Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Zamolio bih za pomoć u vezi nekih problema koje imam sa dve aplikacije.

1. Koristim AdAway i čini mi se da nekako polovično radi. Znam da ne može da blokira sve u zavisnosti kako je reklama implementirana u aplikaciju, ali opet imam utisak da mu dosta toga prolazi. U Textri mu prolazi reklama, Sportske.net takođe ponekad, negde ne prođe reklama ali bude crn deo gde reklama izlazi. Jedino što sam uradio kada sam instalirao aplikaciju je da sam aktivirao opciju "download files and apply blocking",verzija je 3.0.1 (53). Da li negde grešim?

2. Posle rutovanja telefona instalirao sam i Titanium Backup ali nikako ne mogu da odradim backup. Probao sam i backup "all user applications+system data" kao i samo "all user applications", međutim bez rezultata. Problem je što ne uspevam ili ne znam kako da vidim koju mi grešku izbacuje, sumnjam da je nedovoljno prostora ali to nikako ne bi smeo da bude problem. Na samom telefonu imam slobodno oko 4 GB a na SD kartici preko 50 GB, koliko uopšte taj bacup zauzima prostora? Na kraju šta podrazumeva taj backup, da mogu povući sve aplikacije koje sam imao u istom stanju kao što su bile u slučaju da recimo odradim Factory Reset?

Koristim Z2 sa 5.1.1 Androidom.

Hvala unapred na svakom odgovoru! :)
 
Kako ti ne izbaci tb ništa, morao bi da ti kaže razlog neki?
Daj ss početnog ekrana u tb.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Juče sam instalirao aplikaciju pa sam prevideo i neko upozorenje koje mi izbacuje a verovatno ima veze sa ovim problemom. Evo SS upozorenja i početnog ekrana.

Screenshot_2016-05-06-11-55-30.png

Screenshot_2016-05-06-11-55-43.png
 
probaj dve stvari sa TB: uključi debugging USB u developers ocijama i druga kada otvoriš TB,menu,preferences,backup folder,odredi da bude na internoj memoriji,restart pa potom probaj backup......all user data bez system-a..................
 
U Adaway idi u Preferences i odstikliraj opciju gde se dozvoljavaju whitelists - Allow redirections...
 
Juče sam instalirao aplikaciju pa sam prevideo i neko upozorenje koje mi izbacuje a verovatno ima veze sa ovim problemom. Evo SS upozorenja i početnog ekrana.
]

Pa piše ti zašto ne radi. Idi u SuperSU aplikaciju i odcekiraj tu opciju. Posle mora restart.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
@Pablo

Hvala ti puno, baš sam ***** što sam prevideo šta piše. Sada je sve u redu.

@Jericho

Trenutno mi je dozvoljeno "White listing" da li treba da dozvolim i 'Redirections"?
 
Poslednja izmena:
Pa iskljuci ga, ne treba ti whitelist - zasto bi dozvolio bilo kakve oglase? Mozes dodavati SVOJE favorite u whitelist, ali to je na drugom mestu.
 
@Jericho

Posle izmena isto, na žalost nikakvih poboljšanja, radi ali daleko od toga kako mislim da bi trebalo!
 
9696a409f7d6f789c157f3f314479bea.jpg


Jel ima neko problem sa ovom verzijom FB-a? Kada listam fotke, samo crno onako bude, ne učitava, neke hoće neke neće. Wifi, 4G svejedno je, ne učitava. Druga stvar je što su slike kao npr jedna trećina slike se vidi, a druga trećina je kao da je neko pixelovao, a treća trećina ne postoji, crna.

Sent from my m2 note
 
@Jericho

Hvala puno na odgovoru i pomoći, na žalost ni posle restarta nisam uspeo da izbegnem reklame u Textri recimo, ali to je verovatno do aplikacija koje koristim.

