Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Google Translate aplikacija će narednih dana doživeti veća unapređenja.
Najznačajnija unapređenja odnose se na prevođenje konverzacije na 2 jezika u realnom vremenu, i integraciju "instant camera translation" - funkcionalnosti iOS aplikacije "World Lens", koju je Google kupio prošle godine:
Google%2BWord%2BLens%2BiPhone%2BGIF.gif

Izvor: http://googleblog.blogspot.com/2015/01/hallo-hola-ola-more-powerful-translate.html
 
Pojavio se update za translate, radi potpuno isto kao Word Lens
 
Kao što ste primetili, update ProTube-a ukida mogućnost offline videa, čime se anulira najveća prednost te aplikacije. Da li postoji mogućnost da se ukine update te aplikacije, tj da ne izlazi obaveštenje o postojanju nove verzije (ili više za mene ne postoji "update all" opcija u AppStore-u)?
 
Bilo je pitanje vremena kad će da ih provale, jer se radi o popularnoj aplikaciji, a Youtube ne dozvoljava download klipova.
"Update All" postoji kao i uvek u gornjem desnom uglu. Bitno je da je isključeno automatsko apdejtovanje aplikacija i naravno aplikacija se ne sme apdejtovati ukoliko želite da zadržite opciju downloada.
Za one koji žele da instaliraju raniju veziju, preporuka je definitivno jailbreak, s obzirom da su ranije verzije aplikacije prisutne na svim piratskim app store-ovima: (AppCake, AppAddict, vShare)...
 
Kao što ste primetili, update ProTube-a ukida mogućnost offline videa, čime se anulira najveća prednost te aplikacije. Da li postoji mogućnost da se ukine update te aplikacije, tj da ne izlazi obaveštenje o postojanju nove verzije (ili više za mene ne postoji "update all" opcija u AppStore-u)?

Toliko sam se smorio što su to ukinuli u ProTube, da me nije mrzelo da tražim refund, iz principa - i odobrili su mi refund :)
 
Ima li koja krštena aplikacija tipa PLEX da je free?
 
Zanimljivo da iako sam obrisao aplikaciju sa uređaja (a nisu mi to tražili u mailu), i dalje mogu da je skinem iz AppStore kao da je kupljena.
 
Zanimljivo da iako sam obrisao aplikaciju sa uređaja (a nisu mi to tražili u mailu), i dalje mogu da je skinem iz AppStore kao da je kupljena.

I bez offline videa je i dalje dobra aplikacija. Jedino što ne vredi toliko (.99$ max)
 
Bez offline videa, jedina korisna opcija je slušanje zvuka sa YT i kad se minimizira app a to je moglo da se ponudi i u free (ad-based) varijanti programa.
 
Pa to i kažem. Plus mogućnost izbora kvaliteta videa, taman za 1 dolar.
 
Zanimljivo da iako sam obrisao aplikaciju sa uređaja (a nisu mi to tražili u mailu), i dalje mogu da je skinem iz AppStore kao da je kupljena.

Bilo je reci o tom propustu pa su ljudi krenuli masovno da zloupotrebljavaju, a apple je privremeno resio tako sto ako trazis vise refunda, provere ti nalog i blokiraju ako otkriju da foliras. Tako da za sad mozes npr jednom mesecno da trazis ref i da prodje bez prob
 
Odavno imam instaliran opera coast, međutim nisam ga koristio, smatram da je safari ubedljivo najbolji browser za Iphone. Kada mi treba usteda podataka koristio sam operu mini koja bas i ne radi kako treba: često promasuje linkove, loše otvara slike, itd... Od skoro sam video da i opera coast ima turbo opciju (treba staviti always on u settings) i prilično sam zadovoljan kako kompresuje podatke (ne bas kao opera mini, ali sasvim dobro), pritom sve radi tecno. Iako me malo nervira interfejs, sada za 3G koristim coast, za wifi safari.
 
Za sada najbolja aplikacija. Nije potrebna lokalna mreža da dobijanje informacija.
 
Microsoft je rebrendirao Acompli aplikaciju koja se od danas zove Outlook i dostupna je na App Store-u:
[YOUTUBE]9cBfywn_CnU[/YOUTUBE]
Za razliku od Preview vezije za Android, u pitanju je finalna verzija.
U pitanju je odlično rešenje za one koji traže kvalitetnu mail aplikaciju sa naprednim opcijama.
Podržava Office 365, Exchange, Outlook.com, Yahoo, Gmail i druge mejl servise, podržava push notifikacije.
Ima podršku za cloud servise (Dropbox, OneDrive, Google Drive) radi attachovanja fajlova ili snimanja attachmenta.
Poseduje "Focused Inbox" - nalik na Googlovu Inbox aplikaciju, razdvaja važne mejlove od nevažnih; ima built in calendar, search, klasične swipe gestove, poseban tab za attachmente u mejlovima, itd.
http://www.theverge.com/2015/1/29/7936081/microsoft-outlook-app-ios-android-features
Oni koji su do sada koristili Acompli trebali bi da ga obrišu i instaliraju Outlook, jer se Acompli neće dalje razvijati.
https://itunes.apple.com/app/id951937596
 
Ta kamera beše omogućava 4K snimanje???
 
Da video sam po instalaciji...stvarno sjajna app...
 
Nazad
Vrh Dno