Šta je novo?

Sony Playstation 3 - opšta diskusija i blic pitanja (II)

Eto pitacu i ovde pa ako neko odgovori neka, ako ne jbga.

3.55 Ferrox 4.76, napravio sam cisto nov PSN acc u slucaju da moze ono sto hocu. Da li mogu da idem online sa ovom konzolom samo da bih se ulogovao na nov PSN acc i sinhronizovao trofeje ? Necu online igranje niti da drzim internet kabl u konzoli, recimo jednom mesecno da updejtujem trofeje i to je to. Da li rizikujem da zapocnem auto-update koji bi sjebao nesto cipovan softver ? Iko ikad radio to ? Ne treba mi ni friend lista normalno, samo tih 5-10min mesecno. Ako je jedini rizik da se banuje PSN acc nije prob jer vidim da uvek moze da se napravi nov ili jednostavno napravim nov nakon par meseci kada napravim kolekciju i updejtujem ?

Eto iz radoznalosti posto volim da se bakcem time i na PC-u i na PS4.
 
mislim da mogu da banuju i konzolu i onda 'cao dovidjenja' PSN.
 
mislim da mogu da banuju i konzolu i onda 'cao dovidjenja' PSN.

Ma neka banuju ionako je kupljena samo za cip. Btw prodavac mi je rekao da navodno ne moze jer ce odmah da uradi update i s**** Ferrox, tako da I guess preskacem to. Odigracu tih 10-15 ekskluziva za svoju dusu zbog price.
 
Vijam neki PS3 koji ne bih čipovao - idem u legalu pomalo.

CECH-3004 A i B ne mogu se čipovati?
I glupo pitanje, ali bolje da budem siguran, ti modeli bez obzira što nisu među novijima mogu da se update-uju na 4.80 kao poslednji firmware za PS3?
I mogu HDD da nadogradim bez obzira što će konzola imati legalni firmware?

Hvala na odgovorima, hitno mi je. :D
 
I na najatarijem debelom PS3 možeš da upneš FW na poslednji, i da ubaciš i HDD od 1 TB ako hoćeš.
 
Super! Tako sam i mislio, ali ko što rekoh - da budem siguran.

Fala momci! :)
 
Pozdrav ljudi...imam PS3 cipovan, pa me zanima da li neko zna kako da sam ubacujem igre, da ne nosam i placam non stop. Po mogucstvu preko USB-a...
 
Zasto bi placao nekome za takvu glupost, kakav sve bezobrazluk necu da cujem sve u poslednje vreme...Skines igru i prebacis na USB (mora da bude formatiran u FAT32) i nakon toga napravi folder GAMES ili GAMEZ (ne secam se tacno i moraju biti velika slova) i cepaj. Ako ti je nesto nejasno javi pa da resavamo dalje.
 
Jedno možda noob pitanje. Superslim je u pitanju, sve je radilo ok i samo mu je jednog dana sam od sebe nestao zvuk. Probao sam da promenim kablove, restartovao, radio hard reset i ništa nije pomoglo. I sad nekih dve nedelje kasnije opet radi normalno. Ništa nije rađeno, kako došlo tako otišlo.Iako sad radi, interesuje me samo da li je neko imao slično iskustvo i da li se zna šta je uzrok tome....
 
Nije mi uspela ta varijanta...da li treba u ISO formatu da ubacim u folder GAMES/Z ili raspakovanu? Ubacio sam raspakovanu u folder GAMES/Z i u gornjem desnom uglu kad startujem sony pise AN UNKNOWN USB DEVICE HAS BEEN DETECTED...
 
Igre idu raspakovane, a folder se zove GAMES.
 
moze i kao .iso sa Cobrom.
 
Pa da, ali ne verujem da on igra na cobri.
 
rebug ima tu opciju
 
Pozdrav ljudi,kupio sam danas od jednog clana sa foruma debeljka i na njemu je valjda 4.6 firmware,trebaju mi neke smernice od vas vezano za softver jer mi trazi na dosta mesta update istog a bojim se ds nesto ne zeznem pa vas pitam da li da radim ili ne?
U njemu je hdd od 40 gb i nije konzola chipovana,da li bi trebao da odradim chipovanje ili ne?
Imam nekolik original igrica,sad treba da kupim PES jer cu sa drustvom najvise igrati pa me interesuje moze li 4 dzojstika da se spoje(imam neki koji sam koristio na pc ali njega ne vidi)?
Treba mi preporuka za neke avanture kao sto je rayman ako mi mozete reci(rayman planiram takodje da kupim samo ga bas ima retko na oglasima jer zelim sa devojkom da igram takodje)
Trenutno igram uncharted drake fortune i ok mi je malo mracna ali ok.
Izvinite na ovoliko pitanja ako mozete i zelite da pomognete super a ako vas smara opet vas i razumem,sve najbolje...

Sent from my ONE E1001 using Tapatalk
 
Pozdrav svima i jedno pocetnicko pitanje.
Nije li problem ako kabli za punjenje kontrolera stoji stalno uboden u usb na PS3 cak i kad nije kontroler prikljucen na punjenje ?
 
Hvala.
 
Pozdrav ljudi, debeli sony 3 mi ne daje sliku na TV-u. Probao sa dva hdmi kabla i ništa, probao sam da držim Power dugme dok ne čujem dva beepa pa posle i tri beepa i ništa.
Šta bi moglo da bude?
Mislio sam da kupim multi av out kabl pa da probam sa njim.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Može li neki savet?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Pa da li sinhronizuje dzojstik,ako ne onda je crko YLOD

Ako prepoznaje dzojstik ostecen je verovatno hdmi izlaz,treba ti drugi-iz kine ili sa druge konzole
i duvaljkom da se zameni-ili platis ako nemas uslova

Izvadi hard,nadji stari Sony AV kabli-moze i od ps1,ps2 ubodi samo zutu u tv i mora da baci sliku
 
Džojstik reaguje, samo nema slike i ja mislim da je hdmi izlaz. Koliko može da košta zamena hdmi izlaza?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Na PS3 debeljku, koji nije čipovan, pojavila se poruka za nadogradnju na 4.8. Posle uspešne nadogradnje, ne čita ni jednu org. igru koja je do tad radila! Jel mu ima pomoći?
 
Drugari, trebala bi mi pomoć.
Crko mi je debeli ps3 80 gb (ylod), i uzeo sam polovni slim 320gb.
Voleo bih da pebacim podatke (save data i dve igre) koji su ostali na starom hdd, na ovaj novi. Da li je to izvodljivo?
 
Da li su igre pirat ili kupljene na tvom nalogu? Imas li psn+ uplaćen?Ako je odgovor pozitivan onda samo napravis nov nalog na novoj konzoli i ponovo skines igre sa tvog naloga,skines save isto sa psn coud-a.
Ako je ona druga varijanta u to nisam upućen.

Sent from my D6603
 
mislim da ti treba "eid_root_key" koji si morao ranije da 'iskopiras'
 
Kupljene su preko psn+.
Mislim da nisam nikakav backup radio na debeljku.
A da li postoji mogucnost za kloniranje podataka na novi hdd?
Jer debeli je umro, smeće. Samo hdd mi je ostao od njega.
 
Nazad
Vrh Dno