Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Imas u settings pa storage pa cached data opciju ciscenja tih podataka koje on cisti... na svakom androidu, tako da nema potrebe za cleanmasterom koji je svojevremeno bio banovan sa xda kao maliciozan softver...
+1
Pored toga, ES File Explorer uvek nakon deinstalacije aplikacije ponudi brisanje foldera koji je ona napravila. Tako da uopšte nema potrebe koristiti taj CleanMaster.
 
Imas u settings pa storage pa cached data opciju ciscenja tih podataka koje on cisti... na svakom androidu, tako da nema potrebe za cleanmasterom koji je svojevremeno bio banovan sa xda kao maliciozan softver...

Bas sam ovo hteo da napisem. Tih giga koji magicno nastaju je cist kes koji se lako brise u podesavanjima. Sve ostalo sto eventualno moze da smanji slobodan prostor su reklame i zaostali folderi, a dovoljno je jednom nedeljno, pa cak i mesecno, da se preceslja i obrise sta se ne koristi i sta je zaostalo od aplikacija. A sve to sto zaostane je mizerna velicina.
 
U redu je cistiti cache na mesec dva, ali ne vidim svrhu na svakih par dana.

Taj cache i jeste tu da bi "ubrzao" stvar
 
Postoji li neka aplikacija/sajt na kome mogu da gledam rts uzivo? Sutra radim pre podne pa ne bih da propustim atletiku.
skines sa marketa IPTV aplikaciju..odes na sajt BokijeveVlcListe...i pokrenes neku od listi...uglavnom sve radi...automatski ti ponudi IPTV...a mozes i sam da juris liste u m3u formatu pa stavis na fon...i gledas...
d3d574442fb47dd41faaafab4ebd8980.jpg

1417d8f8565afb2af5e484abf20e127e.jpg

571fb8ceedbc1b0ca0428e470a340833.jpg

RTS 1....
 
Poslednja izmena:
skines sa marketa IPTV aplikaciju..odes na sajt BokijeveVlcListe...i pokrenes neku od listi...uglavnom sve radi...automatski ti ponudi IPTV...a mozes i sam da juris liste u m3u formatu pa stavis na fon...i gledas...
d3d574442fb47dd41faaafab4ebd8980.jpg

1417d8f8565afb2af5e484abf20e127e.jpg

571fb8ceedbc1b0ca0428e470a340833.jpg

RTS 1....
S tim što mu treba i neki plejer, npr. MX [emoji6]
 
Mx обавезно. Иначе IPTV горе поменути некад зна да забрљави тј не отвори канале иако је m3u листа ажурна, брисање кеша и враћање на фабричка подешавања (саме апп из подешавања апликација у подешавањима уређаја) помаже.
Него ако тај Боки (од кога и скидам листе) одустане од хуманитарног рада, где још да их нађемо (рачунам да је ово питање дозвољено)?


А ово што се тиче CleanMastera и брисања кеша у подешавањима меморије, управо сам пробао, обрисан кеш из подешавања 400+ мега. После тога пробао са CleanMaster-ом, обрисао још 300+!? Небитно само се чудим.
 
Poslednja izmena:
Ja sada skinuo listu sa sajta na komp i otvorio u VLC-u ali nesto mi ne ide da pokrenem neki kanal. Dvoklik na kanal samo duplira listu :eek:
 
Koja aplikacija Heads up nottification valja od ovih na playstore-u? I jel ona naprimer preuzima i pozive odnosno da ako sam u full screenu da me ne prekida u igri nego da samo da se pozivaoc pojavi gore?
 
Mx обавезно. Иначе IPTV горе поменути некад зна да забрљави тј не отвори канале иако је m3u листа ажурна, брисање кеша и враћање на фабричка подешавања (саме апп из подешавања апликација у подешавањима уређаја) помаже.
Него ако тај Боки (од кога и скидам листе) одустане од хуманитарног рада, где још да их нађемо (рачунам да је ово питање дозвољено)?


