Šta je novo?

FIFA 2010

Igra je vec dovoljno (mozda i previse) spora, ja imam najvise zamerki na fiziku, ali EA uopste ima tu dosta niske standarde (za razliku od prezentacije, na primer, koja je uvek na najvisem mogucem nivou).

Ne verujem da ce mnogo menjati gameplay jer se 09 pokazala kao izuzetno uspesna.
 
Znam da sam promasio temu ali odgovorite mi ako znate...

U pitanju je Fifa 2009 za PC.
Jel zna neko da mi kaze kako da podesim moj dzojped da bih igrao ovo?Pola dugmica mi ne funkcionise kad hocu da podesim sta ja hocu, npr. pas u prazno,klizecji start,brzo trcanje itd.... Neki patch valjda ima za to, jel ga ima neko? I jel zna neko komande na xboxu ili ps3, da tako isto podesim i na mom dzojpedu?
 
Brate, u konzolnom delu pitas za patch za komande za PC FIFU 2009, u FIFA 2010 temi?
 
A jel ti vidis da sam gore napisao da znam da sam promasio temu. Ko ce mi u topicu za Fifa PC napisati komande za PC-a ili Xbox-a kad niko ni ne igra fifu na PC?
 
Znam da sam promasio temu ali odgovorite mi ako znate...

U pitanju je Fifa 2009 za PC.
Jel zna neko da mi kaze kako da podesim moj dzojped da bih igrao ovo?Pola dugmica mi ne funkcionise kad hocu da podesim sta ja hocu, npr. pas u prazno,klizecji start,brzo trcanje itd.... Neki patch valjda ima za to, jel ga ima neko? I jel zna neko komande na xboxu ili ps3, da tako isto podesim i na mom dzojpedu?

Radi se o poznatom problemu, prilicno sam siguran da je o tome pisano na Fifa 2009 pc temi.
A i ako nije, 2 minuta googlanja dovode do resenja.
 
PES je tata za FIFU.

Tema je FIFA 2010 , a ne koja igra je bolja od njih 2 , pa ne idi van okvira teme.

Ali kada si vec to napisao , mogao si makar obrazloziti zasto.

PES 2009 naspram FIFE 2009 deluje kao neki amaterski proizvod ... i imam obe (PES 2009 PC , FIFA 2009 PS3 ) , pa da ne ispadne da pricam napamet.

Na E3 ce biti prikazan i gameplay ... videcemo kako ce izgledati ...
 
Ljudi ja mislim da je vec razjasnjena stvar o PES vs FIFA PES je bolji (za sad na PC-u) a na konzolama PES nije ni do kolena FIFi ko ne veruje nek ode u igraonicu i nek odigra samo 2 min FIFE na xbox.ps3 i uverice se
 
U prodaji će biti kao i uvek - početkom oktobra/krajem septembra. Ako se dobro sećam reklama na Premiership mečevima od prošle godine je bila "Lets play FIFA09 on October 3rd"

Ako još ima nekog ko me nije dodao a igra FIFU09 na PS3 neka me doda: wladymeer je PSN ID ;)
 
Poslednja izmena:
FIFA 09 је сигурно најбоља multiplayer игра коју сам играо (лош сам у пуцачинама, па их слабо и играм). Најбоља ствар је осећај да је напредак увек могућ и да је сваки пораз резултат лоше игре, а не тога што је игра таква.

Ја кажем свима, да сам за годину дана играња FIFA 09 научио више о тактици и дефанзиви него за 10 година гледања утакмица.

А надам се да ће шутеви из даљине бити реалнији, однсно, да голмани лошије реагују и да је теже шутнути идеално, да ће смањити фелш лопте и да ће средити менаџер мод. Али, пре свега, да ће омогућити кретање у више од 8 праваца. Тад би игра била савршена.
 
el su ovo ps3 screenshotovi ili na PC-u nesto je losa grafika...
 
el su ovo ps3 screenshotovi ili na PC-u nesto je losa grafika...

Iz dana u dan , syma nastavlja svoje ...

Pa jel pise Xbox 360 ... kako moze biti PC ili PS3 ...

I kako tebi ovo moze biti losa grafika ... ? Treba da izgleda na ''high tech COD 4 '' :d ?
 
Aj nemojte vise trpati lika. Ni ja ga ne kontam, ali precerasmo sa ismevanjem. :)
 
pa onda je lose odradjena grafika viidis da je trava ravna kao da je zalepljena nema kao da je trava neko kao da je parket...
 
Aj nemojte vise trpati lika. Ni ja ga ne kontam, ali precerasmo sa ismevanjem. :)

Inace , izasao je i preview na GameSpot-u.

Ukratko :

- Dosta bolji AI golmana

- Sporiji tempo igre , vise ce se oslanjati na pas igru , nego na trough ball abusing .

- Manager mod drasticno unapredjen ! (realniji transferi / tabele itd. )

- 11 vs 11 u ARENI + vezbe za slobodnjake (bice zivi zid)

- Unapredjena grafika

- Bolja fizika lopte

- Owerhaul animacija

- I mozda najvaznije , kretanje u svih 360 stepeni (pre je bilo samo u osam pravaca )

- Promenjen sistem driblanja
 
Inace , izasao je i preview na GameSpot-u.

Ukratko :

- Dosta bolji AI golmana

- Sporiji tempo igre , vise ce se oslanjati na pas igru , nego na trough ball abusing .

