Šta je novo?

Zabrana pristupanja Facebook-u

kalla89

Čuven
Učlanjen(a)
06.03.2004
Poruke
307
Poena
619
Naime , zanima me kako u nekom internet browser-u (firefox,IE...) namestiti da npr. neke sajtove ne moze da otvara.Posto facebook mania prevazilazi sve granice,a ja u kuci imam jednog takvog,pa bi zeleo da mu ogranicam te srecno provedene trenutke.Nije mi problem u manjku racunara,jer ih u kuci imam 4,nego da smirim te strasni za tom zarazom.Pozdrav.
 
Skini neki firewall koji moze da blokira ip range, pronadji na google-u koji ip range koristi facebook i blokiraj ga iz firewall-a. Ako i nisi radio ovo brzo ces se snaci...

evo, da se ne snalazis, ovo ti je IP range:

NetRange: 69.63.176.0 - 69.63.191.255

p.s. ako na net ides preko router-a onda vjerovatno u njemu mozes da ogranicis ovaj ip range.
 
Poslednja izmena:
imas extenziju za firefox - foxfilter koja bi na prilicno lak nacin trebala da ti zavrsi posao.
 
Ako klinci mogu to da provale onda nema druge nego dopustiti da koriste facebook :)
 
Naime , zanima me kako u nekom internet browser-u (firefox,IE...) namestiti da npr. neke sajtove ne moze da otvara.Posto facebook mania prevazilazi sve granice,a ja u kuci imam jednog takvog,pa bi zeleo da mu ogranicam te srecno provedene trenutke.Nije mi problem u manjku racunara,jer ih u kuci imam 4,nego da smirim te strasni za tom zarazom.Pozdrav.

Ako vec imas 4 kompa, verovatno imas i ruter. U ruteru to moze da se odradi na razne nacine, a najlepse je, sto mozes da ogranicis na odredjeno vreme da imaju pristup , pa da ih na taj nacin ne izopstis iz drustva, a da to ipak kanalises na neku normalnu upotrebu (sta god neko smatrao za normalno)
 
Stavi u hosts fajl da je facebook na 127.0.0.1 i nikakav fw ti nece trebati.
 
Mozda uspe i brute force metod......vaspitni shamar ... ;)
 
Ne vredi, imas Char map i virtual keyboard.
 
Ono sto je Shaddow napisao, odes na npr. http://www.hidemyass.com i ukucas adresu na koju zelis da ides. Tako sav saobracaj ide preko hidemyass.com i morao bi i njega da ubacis u hosts file, stim sto takvih proxy-a imas koliko zelis i ne verujem da mozes sve da ih zabranis.
 
A da jednostavno isključiš internet na tom nekom računaru u određenom periodu preko router-a...i nema facebooka ;)
 
hmm, a da li postoji, npr. ogranichavanje na nekoliko sati dnevno poseta odredjenom site-u? ://
 
Naime , zanima me kako u nekom internet browser-u (firefox,IE...) namestiti da npr. neke sajtove ne moze da otvara.Posto facebook mania prevazilazi sve granice,a ja u kuci imam jednog takvog,pa bi zeleo da mu ogranicam te srecno provedene trenutke.Nije mi problem u manjku racunara,jer ih u kuci imam 4,nego da smirim te strasni za tom zarazom.Pozdrav.
Pozovi ga na fudbal, basket, trčanje... Odigrajte neku igru zajedno... Posetite neku izložbu... Odgledajte neki dobar film... Ako se to sve kvalitetno "odradi" - shvatiće da je Facebook gubljenje vremena. :)

P.S. Zabrane ne vrede - želeće to još više + posećivaće FB van kuće...
 
Registruješ nalog na www.opendns.com i podesiš block filter(takođe ima kategorija Proxy/Anonymizer), ubaciš adrese dns-a u ruter, skineš opendns ip update klijent i podesiš ga da radi u pozadini kao sistemski servis.
Ovo se primenjuje na celokupnu mrežu koja se nalazi iza rutera.
 
Poslednja izmena:
Klinac (a ne klinka) navucen na facebook :trust:. Ajde da si rekao MMO pa da razumem ali facebook :zgran:.

Ni decaci nisu ko shto su nekad bili :S:.
 
sto da te klinac mrzi i da izazoves i veci revolt kod njega,pusti ga jos malo,dosadice mu i to,ne znam koliko ima godina,ali uskoro ce poceti izlasci,pa devojke,svaka moda ima svoj pocetak i kraj,smorice se brzo,a mozes i da rukovodjen izrekom ako ih ne pobedis pridruzi im se,da i sam otvoris nalog na face,tako ces pratiti sve aktivnosti,a gde matorci stupe nogom tu zabavi kraj dodje i eto resenja da odustane od visecasovnog surfa po face.
 
Registruješ nalog na www.opendns.com i podesiš block filter(takođe ima kategorija Proxy/Anonymizer), ubaciš adrese dns-a u ruter, skineš opendns ip update klijent i podesiš ga da radi u pozadini kao sistemski servis.
Ovo se primenjuje na celokupnu mrežu koja se nalazi iza rutera.

Ovo je već pr0 :d

@Sine Nebojša: pa neće se ljutiti, ne mora zna ti ko stoji iza ovoga, jednostavno neće i fb i gotovo... :smoke:
 
Cccc, nemate pojma. Mislite da su klinci tako glupi da ce poverovati da se "eto, pokvario internet pa samo fb nece da radi". Jedva ce cekati da ode kod nekog drugara kod koga radi i od njega se konektuje.
Nisam bas upucen u to kako funkcionise fb, ali ako mozes da napravis nalog i da se konektujes u tu njegovu ekipu. Nece mu biti bas interesantno "kad su i matorci na zurci". Jedino sto to zahteva da i ti blejis tamo, pa se mozda i navuces. Posle ce on tebe da odvikava. Vidim da je prilicno zarazno, zenine drugarice se ne skidaju odatle, sreca pa je kod mene "internet u kvaru".
Ili to ili nasilno: postrojavanje, ukidanje interneta skroz, ogranicavanje nekih drugih zadovoljstava... nekad upali, nekad ne, zavisi od situacije, deteta, odnosa izmedju tebe i njega...
 
...

Sve je ovo resenje iz treceg rukava i vrlo nepouzdano. Najbolje i najsigurnije resenje ti je Mikrotik u kome ces dropovati svaki paket koji preko UDP protokola bude upucen sa argumentom koji ima u sebi rec "facebook", bez obzira na kojoj se IP adresi nalazi ili DNS servera isao tako da ces samo u tom slucaju imati apsolutnih 100% sigurnosti da se stranica nece otvoriti. Ako zatreba pomoc oko konfigurisanja istog ako se odlucis da kupujes Mikrotik, imas PM ili bilo sta pa se javi.

POZDRAV
 
Poslednja izmena:
mora da ima neki program koji vrsi filtraciju saobracaja ne na osnovu adrese, nego na osnovu sadrzaja sajta.... tj. na osnovu kljucnih reci...

samo stavis facebook da filtrira.. ili tako neku kombinaciju koja sigurno upucuje na facebook... i nikakvi proxy server im nece pomoci
 
mora da ima neki program koji vrsi filtraciju saobracaja ne na osnovu adrese, nego na osnovu sadrzaja sajta.... tj. na osnovu kljucnih reci...

samo stavis facebook da filtrira.. ili tako neku kombinaciju koja sigurno upucuje na facebook... i nikakvi proxy server im nece pomoci

Nepouzdano! Uvek postoji nacin da se zaobidje na taj nacin...
 
Lol ?
pa za sve postoji nacin da se zaobidje kad se to postavljalo kao pitanje ?
Ali ne verujem da svaki klinac zna sve to da zaobidje.

i jos nesto.
Ovo je IT forum ne Pedagoski forum tako da zaobidjite savete koje nemaju veze sa ITijem ma koliko oni dobri bili
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno