Šta je novo?

Win Fast TV 2000 XP Expert na Windows 7

R_O_N_I_N

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2008
Poruke
1,499
Poena
199
Jel' ima neko reshenje za drajvere za sedmicu,a da shljaka kako treba? :)
 
To jedino da posetish Leadtekov web site.Kako ti radi na XP ili Visti???
 
Ja sam za Win Fast TV 2000 XP Expert uzeo drajvere od Win Fast TV 2000 XP Global.
To su drajveri iz 25. 12.2008.
Sa drajverima za Win Fast TV 2000 XP Expert nije bilo moguće da proradi a sa drajverima za Global radi savršeno.
Sedmica koju koristim je build 7229 x64.

E sad, prvo mora da se raspakuje zip pa onda da se dearhivira i exe, može u Total Commanderu, pa u device manageru update driver i odabrati wfvc.inf.
 
Poslednja izmena:
To jedino da posetish Leadtekov web site.Kako ti radi na XP ili Visti???

Na XP-u ochajno. :) Jedino sto shljaka ok je ON/OFF i menjanje kanala.... Nedaj boze da hocesh da retzimo upalish teletext ili tako neshto. Obavezan reset kompa...:mad:

Kad sam reinstalirao sistem shljakalo je ok dva tri dana i onda opet sve po starom...:crash:
 
Ja sam za Win Fast TV 2000 XP Expert uzeo drajvere od Win Fast TV 2000 XP Global.
To su drajveri iz 25. 12.2008.
Sa drajverima za Win Fast TV 2000 XP Expert nije bilo moguće da proradi a sa drajverima za Global radi savršeno.
Sedmica koju koristim je build 7229 x64.

E sad, prvo mora da se raspakuje zip pa onda da se dearhivira i exe, može u Total Commanderu, pa u device manageru update driver i odabrati wfvc.inf.

Hvala,probacu:) :cigar:
 
Puno hvala na ovom savetu !
Uspeo sam da instaliram drajver na widowsu sedmici ali sad imam problem sa zvukom u PWR-u (slika je ok).
U input sound device ne stoji mi nista iako je instaliran realtekov drajver za zvucnu ???
 
Puno hvala na ovom savetu !
Uspeo sam da instaliram drajver na widowsu sedmici ali sad imam problem sa zvukom u PWR-u (slika je ok).
U input sound device ne stoji mi nista iako je instaliran realtekov drajver za zvucnu ???

1. Control Panel --> Sounds --> Playback --> Speakers --> Levels --> CD audio da ne bude mutiran i povecaj na 100.

2.Control Panel --> Sounds --> Playback --> Recording --> Desni klik na uokvireno --> Show Disabled devices --> desni klik na cd audio --> enable --> udji u podesavanja za cd audio --> Levels --> cd audio da ne bude mutiran i ne ispod 33 (ili podesi po zelji).
 
Kod mene se pojavljuje ovakav problem:
Imam win 7 RC 32 bit,sa Asusovom P5LD2-SE plocom i realteak muzickom integrisanom
sad skinuo sam nove drivere kako za TV karticu TV 2000 xp expert sa sajta
tako i za muzicku karticu sa asusovog sajta
medjutim posle nekih 3 min, jednostavno mi se ugasi zvuk,a slika je normalna
isto pojacavanje i smanjivanje zvuka nikako ne radi
Neka pomoc oko ovoga....
Takodje da napomenem kada instaliram drivere za zvucnu jednostavno nemam direktorijum Realtek u Program files (da mogu da podesevam ostale opcije) posto ovaj sound mixer u win 7 ne lici ninasta ...............
 
Ja sam za Win Fast TV 2000 XP Expert uzeo drajvere od Win Fast TV 2000 XP Global.
To su drajveri iz 25. 12.2008.
Sa drajverima za Win Fast TV 2000 XP Expert nije bilo moguće da proradi a sa drajverima za Global radi savršeno.
Sedmica koju koristim je build 7229 x64.

E sad, prvo mora da se raspakuje zip pa onda da se dearhivira i exe, može u Total Commanderu, pa u device manageru update driver i odabrati wfvc.inf.

E ja sam uradio tako kao sto si napisao...i uspeo sam...samo daljinac mi ne radi...a ni zvuk...

