Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Meni ova aplikacija takodje "štuca" već par dana, jutros je radila ali mi prvo izašla ta ista poruka, a onda je u sledećem pokušaju prikazala podatke... A na drugom broju gde proveravam preko koda takodje poneki put kaze da "servis trenutno nije dostupan". Nešto im izgleda ta provera zeza...
 
Poslednja izmena:
Do pre par dana radilo bez greske. Sada prikazuje stanje, jedino sto prvo izbaci to obavestenje.
 
19.000 prethodni racun?:) Samo reci da nemas 75% popusta sada :D
 
Ma 2 racuna i 2 rate od telefona, a malo sam prekoracio racun, ali kao sto sam pricao Telenor mi uvek kasni sa proknjizavanjem uplate, a na aplikaciji pogotovo - cak i za ovu poslednju sto sam preko Telenor banke platio...
 
Par kratkih glupih pitanja, meni ističe ženin ugovor 27 Novembra (24 meseca uz telefon). Ako hoću da raskinem taj ugovor, da li moram danas da odem i to da zatražim (27.10)? Da li ona može da koristi taj broj do 11.27 ili odmah isključuju?

dumb-questions.jpg
 
Koliko ti je jos ostalo do kraja? Ako je za 520 ti si to uzeo nesto posle mene ako se secam, tako da je to vise od 5-6 meseci? To ce jako tesko da ide ako za to pitas.

Da, uzeo sam u Julu prosle godine otprilike. Gledam ako budu ovi novogodisnji popusti, da uzmem 735..
 
Probaj na mail da im pises ali iskreno mislim da nema nista od toga. Previse je vremena... Prodaj 520, dodaj sta treba za 735 a kad budes mogao da uzmes telefon uzmi neki android i prodaj ga odmah da nadomestis tu razliku...
 
Ocu kevi da dam 520, zbog toga bi i uzeo.. :)
 
E to je vec drugo onda :) U principu te nista ne kosta da probas da ih kontaktiras ali znajuci iskustva drugih, tesko ce da prodje...
 
Par kratkih glupih pitanja, meni ističe ženin ugovor 27 Novembra (24 meseca uz telefon). Ako hoću da raskinem taj ugovor, da li moram danas da odem i to da zatražim (27.10)? Da li ona može da koristi taj broj do 11.27 ili odmah isključuju?

Nakon isteka dvogodišnje ugovorne obaveze, nastavljaš da koristiš izabrani tarifni paket na neodređeno vreme. Znači, ne isključuju te sve dok ne podneseš zahtev za raskid ugovora.
 
Nakon isteka dvogodišnje ugovorne obaveze, nastavljaš da koristiš izabrani tarifni paket na neodređeno vreme. Znači, ne isključuju te sve dok ne podneseš zahtev za raskid ugovora.

Hvala na odgovoru. Pa da li mogu da ih pozovem po isteku i predjem na pre paid (bez bilo kakve obaveze)?
 
Odes do poslovnice ili pustis mail, ne moze na poziv
 
@Kung Foo Monkey
Mislim da imaš i opciju da im platiš unapred tu jednu pretplatu za preostali mesec i prebaciš broj na pre-paid (ako žuriš da raskineš ugovor)
 
Za prebacivanje na prepaid se pise molba za prelazak na prepaid, rok za odgovor je 14 dana, a tehnicki to sve traje nekoliko dana. Obicno ne odgovore vec jednostavno osvanes na prepaidu.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima. Šta bih ja hteo: Da koristim telefon do 27.11 kao po ugovoru, a onda 28.11 da taj telefonski broj i ugovor više ne postoje. Ali koliko vidim, ja moram da najavim da raskidam ugovor, tako da očigledno to nije moguće?
 
E,a koja je fora ovo kad udjem na Operu mini pa mi izbaci neku foru Telenor u saradnji sa Operom mini nagradjuje,pa meni ponude 7 dana free net-a ka fb-u ako koristim preko Opere mini?
To mi par puta izbacilo i imam da odlozim ili da aktiviram to free.
Citao sam kao cesta pitanja i vezi te akcije (zaboravih kako se zove) i pise da ima vise opcija i akcija,pa ti kao biras sta ces aktivirati i sl.
To mi se pojavilo par puta pri startovanju Opere,ali ja svaki put odbio.
U cemu je fora?
 
Hvala svima. Šta bih ja hteo: Da koristim telefon do 27.11 kao po ugovoru, a onda 28.11 da taj telefonski broj i ugovor više ne postoje. Ali koliko vidim, ja moram da najavim da raskidam ugovor, tako da očigledno to nije moguće?

Meni ovo zvuci skroz nemoguce, u MTS-u sam podneo zahtev da predjem na prepaid, i istog trenutka sam postao prepaid... Pripazi u Telenor, kako god bilo, da ti se saobracaj racuna PROPORCIONALNO broju dana korisenja. Tj. ako jedan dan samo koristis i postanes prepaid, nemoj trositi vise od 1/30 mesecnog saobracaja, bice obracunat!
Cak i u VIPu cini mi se moze da se najavi pre kraja ugovora i odmah po isteku si prepaid.
 
