Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

prvo ja nisam preneo nesto sto ce da se desi nego nesto sto se vec desava, ali serijskim kablom i malo vecim rizikom...

nije u pitanju ceo firmware... tj. ti menjas samo kernal.. kernal je srce operativnog sistema, a u LG televizorima je (believe or not) linux! :)

ono sto mi vidimo kad preko daljincima pozivamo opcije i menije je samo GUI koji je startovan iz linux konzole (skriptovano je sve... i sakriveno od ociju prosecnog korisnika) :)
 
evropski ld550 nema podrsku za lan niti mogucnost wireless veze dok americki ima...posto evropski nema ni movie on usb,ali eto malim zahvatom dobija,pitam se da li je moguce nesto slicno izvesti i sa wifi na usb,posto je receno vec da su to isti televizori s istim softwerom...trazim svuda po internetu ali nema mnogo threadova ,verovatno yato sto je relativno skoro izasao u prodaju...nekako je logicno da bi ovo trebalo biti moguce,zar ne...
 
Gizmore,slazem se sa tobom da prosecni korisnik ne treba petljati sa serijskim kablom,ali nevidim u cemu je problem ako platim nekom ko nije prosecan korisnik.Sta si se uhvatio za te drajvere za lan,meni je sasvim isto jesu li drajveri ili ceo
firmware kad sam prosecan korisnik i nemogu da se upustam u tako nesto.Nisam se uhvatio za nikakvu slamku,jer hvala bogu ne bolujem od raka,pa su mi jedina nada vestice.Ako se vec pojavi custom firmware,naravno ubacicu ga,a ako ne prezivecu!To sto
krivis xWolfa sto nam uliva kako ti kazes lazne nade,to naravno nije istina,covek je samo preneo sa drugog foruma tvrdnje o
necem sto bi moglo uskoro da se desi a na nama je sta cemo sa svojim televizorom,da li cu cekati custom firmware ili odraditi na neki drugi nacin.

Ja samo ne znam koga ces da nadjes da ti to uradi, jer je to uradila samo nekolicina ljudi u svetu. Druga stvar je sto ti treba dongle koji je dosta skup, a u Srbiji ga neces naci. Moze da ispadne da kupis dongle a da ne uspes da hakujes svoj tv.

xWolfe nadji mi post coveka koji je zapravo otkljucao wireless ( pretty please ) i da mu radi kako treba, bas ste me zaintrigirali sa ovim. Veooooooma sam skeptican da neko cak i uz pomoc guida moze da uspe da uradi ovo. Samo ovogodisnji modeli se racunaju pretpostavljam.
 
E ajde sad ako se nevaram,nek me neko ispravim ako gresim,skupi LG dongle je potreban kod LG-a koji ima fabricki omogucenu podrsku za wlan,a za custom firmware
idu oni drajveri za koje si zapeo.Ajde stvarno posto sam amater ovde ako gresim ignorisite moj post.
 
driveri za obicne jeftine wifi dongles (koji su kod nas uglavnom do 2000 dinara) su integrisani u taj modifikovani kernal kao i www server koji igra ulogu control panela.. fora i jeste da ubodes (skoro) bilo koji dongle a ne skupi lg-jev..

cela prica vazi za modele iz 2000.te godine lh2000/3000/4000/5000 i onaj lf25x0...

ne znam gizmore bas da ti pljunem tacan link na post, imas tamo sve na onom forumu.. samo prati malo ili pitaj... onaj sto je napravio lgmod je to uradio i vecina onih koji sa njim diskutuju u toj temi.. pa pogledaj
 
Želim da se zahvalim svim učesnicima ove teme, jer sam zahvaljujući Vama uspela da otključam svoj Tv 32LG2100. Ujedno želim da dam i svoj doprinos ovoj temi - ja sam svoj tv otključala sa univerzalnim daljinskim upravljacem "Hama"12047 koji sam platila 503,00 din (pretpostavljam da ga neće biti teško nabaviti). Koristila sam sledeći postupak :
-stisni dugme setup i drži 3 sec. dok se ne upali lampica
- kratko stisni dugme tv
- ukucaj kod 0119
- kratko stisni shift
- kratko stisni ok
- kratko shift
Sada Vas univerzalni daljinac radi kao obični daljinac, a da bi se počeo ponašati kao servisni stisni shift kratko da zasvetli lampica (ona treba da ostane da svetli) , a zatim pritisni dume -/-- i dobili ste polja za unos šifre: Za dalji postupak koristite Vaš LG daljinski. Pozdrav

Hvala Sandra na ovom upustvu ja sam pre par nedelja kupio LG 37D420 i uz pomoc uputstva i "fantasticnog" HAMA univerzalnog daljinca osposobio USB i josh mnoge druge opcije.

Pozdrav
 
Molim, ako saznam nešto novo javljam. Mada mislim da je to sve sto se da uraditi sa ovim tv-ima, a i šta ćeš više. Ja sam i više nego zadovoljna.
Pozdrav!
 
Ja imam 32LH3000, otključao sam Mediaplayer, THX postavke zvuka i slike te sam promijenio onu Mute postavku pa analogne kanale sad prebacuje gotovo trenutno...
 
procitah negde da treba promeniti i EMF u s.meniu, sta god to znacilo,
 
Сакам да сменам нов firmware V3.67 на LG 32LH3000 го клавам во USB и несака да го прочита firmware. а фајлот е (.epk)
 
za one koji bi da imaju lan na tv-u (i imaju znanja o linux-u a naravno i ...)

uopšteno:
http://www.lg-hack.info/

i za LGMOD:
http://www.lg-hack.info/cgi-bin/sn_forumr.cgi?fid=2679&cid=2675&tid=2854&pg=1&sc=20&x=0

i tamo lepo stoji šta podržava:

Linksys USB200M
Netgear FA120
DLink DUB-E100
Intellinet, ST Lab USB Ethernet
Hawking UF200, TrendNet TU2-ET10
Billionton Systems, USB2AR
ATEN UC210T
Buffalo LUA-U2-KTX
Buffalo LUA-U2-GT 10/100/1000
Sitecom LN-029 "USB 2.0 10/100 Ethernet adapter"
corega FEther USB2-TX
Surecom EP-1427X-2
goodway corp usb gwusb2e
JVC MP-PRX1 Port Replicator
ASIX AX88772 10/100
ASIX AX88178 10/100/1000
Linksys USB200M Rev 2
0Q0 cable ethernet
DLink DUB-E100 H/W Ver B1
DLink DUB-E100 H/W Ver B1 Alternate
Linksys USB1000
IO-DATA ETG-US2
Belkin F5D5055
Apple USB Ethernet Adapter

For Pegasus (from pegasus.h driver file ) :

Belkin F5D5050 USB Ethernet
Belkin F5U122 10/100 USB Ethernet
Billionton USB-100
Billionton USBLP-100
Compaq iPAQ Networking 10/100 USB
Billionton USBEL-100
Billionton USBE-100
Corega FEther USB-TX
Corega FEther USB-TXS
D-Link DSB-650TX
D-Link DSB-650
Elcon GOLDPFEIL USB Adapter
ELECOM USB Ethernet LD-USB20
Mobility EasiDock Ethernet
Elsa Micolink USB2Ethernet
GIGABYTE GN-BR402W Wireless Router
Hawking UF100 10/100 Ethernet
HP hn210c Ethernet USB
IO DATA USB ET/TX
IO DATA USB ET/TX-S
IO DATA USB ETX-US2
Kingston KNU101TX Ethernet
LANEED USB Ethernet LD-USB/TX
LANEED USB Ethernet LD-USBL/TX
LANEED USB Ethernet LD-USB/TX
LANEED USB Ethernet LD-USB/T
LANEED USB Ethernet LD-USB/TX
Linksys USB10TX
Linksys USB100TX
Linksys USB100TX
Linksys USB10T Ethernet Adapter
Linksys USBVPN1
Linksys USB USB100TX
Linksys USB10TX
MELCO/BUFFALO LUA-TX
MELCO/BUFFALO LUA2-TX
Microsoft MN-110
NETGEAR FA101
OCT Inc. OCT USB TO Ethernet
smartNIC 2 PnP Adapter
SMC 202 USB Ethernet
SMC 2206 USB Ethernet
SOHOware NUB100 Ethernet
SOHOware NUB110 Ethernet
SpeedStream USB 10/100 Ethernet

