Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

Našao sam neki pulsedmedia seedbox za džabe, imam 1 dan besplatno probu. Dobio sam login podatke na mail, probao i radi, ne verujem :d
 
Evo i ovde ću da podelim s vama. http://pulsedmedia.com

Dakle seedbox za dž jedan dan, nije puno al kad je za dž može nekom bar malo da pomogne, mislim da važe i privatni i javni trakeri.

Registrujete se i pošaljete zahtev za 1 dan besplatno, s obzirom da im ovih 7 dana istekle zalihe izgleda (verovatno fora al šta sad). Imate 30 GB prostora, download je ograničen na 12,5 Mb/s a upload na 1 MB/s. Tako piše u ovom mom rutorrent klijentu. Znam nije ništa to al nije za džabe džabe :D E da piše da za ovakvu uslugu se dobija samo jedan slot, ne znam šta to znači tačno (pretpostavljam da imam pravo toliko torrenata da držim u klijentu istovremeno)

Poslaće vam na email login podatke kad se prijavite i to je to.

Meni će ovo super da dođe kao neko prelazno rešenje dok mi ne stigne internet kartica i uplatim pravi seedbox. A pošto mi je IP Telekomov, dinamički i kad restartujem modem menja mi se IP, probaću na tu foru da uzmem još neki dan, kao za rapidshare što je pre moglo.:D
 
Odkad ovo znamo(bar ja).
Imas za 7 dana free box(uzeo sma ga da vidim kakav je iako imam svoj server, tamo imas 2 slota(to znaci da mozes da drzis 2 torenta u isto vreme, a ima i za 1 dan taj koji ti imas. S tim sto je kod ovih od 7 dana UL limitaran na 2MB/s a na 1 dan 1MB/s.
Smesan je naravno u poredjenu sa ovim sto placam ali za onog koji nece da da pare je dobra varijanta.

Ja nisam hteo da govorim za ovo jer je po meni ovo losa varijanta, bar za nekog koji ima potrebe kao ja.
Da limitirani ste sto ne mozete da pravite torreent, cini mi se ni da ne mozete da skidate sa boxa na svoj komp, to ne znam samo sam probao na 2 torrenta i smucilo mi se koja mala brzina.

Juce mi je isteklo tih 7 dana pa ne mogu da stavim SS sada da vidite kako izgleda to.
 
Malo je nema šta za seedbox, ai ja sam mislio neka fora ipak za džabe kad ono stvarno probam link ono ladno upadoh na njihov server i uključih rutorrent :D

Ali brzina je katastrofa, ja sam na viettorent seedovao jedan film katastrofa koliko spor, jeste išlo duplo brže od moje upload kućne brzine, ali moja kućna upload brzina je tek jadna (oko 100 Kb/s, 1MB/s protok), pomoglo mi je malo ne mogu da kažem da nije ali opet seedbox. Inače meni isteklo ovo a pustili me skoro 2 dana ne 1 kako piše tamo. Sad ću da probam da vidim da li može ona fora kao sa rapidsherom nekada, kad restartujem ruter pa se promeni IP, da probam da se registrujem na drugi mail da vidim da li hoće :d
Inače mogu da se pravi torrenti i privatni i javni, ima da štiklirate ono private torrent. I ima lepo ikonica ona zvezdica create torrent.
 
Ima li neko iskustva sa ovim seedbox. Ca cija je reklama na torrentleech.org?
Treba mi sb na mjesec dana da napumpam ul ponovo a posto odavno nisam koristio ne znam sta valja sada.
 
Ima li neko iskustva sa ovim seedbox. Ca cija je reklama na torrentleech.org?
Treba mi sb na mjesec dana da napumpam ul ponovo a posto odavno nisam koristio ne znam sta valja sada.

Cija je reklama na TL? Ja ne vidim niciju reklamu???

Malo je nema šta za seedbox, ai ja sam mislio neka fora ipak za džabe kad ono stvarno probam link ono ladno upadoh na njihov server i uključih rutorrent :D

Ali brzina je katastrofa, ja sam na viettorent seedovao jedan film katastrofa koliko spor, jeste išlo duplo brže od moje upload kućne brzine, ali moja kućna upload brzina je tek jadna (oko 100 Kb/s, 1MB/s protok), pomoglo mi je malo ne mogu da kažem da nije ali opet seedbox. Inače meni isteklo ovo a pustili me skoro 2 dana ne 1 kako piše tamo. Sad ću da probam da vidim da li može ona fora kao sa rapidsherom nekada, kad restartujem ruter pa se promeni IP, da probam da se registrujem na drugi mail da vidim da li hoće :d
Inače mogu da se pravi torrenti i privatni i javni, ima da štiklirate ono private torrent. I ima lepo ikonica ona zvezdica create torrent.

