Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

Pozdrav :)
Ima neka pitanja u vezi ps3. Probala sam sama da pronadjem odgovore. Danima pokusavamna netu. Sa puno optimizma sam pocela citanje ove teme ali ipak odustajem. Procitala sam 10 strana, nista nisam razumela, a ima jos 500. Bicubezobrazna i zamolicu nekoga da mi pomogne.
zelim deci da kupim ps3. Prvo mi je objasnjeno da je bolje sa 500gb harda da bi rasteretila laser. A onda m9 je objasnjeno da svaki put moram da koristim cd igre. K0ja je oznda svrha tako velikog harda sem za stacioniranje filmova. Ipak ja kupujem igru koja i nije ni malo jeftina da bi bila skladiste za filmove i muziku. Nista mi nije jasno.

Ako ppostoi aekvatnije mesto na kojem mogu pptraziti odgovor, uputite me

U svakom slucaju hvala na vremenu
 
greska je to za 500Gb. u stvari zavisi koje igre i da li su 'backupi'?
ima tu dosta varijanti. ako kupujes originale, i oces da 'stedis' laser, mozes igre da downloadujes sa zvanicnog sonijevog PSN-a. te igrice su mozda malo slabije grafike ili tako nesto jer obicno zauzimaju manje mesta od cd (bd) igara.
neke bd igrice se skoro citave instaliraju na hdd, pa ni one ne trose laser, vec samo provere jel original bd ubacen.

ipak, vredi uzeti/zameniti veci disk, jer su danas relativno jeftini (postoje diskovi i od 2Tb ali ne mogu u ps3).
ako oces puno igrica, ja bi ubacio 1Tb, to je neki maximum. a veci diskovi obicno brze rade.

edit: ja inace ne bi birao konzolu prema velicini diska, jer se isti lako menja i ima vaznijih stvari (trazio bi cfw+slim).
 
Poslednja izmena:
ali mislim da ipak nije to glavno, bez obzira sto se verovatno obicno za to koristi.
cfw je kao 'root-ovan' Android ili iphone, mozes da instaliras sta oces (homebrew). odnosno imas kontrolu nad svojom konzolom kao nad PC racunarom.

sto se tice igrica, neke zahtevaju pristup serverima na internetu, ili PSN-u, pa za multiplayer i slicno se preporucuju originali i originalni firmware.
 
Opet ja...
Nisam videla da se nude te cipovane kao nove, samo polovne. Ili ipak postoje i nove?
Nisam napisala da su deca mala, 10 i 7 godina. Tako da oni, bar prvih godina, nece traziti te zahtevne igrice, vec one koje im ja dam :) . Tako da nam to zasada nije bitno ako se moze kasnije unaprediti. Kad kazem kasnije mislim za par godina.
Znam da je najteze pomoci nekome ko ne zna ni sam sta mu tacno treba. Eto ja sam takav slucaj. Zato neizmerno hvala na strpljenju :)
 
Pa i nijesu tako mali. Ja imam dvojicu od 10 i 5 godina i uzeo sad dobro ocuvanu slim cipovanu konzolu sa 500GB diskom jer iako je to u startu skuplje od nove super slim 12GB na kraju mi izadje dosta jeftinije jer moj stariji trazi Pes2015 fifa2015 nba2015 ... A svaka od tih igrica kosta od 30 eura pa na vise. Uglavnom natrpali smo dvadesetak novih igrica na hdd i ostala je jos jedna trecina slobodna.
Tako da ti je moja preporuka svakako cipovana konzola.
 
Poslednja izmena:
Ja bih radije isao na neku slim 320gb verziju, nabacio fantoma za sve naslove koje klince zanima i laganica.Moze online i sve.
 
Nemoj tako, čipovana dvojka bi bila pun pogodak. :)
 
Kolikoje skuuplja ta cipovana?
inace nisam videlanijednu od 320 gb da se prodaje nova. Mada nema ni od 500 gb, svi je i aju na sajtu i po nekoliko modela ali kada pozovem nemaju.
Gde da trazim tu od 320, ona bi bila dovoljna, zlatna sredina?
i zaista bi im sada bila idealna dvojla dok su ovako mali. Ali porasce :)
 
Poslednja izmena:
opet mislim da ti je bolja varijanta polovna slim+CFW umesto cipovanja (ako pod tim podrazumevamo bd emulator/ ODE).

nema novih konzola sa CFW a taj ODE ima nedostataka medju kojima je cena. to je neko hardversko 'budzenje', sprava koja emulira bluray drajv, tako sto koristi .iso fajlove umesto pravih diskova. bilo je i nekih problema sa najnovijim OFW.
 
Custom Firmware. To ti je modifikovani firmware, sto prostim recima znaci da je konzola hakovana/cipovana, kako god hoces, i moze da prima piratske igre skinute sa neta

Ovo sam razumela ovako : cfw je cipovana konzola

opet mislim da ti je bolja varijanta polovna slim+CFW umesto cipovanja (ako pod tim podrazumevamo bd emulator/ ODE).

nema novih konzola sa CFW a taj ODE ima nedostataka medju kojima je cena. to je neko hardversko 'budzenje', sprava koja emulira bluray drajv, tako sto koristi .iso fajlove umesto pravih diskova. bilo je i nekih problema sa najnovijim OFW.

A ovo boldovano sam shvatila ovako: cfw nije cipovana konzola

I ako u narednom postu/odgovoru ne shvatim i budem imala podpitanja definitivno odustajem. Vodicu se filozofijom: ako ne znas sta valja kupi najskuplje, kad budes imala para.

Pre nego sam pocela da se raspitujem znala sam malo o konzolama, sada ne znam nista :)
 
pa CFW ti je kao 'softwersko' cipovanje. tu se prekticno ne menja nista hardverski vec samo firmware. kao sto rekoh, otprilike kao ono rutovanje.
ja pod 'cipovanjem' podrazumevam dodavanje novog cipa/elektronike kao kod PS2.
 
Vodicu se filozofijom: ako ne znas sta valja kupi najskuplje

To je vazilo nekada, u ovom vremenu to vise ne vazi :)

Moj savet je kupovina vec cipovane konzole preko oglasa, sve je vec skockano, vase je samo da dodate igre :)
Ja sam uzeo u prodavnici ali ne planiram da hakujem, igram samo 2,3 igre tako da mi to nije ni bitno, mozda bih cipovao kada bi bilo vise rally igara.
 
To je vazilo nekada, u ovom vremenu to vise ne vazi :)

Moj savet je kupovina vec cipovane konzole preko oglasa, sve je vec skockano, vase je samo da dodate igre :)
Ja sam uzeo u prodavnici ali ne planiram da hakujem, igram samo 2,3 igre tako da mi to nije ni bitno, mozda bih cipovao kada bi bilo vise rally igara.
Potpisujem. Najbolja solucija je kupovina vec cipovane konzole, kako kolega orange47 rece, nema tu nikakvog cipa, samo eto, tako se kaze.
Ima na kupujem prodajem, cena se krecu od 210 do 260 evra kod ovih prodavaca sto se samo time i bave.
 
Ja sam shvatila da konzola gubi garanciju nakon cipovanja.
Jedan poznanik mi je ponudio ps3 sa 500gb i 29.000 din iz Madjarske. To je predpostavljam necipovana.
E sada kupovina preko oglasa je zaone koji znaju sta kupuju. Videli ste da ja pojma nemam sta je sta. Meni bi mogli za 250 evra da prodaju neispravnu ps2 :)

A i moji ce igrati par igara. Kao i korisnik M@jkl. Kad bude bas potrebno puno igrica mogu je tada cipovati. Dotle cemo se vec upoznati sa ps3, i upoznati drugare i roditelje od kojih cemo se usput informisati sta dalje. Oni su jos mali, mogu menjati igre sa drugarima na mesec dana. Ne znam, nekako mi je to najbolje resenje sada posle informisanja na netu. Sta vi mislite?

I sta je sa prosirenjem harda ako uzmem od 12gb, posto je ona jedina trenutno dostupna u nasim prodavnicama?
 
Poslednja izmena:
Tu konzolu koju ce on da ti kupi u Madjarskoj ne moze da se cipuje softverski, samo hardverski, a to kosta oko 100 evra. Samo stariji modeli PS3 mogu da se cipuju softverski.
Ali, ako ce ti deca igrati par igara, onda slobodno mozes da uzmes novu, tu iz madjarske.
 
Poslednja izmena:
A prosirenje harda ako kupim onu od 12 gb kod nas u prodavnici. One su 24-28.000 din... sam dosadna :D
 
Poslednja izmena:
Može veoma lako da se doda hdd. Ja sam uzeo tu sa 12gb a kasnije sam dodao hdd od 500gb. Okačio sam na YouTube ceo postupak postavljanja hdd-a. Postoji i mogućnost kupovine polovnih igara u game prodavnici u Srbiji. Oni ujedno i otkupljuju. Ja sam kod njih uzeo, bila je neka akcija za 23000 din + 1 igra.

Nisi dosadna, tu smo da pomažemo jedni drugima ;)

Evo i klipa: http://youtu.be/aKzf9Yp4iLU
 
Poslednja izmena:
Jel izlazi na kraju Resident Evil HD remastered za PS3? Sad bih uzeo ali vidim da nema u game-s itd.
 
Kako mogu da igram L.A. Noire na ps3 super slim? Imam cobru 4.53, prebacio sam u iso formatu (po 5 komada) na eksterni hard, pokrenem igricu, ucitava se, i na kraju ne mogu da pokrenem, nego me vrati na pocetnicki ekran...
 
Pozdrav,pomoc oko kupovine playstation 3, na cega da obratim paznju i koji ps3 da kupim?
Vidim da ima nekih razlika,pa da mi neko ukratko da savet za kupovinu. Hvala
 
Ukratko imaš tri verzije konzole takozvane fet,slim i super slim,ove prve dve ćeš teško naći nove u prodaji uglavnom samo ovu treću. Sve tri verzije dolaze sa hard diskom koji je moža da varira u veličini 500GB je naj veći. Sada zavisi šta te zanima da li hoćeš da kupiš polovno ili novo,da li ćeš igrati originale ili pirate, da li ćeš kupovati digitalne igre ili one sa diska?
 
Hvala , naručen već ps3 super slim 160 gb sa jednim original dzojstikom, polovan preko ebay, vrlo povoljno. Da , samo original .
 
Nazad
Vrh Dno