А ово што се тиче CleanMastera и брисања кеша у подешавањима меморије, управо сам пробао, обрисан кеш из подешавања 400+ мега. После тога пробао са CleanMaster-ом, обрисао још 300+!? Небитно само се чудим.
u vezi IPTV...Mx kod mene...inace neki od ovih playera sa slike takodje rade posao...
7d322e10fb4f912ecfe2ccfaebc9b6cf.jpg
 
@pablo Heads-up Notifications sam koristio na kitkatu i radila je aplikacija odlicno. Ako imas xposed ima i par modula.
 
Kako? Stvarno me zanima, koristim smarajuci CleanMaster ali u kombinaciji sa Geenify tako da je potpuno zauzdan. On mi stvarno oslobodi memoriju (ne mislim na RAM). Proverim pre i posle brisanja sa DiskUsage i memorija je stvarno obrisana i to npr na mom s5 bude skoro giga na 5, 6 dana (na toliko to radim) dok drugarima koji to nikad nisu koristili i zale mi se da im trokira telefon to moze da ide i na 3-4 giga realno ociscenih!?
Ослободи ти меморију, искључи апликације али се те исте апликације укључе пар минута касније, тако једино збуњујеш телефон а не добијаш ништа, то ти је као да инсталираш антивирус у тел а сви знамо да то није потребно, твојим друговима трокира вероватно зато што су инсталирали 1000 апликација у телефон.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav

Potrebne su dve aplikacije, male, jednostavne odnosno aploslutno minimalisticki odradjene. Po mogucnosti bi bilo najbolje to to bude neki widget, tj. da ne postoji nikako dodatno podesaljanje aplikacija i sl.
Prva aplikacija je neki task killer. Jednostvno, kada se pokrene task killer da automatski pogasi sve aktivne aplikacije u pozadini. Mrzi me rucno da gasim jednu po jednu.
Druga je neki ram booster/clenaer koji po potrebi oslobodi ram memoriju.
Jos jednom da naglasam da dajem akcenat na jednostavnost.
 
Pozdrav

Potrebne su dve aplikacije, male, jednostavne odnosno aploslutno minimalisticki odradjene. Po mogucnosti bi bilo najbolje to to bude neki widget, tj. da ne postoji nikako dodatno podesaljanje aplikacija i sl.
Prva aplikacija je neki task killer. Jednostvno, kada se pokrene task killer da automatski pogasi sve aktivne aplikacije u pozadini. Mrzi me rucno da gasim jednu po jednu.
Druga je neki ram booster/clenaer koji po potrebi oslobodi ram memoriju.
Jos jednom da naglasam da dajem akcenat na jednostavnost.
Ниједна од тих апликација ти није потребна, прочитај мој предходни пост, само заузимају меморију и збуњују телефон.
 
Ah! nisam ni video tvoj prethodni post :).
Ko bi rekao da se o istoj temi prica.
OK! tnx
 
Ah! nisam ni video tvoj prethodni post :).
Ko bi rekao da se o istoj temi prica.
OK! tnx
Пази сваки фон има оно централно дугме доле у средину, незнам како се зове, кад га држиш дуго отворе се те апликације које раде тренутно и само кликнеш обришу све мада нема сврхе јел се ускоро поново упале а самим тим кад их угасио ослободио рам меморију али се поново упале тако да су те апликације просипање из пупљег у празно [emoji2]
Ah! nisam ni video tvoj prethodni post :).
Ko bi rekao da se o istoj temi prica.
OK! tnx
 
Пази сваки фон има оно централно дугме доле у средину, незнам како се зове
Pošto su svi telefoni jel'te ajfon i galaksi :) Moj telefon nema nikakvo dugme u sredini, tu nešto nije u redu :)
 
Ма оно дугме како се зове доле на дно у средину као правоугаоник са заобљеним странама, негде није дугме него је на tach screen-u.
 
Multitasking dugme. Ali npr ja nemam dugme za clear all ? Sta ja da radim :)
 
Sve gledam da nisam zalutao na neki drugi forum, ali nažalost nisam :)
 
Multitasking dugme. Ali npr ja nemam dugme za clear all ? Sta ja da radim :)
Па кликнеш и задржи мултитаскинг и онда ти се појави избриши све или можда ручно избришеш тако што листаш на десно откуд знам.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno