, ali ne i u ovom slucaju. Isto tako bih mogao da kompletno izbacis moral iz jednacine i kazes "Pa sta mene sprecava da apsolutno sve piraterizujem sa piratebay-a ili bilo kog drugog javnog torrent trackera? Nije do mene, nego do institucija da te kriminalne aktivnosti regulisu/sankcionisu..." Niti imas moralnu obavezu ako kupujes telefon/bicikl sa pijace, posto je do policije da to zna/sankcionise? Iako 4-5 puta cena manja od redovne bi trebala biti ocigledna o cemu se radi...

Ne govorim da treba sve da se bojkotuje na Kinguinu ili G2A, to je i nemoguce govoriti ljudima u nasoj drzavi zbog prihoda takvi kakvi nam jesu, ali ako se igra razlikuje za samo nekoliko evra i slicno kod regularnog distributera, zasto bih ikad rizikovao da za par stotina dinara dajem lopovima pare i jos dolivam ulje na vatru?

EDIT: Samo kao primer, Far Cry 4 je bio jedan od vise poznatih slucajeva u zadnje vreme sa G2A gde su gomile ljudi zavrsili sa uklonjenim racunima posto su kupili ukradene kljuceve/kljuceve kupljene preko VPN i CC. AAA naslov, izvikana fransiza, hiljade ljudi nagrnulo da pokupuje i to ne samo da su se oni opekli, nego i zrtve kojima su sredstva ukradena.
 
Poslednja izmena:
Postoje primeri, ali ugavnom se kupcima vraća novac ili daje novi ključ.
 
Na g2a može da prodaje ko hoće i svaki prodavac ima ocenu preko koje možeš da se uveriš da li je legit ili neki levi. Naravno da neću kupiti od nekog bez ocene ili sa lošom ocenom, ako je cena daleko ispod. Imaš sigurne ljude tamo, kao i na KP što se vidi ko je siguran, a ko može da prevari.
 
Zakonski da se regulise kompanija koja se nalazi u raju za takve slucajeve i do koje niko od ljudi koji su osteceni da li kroz sam proizvod ili kupovinu nemaju pristup... ? Ta logika moze da vazi za lokalno, opstinsko i u neku ruku drzavno uredjenje, ali ne i u ovom slucaju. Isto tako bih mogao da kompletno izbacis moral iz jednacine i kazes "Pa sta mene sprecava da apsolutno sve piraterizujem sa piratebay-a ili bilo kog drugog javnog torrent trackera? Nije do mene, nego do institucija da te kriminalne aktivnosti regulisu/sankcionisu..." Niti imas moralnu obavezu ako kupujes telefon/bicikl sa pijace, posto je do policije da to zna/sankcionise? Iako 4-5 puta cena manja od redovne bi trebala biti ocigledna o cemu se radi...

Opet generalizuješ i izvlačiš pogrešne zaključke iz onoga što sam rekao.

Da, sve može zakonski da se reguliše na ovaj ili onaj način. Misliš da neka od jačih zapadnih zemalja ne bi mogla to da raspetlja u roku od mesec dana samo kada bi im bilo dovoljno bitno? U krajnjem slučaju same finansijske institucije i kompanije koje se bave kreditnim karticama bi mogle da prekinu saradnju sa njima i da ih blokiraju, pa kad ljudi više ne budu mogli da plate igru karticom ili preko PayPal-a na G2A propali bi za par meseci. Ponoviću još jednom, ne kažem da problema nema ali očigledno nije dostigao te razmere da nekoga to zaista zanima.

Nikada nisam kupio ni telefon ni bicikl po 4-5 puta manjoj ceni od realne tako da na to ne bih znao šta da ti kažem, ali opet ti analogija nije dobra zato što sam ja npr. Hitman Absolution igru koja na Steamu košta 20E dobio u jednom bundle-u (uz gomilu drugih igara) sa HB koji sam platio oko 7$. U slučaju da hoću da prodam taj ključ ja mogu da stavim cenu npr 4E (koliko i košta na G2A), što je kao što ti kažeš "5 puta manje od redovne cene" i po tvojoj logici tu je automatski nešto sumnjivo. Sa druge strane, ja do sada nisam čuo da je neko kupio bundle od 4 bicikla ili telefona pa prodaje one koji mu ne trebaju, tako da cela ta priča za koju si se ti uhvatio baš i ne pije vodu...

Ne možeš da izjednačiš svesnu kupovinu robe do koje se došlo na nelegalan način, i kupovinu nečega za šta postoji šansa da je možda ukradeno ili kupljeno ukradenom karticom, a neću ni da se bavim činjenicom da su piraterija i krađa dve potpuno različite stvari...
 
Ne znam gde se moze naci FIFA 16 najjeftinije trenutno, ali ako ti odgovara, EA je dodao igru u Origin Access program ovog meseca. Placas 4 evra mesecno za 19 igara (lista se povecava vremenom), lista igara se moze videti na:

https://en.wikipedia.org/wiki/EA_Access#Games_for_Origin_Access

Mozes da otkazes subscription u bilo kom trenutku.

Хвала ти пуно на овој информацији... слабо пратим ове нове сервисе, GOG, Steam, Origin i та слична срања... прије брате било једноставно, изаберем игру која ми се игра, скинем је и играм. Сад сви хоће свој дио колача. =)

Ниједна друга игра са ове листе Origin_Access ме искрено не занима.. али цена од 4е месечно није превише ни за само једну игру. Поготово што ми то одговара јер ће се та Фифа 16 пикати још 2-3 мјесеца, па онда иде чекање новог дела.
Дакле, све ми одговара и за ово ћу се 99% пријавити. Кажи ми још само.. ја када се subscribe, ја то урадим на свој неки налог на Origin (који ћу морати креирати). И онда, са тим налогом могу да се логујем на различите компјутере, и на сваком од њих ћу моћи нормално да играм Фифу?
 
Poslednja izmena:
Moći ćeš na bilo kom kompjuteru, ali može samo jedan kompjuter u jednom trenutku, ne mogu dva ili više istovremeno.
 
Gde je trenutno najpovoljniji The Witcher 3, ali skroz legit, da mi ne ugrozi Steam nalog?

Mada i ne mora za Steam, može i DRM free.

Sent from my MI 3W using Tapatalk
 
Moj drugar je uzeo skoro sa Kinguina GOG verziju za 21E, mislim da nema jeftinije od toga...
 
A na relaciji Kinguin - GOG neće biti problema? Imam nešto igara i na GOG - u?

Sent from my MI 3W using Tapatalk
 
Kod njega je sve prošlo ok, e sad sve zavisi koliko veruješ tim posredničkim sajtovima...
 
G2EGR-@AK45-3ZKMD dustforce dx

@=9
 
To je onaj omiljeni studio Dzima Sterlinga?
 
Poslednja izmena:
follow on twitter, yt subscribe, steam group join. malo ga preterase, pogotovo za naslove koje nude. Dobro je da je isti kanal/grupa za sve, ali opet bre.

Ne mora da se Subrscibe na YT, samo uđeš na kanal ili premotaš video do kraja i to je to. A što se grupa tiče, ja uvek izađem iz svih nakon što dobijem ključ jer smaraju objavama.
 
Zdravo ljudi,


Jel prodaje neko na forumu Steam gift vouchere ?

Hvala unapred
 
Invasion: Brain Craving :
INH4E-ZIZ96-RFRZ0

Dead6Hot :
GYMMR-8G4R8-FLC8H
 
Poslednja izmena:
Evo da ti se ja zahvalim u ime nindzi koje su sigurno pokupile, a ne umeju da napisu rec od 5 slova.
 
A krastavac. ima raznih ljudi, hvala tebi na poruci.

Ne vidim drugi način, bolje da ga i ovako ostavim ovde pa da možda neko bude brži od nindži (dešavalo se) , nego da propadne, jer ja nemam ideju šta drugo da radim sa ključem za igru koju već posedujem...
Osim da ga ostavim na nekom stranom sajtu, a što bih to radio kad već mogu ovde na našem :)
Znam da bih mogao možda preko PP ali smaram tako i sebe a i ostale koji bi se javili a zapravo zakasnili jer se neko javio pre njih.
 
Mozemo da napravimo sistem za kodiranje poznat samo clanovima pa da se on uvek koristi.
Verovatno nema potrebe ni za tajnovitoscu je sumnjam da ce neki ninja znati da pretrazi temu za mesec dana da nadje foru sta i kako
 
nesto mora da se preduzme definitivno samo sta i kako to je pitanje :)
 
Moze (na primer) umesto tacnog broja ili slova-stavis sledeci broj ili slovo.Umesto A stavis B ili umesto 1 stavis 2.U krug.Abeceda da se koristi naravno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno