Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

90 posto ljudi koristi aplikaciju, nije ovo wp pa da je resenje za sve mobilni sajt, neka naprave ljudsku aplikaciju.
 
90 posto ljudi koristi aplikaciju, nije ovo wp pa da je resenje za sve mobilni sajt, neka naprave ljudsku aplikaciju.

licno sam bio pristalica aplikacija, ali od kad je The Verge ugasio svoju i obrazložio da nam ne treba aplikacija za svaki sajt koji posjećujemo, iskreno - podržavam. Ionako gledam da imam što manje aplikacija na primarnom telefonu, ako je mobilni sajt oke - fine by me!
 
Instaliraš neki rss app i to ti je 'one to rule them all', a toliko ima dobrih rss aplikacija.

M2 Note
 
Koju preporučuješ? Ako si video par postova iznad, ja sam probao sa feedly, al to se opet na kraju svodi da ideš na sajt pošto ti u rss izbace jednu rečenicu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Jesi probao rss u Opera mini? Prilicno solidno radi i pokazuje poprilicno.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Koju preporučuješ? Ako si video par postova iznad, ja sam probao sa feedly, al to se opet na kraju svodi da ideš na sajt pošto ti u rss izbace jednu rečenicu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.twentyfivesquares.press&hl=en

Ja koristim ovu. Kada hocu citavu vest da procitam onda dva puta tapnem na ekran i on otvori celu, ovako otvara samo pocetak, pa mi je to super, ne mora da ucitava sve.

Doduse mozda ima i veze, ja nase novine ne citam. Nema nista pametno, niti ima kvalitetnih tekstova.
 
Po toj nekoj logici sve može iz browsera i ne trebaju nam aplikacije
Naravno da nam NE trebaju aplikacije! One su potpuno besmislene.

Zamisli da na PC-ju moraš da imaš posebnu app za svaki sajt koji želiš da posetiš? Bilo bi glupo, zar ne?

Što se mene tiče, ja praktično nemam app ni za jedan sajt - normalno im pristupam iz Firefoxa.

@ zholinkho: meni je OK gReader, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noinnion.android.greader.reader&hl=en
 
Poslednja izmena:
Keramičar kvota 1 :)
Jedno je komp, a sasvim druga priča telefon ...

Koju preporučuješ? Ako si video par postova iznad, ja sam probao sa feedly, al to se opet na kraju svodi da ideš na sajt pošto ti u rss izbace jednu rečenicu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Feedly je najbolji, ali nije koristan za to što tebi treba ...
Sam si uvideo da je cimanje, eventualno možeš da povučeš sa naslova.net izvor za svoj grad i neke IT sajtove ;)
Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ZoNi je uvek imao epic izjave, ne trebaju nam aplikacije na smartfonu?!
:d

Sent from my D6503
 
Može li beše da radi double tap to sleep na Nova launcheru bez roota?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
 
Može.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Zašto ne koristite Novine SRB umesto Blic, B92 i ostalih aplikacija?
Ima sve naše "poznate" novine u sebi.
 
Ja cu ipak podrzati coveka, par puta sam instalirao te domace aplikacije - bljuc (dok jos nije bio napredno glasilo), b92, danas - i sve sam ih pobrisao u roku od dva minuta. Kao da gledam WAP sajtove od pre 10 godina. S druge strane, da bi aplikacije i mogle biti bolje, njihovi izvori morali bi imati obilje kvalitetnog materijala - dakle, sve i kad bi hteli, ne mogu napraviti kvalitetnu aplikaciju.
Long story short, suludo je za tako mrsave izvore informacija koristiti pojedinacne aplikacije.
 
Ni ja ih ne citam ali porediti mobilni sajt vs aplikaciju je suludo, ne pricamo o facebooku pricamo o aplikacijama od 10 MB, meni ne smeta da ih imam

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
ZoNi je uvek imao epic izjave, ne trebaju nam aplikacije na smartfonu?!
:d

Sent from my D6503

za vijesti i slicno realno nema neke korsiti. Notifikacije o "breaking news" me samo iritiraju, aplikacije su uglavnom lose, onda ja recimo volim da citam u landscape modu, za sta ili ne nude podrsku, ili je bolje rijeseno kad se cita iz browsera ta ista vijest... Takodje, reklame mogu da se izbace i bez roota ako se koristi browser, a ne app.
 
Pričate kao da je isto iskustvo, na šta samo liče mnogi mobilni sajtovi... Pa i taj Blic npr.

Ja to već u startu ne mogu da gledam.

Sadržaj je druga priča :D
 
Poslednja izmena:
Što se tiče Blica, mogu da imaju najbolju app na svetu, sadržaj im je [emoji90]
Kad već pominjete mobilne verzije sajtova i blokiranje reklama, primetio sam da ova nova mobilna verzija KP ne prikazuje tekst oglasa sve dok se ne omoguće reklame.
 
Zašto ne koristite Novine SRB umesto Blic, B92 i ostalih aplikacija?
Ima sve naše "poznate" novine u sebi.

Novine i portali koji su trentuno podržani:
- Alo
- B92
- Blic
- Blic sport
- Kurir
- Mozzart sport
- Mondo
- Večernje novosti
- Politika
- RTS
- Telegraf

Meni od ovih "izvora informisanja" solidno deluju B92, Blic i Politika, ostalo jednostavno ne želim ni da vidim :) E, sad, kad bi postojala app koja bi omogućavala da se u nju dodaju novine koje korisnik želi da čita, onda bi to bilo OK rešenje. Za sada, najbliže tome je RSS i neki čitač (Feedly, gReader i slični).

Za one koji smatraju da su aplikacije bitno bolje od mobilnih sajtova... Može par rečenica zašto tako mislite? (Ne kažem da niste u pravu, samo ja ne vidim neku prednost.)
 
Novine ne čitam, ali aplikacija mi stoji za svaki slučaj iako je otvorena dva puta za dve godine.
Imaš opciju u njoj da, od ponuđenih novina, izbaciš (ili ponovo ubaciš) šta hoćeš.
 
Imaš opciju u njoj da, od ponuđenih novina, izbaciš (ili ponovo ubaciš) šta hoćeš.

Kako, dođavola?!

- Dugim dodirom na ime novine/ime kanala/liniju ... ili kako već to na početnoj strani da nazovem - se ne dešava ništa. Niti na ikonicu/sličicu levo, niti baš na ime, niti na ikonicu desno koja bi trebala da predstavlja meni, ali je zasivljena.
- Kada otvorim kanal- opet ni tamo nema ništa.
- U meniju/settings - opet ništa. Hardversko meni dugme otvara isti meni svuda.
- Vidim da na dnu početne strane postoji linija "Prikaže ostale", čijem klikom se odlazi u "Prikaži odabrane" - ali ni tu opet nema ništa. Nikakav novi meni, niti se dešava nešto sa dugim klikom.

Probao sam sve ovo i na TV box-u, i na tabletu i na telefonu, sa poslednjom verzijom aplikacije sa PlayStore-a - svuda isti rezultat.

Dođavola, kako se to radi?
 
^

Uf, otkrio sam ... mora linija da se "uhvati" uz levu ivicu, pa da se brzo odgura na desnu stranu, ili obrnuto - desna ivica i leva strana.

Ali, osim toga, ova (Novine SRB) aplikacija piše keš u "/data/media/0/NovineSRB/" folder, bez da tu pravi podfolder "cache", a to onda ne brišu ovi programi za čišćenje keša (SD Maid i slični), niti se briše sa "Clear data" i "Clear cache" u Settings-->Apps-->App Info ... niti postoji mogućnost brisanja iz same aplikacije. Čak i kada se aplikacija deinstalira, taj keš ostaje.

To je baš bezveze, osim ako aplikacija tokom isključivanja ne gleda koliko ima keša, pa ga briše ako ga ima preko X megabajta.
U suprotnom, to jedino da se briše s vremena na vreme ručno sa fajl menadžerom.
Tog keša se očas posla naprave gigabajti sa ovim, bespotrebno velikog kvaliteta (nekomprimovanim), JPG-ovima isl.
 
^^ Upravo sam je testirao, ima zanimljivih rezultata.
Ovih dana je probam sa gradjevinama i prirodom.
Pozadina editovana u Photoshopu, ostalo je odradila Prizma.

EPvjop8.png
DWl2czF.png
 
Poslednja izmena:
Em moraš da imaš internet, em loš kvalitet kad se sačuva. Em šlag na tortu je ovo:
8b06c428d9449b9bf730dc4c4b0dc1e2.jpg


Da lepo naprave offline, kao sav normalan svet, ne bi se ovo dešavalo, a i brzo bi išlo. Da su pametni ljudi, pa da daju po zvezdu, dve, a ne oni im kao zanovetaju, al kao 5 zvezda... Znaš kad će ti ovi popraviti, nikad...


M2 Note
 
Poslednja izmena:
Da lepo naprave offline, kao sav normalan svet, ne bi se ovo dešavalo, a i brzo bi išlo. Da su pametni ljudi, pa da daju po zvezdu, dve, a ne oni im kao zanovetaju, al kao 5 zvezda... Znaš kad će ti ovi popraviti, nikad...
Bez brige, aplikacija je tek izbačena i navala je na serverima.
Gde ima potražnje kao ovde tu je neminovnost da će zakupiti dodatne kapacitete.

Prizma ne radi offline, a sačekaćemo pristojno vreme dok ona i njeni naslednici budu radili offline.
U pitanju su ekstremno zahtevni algoritmi, zasnovani na Deep Dream algoritmima i neuralnim mrežama/veštačkoj inteligenciji.
Otud manja rezolucija izlaznih slika i online rad, obrada se ne vrši u telefonu već na serverima.

What is Prisma? Behind the hip new app that turns your photos into impressionist paintings using AI

We're not just overlaying like an Instagram filter.
We create the photo from scratch.
So there is no photo, we took your photo, then perform some operations and give a new photo to you.
So deep learning is like an artist, something like that.
 
Znam ja sta je Prisma. Koristio sam ja pre dreamscope, ali kao da nisu znali da ce ovako biti. Neozbiljno skroz.
 
Nazad
Vrh Dno