Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

Druže vadio sam već hard disk i svetlo kod power dugmeta mi je uvek zeleno bilo je zeleno i kada je hard unutra i kada je van, ali na ekranu pisalo no memory storage found kada nije bio hard diska unutra, a kada hard disk unutra nema ničega na ekranu . Pogrešno si me razumeo mislio sam na žuto svetlo koje je uvek žuto ono koje signalizira kada konzola koristi HDD to svetlo mi više ne svetli. A znam za taj ylod da je to ne bih se ni trudio popravljati.
 
E pa ok onda ako ti ne zasvetli power indikator žuto, makar znaš da nije ylod u pitanju. A za hard, uvek ga možeš nakačiti na komp i videti mu stanje u hdd sentinelu. I meni je crko moj od 80gb u ps3 phatu a i drugu od 160gb na njegovom slimu, tako da i nije toliko redak problem.
 
Pozdrav momci dva pitanja brza ako može :D

1. Znam da ima fazon sa obim nazad serijskim brojem tj. Do nekog se dešava ylod a poslije nekog ne pa koji h točno u pitanju da obratim pažnju :D
2. Da li se sve konzole mogu cipovat/krekovat da se igraju igre normalno ne onlibe nego da mogu igrat offline

Hvala unaprijed
 
Sve ti pise ovde http://www.ps3devwiki.com/ps3/SKU_Models

Crvene RSX krseve-C i G serije ni za dzabe-obicno "zaborave"da napisu seriju,pa ako se upeca neki som da kupi-dobro je

Ostale FAT konzole od J serije-perfekcija,isto ko slim

Cipovanje je 2400 din.
 
Sve ti pise ovde http://www.ps3devwiki.com/ps3/SKU_Models

Crvene RSX krseve-C i G serije ni za dzabe-obicno "zaborave"da napisu seriju,pa ako se upeca neki som da kupi-dobro je

Ostale FAT konzole od J serije-perfekcija,isto ko slim

Cipovanje je 2400 din.
Pošto sam ja taj som vjerovatno i ovo slabo razumim samo još jedno pitanje :D
Znači pogledam nazad serijski broj i on ide ono .....-cech-????
Uglavnom koje da izbjegavam točno ne mogu da se snadjem sa tim serijama nikako, da li je zadnje slovo gore kod upitnika ili?
 
Ide CECHC04 ili CECHG04 -krsevi,bitno prvo slovo do nule

Obicno ih kamufliraju ubacivanjem veceg hard diska

To su NAND modeli-cipovanje za njih je 50 evra
 
Eh brate evo ovako, slovo K je u pitanju znaci ono ne spada u krseve? Da uzmem?

1fb017ef990192b65966c677377ed8b4.jpg



Može se cipovat ova vrsta znam da nešto da bi se igrale nove igre moraš imati najnoviji update može SS na ovu uraditi to?
 
Poslednja izmena:
Fifa 16, Pes 2016, nba 2k16... zasto mi je samo crn ekran i zakuca...jel zna neko...cipovan sony...
 
Trenutna aktuelna verzija OFWa, znači oficijelnog sony firmwarea je 4.76 a te najnovije igre zahtevaju eboot za verziju tog firmvera.
U principu eboot.bin je sitan fajl, nešto kao exe na windowsu i preko njega se pokreću igre.
Ako nema novijeg custom firmware-a od tog 4.70 onda moraš da modifikuješ te ebootove za svaku od igara da bi radile.
Možeš da probaš i u multimanu ili i u irismanu da odeš na neku od tih igara pa kocka i onda patch, nekada je to radilo ali ne sa svakom igrom.
Ako to ne bude htelo moraš iskopirati eboot od igre na komp, pa onda taj fajl patchovati i vratiti ga na konzolu.
Ja dok sam imao ps3 za to sam koristio TrueAncestor EBOOT Resigner, ne znam jel u međuvremenu nešto novije i pouzdanije izašlo za tu svrhu.
 
PS3 koji ne čita blueray nego samo DVD da li se na njemu mogu igrat cipovane igre jer krastavac neću nikakav blueray ubacivat?
 
Igre nisu cipovane nego je ps3 cipovan.
BTW, dobro si me podsetio, stoji mi pokvaren PS3 u kutiji. BR ko nov, nije 3 diska zavrteo jer je bila jb od starta.
 
Ma dobro na to sam i mislio jer bar po mojoj logici koja je možda pogrešna kontam da to problem ne bi trebalo stvarat jer pokreće igre sa hdd-a?
 
Zdravo

Treba da kupim PSN plus pretplatu, pa me zanima da li mogu da uzmem ključ bilo gde na netu(npr G2A) ili mora da se vodi računa oko regiona?
Da li PSN+ igre mogu da se igraju i bez internet konekcije( napravno posle instalacije)?
 
Juce probam WRC 5, kad grafika kao na PS2 :d Jel moguce da ovo rade trojci zbog PS4? Vjerovatno je i sa svim ostalim nadolazecim multiplatform igrama? Brze-bolje vratih WRC4 i pocinuh :)
 
Crkao mi je DS3 original za PS3. Otišla ona štampana ploča unutra odnosno onaj kao najlon sa onom šemom ili kako se već zove.
Imate li preporuku za neki zamenski džojstik ili da uzmem onu kinesku kopiju?
 
Pa mozes da nadjes polovan originalni za 20-25e, bolje nego da uzimas neke kineske plastikanere
 
Pa mozes da nadjes polovan originalni za 20-25e, bolje nego da uzimas neke kineske plastikanere
Pa ne bih da dajem pare za nesto sto za meseca, dva ili tri opet da rikne.

Ne mora da znaci ali postoji mogucnost.

Sa druge strane ovo sto sam gledao po oglasima a da su ti kao polovni i originalni izgledaju mahom kao da su sa imigrantima stigli iz Sirije. Analozi pojedeni, plastika izgrebana, boje na tasterima se skoro i ne vide...

Sto se kopija tice vidim da imaju kinezi (umesto PS dugmeta im stoji P3) a imaju i neke AAA kopije koje u svemu izgledaju kao originali.
 
Evo recimo kako izgleda jedan polovan koji neki lik prodaje za 3000

ps3-kontroleri-sixaxis-polovni-original~201242.jpg

ps3-kontroleri-sixaxis-polovni-original~201239.jpg

Jeste zeznuto kupovati polovni hardware, ali ono, verovatno moze da se proba pre kupovine, nekad i vredi rizikovati
 
Poslao sam ti pm. Inace lik je pouzdan, kupovao sam kod njega neke stvari, mozes i sam da vidis sta sve prodaje...
 
Nazad
Vrh Dno