Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

material.png
 
Bilo je reci par strana unazad, Wunderlist upravo dobio opciju za repeat taskova plus par sitnijih poboljšanja
34781b58ec4c88d012f4b0634de1021c.jpg
 
Poslednja izmena:
Idi u /system/etc i otvori hosts fajl (ili samo pogledaj veličinu), default je prazan, kada ga adaway napuni ima 1.1 MB trenutno

Ima 1.9 MB. U adawayu i dalje disabled. Ukljucim opet se sve odradi, i opet se gasi. Razbicu ga..

edit~ Izgleda da radi evo vec nekih pola sata normalno i nakon restarta. Bas da vidim dokle ce. Prosli put je radio normalno svo vrijeme, do ovog reinstalla novog.
 
Poslednja izmena:
Bilo je reci par strana unazad, Wunderlist upravo dobio opciju za repeat taskova plus par sitnijih poboljšanja

Wunderlist je trenutno ubedljivo najbolji Tasks/ToDo program na tržištu, pogotovo ako ga koristite cross platform, radi kao zmaj i na Androidu i na iOSu, sve opcije su tu, dizajn odličan, ma ekstra. Ja sam pre nedelju dana prešao na njega sa AnyDo jer nema podršku za iPad i uopšte nisam pogrešio.
 
Meni adaway 2.9.2 i 3.0 kažu da nema dovoljno memorije u /system/etc nego sam morao u /data/data (po njegovoj preporuci) i tek onda je proradio. Sad sam na 5.1.1 i tako se ponaša... dok sam bio na 5.1 sve je bilo ok, nisam morao da menjam host file lokaciju.
 
Poslednja izmena:
A deep hibernation da ne uključujem? Čemu on služi?
Mozes, a i ne moras.
On ti sprecava da neka druga aplikacija 'probudi' onu koja je u hibernaciji.
Npr, meni je fb na greenify, a svaki put kad udjem u clash of clans igru, ona 'probudi' fb, jer jer mi je povezan acc sa fb acc-om
Deep hibernation sprecava to.
 
Google photo je postala odlicna aplikacija. I pre sam koristio, ali retko palio, samo back-up.
Sad neogranicen prostor + odlicna pretraga i kategorizacija
 
Neogranicen prostor za kopresovane fotografije. Ako stavis u orginalu da ih cuva onda imas prostora koliko na google drive :)

Ali slazem se,dropobox sam izbrisao posle 3god koriscenja.
 
Wunderlist je trenutno ubedljivo najbolji Tasks/ToDo program na tržištu, pogotovo ako ga koristite cross platform, radi kao zmaj i na Androidu i na iOSu, sve opcije su tu, dizajn odličan, ma ekstra. Ja sam pre nedelju dana prešao na njega sa AnyDo jer nema podršku za iPad i uopšte nisam pogrešio.
Odlična je. Jel koristite možda i evernote pored wunderlista ili vam wunderlist potpuno menja nešto tipa evernote.
 
I meni se ovo desavalo pa sam presao na lollipop i sada radi normalno.
Da sve je to super ali nema TW LP za Note2.
Jedino da instaliram neki AOSP ali neću da imam osakacenu bateriju i kameru...
 
Neogranicen prostor za kopresovane fotografije. Ako stavis u orginalu da ih cuva onda imas prostora koliko na google drive :)

Ali slazem se,dropobox sam izbrisao posle 3god koriscenja.
Svakog pita na pocetku da li zeli kompresovane ili ne i kod ne napise koliko je jos ostalo mesta na Gdrivu tako da se to podrazumeva.
Na telefonu mi ne treba 13MP/5 MB slika ;)
Ako mi je kvalitet potreban jednostano telefonm necu slikati.
 
Kad ste vec kod dropbox-a. Izasla je nova verzija sa material izgledom.
 
Da li postoji neka prokleta aplikacija za obavestenja oko svakog novig posta u facebook grupi koja radi????
Dakle,mislim da sam vec postavljao nesto slicno,ali da ponovim posto sam ocajan oko ovoga.
Dakle clan sam jedne zatvorene FB grupe koja ima 40 clanova.
Da li postoji neki nacin,da svaki komentar i svaki status admina te grupe ja dobijem u vidu nekakvog zvucnog signala ili nesto slicno?
Imao sam na telefonu klasicnu FB aplikaciju,sve ja lepo podesim oko notifikacija i obavestenja ne stizu!!!
Onda sam pokusao i FB LITE,rezultat je ostao isti.
Posle toga je na red dosla i FB GROUPS aplikacija sa ocajnim rezultatima oko obavestenja.
Dakle ove tri aplikacije ne rade ovo sto mi je potrebno!
Da li postoji neki nacin kako to namestiti?
Grupa je vezana oko kladionice,desava se da admin izbaci neki LIVE mec i meni je to potrebno da istog sekunda budem obavesten o tome a ne posle par sati i slicno!!!
Pomagajte!
 
Pa to ne radi ni na desktopu ODMAH, tako da ne gubis vreme trazeci aplikacije, gospodine "sigurne dojave".
 
Ukucajte u playstore "defim", po meni ima dosta korisnih aplikacija od ovog developera. Postoji za svaku apk i plaćena verzija bez reklama i ograničenja a i možete skinuti samo defim donator i on otključava sve njegove aplikacije. Ja dosta njegovih aplikacija koristim pa sam platio taj donator 12 evra
 
Poslednja izmena:
Zasto I dalje nemam material design rezultata pretrage u Google now aplikaciji.Video sam da mnogi imaju na netu onako materializovane kartice,kada ukucaju npr Iron Man 3,kartica bude Crvena,kada ukucaju movies by Liam Neilson izadje I'm ona lista ali u material design bojama?Do cega je problem?
 
Po mom iskustvu, da se ogradim od kategoricke tvrdnje, poneke notifikacije zaista dodju odmah, ali notifikacije iz grupa mogu da kasne i po 5-10 minuta - na desktopu, na telefonu nemam ni instaliran FB, samo tinfoil.
 
Zar na Google Photos ne idu nekompresovane fotke do 16Mpix u neograničenim količinama? Zakleo bih se da sam tako video na prezentaciju pre 2 dana.
 
Odlična je. Jel koristite možda i evernote pored wunderlista ili vam wunderlist potpuno menja nešto tipa evernote.
GTD app I note taking app Nisu ista stvar pa ne bi trebalo da ti jedna završava posao druge.

Lično nisam ljubitelj Evernotea, jer mi se ne sviđa ideja da nemam offline pretragu na telefonu, plus čuvam text i markdown fajlove, pa mi je zvuk i grafika overkill. Za notes koristim Draft app, sinhronizujem Sve preko Dropboxa sa drugim desktop programom.
 
U cemu je problem kod stock apk za e-mail, kad biram imap mail server, izbaci da ne moze da verifikuje nalog, a pass i user name su sigurno dobri, jer pop3 radi?
 
Jedno pitanje, ako ima neko upucen. Viber mi trebalo da za svaku poslatu poruku od oko 500 karaktera skine manje od 1kB-a podataka. Naravno ovo u realnosti nije bas tacno i pre je za neku kracu poruku 2-3kB. Ali pitam jer mi u crnoj gori u romingu skida po 10kB za svaku poruku. Cekirana je opcija Restrict background data. Jel zna neko zasto se ovo desava? Mt:s je u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno