Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

Phat - najstarija revizija i ujedno najgore rešeno hlađenje, samim tim i najpristupačnija cena.
Slim - najbolje rešeno hlađenje, samo do određenog datecodea može ići cfw ili tkzv. čipovanje
Superslim - najnovija revizija, ne baš toliko kvalitetno rešeno hlađenje kao kod slima, i tebi najvažnije može biti "čipovan" samo sa ODE chipom koji je dosta lošije i skuplje rešenje od pomenutog CFW.

Online možeš igrati i sa čipovanom konzolom, samo ima par aplikacija koje ti pomažu da ne budeš detektovan i banovan.
U najgorem slučaju i ako budeš banovan uvek ima besplatnih public console id, ili eventualno kupiš za 10-20 € cid od nekog kom je pokvaren ps3, promeniš cid na tvojoj konzoli, napraviš novi psn profil i opet igraš online.
Ja sam lično išao online preko 2.5 godine, većinu igara igrao na samom releaseu, neke i par dana pre zvaničnog release datea i nikad ban nisam popio
 
Poslednja izmena:
Za sada me ne zanima online posto bih kao sto sam rekao konzolu uzeo zbog prelaska ekskluziva kao sto su Uncharted, God of War, The Last of Us....A da li kod razlicitih modela osim hladjenja ima razlike u izvodjenju igara npr. bolji fps, bolja grafika?
 
Ne hardver i performanse su iste na svima, samo eto phat se dosta slabije hladi i često bude ylod pa mora na reballing. Dok je kod superslima plastika oko br-roma slabijeg kvaliteta ali pretpostavljam da te superslim ni ne zanima jer si pomenuo čipovanu :)
 
Slim ti je sigurica. Phat su prastare a super slim mi ne uliva poverenje.
 
@Marko
ja bi ti preporucio slim sa CFW, sem ako ces kupovati/razmenjivati originale (onda izaberi super slim).


inace, malo offtopic, koji hdd od 1Tb bi preporucili za ps3 slim? jel neko kacio ps3 na zid?
 
Stigao danas cipovan slim. Imam pitanje kako je najbolje da je povezem na monitor posto je on VGA? Video sam da imaju neki adapteri na KP za oko 700-1000din je l' imao neko iskustva sa njima kakva je slika? A video sam i da ima kabl na jednom kraju HDMI a na drugom kraju VGA samo njega ne mogu da nadjem u prodaji.
 
Probaj,ja sam koristio monitor sa DVI i to radi perfektno-zvuk preko mini linije

Taj vga je potpuno drugi standard,nema sanse da bude isti kvalitet slike kao HDMI,DVI
 
Nabavio sam PS3 3004A sa fw4.60
Da li postoji neka varijanta softverskog cipovanja,kako bih mogao da pokrecem igre sa eksternog HDD-a?
Ako moze neki savet....link ili slicno.
Hvala.
 
Stigao danas cipovan slim. Imam pitanje kako je najbolje da je povezem na monitor posto je on VGA? Video sam da imaju neki adapteri na KP za oko 700-1000din je l' imao neko iskustva sa njima kakva je slika? A video sam i da ima kabl na jednom kraju HDMI a na drugom kraju VGA samo njega ne mogu da nadjem u prodaji.

Jedino sa adapterom HDMI to VGA -> 31F1ELAc2lL._SY300_.jpg

Da li tvoj monitor poseduje DVI prikljucak?
 
To da, ali taj gubitak je tesko uocljiv na PS3. Ja na primer ne vidim razliku VGA i DVI na konzoli, dok na laptopu se vidi i bas je iritirajuce. PS3 max rezolucija je 720p tako da nece biti problem.

Zaboravio sam da napomenem da trazis adapter za izdvojenim izlazom za zvuk. Ako nema, moraces preko cinceva da preuzmeravas zvuk.
 
Stigao je adapter sve radi savrseno i slika i zvuk. Da li smem na CFW PS3 Slim da napravim PSN nalog i da skinem demo za PES 2016 bez opasnosti da ce mi banovati konzolu?
 
Hteo da probam kakav je. Od skora imam konzolu pa nisam upucen kako to sve funkcionise zato sam i pitao da ne bih zeznuo nesto
 
nemoj se zezati sa time, lepo sacekaj da se pojavii domaca verzija igre i opleti ko covek
 
Konzola cipovana (hakovana), da li ti je bio disk u trenutku update?
 
Pita te MM jesi li radio update na poslednji firmver preko neta ili usba. Može na oba načina bez obzira što je ofw u pitanju a ne cfw.
Jesi probao da resetuješ display settings? To će ti vrati output na najmanju rez pa onda podesi na veću kako ti odgovara.
 
Poslednja izmena:
Pa pošto kažeš da ti ne izbacuje sliku, a niti ti daje YLOD ni RLOD - iskreno ne vidim šta bi drugo mogao da probaš sem da resetuješ video output na fabrički.
Napisao si u prvom postu da ne možeš da uđeš u safe mode. Jel možeš da uđeš u recovery?
 
U tom slučaju mogao bi da probaš slobodno hard da izvučeš, ima samo onaj plastični cover i jedan šraf i onda izvučeš metalnu fiokicu sa hardom pa da vidiš hoćeš li i onda dobijati to žuto svetlo.
U slučaju da ti je ovakav isti simptom ko na početku ovog klipa



to je onda ylod iliti yellow light of death, i onda ćeš morati da radiš reball. Svi ostali brzi i jeftiniji fixevi, sa tipa metalnom kovanicom, xclamp, fenom i ostalo bi ti samo kratkotrajno rešilo problem ali bi konzolu trajno oštetilo.
 
Nazad
Vrh Dno