Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Izbacili Solid Explorer material design. Najbolji explorer ikad.[emoji108]

Koliko vidim potpuno samostalna app, nije apdejt starog Solida. Pise da je probna, 14 dana. Da li stari unlock za nas koji smo ga kupili fercera i za novu app? Nesto ne videh da ima drugi na prodaju osim njega!?
 
Да сам одговорим, на првом уређају нисам обратио пажњу,
uploadfromtaptalk1435868378889.jpg
 
Nema unlocker za novu verziju, ja sam ga kupio u sklopu appa. Perfektno uradjen posao i dizajn.
 
Solid je bio jako fin jedno vrijeme. Ja licno koristim FX, njegov Window modela nema sanse iko da zamijeni niti nadmasi. Na Nexusu radi bolesno.
 
Meni je i dalje ES nenadmašiv, mada mu je dizajn užas.
 
TouchPal ima veliki problem a to je da samoglasnike nema kao predikciju na srpskom jeziku, već smp diskutovali o tome ovde... Ovo je veliki problem za one koji imaju automatsku predikciju. I pisali smo, preko maila, raspravljali sa njima, džabe, to su kinezi slabo barataju engleskim i ja sam odustao. Inače TouchPal ima više opcija od Swiftkey, ima ono za pomeranje slova, obeležavanje... Ali džabe makar mebi dok ne srede bug
 
TouchPal ima veliki problem a to je da samoglasnike nema kao predikciju na srpskom jeziku, već smp diskutovali o tome ovde... Ovo je veliki problem za one koji imaju automatsku predikciju. I pisali smo, preko maila, raspravljali sa njima, džabe, to su kinezi slabo barataju engleskim i ja sam odustao. Inače TouchPal ima više opcija od Swiftkey, ima ono za pomeranje slova, obeležavanje... Ali džabe makar mebi dok ne srede bug

U zadnje vreme mi se to sa samoglasnicima sredi posle nedelju-dve nakon instalacije (jednom mesečno menjam rom na telefonu). Verovatno su nešto radili na tome.
 
Meni je malo nejasan taj problem, kako nema samoglasnike? Koristim predikciju (suludo mi je kucanje bez predikcije na touch telefonima), i nisam primetio takav problem.
 
U zadnje vreme mi se to sa samoglasnicima sredi posle nedelju-dve nakon instalacije (jednom mesečno menjam rom na telefonu). Verovatno su nešto radili na tome.
Teško da se sredi, makar kod mene nije moguće jer da bi se sredilo moraju da dopuste da je moguće editovati jedan karakter a kao što kažem kod mene nije moguće.
Meni je malo nejasan taj problem, kako nema samoglasnike? Koristim predikciju (suludo mi je kucanje bez predikcije na touch telefonima), i nisam primetio takav problem.
Pa ako koristiš autopredikciju i hoćeš da napišeš rečenicu '' idi i donesi.. '' tastatura će umesto '' i '' staviti neku reč. Isto i za ostale, nemoguće da to nisi primetio.
 
Pa korisim predikciju, ali ne i autocorrect, tako da mi se to ne desava.
 
Par strana unazad ima SK screenshot sa skoro 200MB zauzeca memorije. Ako to nije mnogo, ne znam sta je. Meni te karaktere u SMS-ovima resava opcija "strip unicode", a u ostalim aplikacijama je nebitno.

Da ali nije to zauzeće normalno i kod svakog toliko.
Ne znam kako bih bez SK i rasporeda koji se spominje.
uploadfromtaptalk1435918798846.jpg
 
Teško da se sredi, makar kod mene nije moguće jer da bi se sredilo moraju da dopuste da je moguće editovati jedan karakter a kao što kažem kod mene nije moguće.

Pa ako koristiš autopredikciju i hoćeš da napišeš rečenicu '' idi i donesi.. '' tastatura će umesto '' i '' staviti neku reč. Isto i za ostale, nemoguće da to nisi primetio.

Meni se to o ne dešava.
 
Jel samo ja imam lag od par sekundi kada pokrecem Google search app ili je to do Samsunga (S5) ili je generalni problem?
 
užasan je taj search, spor, jede po 200+ mb
 
Zato brišem uvek Google search :)
Kada mi treba Chrome i upišem...
Google now isto ne koristim niti znam nekoga da koristi isti...
 
Google Now nije neophodan, bar ne u Srbiji, ali dvojezični search može biti od koristi, gotovo svakog dana potražim nešto glasom što bih kasnije verovatno zaboravio.
Jeste da guta nečuveno puno rama i da su ga poslednjim ažuriranjem "opravili" guglovi developer carevi, ali meni search dosta znači, koristim ga i sa Autovoice-om i Taker-om za custom komande, a mislim i da glasovni unos ne radi bez njega.
 
Pretposlednji update je bio još gori, morao si da klikneš da iskoči tastatura :)
 
Koristi li ko SwiftKey u kombinaciji sa h/w tastaturom? Jel moguće da nema srpskog jezika u opcijama u tom slučaju?
 
^^Пробао сад и ради ок, нема лага. Могуће је да је уплетен са плеј сервисима или да су гуглови сервери преоптерећени. Ако то уопште има везе... :)
 
Poslednja izmena:
Zavisi da li je u memoriji, na G3 često ispada :D
 
glupa stvar mi se desila sa evolve.
stavio sam jednu poruku da se šalje kasnije, a ujedno je bila čekirana opcija repeat. posle nekog vremena mi više nije bilo potrebno da se šalje, pa sam je obrisao sa liste.

problem je što se poruka i dalje slala!? naravno, pretresanje evolve po 1000 puta, guglanje, restart, sd maid... na kraju sam uvalio sinu, koji je isto koristi, da proba da nađe, no ništa.

najbolje je što sam tu opciju često koristio i nikada nije bilo problema. nisam baš nešto imao živaca da se i nadalje zavitlavam sa time i čim sam se uverio da se poruka više ne šalje nakon brisanja evolve (a baš mi se dopadala) stavio yaata (neko ju je ovde neki dan spominjao). donirana verzija mi se čini skroz ok.
 
Jel se desava nekome da ne dobije notifikaciju od fb messangera? I jel ima neka dobra alternativa za njega? Dojadilo mi je, ne dobijem notifikaciju i s**** me zestoko.
 
Јесам брате, била празна листа. И све како ми је речено, ал опет нисам видео поруку док нисам ушао у фб апликацију и видео је.
 
Koja ono aplikacija može sve instalirane aplikacije da prebaci na karticu, ne samo data?
 
Nazad
Vrh Dno