Hvala svima. Šta bih ja hteo: Da koristim telefon do 27.11 kao po ugovoru, a onda 28.11 da taj telefonski broj i ugovor više ne postoje. Ali koliko vidim, ja moram da najavim da raskidam ugovor, tako da očigledno to nije moguće?

Kada ti istice ugovor? 27.11.? ako je tad otidji do poslovnice oko 20og i tamo im ostavi kontakt na koji da te pozovu i to je to
 
Ja sam do sada koristio stari prenesi + 500 paket, ugovor mi istice pocetkom januara. Gledam sad ponude na njihovom sajtu, zanima me neki paket u tom cenovnom rangu (oko 1000 din) + neki telefon uz 10-ak hiljada doplate i uopste nisam zadovoljan ponudom. Ajde sto nisam odusevljen telefonima, ali ovi novi paketi su katastrofa, npr. ovaj prenesi + m ima samo 300 mb interneta i kraj?! Nema neogranicen spori internet kao stari paketi?! Pocetkom decembra sticem pravo na novi telefon, ako ne poboljsaju ponudu ozbiljno cu razmisliti o promeni operatera posle 10-ak godina u Telenoru...
 
I ja sam u sličnoj situaciji, imam tako neki stariji paket sa kojim imam 500mb + neograničen spori internet. Već mi je istekao ugovor preko leta, ali nisam produžio jer nema takav sličan paket u tom cenovnom rangu. Bio sam u telenoru, raspitivao se za to, i definitivno su ukinuli, bar na jeftinijim paketima. za skuplje ne znam. I eto, sad odlazem, mozda bude nešto bolje, ali sve više razmišljam o prelasku kod drugog operatera. Moracu ozbiljnije pogledati njihove pakete..
 
Bas to. Da je 300 mb + neograniceni spori net uzeo bih odmah prenesi i surfuj m, ovako nista ne dobijam. Da li se bar prenose ti megabajti u naredni mesec?
 
Prenose se, ali kakva korist od toga, telefon sa android operativnim sistemom 300 mb pojede za sedam-osam dana (i to umerenog korišćenja), na kraju meseca nemaš šta da preneseš, a i oko desetog u mesecu ostaješ bez interneta.
U eri interneta, umesto da povećavaju, oni smanjuju megabajte. MTS i VIP su uveli flat pakete, a Telenor ih ukinuo. Veliki minus.
 
U pravu si, ali kod kuce sam na wifi non stop, telenor internet i ne palim. Problem je kad sam van kuce, na poslu i slicno, tad mi treba internet. Ponavljam, da je 300 + neogranicen spori moglo bi da prodje, ovako ostanem bez neta da ne mogu ni mail da proverim to je stvarno bruka za Telenor.
 
Megabajti se ne prenose. Prenosi se samo ono što nam ne treba. Ili što bar većini korisnika ne treba.
Pošto i meni uskoro ističe ugovor, a telefon mi nije neophodan, mislim da uzmem onaj najmanji paket, ''prenesi S'', pošto skoro isključivo koristim neki WiFi za internet. A ako mi baš zatreba, uzmem onaj dodatak za internet.
A možda se i ''ispružim'' :d za paket PiS S, pa uzmem i neki od telefončića koji se dobiju za dinar. Ne znam štaće mi, a i možda se utopi za neki evrić :)
Nekako mi bezveze da se smaram i prenosim broj kod nekog drugog za 100-tinak kinti. Da je u pitanju neki ozbiljan paket za ozbiljnog korisnika, razmislio bih o prelasku.
 
kao neko ko je generalno zadovoljan Telenorom, moram reci da je ovo sto su uradili sa PiS paketima konkretno sa internetom u okviru istih - katastrofa. Ja sam na starom PiS 500, i tih 500MB potrosim za 15 dana tacno, posle toga imam neogranicen spori internet, ali sta raditi kada budem produzavao ugovor na prolece... mada, do tada ko zna kakva ce "optimizacija"paketa biti sprovedena...
 
Pa da, baš su utanjili sa internetom u tim paketima. Što neko reče, u eri korišćenja raznih app za komunikaciju putem interneta, prinudili su korisnike da zarad više interneta plaćaju i po par miliona ''besplatnih'' (čuj, besplatnih :d ) poruka. Nekako mi ovi naši provajderi liče na grobare kada naiđe epidemija neke boleštine ...
 
Megabajti se ne prenose. Prenosi se samo ono što nam ne treba. Ili što bar većini korisnika ne treba.
Prenose se megabajti; naravno ako ostane nešto na kraju meseca :)
Baš zbog veće količine interneta mislim da su znatno bolji Play+ paketi od PiS...
 
Ja sada imam onaj najmanji PiS S paket po starom, i ukoliko mi ostane neki megabajtić, nema ga prenetog u sledećem mesecu ... uvek samo 150. Zato sam rekao da se ne prenose megabajti. Jedino ako se sada u ovim novim paketima prenose.
 
Nazad
Vrh Dno