Malo je za SB, ALI ovo je free SB i limitiran je protok za UL mislim na 1MB/s, uzmes platis lepo i imas full brzinu

Evo jel bi te ovo zadovoljilo, pogledaj UL brzinu(38.2MB/s u poredjenu sa tvojom limitiranom na 1MB/s) imam negde u kompu i SS sa preko 50MB/s da bas toliko, pa kazi da li je zadovoljavajuca brzina za tebe.
AMWqZgJ.jpg
 
Poslednja izmena:
Jako su dobri serveri sa velikim brzinama, ALI po meni jako veliki minus zato sto imaju limit u vidu UL traffic-a.
Inace OK, ja licno ne volim nikakve limite pa ga ne bih zbog toga uzimao, ali ako je nekome 3,6,10,14...TB dovoljno, onda OK.
 
Vidi, vodeci se prethodnim iskustvom gdje sam na tl nabio 1.5tb prije 2 godine i od tada skidao filmove kad god sam htio mislim da ce ovih 3tb za mjesec dana biti i vise nego dovoljno :)
 
@ Enraged

To mi je i previše :D Ali da znam da seedbox i treba da bude sa takvim brzinama.
 
Vidi, vodeci se prethodnim iskustvom gdje sam na tl nabio 1.5tb prije 2 godine i od tada skidao filmove kad god sam htio mislim da ce ovih 3tb za mjesec dana biti i vise nego dovoljno :)
Kako kome nekome je dovoljno nekom ne.
Razni ljudi razne potrebe.
Probajte i vidite jel odgovara.
 
Treba mi seedbox za seedovanje. Znaci sto veci prostor a manja cena, traffic je ne bitan jer ne jurim uplaod nego tme na seedu.
Justseed.it ne valja
 
Da li moze neko da pobije cenu od 15e za 900gb sa seedhost.eu
 
Pa caka je da brzine nisu baš onakve kako ih reklamiraju, ali za ono što tebi treba i nije bitna brzina.
 
A stvar je da na sajtu nigde ne piše kolika je brzina uploada, kada sam ih pitao rekli su da je do 500mbps, a neko bi sa reklame stekao pogrešan utisk da je i ul 1gbps a te brzine nikada nisam ostvario...

@nreged
Bezveze je da pišeš napamet

Koristim ga još par dana i nije da sam potpuno nezadoljan nije to loše za te pare , ali sledeći put ću da tražim drugog provajdera, i da ponovim za ono što treba @TozABG sasvim je dobro.
 
A stvar je da na sajtu nigde ne piše kolika je brzina uploada, kada sam ih pitao rekli su da je do 500mbps, a neko bi sa reklame stekao pogrešan utisk da je i ul 1gbps a te brzine nikada nisam ostvario...

@nreged
Bezveze je da pišeš napamet

Koristim ga još par dana i nije da sam potpuno nezadoljan nije to loše za te pare , ali sledeći put ću da tražim drugog provajdera, i da ponovim za ono što treba @TozABG sasvim je dobro.
da ul brzina je 500 Mbps i ja je ostvarujem opušteno svakodnevno.
 
Na kojim trackerima?
 
Na TL, PTP, IPT, TD, AHD, HDA, 3DT, TorViet.
 
Pitanje za Box4Seed.
Da li stavka u paketu Basic Box koja se odnosi na broj korisnik na serveru (5 users/server) znači da 5 korisnika deli konekciju od 1Gbs?
 
5 korisnika ne samo da deli brzinu interneta u tom trenutku vec deli i ostale resurse..sta ocekujes za te pare :)

u principu najveci download speed koji mi je isao je bio 95mb/s sto je odlicno dok upload isao do 39mb/s opet zavisi od trakera...recimo tvt i btn mi uvek te brzine izvuku za upload...za download moze vecina...ali ta brzina varira..
 
Poslednja izmena:
OK. Pošteno za taj novac. Pretpostavio sam da se deli na 5 korisnika. Najveći upload koji sam video je 10MB/s (IPT). Uglavnom njega i koristim.
 
ni ja na ipt nisam nesto preterao imao veliki up, kao sto rekoh, na berzi je ok, tvt, btn i par tih jacih sa puno ljudi up je isao do oko 40mb/s...
 
Zna li neko da mi kaže šta se dešava sa torrentima prilikom prelaska na veći paket kod seedbox provajdera. Npr. Box4Seed osnovni paket 650GB prešao bi na sledeći od 850GB. Da li se sve restaruje?
Pitao sam i njih ovo isto piranje ali mi još nisu odgovorili a treba uskoro da se odlučim.
 
Nazad
Vrh Dno