Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Koji drugi explorer moze da ukljuci ftp server pa da telefonu pristupim sa PC-a?
Da mogu telefonom da se zakacim putem sambe na NAS i da kad mi je telefon root-ovan mogu da brisem sistemake aplikacije?

Sve ovo podrzava es explorer, ako jos neki moze ove 3 stavke kazi rado cu ga probati?
FX file explorer, ubedljivo najbolji, i interfejs mu je super, bar po meni, sve to ima...
Web server, samba, cloud, stream, editor...
Nabaviti narodnu verziju ko nema nameru da kupi...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
Koji drugi explorer moze da ukljuci ftp server pa da telefonu pristupim sa PC-a?
Da mogu telefonom da se zakacim putem sambe na NAS i da kad mi je telefon root-ovan mogu da brisem sistemake aplikacije?

Sve ovo podrzava es explorer, ako jos neki moze ove 3 stavke kazi rado cu ga probati?


3. Pa valjda bilo koji fajl menadžer može da pobriše sistemsku aplikaciju? ... Pod uslovima (root, root prava za fajl menadžera, RW permissions ...) koji su neophodni i ES File Explorer-u.
U Total Commander-u odeš u \system\app\ folder, obeležiš .apk i stisneš Delete dugme. I to je to, isto što i u ES-u, samo što ES malo drugačije prikazuje te sistemske aplikacije - kao u nekom posebnom panelu, a ne izlistane kao obične fajlove.

2. Samba/NAS ... za Total Commander-a ti treba LAN plugin.
TC za Android se razvija istom logikom kao i TC za Windows - što manja i brža aplikacija, a dodatne funkcije po želji dobijaš instalacijom plugin-a (za sada na Androidu samo "File system", a verovatno će se u budućnosti pojaviti i "Lister", "Packer", možda i "Content").

1. TC nama ugrađen FTP server. Nema ga ni verzija za Windows, jer po logici stvari serveru nije ni mesto u fajl menadžeru.
Ali, na primer, ima odličan HTTP/WebDAV plugin (koji je zapravo samostalna aplikacija, pa preko "Share" funkcije može da radi i u drugim fajl menadžerima) sa kojim možeš da dobiješ i pristup fajlovima sa drugog uređaja - klijenta, koji nije u istoj LAN mreži, već plugin kreira svoj access point na Androidu.

Uzgred, što se tiče FTP servera ...

Mogu da preporučim ovaj ---> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gerugugulab.ftpserver&hl=sr ... iako ima loše ocene.
Instalirao sam ga i podesio, uključio mu startovanje sa butovanjem sistema, sakrio ga u Notifications bar-u, nema ništa ni u Recent tasks ... i zaboravio na njega. On je tu, nevidljiv je, čuči i radi bez greške. Nema root pristup, ne vidi hidden fajlove, ali za osnovne potrebe je odličan ... sama aplikacija je pola megabajta, zauzima malo RAM-a i jednostavno nema o čemu da se razmišlja, niti da se nešto klikće. Nikad mi se nije desilo da se zabudali, ne odazove se ili nešto slično ... uvek radi bez ikakvih problema.
 
Jel ima neko rešenje za showbox i prevod? Od kada su počeli po part-ovima da puštaju filmove/serije samo u prvom part-u radi prevod.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo taj mega.nz natera me da skinem aplikaciju a kad skinem aplikaciju uopšte ne mogu preko aplikacije da skinem fajl koji si okačio.

Edit aha sad može :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako se snimaju reci u google keyboard rečnik ali pri kucanju, ne kroz settings?
 
Koja opcija mora biti uključena posto meni sve nudi osim reci koju zelim i koju sam vec koristio.
 
Pa to je ta glupost Google Keyboard tastature. Ti zapravo sačuvavaš reč i prolaziš na sledeću time što klikneš space. Samim tim sačuvao si tu novu reč koju si otkucao i nastavljaš dalje sa kucanjem.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Da, ali mi tu rec ne nudi (vec neke druge standardno) kada je opet kuckam. Recimo kucam prvi put 'aaaa' i posle je na 'aaa' uopšte ne nudi.
 
Kako ne nudi?
8b6e6b316aa357af53796620e59c8a09.jpg


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Jel' vam se pojavio nov tab za beta app?
af4b0f19b0a99c5f9f0dec5c888da16e.jpg

d4469c60186f24894841ea98072109e4.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo za beta je baš zgodno, za paid i ne mora, ima order history.
Vidim sad da su i to uredili:
1b0deea0737efc5c39000222cefb6f87.jpg
 
Poslednja izmena:
"Server side" - kada stigne stigne :)
Do tada neka se skine zadnja verzija v6.7.12 i to je to - http://www.androidpolice.com/2016/0...testing-features-for-some-users-apk-download/

trebali su odavno da naprave BETA i PAID APP tab ...

Cek a nema razlike ako npr ja na Sony telefonu sa 6.0.1 i ti npr sa N6p na 6.0.1 za Srbski account imamo iste verzije Play stora kada se klikne na build verzion u PS - tada dobijemo u isto vreme poslednju zvanicnu.. Mnoge app kasne , google ih objavi a mi vise provedemo vremena na apk mirroru nego na PS - malo bzv, posle me neko grdi sto koristim aptoide :p
 
Aptoide je totalno druga priča - to niko ne koristi osim tebe (jednostavno nema potrebe) :)

Developeri aplikacija mogu u konzoli da ograniče dostupnost aplikacije za određene zemlje/uređaje/različite verzije androida ...

U principu ne treba se time opterećivati, beta program za neke aplikacije (WhatsApp, Tapatalk, Facebook messenger npr) i poslednja verzija play store-a je dovoljna .

Ove nove opcije će pustiti postepeno - to je do njih i tu ni zadnja verzija play store-a ne pomaže :)
 
Poslednja izmena:
Aptoide je totalno druga priča - to niko ne koristi osim tebe (jednostavno nema potrebe) :)

Developeri aplikacija mogu u konzoli da ograniče dostupnost aplikacije za određene zemlje/uređaje/različite verzije androida ...

U principu ne treba se time opterećivati, beta program za neke aplikacije (WhatsApp, Tapatalk, Facebook messenger npr) i poslednja verzija play store-a je dovoljna .

Ove nove opcije će pustiti postepeno - to je do njih i tu ni zadnja verzija play store-a ne pomaže :)

i ja koristim aptoide. Recimo kod nas u CG na play store nema ne samo placenih aplikacija, nego ni onih sa in app purchases. Sto je sad vec mozda vise od pola aplikacija. Vajbera nema, a kamoli sta drugo. Moze to da se skine sa recimo apkmirror, al onda nema prostog nacina da apdejtujes apps cim izadje nova verzija (znam za neke komplikovane :d )
 
Dobro to je već opravdano :)
Imaš Amazon appstore

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Probao Google keyboard, ali džaba. 2 sata sam izdržao, znam da treba više vremena, ali ta 2 sata je bilo non stop kuckanje na WhatsApp-u i Viber-u, tako da mozda je bilo 90% istih reči. Jako čudno radi. Navika je navika i ne mogu.

Plus na primer teme koje imam sa modovanom SwiftKey, a ovde čitave dve teme, smešno je i uporedjivati.

Sent from my m2 note
 
Koristi li iko Smart Keyboard Pro?
Meni je ona najbolje sjela.
Ako ne koristiš predikciju, odlična je. Ja sam je dugo koristio ali se posle navikao na predikciju u SwiftKey-u i ne vraćam se (imam obe instalirane).

Sent from my SM-T365 using Tapatalk
 
Dobro to je već opravdano :)
Imaš Amazon appstore

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
nisam probao, al ni na amazonu sigurno nema sve što mi treba :D Recimo aplikacije za koje treba root, gomila igara, onda beta verzije aplikacija... Mah, da ne nabrajam :)
Koristi li iko Smart Keyboard Pro?
Meni je ona najbolje sjela.
ja, još otkako imam Android. Pošto me predikcija ne zanima, a iskoreno i ne znam kako bi radila na ijekavici, SKP mi je odličan, pa nek se ostali smaraju sa pravljenjem rječnika i problemimam prelaska sa tastature na tastaturu :D
 
Nazad
Vrh Dno