Al mislim da je to do toga sto nisam stavio drajvere za integrisanu zvucnu na ploci vec drajvere je sam win7 stavio...

A dok nisam instalirao kartu imao sam u device mangeru dve stavke koje nisu instalirane, sad je ostala jos jedna, da li to ima veze sa daljincem?
 
isti ovaj problem i mene tisti! Veceras cu da probam, mada sam vec probao sa najnoviniji Win Fast TV 2000 XP Expert i nije sa tim radilo!

qwartz77 probacu tvoje rešenje!!!
 
Ja sam za Win Fast TV 2000 XP Expert uzeo drajvere od Win Fast TV 2000 XP Global.
To su drajveri iz 25. 12.2008.
Sa drajverima za Win Fast TV 2000 XP Expert nije bilo moguće da proradi a sa drajverima za Global radi savršeno.
Sedmica koju koristim je build 7229 x64.

E sad, prvo mora da se raspakuje zip pa onda da se dearhivira i exe, može u Total Commanderu, pa u device manageru update driver i odabrati wfvc.inf.

HEHE, GENIJE! HVALA, SADA MI I TV KARTA RADI NA WIN7!!!
 
sve je full uspeo sam...

Samo jos da se sredimo da nam sljaka volume preko PVR2 i daljinca...
 
radi i volume, samo odaberi pravi ulaz! Čačkaj na setup dok ne ubodeš, meni je CD audio!
 
Jel ste kartice kupili u skorije vreme ili...?
Ne znam da li ima veze sto je moja stara vise od 3 god....Mislim da se nista nije menjalo svih ovih godina sto se hardware-a tice....
 
ma i mojoj ima gomila godina! verovatno ti se kolje sa pločom ili slično...
 
hoce li da se izbaci zvanicni driver za 7icu?
 
Da li je nekome od vas, Win 7 sam prepoznao kartu po instalaciji?
Nisam jos stigao da se igram sa kartom, ali vidim da je u Device manageru prepoznata po imenu i prezimenu :-D
 
ja sam je zbudzio...radi sve kako treba, al nije je sam Win7 prepoznao...odradio sam kako je qwartz77 objasnio u postu gore iznad...
 
Puno hvala na ovom savetu !
Uspeo sam da instaliram drajver na widowsu sedmici ali sad imam problem sa zvukom u PWR-u (slika je ok).
U input sound device ne stoji mi nista iako je instaliran realtekov drajver za zvucnu ???

1. Control Panel --> Sounds --> Playback --> Speakers --> Levels --> CD audio da ne bude mutiran i povecaj na 100.

2.Control Panel --> Sounds --> Playback --> Recording --> Desni klik na uokvireno --> Show Disabled devices --> desni klik na cd audio --> enable --> udji u podesavanja za cd audio --> Levels --> cd audio da ne bude mutiran i ne ispod 33 (ili podesi po zelji).

imam isti problem. Ima slike, a nema tona, a nisam uspeo da resim problem na ovaj nacin. Neka druga ideja? :)
 
Ja na Win 7 nisam ni instalirao drajvere. Koristim fenomenalni DScaler 4.1.19 koji je mnogo bolji od bilo kog drugog tv software-a.
 
E ja sam uradio tako kao sto si napisao...i uspeo sam...samo daljinac mi ne radi...a ni zvuk...

Al mislim da je to do toga sto nisam stavio drajvere za integrisanu zvucnu na ploci vec drajvere je sam win7 stavio...

A dok nisam instalirao kartu imao sam u device mangeru dve stavke koje nisu instalirane, sad je ostala jos jedna, da li to ima veze sa daljincem?


nije fora u alternativnim resenjima (drajveri od ovoga ili onoga....za expert instalirati drajvere od XP Global....) znaci kad instalirate Windows 7 64x (64 bitni) .....sobzirom da je naj noviji OS naravno da je nabudzen i drajverima...tako da sam windows prepozna drajvere za zvucnu karticu koja je integrisana......ali sta se desava on samo poveze "chip" i tako dobijamo zvuk..medjutim to neresava pitanje TV kartice u ovom slucaju WinFast 2000 XP Expert. Treba sledece i garantujem da ce raditi bez problema...skinuti sa Leadtek-ovog sajta drajvere za 64x (64 bit-nu) Vistu..PVR2 ...sve to instalirate po default-u...ako nema zvuka na PVR-u onda sa "Realtek"-ovog sajta skinuti najnovije drajvere i pregaziti one koje je windows instalirao evo linka:

za WinFast TV 2000 XP Expert
http://www.leadtek.com/eng/support/download.asp?downlineid=67&downline=WinFast+TV2000+XP+Expert

evo linka za Realtek zvucnu karu:

http://www.realtek.com.tw/downloads/

ENJOY!!

