Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Da li sam ja jedini kome ne svidja to sto Swiftkey zahteva povezivanje sa Google nalogom(zbog skidanja tema) ?[emoji14]
Bukvalno sve sto se kuca ide na Google servere. Meni ovo deluje kao da ja pisem direktno Google-u sta cu uneti u sms, na fb, whatsapp.
Pitanje da li se i odjavom sa sinhronizacije bilo sta postize, jer su dozvole vrlo diskutabilne.
I, kako tebi to direktno moze da naskodi, sta ti smeta tu tačno cak i da je to tacno i da Google čita sta pišeš?
 
I, kako tebi to direktno moze da naskodi, sta ti smeta tu tačno cak i da je to tacno i da Google čita sta pišeš?

Ne verujem da iko cita, ali se skladisti. Sifre, pinovi/brojevi kartica i sav ostali sadrzaj koji se unese.
Nije to nikakvo lupetanje(kao sto ovaj lik ispod pise), vec cista briga o onome sto se kuca i gde to ide.
 
Pa on to sve moze da radi i bez tvog znanja.. Npr ja zabranim sync google keyboard-a i sta onda ? Ko mi garantuje da google opet ne vuce info preko nje ?
 
Ne verujem da iko cita, ali se skladisti. Sifre, pinovi/brojevi kartica i sav ostali sadrzaj koji se unese.
Nije to nikakvo lupetanje(kao sto ovaj lik ispod pise), vec cista briga o onome sto se kuca i gde to ide.
A sta mislis da banka i druge sluzbe ne skladiste tvoje kupovne navike i ne obradjuju te iste podatke. Prosto mi nije logicno da neko danas zivi u zabludi potpune privatnosti. Bar ovde na forumu bi ocekivao drugacije. Gugl sigurno nr zanimaju tvoji pinovi, na tome ne moze da zaradi, ali druge njima upotrebljive podatke svakako kao i svi drugi obradjuje, sigurno nemaju fasciklu Petar Petrovic iz NS-a.
 
Poslednja izmena:
I neće biti ni poslednji kada dođu indijanci i pričaju o svemu i svačemu, a nemaju makar elementarno znanje.
Ne verujem da iko cita, ali se skladisti. Sifre, pinovi/brojevi kartica i sav ostali sadrzaj koji se unese.
Nije to nikakvo lupetanje(kao sto ovaj lik ispod pise), vec cista briga o onome sto se kuca i gde to ide.
1. Naravno da to niko ne čita. (obrađuju računari)
2. Naravno da se ne pamte šifre i pinovi. Ako je aplikacija koju koristiš programirana dobro, nijedna tastatura ti neće čuvati te podatke. Ako app nije napravljena kako treba, nemoj ni da je koristiš.
3. Ti si nebitan u njihovim planovima. Ja sam nebitan, kao i svi sa foruma. Nisu im bitni naši podaci direktno. Bitni su im naši meta podaci. Kako koristimo tast, kada, gde, koliko, eventualno kome pišemo.
4. Ne znam kakve sada veze ima Google sa njima? Osim što se koristi Google OAuth 2 za login. Svejedno je da li koriste Facebook, Twitter, Microsoft, Evernote ili nešto peto. Google login je samo praktičan, jer na androidu možeš da se uloguješ jednim klikom.
5. Što se tiče servera gde se podaci čuvaju, ne znam čiji su, ali vrlo verovatno da su AWS. Oni sami kažu da su podaci enkriptovani (ne kažu kakva je), ali EU im ne dozvoljava da se igraju tek tako sa tim. (u smislu, podaci građana iz EU ne smeju da se čuvaju vam EU, osim ako korisnik to je izabere)
6. Da oni rade nešto mutno, pa Google bi ih toliko brzo samleo, da ne bi znali gde se nalaze. Najbolje da će dozvoliti da jedna od top aplikacija na njihovoj platformi postane rogue.
7. Totalno si omašio poentu teksta sa linka koji si ostavio.
 
Poslednja izmena:
Dajte neke preporuke za aplikacije sa Amazon store-a, stigao mi mail da mi coins-i isticu 1. decembra a imam ih jos 670 :d
 
Aj kad je čovek već pitao, koja je dobra google play alternativa (osim amazona) ? Sigurno je bilo reči o tome ali kako stoje stvari trenutno...
 
Mislim da nijedan ne radi na lolipopu, naročito ne bez ruta.
 
Mislim da mozes preko taskera to, napravis profil, i onda widget za njegovo aktiviranje..
 
Добио орион апдејт за аутоматско склањање soft keys.
 
Mozda vec spomenuto. Poweramp full 1$ na nasem storu.
 
Jel funkcioniše tunel bear? Nisam odavno koristio, pa da proverim.
 
Spotify. Vrhunska stvar za ljubitelje muzike. Kao što znate aplikacija se placa. Na 4pda forumu postoji hakovana verzija kojan zaobilazi te restrikcije koje se odnose na drzave i skipovanje pesama.. Postaje skroz funkcionalna. Skoro isto kao da je placena. Isto tako i Pandora.
 
Poslednja izmena:
4pda forum bogovski,koji xda i price :)
 
Poslednja izmena:
Kačio je neko na forumu link ka apk za spotify beta. Od premium opcija ne radi "samo" offline slušanje muzike...
 
4PDA je stvarno vrhunski forum. Isplatili se časovi ruskog u školi... :)
dobra stva sa spotify je to što sa tim nalogom kojim hakovanu verziju instaliraš na android možeš ladno da pokreneš PC desktop aplikaciju. Za slušanje na kompu mnogo bolja varijanta od YouTube.
 
Ne može da se skine ta verzija sa 4pda.
 
Kačio je neko na forumu link ka apk za spotify beta. Od premium opcija ne radi "samo" offline slušanje muzike...
Meni je neko to kacio ovde, cuvao sam do nedavno apk u telefonu i evo sad trazim da okacim i nema je, izgleda da sam slucajno obrisao... Ako taj clan slucajno naidje na ovo neka okaci opet :)
Ja sam uvek bio protiv tog strimovanja muzike, ali vec par meseci koristim Spotify na kompu i telefonu i ne znam kako sam mogao pre da se bakcem sa prebacivanjem muzike na fon, downloadovanjem albuma itd,servis je vrhunski, u kombinaciji fon-pc, dusu dalo. Najvise mi se svidja sto pamti do kad je neka pesma slusana sa pc ili telefona i nastavlja gde je pauzirano, cim se predje sa jednog na drugi.
Upravljanje telefonom dok radi na pc je samo jos jedan od mogucnosti, zvuk je dobrog kvaliteta, nikad mi se nije desio buffering , stvarno je koristim svakodnevno, odusevljen sam.
 
Nazad
Vrh Dno