»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 23 od ukupno 23

Tema: Pracenje preko mobilnog

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        525
        Citat Citiram korisnika: Nervozni Postar Pogledaj poruku
        Da odes na kaficu za vreme posla OK, do ribe i to je OK, progleda se sve to kroz prste.
        Ali sta mislis sta sledi kada gazda provali da si vise mentalnog napora ostvario smisljajuci kako da ga prevaris, nego sto si ga posvetio poslu. Sledi nagradnih godinu dana odmora + bonusi
        Pa to i nije bio neki mentalni napor, a i da jeste - gazda bi me nagradio i unapredio za snalazenje i sposobnost resavanja problema

Naravno treba videti i odmeriti kada se ovako nesto moze koristiti.

Problem svih u'vacenih kriminalaca je uvek samo to sto se posle izvesnog vremena opuste i popusti im paznja kada vrse nedelo, kao i to sto postanu 'alavi da ne kazem nezajazljivi. Analizirajte svaku kriminalnu aferu, pa cete videti da je to skoro iskljucivi razlog zbog cega su u'vaceni.

Member
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        525
        Citat Citiram korisnika: markosvaba Pogledaj poruku
        I to ostavis na poslu. On kaze vidi ga ovaj radi 24h. Ae ga unapredimo i iznenadimo sa 10 dana odmora. Ae da mu urucimo nagradu, a ono cvrc
        Ta situacija "ovaj radi 24h" - to spada u ono iz mog prethodnog posta

Member
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        120
      4. Moja mašina
        • CPU: Intel i3 2120
        • MoBo: ASRock H67M
        • RAM: 8gb ddr3
        • VGA: 8800GT 512
        • MON: Samsung 24" T240
        • HDD: 1TB
        • OPT: dvd-rw
        • Case: Chieftec Dragon
        • SND: Panasonic HIFI
        • LAP: HP DV6 i5 6gb 6770
        • TV: Toshiba 37" fullhd
        • INET: Kablovska
      5. chek sad! mali off topic! dali ovo nazovimo "pracjenje" fercera samo u tim biznis paketima ili generalno se svaki fon moze locirati? koliko ja znam, dovoljan je signal od 3 bazne stanice da bi tachnost bila relativno dobra. naravno, shto je vishe baznih stanica, i njihovih preseka, to je lociranje tachnije! e sad, ako je tako, zanimam ne shto onda pandurija ne koristi ovo i tako reshi 100% sluchajeva kradja? ako neki izdrani gazda moze da u svakom trenutku da zna gde su mu ljudi, zashto panduri ne znaju gde je moj bivshi telefon?

Member Avatar korisnika Oki
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        3.051
        Citat Citiram korisnika: Loch Ness Pogledaj poruku
        On kao gazda moze da dobije sve te usluge kao dodatak, i moze da dobije sadrzaj poruka koje medjusobno budete slali.
        Pa ovo je za ne poverovati. Ajde shto se prate mejlovi po firmama to mogu da kapiram ali SMS ?!?!

Totalna kontrola ?

Member Avatar korisnika Antonio
        Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        670
      8. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320
        • MoBo: Asus M5A97 R2.0
        • RAM: 2x4GB Kingston HyperX KHX16000
        • VGA: MSI AMD Radeon R9 270X GAMING 2G
        • MON: VeiwSonic VA2349S
        • HDD: 120GB SSD Kingston V300, 1TB Seagate Barracuda
        • OPT: Samsung SH-224DB
        • Case: Raidmax Super Viper 321WB, 600W Raidmax RX-600AF
        • SND: Logitech Z-5500
        • Ostalo: WACOM Graphire2 HP Offcejet Pro K550 Saitek Cyborg mouse
      9. @zlig0r

Policija malo drugačije radi lociranje nego što ti zamišljaš. U retkim slučajevima ih interesuju bazne stanice na koje se prijavljuje telefon i tačna lokacija Telefona. Oni sačekaju nekoliko desetina dana po nestanku telefona i onda traže listing poziva sa broja - kartice koja se prijavljuje sa treženim IMEI-om telefona. Zatim isčitaju listing i kontaktiraju osobe na čije je fiksne telefone (lako je utvrditi lokaciju) bilo poziva i sa kojih je zvat telefon sa traženim IMEI, odu na gajbu priupitaju ih ko ih je zvao ili kog su zvali sa tog i tog broja... Slučaj rešen!
        "The best computer is a man, and it’s the only one that can be mass-produced by unskilled labor." - Werner von Braun