- Manager mod drasticno unapredjen ! (realniji transferi / tabele itd. )

- 11 vs 11 u ARENI + vezbe za slobodnjake (bice zivi zid)

- Unapredjena grafika

- Bolja fizika lopte

- Owerhaul animacija

- I mozda najvaznije , kretanje u svih 360 stepeni (pre je bilo samo u osam pravaca )

- Promenjen sistem driblanja
Sta ti znaci to AI??? i kako je moguce kontrolisati igraca na strelicama.....u 360?el ima novosti o onim glupi prednostima koje pusta sudija?
 
Sta ti znaci to AI??? i kako je moguce kontrolisati igraca na strelicama.....u 360?el ima novosti o onim glupi prednostima koje pusta sudija?

Artificial intelligence , tj. , u nasem slucaju protivnik kontrolisan kompjuterom .


I ne , nisu nista napisali o prednosti .
 
Poslednja izmena:
Ovo sa kretanjem u svih 360 stepeni mi je komedija svaki put kada vidim da se navede u fudbalskim igrama. Kao da mi sa našim palcem imamo kontrolu od 1 stepena na analogu i kao da će se taj 1 stepen u igri osetiti. Iskreno se nadam da neće izbaciti d-pad kontrolu kao što su uradili u 08.
 
Poslednja izmena:
Ovo sa kretanjem u svih 360 stepeni mi je komedija svaki put kada vidim da se navede u fudbalskim igrama. Kao da mi sa našim palcem imamo kontrolu od 1 stepena na analogu i kao da će se taj 1 stepen u igri osetiti. Iskreno se nadam da neće izbaciti d-pad kontrolu kao što su uradili u 08.

Ako sam dobro shvatio o cemu se prica ne radi se o jednom stepenu i nemora da se oseti dovoljno je sto ce pokreti izgledati mnogo prirodnije. Inace ja sam se odvikao od d-pad-a u fudbalu odavno, veruj mi da je komotnije igrati na analognim palicama. :)
 
Ma ne, nemam ja ništa protiv analognih palica (iako ih izbegavam) samo mi to pompezno potenciranje na 360 stepeni kretanja izgleda preterano jer u samoj igri bi sasvim dovoljno bilo da ubace medjusmerove izmedju ovih 8 i još ako na to dodamo driblinge.
 
http://fifa.easports.com/home.action

Kako piše na sajtu, igra izlazi za 71 dan. I već se može pre-orderovati. (edit: odnosi se za PC verziju ipak, za PS3 je 02.10.)

Dosta toga se već sad zna da je promenjeno a one koje mrzi da gledaju video snimke da pokušam da navedem ono najbitnije što su za sada dozvolili da se zna:

#1 Izbačen kick-off shoot exploit
#2 Golman može da dobije crveni karton
#3 Popravljena odbrana od visokih lopti
#4 Popravljeno pokrivanje "rupa" kada se odbrambeni igrač "zaleti napred"
#5 Manager mod poprilično poboljšan - od realnosti transfera do rezultata i izbora prvih 11 pred svaki meč
#6 Promenjen ranking sistem za online igranje - različito bodovanje u zavisnosti od toka i konačnog ishoda utakmice - kako kažu čak će se i broj šuteva računati
#7 Po utiscima onih koji su je igrali u trenutnoj fazi igre (a to je 60-70% završena) sporija je od FIFA09.
#8 Uvedeno driblanje u 360 stepeni. A zbog #8 driblinzi će biti još jednostavniji da se izvedu i više efikasni.
#9 Slobodni udarci su još raznovrsniji pa je sada moguće šutirati i po zemlji.
#10 Smanjena preciznost dodavanja/šuta/centaršita u zavisnosti i od atributa igrača ali i od pozicije i situacije u kojoj se nalazi.
 
Poslednja izmena:
http://fifa.easports.com/home.action

Kako piše na sajtu, igra izlazi za 71 dan. I već se može pre-orderovati.

Dosta toga se već sad zna da je promenjeno a one koje mrzi da gledaju video snimke da pokušam da navedem ono najbitnije što su za sada dozvolili da se zna:

#1 Izbačen kick-off shoot exploit
#2 Golman može da dobije crveni karton
#3 Popravljena odbrana od visokih lopti
#4 Popravljeno pokrivanje "rupa" kada se odbrambeni igrač "zaleti napred"
#5 Manager mod poprilično poboljšan - od realnosti transfera do rezultata i izbora prvih 11 pred svaki meč
#6 Promenjen ranking sistem za online igranje - različito bodovanje u zavisnosti od toka i konačnog ishoda utakmice - kako kažu čak će se i broj šuteva računati
#7 Po utiscima onih koji su je igrali u trenutnoj fazi igre (a to je 60-70% završena) sporija je od FIFA09.
#8 Uvedeno driblanje u 360 stepeni. A zbog #8 driblinzi će biti još jednostavniji da se izvedu i više efikasni.
#9 Slobodni udarci su još raznovrsniji pa je sada moguće šutirati i po zemlji.
#10 Smanjena preciznost dodavanja/šuta/centaršita u zavisnosti i od atributa igrača ali i od pozicije i situacije u kojoj se nalazi.
Sta znaci ovo prvo???
 
Igraš igricu godinu dana i pitaš me šta znači ovo prvo?

Mala ispravka što se tiče 71 dana. To se odnosi na PC verziju igre. Za NG verziju datum je 02.10.
 
Nazad
Vrh Dno