Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

Koji beše shortcut za kreiranje ili brisanje foldera na PS3 menijima, odjednom su mi neke stavke kao u nekom folderu !?!
 
Kvadrat.
 
Ne mora da znaci, ako se prilikom "cipovanja" ocisti temeljno, zameni pasta i ostalo ima da prezivi i tebe :)
Znam da su zahebali stvar sa nekom bezveznom pastom i otud tolika pregrevanja prvih serija...mada to su ipak prve serije-setimo se prvih 360-ca koji su tek sa trecom revizijom ploce poceli da sljakaju kako treba a cetvrtu (jasper) uradili valjano odnosno (RRoD bulletproof), ja imam debeljka i evo posle igranja GTA 5 h 71 CPU 64 GPU...
E krastavac valjda ce odraditi čišćenje i novu pastu staviti ovaj sto cu mu dati na cippvanje, osim nove paste na procesoru sta još da odradi?

I ona za PC pasta ide normalno?
 
Ljudi problem. Nema slike kada prikljucim PS3 preko HDMI kabla na Samsung PS-63P76FD [R], nema slike. Probao sam podesavanja, resetovanje konzole i nista. Da napomenem da hdmi kabl radi, probao sa sa Nintendom Wii i u redu je. Hvala kolege :)
 
Jel si probao da drzis power dugme nekoliko sekundi dok se ne cuje beep? PS3 treba da bude iskljucen kada ovo radis.
 
^
S obzirom na to da je HDMI kabl potvrdjeno ispravan, a da ni PS3 ne bi trebalo da pravi problem, da li imas kablove koji stizu uz konzolu? Ako se ne varam, u pitanju je kompozitni kabl. Meni po opisu deluje da ti se desava upravo ovo sto je TheCyA i napisao - da konzola ne salje signal za HDMI vec za drugi tip kabla. U svakom slucaju, bilo bi dobro da povezes konzolu i TV preko AV kabla, pod pretpostavkom da si dobio isti uz nju/ga imas, kako bi se trajno eliminisala i ta mogucnost.

@josemourinho
Pasta je pasta. Moze pasta za PC.

Tim povodom bih napisao par redova. Ovih dana sam se bavio demontiranjem debeljka od 80gb "do nule". Povoda dva. Blu-ray je iznenada prestao da cita diskove - izmedju dve multiplejer partije, a i konzola mi je stara, odokativno, barem sedam godina, tako da sam pomislio da ne bi bilo zgoreg da izvrsim temeljno ciscenje iste, sa zamenom termalne paste. Dobro je izgurala i ovoliko... Elem, s obzirom na to da nikad u zivotu nisam samoservisirao bilo kakav sopstveni uredjaj, mogu da budem zadovoljan ishodom operacije. Iznenadila me je cinjenica da prasine nije bilo u ocekivanoj meri.

Imalo je sta da se ocisti, prebrise, izduva vazduhom, ali sam mislio da ce izgledati i mnogo gore. Naruceni zamenski mehanizam sa laserom radi, sto je takodje dobra vest. Osim mogucnosti da on otkaze u bliskoj mogucnosti, s obzirom da je narucivanje tog dela poput macke u dzaku, moze da se dogodi i da upadnem u problem s YLOD-om, ukoliko nesto s termalnom pastom ne bude kako treba.

Na citavu akciju sam se odvazio nakon sto sam pregledao niz tutorijala na netu i zaista mi nije delovalo previse komplikovano. U najkracem, nakon sto se ispostavilo da sam mogao ja, verujte da moze skoro svako. Rezonovao sam da, ako je vec funkcionalno ogranicen, jedino sto moze da ispadne gore jeste da ga potpuno dotucem. Uglavnom, ovo pisem da bih sve koji eventualno jos uvek imaju "debelice", a nisu ih cistili uopste, obodrim i podstaknem da budu sami svoji majstori. Upuceni kazu da je Sony na pojedinim modelima (koji su, doduse, verovatno odavno ili mrtvi ili visestruko servisirani) stavljao neku bednu termalnu pastu, sto moze i ne mora da bude tacno, ali i dodaju da ona nakon tolikih godina sigurno ne zadrzava nekadasnja svojstva, sto zvuci prilicno razumno.

Da zakljucim, ako imate probleme sa preteranim zagrevanjem konzole ili ako vam otkaze neki zamenjiv deo, a voljni ste da se bacite u odredjeni trosak za nabavku istog i potrebnog alata, vredi da probate i sami. Ako bilo kome treba neki savet u bilo kom trenutku, na raspolaganju sam. Osim nedoumica vezanih za nanosenje paste, susreo sam se i sa zapeklim srafovima, kojima se i glava ubrzo deformisala, ali i sa par usputnih nezgodacija. PS3 je preziveo i za sad se ponasa dobro. Dokle, cuce se.
 
Evo dajem drugu da odgovori posto on ima problem, nadam se da nije problem: "Probao sam i sa av kablom, kada ubodem oba kabla on ga startuje preko av kabla i na soniju promenim na hdmi i kad prebacim na tvu opet nema slike samo stoji crno. Posle 30 sekundi vrati na av opet i tako u krug imam cak 3 sony-ja sva 3 sam probao i ne trza nista. Jel mozda imate jos neki predlog sta bi mogao da probam?"
 
Poslednja izmena:
Dali se isplati kupiti zamenske PS3 dzojstike, sto ih prodaju po dvadesetak eura na oglasima, posto mi se nedaje 7000 za originalni?
 
Na KP imaš polovne originale, očuvane za 25, 30e. Ja bi pre to uzeo nego kopiju.
 
I ja sam pre za orginal polovnjake nego novog kineza...pored toga sto se kvare na mnogima i senzori ne rade kako treba. Kupuj od proverenih tamo i ne brini
 
Isto preporuka za original i samo original, iz iskustva.
 
Evo dajem drugu da odgovori posto on ima problem, nadam se da nije problem: "Probao sam i sa av kablom, kada ubodem oba kabla on ga startuje preko av kabla i na soniju promenim na hdmi i kad prebacim na tvu opet nema slike samo stoji crno. Posle 30 sekundi vrati na av opet i tako u krug imam cak 3 sony-ja sva 3 sam probao i ne trza nista. Jel mozda imate jos neki predlog sta bi mogao da probam?"

Ne razumem deo "imam tri sonija, sva tri probao i ne trza nista". Da li hocete da kazete da preko tri razlicite konzole ne funkcionise HDMI varijanta?

Bilo bi dobro da isprobate konzolu na nekom drugom televizoru - komsija, prijatelj. Dalje, kod mene, kad je nesto prikljuceno na televizor putem HDMI kabla, podrazumeva se da treba na daljinskom upravljacu da pritisnem HDMI dugme ili SOURCE, ne prebacuje automatski. Naravno, ne ocekujem da vam to nije palo na pamet, ali ipak napominjem. Televizori najcesce imaju nekoliko HDMI ulaza. Isprobajte svaki. S obzirom da salje sliku preko AV kabla, znaci da je ili do HDMI izlaza na konzoli, do samog kabla ili do ulaza na televizoru. Ukoliko ste isprobali tri razlicite konzole, bice da je do TV-a i podesavanja na njemu ili kabla.

Na AV vam se vraca, jer niko ne potvrdi HDMI podesavanja u tih tridesetak sekundi. Da biste ih potvrdili, treba da vidite sliku pred sobom, a da biste je videli treba da imate ispravan kabl, ukljucenu HDMI opciju na televizoru i ispravan izlaz na Soniju. Mislim da su najmanje sanse da vam ne radi izlaz, pa probajte da iskombinujete nesto s tim drugim.



@micoja
Lako je reci, a teze uciniti ako je neko skolarac ili nema dovoljno novca nevezano za uzrast, ali, ukoliko planiras da koristis taj dzojstik na duze staze, isplati se pazariti nov, ali ne po ceni od 7.000. S obzirom da na oglasima model za PS4, koliko vidim, kosta oko 6.000, dzojstik za PS3 bi morao da bude jeftiniji. Ako zaista prodaju polovne za 25 do 30 evra, nije velika razlika u odnosu na cenu novog. A i polovan je verovatno bolji od zamenskih, kao sto rekose ljudi.... ja sam svojevremeno pazario ne narocito jeftin dzojstik brendiranog proizvodjaca s kojim mogu da se "ubrisem". Teski, jedva upotrebljiv skart.
 
Sigurno je do tv-a, posto probao sam i nitendo wii tu je sve normalno isto tako i lap top (oba preko hdmi-a) hvala na pokusaju u svakom slucaju pozdrav
 
Pozdrav svima, posedujem Xbox360 RGH, pa je dosao red da se zameni.
Medjutim imam dilemu, naime, do skoro sam gledao PS4, i svega par igara koje bih kupio za njega, a to su DriveClub, Need For Speed 2015 i Project CARS.
Znam da je zaista glupo porediti PS4 sa PS3, koji sam takodje gledao zbog istog tipa igara (u ovom slucaju GT5 , GTA5 itd).
Ono sto me odbija od PS4 , pored cene , je i PSPlus jer ne zelim da placam online ako cu konzolu koristiti par puta mesecno.
Jos zelim da pitam, kakva je buducnost PS3 konzole? Koliko dugo ce moci da se igra online?
Hvala unapred.
 
Budućnost PS3 nije neka prošla godina je bila poslednja sa AAA naslovima koji su se paralelno razvijali za PS3/PS4 mislim da od ove neće biti tog razvoja. Što se tiče MP mislim da i dalje ove box igre imaju multiplayer mod bez PSN+. Ja imam PSN+ već 3 godine i stvarno je ok stvar za sada sam dobio oko 100 igara na njemu za ps3 plus dosta igara za vitu i ps4.
 
Za ove pare mozes naci cipovanu konzolu koja ce sigurno da radi bez ikakvih opasnosti od kvara. Samo se raspitas na pravim mestima i usrecis se ;)
 
Preporuka neka ili trazenje po kp? Sto se tice samog cipovanja vec sam radio ali na starim verzijama, multiman app i flash fw...nego nisam u toku vec par god pa pitam..
 
Jedno pitanje, jel mogu da se na PS3 gledaju kopije blu ray filmova? Ja sam do sad uzimao originale, a neki lik mi nudio kao kopije sve kao original bla bla na disku isto, ali ja ne verujem da ce to PS3 da pusti zbog zastite.
 
Koji model imas? Ja imam PS3 Slim od 160gb. To je ona 3004A serija.
 
Ne mogu da se ulogujem na psn već drugi dan, izbacuje mi ovo:

20160301_174359.jpg 20160301_174414.jpg

Pokušao sam da menjam Primary DNS i Secondary DNS kod konekcije u "Network Settings", nešto što sam našao na youtube ali ne pomaže.
 
Stigao PS3, debeljko, CECHK-04 , kayu ok serija. Čipovan, imam par pitanja brzinskih...

1. Na njemu je najnoviji Multiman, i 4.55 firware . Odakle skidam najnoviji taj rogero mislim da je on 4.55, jel treba redovno da ga updateujem, i koja je procedura u smislu samo skinem fajl i pokrenem ga iz Install packages? Jel ne moze taj update da zezne nesto?

2. Ako bih ubacivao veci hdd, to je manje vise uradim backup na neki flash u beckup utility, ubacim nov hdd i posle restore? Jel ce da bekapuje sve u smislu i taj firmware i multiman itd?

Igre koliko sam shvatio smem da updajtujem samo ne softver od konzole onaj osnovni?
 
Još da dodam pa ako je ko dobre volje, koji je realno najbolji CFW, i ako imam npr Rogero, a želim Rebug ili kako već jel mogu samo da ga pregazim?
 
Kratko pitanje, odakle punite igre na hard ? Khm, cipovan slim khm, 4.76. Tesko se nalaze neke, hvala, moze na pm :D Samo ekskluzive ganjam.
 
Okej skontao to, nego znam da su igre u 720p vecinom, stvar je sada sam prikacio ps3 na 43" tv 1080p, igre se startuju umanjeno a sve sam u settings postavio za autoscaling, jedino resenje je da na tv-u postavim 16:9, a ne point to point. Samo u igrama, u meniju je okej recimo. Dosta se slika razmuti, mislim da je previse cak i za 720p na 1080p tv-u. Bas previse. Ovako umanjeno kristalno cista, na monitoru se odmah namesti u fullscreen i ok je.

Ne znam sta da mu radim. Ovako sve ok radi konzola.
 
Nazad
Vrh Dno