PS: pre ovog postupka napravite u Sistem Restore tacku za vracanje sistema za svaki slucaj
 
Pozdrav,

Ja imam winfast pvr 2000 model, i nema sanse da namestim na win 7 64-bit, dok na win 7 x86 sve uradim bez problema. Na sajtu naravno nema driver-a, jer ovo je "phase out model" :(, tako da od njihove podrske nema nista. Zanima me, da li je neko uspeo da pokrene ovu karticu na win 7 64-bit-a, i ako je uspeo, molim da podeli to ovde. Ono sto je jos zanimljivo na visti 64-bit sam uspeo da instaliram tako sto je sam windows sam nasao drivere preko update-a, dok kod win 7 kroz update isto pronadje drivere ali odbija da ih instalira.
 
Jer neko probao ove nove drajvere od 23.10.2009.

Ima li razlike u ovim novim Win Fast TV 2000 XP Expert karticama i onim od pre par godina.
Nisam imao prilike da vidim neku novu skoro. Tako da neznam da li je cip ostao isti kao i ostalo na kartici.
 
izgleda da je Leadtek sklonio najnoviji WinFast PVR2 sa FTP-a. Prijavljuje sledecu gresku... 550 /tv_tuner/WinFastPVR2/Latest One PVR2/WinFastPVR2_setup_20328.zip: Access is denied.
Jel neko imao prilike u medjuvremenu da skine i proba? Ima li nekih novosti?
 
Ima setup razbijen u zip arhive.....
 
hm, postoji zvanican link za tv kartu, sto rece euroman:
http://leadtek.com/eng/tv_tuner/download.asp?downlineid=67&pronameid=93&lineid=6&act=3
vidi se u folderu da fajl postoji ali mu je pristup zabranjen?
ftp://ftp.leadtek.com/tv_tuner/WinFastPVR2/Latest One PVR2/
bila je i beta, koju pre zvanicne skinuh a radila je:
http://www.lhsite.hu/pvr2/beta/WinFastPVR2_setup_20328.zip

sto se PVR 2 v20328/x64 tice:
probao i radi, uradio update iz njega jer se slika i ton razmimoilazili, pa se kao sredilo.
Inace prvi put vidim EVR renderer za sliku, ne bih znao reci da li je to poboljsanje,
posto treba da sredim utikac na tv kablu da lezi perfektno, sada ima pomalo shuma.

P.S. TV karta je kupljena pre 5.5 godina (philips FM1216MK3/Conexant CX23880)
 
Ja sam za Win Fast TV 2000 XP Expert uzeo drajvere od Win Fast TV 2000 XP Global.
To su drajveri iz 25. 12.2008.
Sa drajverima za Win Fast TV 2000 XP Expert nije bilo moguće da proradi a sa drajverima za Global radi savršeno.
Sedmica koju koristim je build 7229 x64.

E sad, prvo mora da se raspakuje zip pa onda da se dearhivira i exe, može u Total Commanderu, pa u device manageru update driver i odabrati wfvc.inf.

Evo napravio sam sve kako si rekao al imam jedan problem ,a taj je da win7 jednostavno ne napravi ništa kad ja ručno odaberem instalaciju drivera kako si naveo...samo izbaci da nije našao nikakve drivere ,a ja mu dam put ručno kako si naveo...

Build je 7600 64bitni.

Isto tako kada pokrenem exe file bilo da su driveri za xp ili win7 on ih instalira ,traži restart, ali u device menageru i dalje stoje dva device-a unknown...

Da li to ima veze sa nekakvim pravima tipa admin i td koje bih trebao omogućit da se ti driveri instaliraju...hvala unaprijed ;)
 
Jeste bilo problema sa DL ali ja sam skino doduse iz rarova jel je jedino to radilo, inace ovo je bas glupost sa W7 sa Vistom nisam imao problema a sad....
 
Nazad
Vrh Dno