Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Sta ti imas ustekano na tom mobu ? :)
I koje je tvoje misljenje o zastiti moba preko otiska prsta ?

Jeste ot ali..
Glupost.
Dovoljno bitno da u slučaju da mi ga ukradu, hoću da budem siguran da se izbriše. Ne mogu da se uzdam da ga brišem na daljinu. Dovoljno je da nije upaljen GPS/internet i beskorisno.
Android kad je ugašen briše telefon posle deset pokušaja, ali zanimljivo nema ništa dok je upaljen.

Primera radi, lik od kog sam kupio je ostavio svoje privatne slike na telefonu, iako je kao brisao. Zaboravio ih je... XD
Umesto da je uradio facotry reset.
 
Poslednja izmena:
Hvala Dr.Mare probaću Google Calendar ali bez druge vremenske prognoze. Jel se on sinhronizuje sam? Tj kada izbacim aplikaciju i ubacim je na novi telefon (npr menjam telefon) jel ce mi ostati sve zabeleženo? I jel postoji isto to za desktop, da mi i tamo izlazi?
Ja koristim sunrise (povezao dosta stvari u njega) + wunderlist (kao podestnik).
Šta si sve povezao? I ne razumem zašto i wanderlust pored ovoga. Meni u suštini treba za rođendane i proslave, ono što se ponavlja svake godine...
 
Glupost.
Dovoljno bitno da u slučaju da mi ga ukradu, hoću da budem siguran da se izbriše. Ne mogu da se uzdam da ga brišem na daljinu. Dovoljno je da nije upaljen GPS/internet i beskorisno.
Android kad je ugašen briše telefon posle deset pokušaja, ali zanimljivo nema ništa dok je upaljen.

Primera radi, lik od kog sam kupio je ostavio svoje privatne slike na telefonu, iako je kao brisao. Zaboravio ih je... XD
Umesto da je uradio facotry reset.

Ako enkriptujes telefon i ceo sadrzaj taj bez sifre ce samo moci da uradi factory reset svojevoljno :D
 
Hvala Dr.Mare probaću Google Calendar ali bez druge vremenske prognoze. Jel se on sinhronizuje sam? Tj kada izbacim aplikaciju i ubacim je na novi telefon (npr menjam telefon) jel ce mi ostati sve zabeleženo? I jel postoji isto to za desktop, da mi i tamo izlazi?
Šta si sve povezao? I ne razumem zašto i wanderlust pored ovoga. Meni u suštini treba za rođendane i proslave, ono što se ponavlja svake godine...
Pa ako ti se kontakti u telefonu sinhronizuju sa google nalogom onda je dovoljno da samo u podatke o svakom kontaktu ubaciš i rođendan, imaš posebno polje za to. I onda na svakom telefonu na koji ubaciš svoji Google nalog imaš sve.

A Chronus može da pokazuje i vremensku prognozu, događaje iz kalendara i dosta drugih stvari.
 
Hvala Dr.Mare probaću Google Calendar ali bez druge vremenske prognoze. Jel se on sinhronizuje sam? Tj kada izbacim aplikaciju i ubacim je na novi telefon (npr menjam telefon) jel ce mi ostati sve zabeleženo? I jel postoji isto to za desktop, da mi i tamo izlazi?
Šta si sve povezao? I ne razumem zašto i wanderlust pored ovoga. Meni u suštini treba za rođendane i proslave, ono što se ponavlja svake godine...

google calendar, outlook calendar, eventbrite, facebook, songkick.
a wunderlist zato što mogu da share-ujem to-do liste sa drugim ljudima koji ga koriste.
 
Hm, izgleda da može iz VLCa, mada nisam našao mogućnost da mi izlista sve stanice iz te m3u liste. Mogu samo da se prebacujem između stanica u krug, tj. PREV/NEXT ;)
Može i da se listaju stanice, samo im imena nisu baš intuitivna, ali to je zanemarljiv problem. Moguće je čak ubaciti i RTMP linkove u plejlistu, rade dobro :)
 
Prelistah zadnjih 40+ stranica i nisam uspeo da nađem, a smeo bi se zakleti da je bilo priče o tome.
Dakle jel može da se na već postojećem google nalogu promeni zemlja na us?
Godinama sam koristio tunnel bear ali od skora počeo povremeno da mi se javlja bug da mi playstore javlja check your connection, prsnu sve google aplikacije - čak i yt, iako radi net normalno.
To rešavam tako što obrišem hosts fajl, restartujem tel, pa mi adaway opet generiše hosts ali i nije neko rešenje.
 
Ima ta info u temi o kupovini aplikacija, tj kako otkljucati play store na US nalog.
 
Sta mu dodje ova sapa na ikonici? Danas sam azurirao, medjutim nije bilo te slicice, tek sam malo pre bezveze pogledao i video je. A ovamo na "normalnoj" ikonici je nema uopste.
http://imgur.com/sGWU1Bt
 
Ništa specijalno ne znači, osim što je to novi logo za Maps.
 
Gugl ima interno testiranje aplikacija, one se obicni zovu dog food, mozda su losu aploudovai. U svakom slucaju nesto je do njih
 
Прешао сам на GPE rom. Чист Андроид, ради као сат. Сада ми требају препоруке за нпр галерију, камеру и то јер сам до сада само htc-ove користио апликације..
 
^ za kameru probaj CameraMX, free je a ima i dosta podesavanja
 
Прешао сам на GPE rom. Чист Андроид, ради као сат. Сада ми требају препоруке за нпр галерију, камеру и то јер сам до сада само htc-ove користио апликације..
Quickpic, piktures za galerije
Kamera,pa probaj guglovu :)
 
Прешао сам на GPE rom. Чист Андроид, ради као сат. Сада ми требају препоруке за нпр галерију, камеру и то јер сам до сада само htc-ove користио апликације..
Kako si to uradio?
 
Kako si to uradio?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2708589

Ако и инсталирам неку другу камеру, да ли ћу и даље имати dual camera модове?

Ко једном пређе на stock Андроид не враћа се на скинован сигурно. Тако лепо ради да уживам.
Иначе јел постоји начин да када притиснем на мрежу у Quick settings укључим одмах mobile data и исто искључим без да ми покаже оно за мегабајте па тек горе за укључивање података? Имам gravity box ал не видим опцију.
 
Poslednja izmena:
skype-for-android.png


Konačno se setili da batale onaj skrnavi wp dizajn :)
http://www.androidcentral.com/skype-android-getting-update-today-new-material-design-look-and-more
 
Joj meni je taj skype raspad sistema. Ne znam sad posle tog updatea. Dizajn im je bio Boze ucuvaj. Jel brzi i malo ili je i dalje tromčina.
 
Ima li ne lista hostova za nas region za adaway? Ako nekome nije tesko neka mi pusti na pm ako se kosi sa pravilima foruma. Hvala :)
 
resio sam problem Emotikona na YATTA SMS....poslao mi vlasnik programa aplikaciju koja integrise Emotikone...na forumu sam nesto nasao da je morao da povuce sa marketa....:)
 
Nazad
Vrh Dno