nažalost ja imam na wdtv-u Belkin F5D5055 tako da zasad nemam nameru da se igram s ovim

moj savet svima je da se strpe jer OVO NIJE ZA SVAKOG a radi se i epk pa kad se DOBRO testira onda može
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanjce, da li je neko pokusavao raw materijal u .mts ekstenziji (AVCHD) da pusti sa flash-a?
 
mislim da orginal wifi dongl lg kosta oko 40 ili 45 $ moze da se poruci
 
a lg42 ld550 na sebi ima port za wireless control koji mislim i u meniju service ima da se ukljuci i izkljici kao i podrska za divx preko usb koliko se secam da sam video to u meniju
 
pa ja sam to vec rekao,da 550 ima taj wireless izlaz te da je lako verovatno da se usb moze aktivirati prostim postupkom u servis meniju....ali,posto ja to ne smem,a ovi ld tv-i su ovogodisnja serija, treba sacekati,dok neko hrabriji i sa vise znanja to ne uradi
 
Da li je neko uspeo da otkljuca USB movie opciju na 42LD450? Ima taj TV i nikako mi ne polazi za rukom...
 
Da li je neko uspeo da otkljuca USB movie opciju na 42LD450? Ima taj TV i nikako mi ne polazi za rukom...

ja imam taj tv i sa hamom sam ga uspesno otkljuco sifra ko sto rece kajla u tools 3 menjas divx sa 0 na 1 i ugasis tv. kad upalis tamo gde je usb osim jpeg i mp3 imas i movie.
 
ja imam taj tv i sa hamom sam ga uspesno otkljuco sifra ko sto rece kajla u tools 3 menjas divx sa 0 na 1 i ugasis tv. kad upalis tamo gde je usb osim jpeg i mp3 imas i movie.

U mene je TV 32LD320 sa firmware-om 3.68. Ne znam dali je neko otključao USB kod ovog TV-a sa ovom softver verzijom? Ako jeste, ili ako postoji mogućnost otključavanja sa HAMA daljinskim, rado bih probao. Ja sam iz BiH ali kod nas nigdje nema tog daljinskog za kupiti. Gledao sam u Banja Luci ali nema. Postoji li kakva mogućnost da mi pošalješ poštom u BiH, plaćam sve troškove plus naknadu ako je potrebno?
 
POzz ljudi vidim tema napreduje..hehe nego jel neko napisao vec kakva su iskustva sa m2ts.kako ih pusta USB player imam HDD externi pa bih poskidao neke krupne filmove tipa blu-ray og 40-ak GB,da vidimo i to cudo ..da li ih pusta ili mora da su mkv,ja mislim da sam video negde da moze i da ih pusta ali ne secam se vec gde .. .. u svakom slucaju hvala na odgovoru :)
 
POzz ljudi vidim tema napreduje..hehe nego jel neko napisao vec kakva su iskustva sa m2ts.kako ih pusta USB player imam HDD externi pa bih poskidao neke krupne filmove tipa blu-ray og 40-ak GB,da vidimo i to cudo ..da li ih pusta ili mora da su mkv,ja mislim da sam video negde da moze i da ih pusta ali ne secam se vec gde .. .. u svakom slucaju hvala na odgovoru :)

i mene to zanima...kolko znam to je nemoguce(kao sto je nemoguce pustiti i dvd..puno vobova i ifo),mislim da mora da radi neki muxer (tsmuxer)
 
Možda nije pogodno mesto za post, ali se nadam da ću dobiti odgovor.

