Šta je novo?

Seedbox - pitanja, problemi, diskusija i ostalo

Koji je po vašem mišljenju trenutno najbolji seedbox provajder?
Pod "najbolji" mislim "pouzdano - važnije od- jeftinije" ?
 
Mogu da ti preporučim wickedservers (tal0ne), odlična podrška i veliki izbor.
 
HDBits i SB, da li se neko igrao sa ovim, koji je koristio SB i koliko može mesečno da se napravi uploada?
 
Hvala! :wave:
 
HDBits i SB, da li se neko igrao sa ovim, koji je koristio SB i koliko može mesečno da se napravi uploada?
Koristio, Za mesec dana nabio (doduse ne ja nego kolega sa ovog foruma, tnx mu :p) i od tada i ne korisitm... imam fore jos par godina da skidam mojim tempom do minimum ratia
A koliko moze zavisi od brzine uploada, moze 1 TB moze i 20TB i vise..
Ne postoje ogranicenja na mesenom nivou, ima samo ogranicenja po torrentu u određenom vremenskom periodu kolkox mozes da upodujes velicni torrenta
 
Poslednja izmena:
;)

Da pitam za box4seed, vidim da ima promotivni kod, pa da li neko zna nešto više o tome?
 
Uzeo sam da probam ovaj box4seed (probaću sledećeg meseca i feral što je preporučio @seizmos) i sada kaže da je usluga aktivirana ali ja ne znam kako da se konektujem, šta trebam u brauzeru da ukucam?
 
Da li si dobio upustva na email?
 
Ne još, koliko vremena treba da prođe od aktivacije da pošalju?

Edit: snašao sam se, bilo je u informacijama korisničko i lozinka i rutorrent.

:wave:

Zaboravih da pitam najvažnije, da li je neophodno da se pošalje osoblju na HDBits-u poruka da koristim SeedBox?

screen-shot-2015-05-27-a.png
 
Poslednja izmena:
Nije neophodno.
 
Dobro, da ne zabrljam nešto ;)

:wave:
 
Čisto informacija kako ide brzina na box4seed-u , paket je Series Pro 5 (ali da znate da nije ni približno onih 8 evra već je mnogo više):

screen-shot-2015-05-27-a.png
 
Pa trebalo bi da je skuplje za 21% pdv-a.
 
;)

Da pitam za box4seed, vidim da ima promotivni kod, pa da li neko zna nešto više o tome?
Koristio sam ja box4seed prosle godine 2 dana od kad su poceli sa radom nisu losi ali daleko su od savrsenih ali su bar jeftini, bar su bili prosle godine.
 
Kako da mi prikazuje tačnu statistiku u ruTorrent-u po pitanju hard diska?

Zakupio sam 500GB a on mi prikazuje u donjem levom uglu:

screen-shot-2015-05-28-a.png
 
Tako je i kod mene. Ja zauzeće pratim na "uvodnoj strani". Jedino da ih pitaš. Hoće da pomognu samo im Engleski nije jača strana. Znaju ga ali imam osećaj kao da koriste Google translate :)
 
Našao sam na Area de cliente > My Services > Information > Control Panel

screen-shot-2015-05-29-a.png


Edit: inače jutros sam najviše video u jednom trenutku pa rekoh da podelim:

screen-shot-2015-05-29-a.png


Naravno da je ovo na trenutak brzina, inače je dosta manja ;)
 
Poslednja izmena:
Da li je i vama ovako kada želite da podesite autodl-irssi ili vam odmah ponudi listu trackera:

screen-shot-2015-05-30-a.png
 
Ne bi trebalo da je tako, ali ovo i ne bi trebalo da je problem posto uglavnom na svakom trackeru imas uputstvo koji je kanal za objave i kako da se konektujes.

Problem ja stavka "Trackers" gde treba da uneses passkey, a koja ti je verovatno prazna.

Treba da je ovako:

trackers.jpg


edit: Ovo je sa boxa koji imam vec par meseci, a sada sam gledao na novom od pre par dana, i na njemu bio je isti problem kao tvoj, pokazivalo je za tracker version da v0, posle update-a i reload-a trackera uz zatvaranje pa ponovno ucitavanje stranice rutorrenta, sve je proradilo.

autodl.jpg
 
Poslednja izmena:
To je to, posle update-a proradilo. Hvala!

:Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje

:wave:

Još jedno pitanje :p

Kada sam zakupio SB brzine su bile ogromne na samom startu tako da sam već prvog dana napravio na HDBits-u 350GB uploada. Kada mi se popunio hard na serveru (koji je inače 500GB) i obrišem 50GB pa opet budem među prvim seederima i skinem nešto od 30GB jedva ispravim ratio 1 (nekada ni toliko pa budem u minusu).

Da li ima neke veze brzina sa praznim ili punim hardom, ili to ne igra nikakvu ulogu već isključivo zavisi brzina od seeder-a/leecher-a?

Možda sam bio srećnik pa naleteo u određenom trenutku ali znam da nisam skidao nikakvu ekskluzivu sa mnogo leecher-a već je sve kao i danas bio standard.
 
Pazi i na ratcap na hdbitsu, tj. sa SB servera mozes samo 3x ratio nabiflati, ne dozvoljava vise, takodje download free (plavih torenata) nije free vec se belezi pun skinut gabarit itd.....
 
Ratio cap nije vezan samo sa SB već i za kućnu konekciju i važi samo prvih 72h , čime se otežava tzv. "ratio whoring" ;)
 
Još imam pitanje ako iko zna za neke druge trackere: kako se deinstalira nova verzija autodl i instalira neka stara, odakle može stara da se skine?
 
Evo problema: na box4seed nema SSH, a sa verzijom 1.54 autodl-irssi ne radi ni jedan tracker za automatski download. Obratio sam im se i kažu

"Dear ...,

The version we installed AutoDL is the standard we use .. can not change the server version because there are more users and use the latest stable version, you can install the version you want to have a dedicated seedbox or a dedicated server.

autodl irssi-plugin works properly now

Regards"

Čim istekne box4seed prelazim na treći SB. Ranije sam koristio online.net ali su sa cenama prevršili svaku granicu pa jurim dalje, inače je bio sasvim solidan dedicated server...
 
Koji ti trekeri ne rade?
 
freshon, ahd, ptp, prestao sam da koristim ipt i niz drugih trekera ali sam čisto radi probe učitao podatke za ipt i uvek je ista greška bilo koji da je tracker u pitanju.
 
Meni radi normalno sa ipt i tl.
 
Da li ti je problem da okačiš podešavanja da vidim za ipt gde grešim (naravno bez passkey-a)?
 
Nazad
Vrh Dno