Imam samo još jedno pitanje i neću više gušiti temu, da li može Titanium Backup da se smešta direktno na SD karticu? Pitam ovo jer mi na telefonu zauzima puno prostora a kada probam da podesim u samoj aplikaciji da mi backup radi na kartici neće da prihvati?
 
@Jericho

Hvala puno na odgovoru i pomoći, na žalost ni posle restarta nisam uspeo da izbegnem reklame u Textri recimo, ali to je verovatno do aplikacija koje koristim.

Do Textre je, od skora ne pomaže Adaway.
YAATA je odlična zamena, možeš da podesiš sve živo da izgleda isto kao i Textra, besplatna je i nema reklama.

Za druge aplikacije sa banerima, možeš da instaliraš Xposed framework i modul za njega MinMinGuard koji blokira sve reklame i uklanja taj crni prostor gde su bile.

Adaway + MinMinGuard i miran si.
 
Drustvo treba mi preporuka za lock app (poruke,slike itd) koja dobro radi na 4.4.2 androidu.Probao sam dve aplikacije i posle 2-3 dana pocnu da baguju (javlja se delay prilikom otkljucavanja koji me uzasava).Hvala unapred.
P.S. ili ako neko mozda zna kako da instaliram samsung KNOX (ili tako nesto video kod sestre na S6 edge i super radi ali ja ga nemam u samsung story).Inace koristim samsung s3 neo.

Probaj HexLock
 
Nisam siguran da pamcenje reci radi na srpskoj latinici (inace mozete da namestite latinicu bez nasih slova sa kvacicama, naravno u tekstu ce ih biti). Cirilica radi ko Doha, samo jos da dodaju gornji red sa brojevima...
izvini kako da namesti da mi ne pozuje slova sa kvačicama na tastaturi.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Kako da namestim da Google search iz telefona otvara direktno u aplikaciji rezultate pretrage kao što to radi na iOS uređajima?
Na S5 mi je bilo tako dok nisam prešao sa 5.0 na 6.0, tj uradio flash. Sviđa mi se ta opcija, mnogo brže otvara nego kad otvara preko Chrome, a ne znam kako da opet to uključim.
 
Kako da namestim da Google search iz telefona otvara direktno u aplikaciji rezultate pretrage kao što to radi na iOS uređajima?
Na S5 mi je bilo tako dok nisam prešao sa 5.0 na 6.0, tj uradio flash. Sviđa mi se ta opcija, mnogo brže otvara nego kad otvara preko Chrome, a ne znam kako da opet to uključim.
Google app / settings / accounts and privacy / open Web pages in app
 
Instaliraj webview, ako sam te dobro razumeo sta ti treba

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Možda noob pitanje - kako da dodam drugi Gmail account u Gmail app, samo za proveru maila, ali da mi ne doda taj drugi account u Play Store? Ili moram drugu app za to?
 
Mislim da mora drugi app, kada dodaš Google nalog u neku od Google aplikacija telefon ga doda za sve Google aplikacije.
 
Ne znam, samsung je to.

Trebalo bi da radi, zasto nece kod tebe nemam pojma.
120109ba03cfe5e5199744bf2c41fb8a.jpg

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo proradilo. Nisam ladno nijednom otvorio Chrome sem preko Google search.
Čim sam otvorio Chrome pojavila se ta opcija na settings.
Hvala u svakom slučaju
 
Kako da vidim koji font koristi telefon? Hoću taj da instaliram i na drugi a ne znam kako da vidim to. Nisam root-ovan. I taj koji sam mislio da jeste - nije :) Hvala.
 
Zar nemas u display meniu mozda neki pod menu
04d94819fa8a9b35d3de5424cdd223d8.jpg
 
Jok. COS13 stock je u pitanju. Oneplus je koristio Late font ranije ali je sada promenjen kada je stigao MM tj COS13.
 
Za adaway treba root? A i nema je na marketu, ima je na netu i xda. Koja aplikacija bokira reklame u igricama i programima.
 
Nazad
Vrh Dno