Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Hehe, sad ću sam pogledati po Netu koje su to konkretne prednosti Textre ;)

Evo jednog kraćeg opisa:
Textra offers resizable font (a biggie for many) tons of customization, a dark mode, background color options, incoming and outgoing message bubble color (and shape) customization and more. You can request delivery reports for texts, set it to automatically save picture messages to your phone gallery, and even a quick-reply popup option to make sending a reply even easier.

There’s even an option to have a quick compose bar always present in your notification pulldown bar, if you’d like. Many love this, but I like my notification bar clean so have this convenient feature disabled. Then the attach button (Plus symbol) lets you easily add a photo, take a photo, use emoji and more. All said and done, Textra is one of the most beautiful apps around, runs extremely smooth and fast, and is more customizable than most while also being easy to understand.
Hm... Sviđa mi se "dark mode", pogotovu što me smaraju ove suviše svetle boje u Lollipopu. Ovo ostalo mi ili ne treba ili već imam ugrađeno (npr. quick-reply popup, schedule sending, spam manager...).
 
Poslednja izmena:
Textra ima podesavanje izgleda, scheduled sms, delayed sending, sms blocker, neke od stvari koje pisu na ps opisu aplikacije.
 
Textra je zakon kad uzimam nov fon uvek ide prvo SwiftKey pa Textra. Jedna od obaveznih bar za mene.
 
Sve je bolje i lepse od Hangouts.
Kakve veze ima Hangouts? Znam da i on može da se koristi za SMS, ali ja sam pitao za poređenje ugrađene SMS app i Textre (ne toliko za poređenje, koliko za ono je pojedincima KONKRETNO bolje kod Textre u odnosu na Messaging ili kako se već zove SMS app) :)
 
Sve je subjektivna stvar. Instaliraj i probaj. Ništa te ne košta.
 
Kakve veze ima Hangouts? Znam da i on može da se koristi za SMS, ali ja sam pitao za poređenje ugrađene SMS app i Textre (ne toliko za poređenje, koliko za ono je pojedincima KONKRETNO bolje kod Textre u odnosu na Messaging ili kako se već zove SMS app) :)
Piše ti lepo na gplay-u šta Textra nudi.
Zainteresovan si za Textru?
Besplatna je, instaliraš je i isprobaš, nema potrebe da smaraš druge da ti pišu elaborate.
 
Besplatna je, instaliraš je i isprobaš, nema potrebe da smaraš druge da ti pišu elaborate.
Jbt, jeste li vi svi u Somboru tako nadrndani? :) Valjda zbog previše one šume po gradu ;) Znam da kad sam bio tamo u vojsci da je puno lokalalnih "ugovoraca" stalno izgledalo nekako ljuto i smrknuto... osim malog, pozitivno ošinutog Čili Vilija :D

Nego, video sam ja šta Textra nudi, pa sam čak i prokomentarisao u jednom od prethodnih postova.

E, sad... Ako sam ja instalirao nešto i neko me pita ZAŠTO, ja ću mu vrlo rado odgovoriti, da on ne bi morao da instalira. Ako ti nisi takav, nema potrebe da odgovaraš, to nije obaveza na forumu ;)

Ja sam već zaključio: osim tamne teme, Textra mi ne nudi ništa bitno ili korisno. I to je to, idemo dalje :)
 
Istina, treba ti 5 min za ceo proces.
Btw, 'ugradjena' sms aplikacija nije svima ista.
 
Jbt, jeste li vi svi u Somboru tako nadrndani? :) Valjda zbog previše one šume po gradu ;) Znam da kad sam bio tamo u vojsci da je puno lokalalnih "ugovoraca" stalno izgledalo nekako ljuto i smrknuto... osim malog, pozitivno ošinutog Čili Vilija :D

Nego, video sam ja šta Textra nudi, pa sam čak i prokomentarisao u jednom od prethodnih postova.

E, sad... Ako sam ja instalirao nešto i neko me pita ZAŠTO, ja ću mu vrlo rado odgovoriti, da on ne bi morao da instalira. Ako ti nisi takav, nema potrebe da odgovaraš, to nije obaveza na forumu ;)

Ja sam već zaključio: osim tamne teme, Textra mi ne nudi ništa bitno ili korisno. I to je to, idemo dalje :)
Odlično, drago nam je da si nešto samostalno uradio.
 
Textra je dobra ako nemate u telefonu mogucnost da iskljucite "srpske" karaktere "č,ć,š,đ,ž", pa da lepo ukuca c,s,d,z, da vam ne zauzima previse karaktera to jedno slovo. (To je razlog zbog cega je ja koristim).
 
Meni je prvo smetao FB kao aplikacija na fonu jer me je više nervirala nego dobrog donosila, a i imao sam neku potrebu da stalno ulazim i lisam početnu iako ništa nije bilo na njoj. Odlučio obrisati FB (deaktivirati), prodisali i ja i telefon skupa.
 
Jos od juna je Lite dostupan u Srbiji. [emoji6]
Ko ima MB, a ne radi mu dobro glavna fb aplikacija, skine neki "laksi" browser i preko njega ulazi na fb. Ja sam iskombinovao sa Lightning browser-om.
Jel može da se koristi za login u druge aplikacije, kao obična app?
 
Može info: zašto je Textra bolja od ugrađene SMS aplikacije? Mislim, šta se onima koji je koriste konkretno više sviđa?
Zato sto je mnogo jednostavnija, preglednija, brza, uz gomilu korisnih opcija...Goristim je godinu dana i koristicu je jos dugo. Uostalom kao sto su neki vec rekli. Instaliraj je, probaj pa ces se uveriti i sam.
Inace kad smo vec kod Textre i meni izbacuje reklame... Moracu da im platim 0,99$ zasluzili su ;)
 
I ja se razmisljam da im platim taj dolar. A sta koristite konkretno na Textri? Osim prostog slanja i primanja poruka? (Ako koristite).
 
Kakve veze ima Hangouts? Znam da i on može da se koristi za SMS, ali ja sam pitao za poređenje ugrađene SMS app i Textre (ne toliko za poređenje, koliko za ono je pojedincima KONKRETNO bolje kod Textre u odnosu na Messaging ili kako se već zove SMS app) :)

Mozda zato sto Nexus nema ugradjenu SMS aplikaciju, nego Hangouts? Pa cak i na drugim telefonima je Textra daleko lepsa opcija i privlacnija sa podesavanjima od ugradjene. Pogotovo Samsungova koja je preruzna.
 
Ја се обично предомислим кад тај неко види поруку :D
 
Opcija se zove "strip Unicode" i ima je npr. u CM11 ROM-ovima.
 
Nazad
Vrh Dno