Member Avatar korisnika borab
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        8.357
      11. Moja mašina
        • CPU: I7-860@3.25 Ghz, Tx3 cooler
        • MoBo: Gigabyte P55-UD5
        • RAM: PC12800 HyperX Kingston 2x2Gb
        • VGA: Asus GTX 570
        • MON: Samsung P2350
        • HDD: Intel X-25M 80Gb, 2 x Wdc 2TB Green
        • OPT: Pioneer 212
        • Case: LBX-03 B-B-B, CFT-750-14CS
        • SND: Realtek 889a HD - onboard
        • LAP: Hp - G7 , Win 7 pro. 32 bit - licenciran
        • TV: Samsung 40c650, fw 3015
        • Ostalo: SGS 4 on JB 4.4.2
      12. Citat Citiram korisnika: Antonio Pogledaj poruku
        @zlig0r

Policija malo drugačije radi lociranje nego što ti zamišljaš. U retkim slučajevima ih interesuju bazne stanice na koje se prijavljuje telefon i tačna lokacija Telefona. Oni sačekaju nekoliko desetina dana po nestanku telefona i onda traže listing poziva sa broja - kartice koja se prijavljuje sa treženim IMEI-om telefona. Zatim isčitaju listing i kontaktiraju osobe na čije je fiksne telefone (lako je utvrditi lokaciju) bilo poziva i sa kojih je zvat telefon sa traženim IMEI, odu na gajbu priupitaju ih ko ih je zvao ili kog su zvali sa tog i tog broja... Slučaj rešen!
        Vrlo interesantno.
        Da li imei moze da se menja ?
        Koliko je njih uhvaceno na taj nacin, mislim u promilima.

To su sredstva male vrednosti i nemaju vremana da se zezaju sa tim.
        Za razliku od glave, želudac javlja kad je prazan.

Member Avatar korisnika Antonio
        Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        670
      14. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320
        • MoBo: Asus M5A97 R2.0
        • RAM: 2x4GB Kingston HyperX KHX16000
        • VGA: MSI AMD Radeon R9 270X GAMING 2G
        • MON: VeiwSonic VA2349S
        • HDD: 120GB SSD Kingston V300, 1TB Seagate Barracuda
        • OPT: Samsung SH-224DB
        • Case: Raidmax Super Viper 321WB, 600W Raidmax RX-600AF
        • SND: Logitech Z-5500
        • Ostalo: WACOM Graphire2 HP Offcejet Pro K550 Saitek Cyborg mouse
      15. Nekad je mogao da se menja imei, sad ne znam, verovatno može. Stim da 90% tih kradljivaca telefona ima kojeficijent inteligencije na nivou pileta i verovatno ne zna šta je imei.

U mom bližem okruženj 3 telefona su vraćena na taj način. A Dvojica poznanika su išla da vrate kupljene kradene telefone koji su locirani na isti način. S'tim da im je za jedan telefon trebalo da lociraju čitavih tri meseca pošto osoba koja je "pozajmila" nije gotovo 2 meseca koristila isti. Jedan od vraćenih telefona je nađen u Bg i prosleđen za Kš.

Prioritet su telefoni koji su oduzeti, ukradeni u toku vršenja težih krivičnih dela, a zatim ostali.

Svako bespravno oduzimanje vrednosti preko 16.000 din se smatra teškom krađom.

Kad te neko pozove na telefon i oslovi te po imenu prezimenu i kaže da je iz mup-a i da je telefon na koji su te pozvali kraden i da bi bilo lepo da isti momentalno doneseš kod njih kako oni ne bi dolazili kod ili po tebe. Mislim da će svako polušati, umesto da baci isti pa da posle plaća nadoknadu materijalne štete. Log fajl mobilnog operatera je neoborivi dokaz.
        "The best computer is a man, and it’s the only one that can be mass-produced by unskilled labor." - Werner von Braun

Member Avatar korisnika masterokrata
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        532
      17. Moja mašina
        • LAP: Lenovo Edge E535
        • Ostalo: Opsta degradacija...
      18. Citat Citiram korisnika: Oki Pogledaj poruku
        Pa ovo je za ne poverovati. Ajde shto se prate mejlovi po firmama to mogu da kapiram ali SMS ?!?!

Totalna kontrola ?
        Mislim da ovo za citanje SMS i listinga poziva ide ako preteras sa racunom za mobilni, npr firma ti placa 500din(razgovori unutar firme su besplatni naravno), a ti nakucas 1-2000din naravno da ce preispitati o cemu se radi, a ako gazda cita svaku poruku i proverava listing svakog broja, a ima recimo 10-15 zaposlenih onda je on bolestan covek i ima visak slobodnog vremena....

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •