Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

^inace sami produzuju ako ne otkazes, jel nisi to znao ? :)

Procitaj pravilnik, tako je kod vecine, ako ne i kod svih.
 
Par dana nakon što sam zakupio SB otkazao sam i bile su dve opcije:

1. da li da otkažem odmah

2. da li da otkažem po isteku do kada sam platio

ja sam ovo drugo štiklirao i prihvatilo je a sada automatski skida, videću baš negde da nađem pa ću da okačim...
 
Našao, ovo je bilo čini mi se 08.06.2015. godine:

screen-shot-2015-06-08-a.png


________________________________________

screen-shot-2015-06-08-a.png
 
Evo našao sam kako nudi:

screen-shot-2015-05-30-a.png


___________________

screen-shot-2015-05-30-a.png



... a što se tiče ugovora o korišćenju to nigde nisam našao, sve je nešto na španskom....

pošaljite link ako znate gde se nalaze na sajtu pravila korišćenja...
 
Poslednja izmena:
Ma batali ih, zato i jesu najjeftiniji, uvek idi na provereniji, bolji servis a malo skuplji.
 
Kako da ih batalim kada mi svaki mesec skidaju sa računa pare, jedino da odem u banku da mi ponište karticu i otvorim novi račun :D

Ovo je drugi dan da se ne javljaju na "raspravu" a onaj novi nalog od 13 evra još nije aktiviran :)

Ćuti, bar koristim stari što su mi danas naplatili 8 evra (bez onih 21%) :p
 
Kako da ih batalim kada mi svaki mesec skidaju sa računa pare, jedino da odem u banku da mi ponište karticu i otvorim novi račun :D
:d

Jel mozes u paypalu da ih blokiras, da stavis zabranu ? Ili si isao placanje direkt karticom ? :D
 
Ma gde znam kako sve to funkcioniše :)

Kada sam otišao na Box4Seed sajt, tamo sam kliknuo na uslugu a ono me je preusmerilo na sajt PayPal-a gde sam se ulogovao i potvrdio "kupovinu".

Edit: Evo kakva je situacija na PayPal-u:

screen-shot-2015-06-27-a.png
 
Poslednja izmena:
vidi na PP da ih izblokiras da ne bi svalicili i dalje lovu, inace racun moze vec ujutro da bude prazan ;)
 
Evo, odradio sam, valjda mi više neće skidati lovu...

screen-shot-2015-06-27-a.png


screen-shot-2015-06-27-a.png


screen-shot-2015-06-27-a.png


screen-shot-2015-06-27-a.png
 
Ja mislim da PP nudi opciju da kod njih ukineš "samoobnavljajuće obaveze" ...
 
Evo da javim da su mi aktivirali nakon dva dana čekanja paket od 13 evra, nadam se da će uskoro i odgovoriti na postavljena pitanja:

screen-shot-2015-06-28-a.png
 
Htedoh da uploadujem BD od 30GB i satima stoji ova slika, nikako da se završi:

screen-shot-2015-06-29-a.png


U čemu je fora da traje toliko dugo?
 
Zablokiralo nesto , prekini pa startuj ponovo pravljenje torenta i kod mene se to desi s vremena na vreme
 
Da li neko zna postoji li negde da se zakupi dedicated ali da je bez setup fee?
 
Probaj seedhost.eu. Ja koristim skoro godinu i po njihov shared i prezadovoljan sam. Bukvalno posle uplate svakog meseca (dakle ne skidaju mi novac automatski) servis mi je aktivan posle 30sec - 1min.
 
Mnogo mi je da dajem svakog meseca 26 evra...
 
Ne moze SB sluzi samo z to sto mu ime i kaze..... Za seed!!!
 
Želim na HDBits-u da namestim rss na rutorrentu samo za internale. Kopiram link neće, ali se setim da može https bez s i uspe. Odmah učita 200 RSS feed-ova. Da li nekako mogu ovo da izbegnem i da se učitava samo jedan novi koji će automatski da skida samo najnoviji internal? Da sam sada pokrenuo stare internale preko RSS-a odmah bi dobio ban zbog ratia koji bi bio u ogromnom minusu, zato pitam za savet da li može da se namesti da skida samo najsvežije?
 
Želim na HDBits-u da namestim rss na rutorrentu samo za internale. Kopiram link neće, ali se setim da može https bez s i uspe. Odmah učita 200 RSS feed-ova. Da li nekako mogu ovo da izbegnem i da se učitava samo jedan novi koji će automatski da skida samo najnoviji internal? Da sam sada pokrenuo stare internale preko RSS-a odmah bi dobio ban zbog ratia koji bi bio u ogromnom minusu, zato pitam za savet da li može da se namesti da skida samo najsvežije?
Da li neko ima rešenje u vezi ovoga?
 
@makiacaveki Kako si zadovoljan sa box4seed (ukoliko ih još koristiš) i koji paket trenutno koristiš?

Može naravno još neko da podeli svoja iskustva u korišćenju seedbox-a kod Box4Seed.

Unapred Hvala
 
Box4Seed: nisam zadovoljan brzinama, koristio sam ga za HDBits i u početku oduševi i napravi par stotina giga uploada a onda oduševljenje prestane kada shvatiš da posluješ sa minusom tj. da ne možeš da vratiš koliko skineš. Druga stvar je ta što iako na njihovom sajtu postoji prekid obaveze plaćanja (dve opcije - odmah ili nakon isteka plaćenog perioda) to u stvarnosti nije moguće preko njihovog sajta već moraš preko PayPal-a da obustaviš automatsko nastavljanje plaćanja usluge. Dobar je za tako neke trackere kao što su IPTorrents, HDClub, FileList zato što je na tim trackerima jednostavno održavanje ratia i možeš za kratko vreme da nabaciš terabajte. Mana je i što na mnogim trackerima ne radi autodl-irssi tako da moraš manuelno da skidaš torrente (možda su ispravili ali kada sam ja pre par meseci koristio bila je verzija koja nije radila propisno a osoblje nije htelo ništa da preuzme po tom pitanju). Koristio sam dva paketa, najjeftiniji i drugi po redu ali oba su hm probaj pa ako ti se ne sviđa ne gubiš mnogo pošto je Box4Seed jedan od najjeftinijih. Inače pre toga sam koristio Online.net i to je bila milina po pitanju brzine ali su se iskvarili po pitanju cene.
 
Ni ja nisam bio zadovoljan sa box4seed kada sam ga koristio, sada već dosta dugo koristim wicked servers (tal0ne) i mogu ih preporučiti, pogotovo holandske servere.
 
Ja sam b4s koristio od mozda 3 dana njihovog poslovanja verovatno sam prvi u Srbiji koji ih je koristio.
Pisao sam o njima ranije kad je neko prvi pitao za njih tada sam rekao jeftini ali ne i dobri po pitanju brzina, inace to drzi Spanac koji je ok ali moze da se kaze da je usluga srazmerna ceni zapravo tako je bilo na pocetku njihovog poslovanja a ni tada im autodl nije nikako radio i tada sam i ja molio Spanca da sredi to ali vidim da to do sad nije uradio.
U svakom slucaju vredi ulozenih para ali ako zelis nesto kvalitetnije svakako imas samo moras i da platis.
Ja sam posle b4s uzeo dedicated server i sa vidis razliku naravno i cenovna je razlika ali ako hoces puno onda moras to i da platis. Ako ces neke lakse trackere da posecujes onda ce ti biti ok kao i cena.
 
ja vala ne znam kakve probleme imate, ja gde god nesto uploaduje ili seedujem imam do 95mb/s bukvalno stavim na upload torrent od 800gb i uploadujem ga za nekoliko sati...paket power box od 10 evra...
 
@makiacaveki @sdejan @enraged @KodMeneJeRadilo Ljudi hvala vam puno na podeljenom iskustvu.

Sledeći mesec (dok mi istekne jedan od vps servera) koji testiram, testiraću i Basic Box paket, da vidim kako to sve funkcioniše. Ono što je meni potrebno jeste taj početni (kao i kod svakog) talas dl-a i da taj torrent održavam dostupnim, sad brzina neka bude pristojna, jer na ovom VPS-u kad saberem sve torrente meni brzina od 100mbps zadovoljava potrebe, a nadam se da će ovo moći sve to da izgura kako treba.

Još jednom hvala na savetima "za" i "protiv", a od decembra kada krenem preneću i svoje iskustvo tj. malu recenziju :)
 
Nazad
Vrh Dno