Elem imam 37LD420 i imam problem da nađem radio kanale. Kablovska je PTT KDS i uredno na njihovom info kanalu piše da postoje radio kanali, ali sam probao da stavim Srbija i Nemačka i -- ali ništa od radio kanala.

Za Srbiju dobijam samo programe iz osnovnog paketa. Kada stavim Nemačku ili -- dobijam i digitalne koji su zaključani ali u listi radio programa nemam ni jedan.
 
Ako neko moze da mi pomogne ubacio sam novu verziu softvera u tv (V3.53.01) e sad me zanima jel moguce da otkljucam usb.
Probao sam sve fore sto sam nasao na netu (ok+meni i preko telefona) nista se ne desava u prvom slucaju a u drugom mi otvori neka podesavanja kad stisnem 1 izbaci mi ovo
210hekk.jpg


a kad stisnem 2

w2olu1.jpg
. ako neko moze pomoci bilo bi lepo :)
Hvala
 
@ercegb

u meniju ti stoji da je tv 37LG a ne LE pogledaj po netu da li taj model moze da se otkljuca. Evo ti link sa uputstvom modelima i slikama pa pogledaj pazljivo jer ako zeznes nesto u service modu mozes da brikujes tv tj da ga onesposobis.

http://lgusb.wikispaces.com/#support
 
Odgovorio sam mu u temi koju je otvorio. LG2000 ne moze da se otkljuca, to je model iz 2008.
 
moze li se otkljucati za usb 2.0 movi ovaj model samsuga ili ide automatsko otkljucavanje
Samsung televizor LCD LE-32C550
 
ovo je tema o LG televizorima
za samsung otvori novu temu ili potrazi istu/slicnu za Samsung...

ne zelim da zvucim arogantno ali za samsung niti znam niti me zanima + nije odgovarajuca tema...
tako da...
 
Uh, dva dana vec citam da me Vucko ne bi prozivao za pitanja ali sta cu kad opet imam da pitam :)

Prvo da kazem hvala svima
Za otkljucavanje usb-a koristio sam nokiju e51, model tv-a je 32ld450 softver 03.03.03
malo me je brinulo da li ce raditi jer nigde na netu nisam nasao ovu verziju softvera ali zasad sve radi kako treba. Inace nazad na tv pise da je proizveden u avgustu 2010.

Ono sto me sad zanima je setovanje TV-a kako bih mogao sve opcije da iskoristim? Koristim kablovsku sbb i d3. Video sam da se prica o tome, pa naravno da sam bio promenio zemlju sto je obrisalo sve kanale, jer citajuci sam video da mogu da se uhvate digitalni kanali (a da nisu mogli dok je stajalo Srbija), ali sad vidim da oni nisu imali sbb, tako da cu sad morati ponovo da ih memorisem. Ali to cu da uradim kad utvrdim(o) koja su optimalna podesavanja za sbb kablovsku. Ne nalazi mi nista od digitalnih ni radio kanala kad je namesteno finska/hrvatska.
Sad se ne secam koje jos opcije, ali cini mi se da se dobijaju jos neke mogucnosti kada se stavi neka druga zemlja. Pitanje je samo da li ce to da koristi necemu. Ako znate nesto o ovome ili da me uputite na neki link?

Vidim i da se se prica da ce mozda jos nekim softverskim promenama biti moguce unapredjenje gore spomenutih modela (kao sto je ovo usb otkljucavanje za filmove) pa ako budete saznali za neke novine molim Vas obavestite nas.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno